Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 21:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
[quote="Erika"]Szia Petra!

A sok visszautasított kérvénybe ne nyugodj bele, mert saját tapasztalatom szerint nincs rosszabb, mint vezetett munkanélküliként bejárni a munkaügyi hivatalba, és rendszeresen szembesülni azzal, h. nincs rám szükség.

Azt viszont ne gondold, h. a tanulásnak búcsút inthetsz- most kezdődik az igazi: az élet iskolája.Sokszor de jó lenne beülni a padba, megtanulni a leckét, felelni belőle, begyűjteni egy jó osztályzatot,s jöhet a szünet....

Most jön rá az ember,h. de sok mindent megtanultam, amire semmi szükségem, s mennyi mindent nem, ami pedig nagyon fontos lenne.[/quote]

Szia, Erika!

Nem így értettem. :wink: Arra gondoltam, hogy magát a munkáltatók hozzáállását - vagyis, hogy a legtöbb helyről vissza sem jeleznek, ami pedig szerintem megoldható lenne, ha nagyon akarnák - nem tudom elfogadni, csupán beletödődök, hogy ez van. A mai világban nem csoda, hogy 10 esetből 9,9999 esetben semmiféle visszajelzést nem kap az ember. Magát a gyakorlatot érzem igazságtalannak. Kezdeni nem tudok vele semmit, beletörődök, hogy sajna ez van. De én örök optimistának tartom magam, így azt gondolom, "úgyis lesz valahogy". Sosem szabad feladni. Úgy gondolom, hogy ami nem öl meg, az erősebbé tesz; ez egy nagy igazság.
A másik dologgal viszont nem értek egyet. Tanulás alatt én - mint írtam - a főállású diákságot értettem. Tanulni persze fogok. És nem csak az "élet iskolájában", hanem például nyelveket is, meg sok egyebet is fogok még tanulni. De most eljött az az idő, hogy "én is beálljak a sorba", és elkezdjek dolgozni. Hidd el, egyáltalán nem bánom. Nem vágyom vissza az iskolapadba. Nagyon szeretnék már dolgozni, és a saját életemet élni. Hiszen szeretnék saját lakásba költözni, férjhez menni, gyerekeket szülni. Remélem, apránként minden összejön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 21:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Petra írta:
Tanulni persze fogok. És nem csak az "élet iskolájában", hanem például nyelveket is, meg sok egyebet is fogok még tanulni.


Ez tuti biztos.

Én ötven évesen is állandóan vizsgázom. A múlt években az angolt nyüstöltem, akkor csak ebből vagy 10 vizsgázásom volt évente. Emellett a munkahelyen voltak a kisebb vizsgák, ebből is vagy öt egy évben.

Most például egy nagyon keménynek beharangozott szakmai tanulást, és utána követő vizsgázást akarok megcsinálni. Itt csak a vizsga 60 000 Ft lesz, amit a cég fizet, de a tanfolyam olyan drága, hogy még a cégem sem bírja kifizetni. Dokukból tanulok.

Szóval, ha valamiben biztos lehetsz az az, hogy a kézben lévő tudás rohamosan értéktelenedik, és állandóan újat kell tanulni. Legalábbis a legtöbb szakmában...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 22:16 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:09
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest
Sziaszto kedves tesók!

Én is befutottam és mielőtt még kérdeznétek, Adnama vagyok, csak egy új néven :P Erika szeretetteljes hívása hozzám is eljutott... Nem ígérem, hogy éjjel-nappal itt fogok lógni, mert rengeteg helyet kell látogatnom és ebből nyáron némi függőség lett (főleg mert küldföldi barátokkal MSN-en tudtam tartani a kapcsolatot és így...) ráadásul most lecsökkentem, mert ezer más aktív dolgom van no meg tanulás... Meg az életem is fordulgat, valószínű ez az utolsó laza évem, aztán úgy leszek, mint Petra :D
Puszilok mindenkit és próbálom szokogatni az új fórumfelépítést... Elnézést ha eltévedek, köszi ha korrigáltok, áthelyeztek stb... *Adnama=b.amy

_________________
"Minden pecsét felszakad, elsötétül majd a Nap, de lesz aki semmitől se fél... Lesz aki örvend, ünnepel, mert a Megszabadító így jön el és a remény újra él..."
/Kovács Ákos:Utolsó Hangos Dal/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 22:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
rosta írta:
Petra írta:


Szóval, ha valamiben biztos lehetsz az az, hogy a kézben lévő tudás rohamosan értéktelenedik, és állandóan újat kell tanulni. Legalábbis a legtöbb szakmában...


Ez nem sikerült valami jól... :o

_________________
Kezében óriás rostával Áll az Idő, és rostál egyre, Világokat szed, és rostál ki Vidáman és nem keseregve S búsul csak az, akit kihullat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 22:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rosta, amint látod,saját /félálomban írt/hsz-t is törlöm.
Jó éjt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 08:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Szia Mindenkinek.
Gyunyika vagyok, és most csatlakoztam a fórumhoz. Szeretném ha befogadnátok.
Fejérben lokom, egy kis községben. Miután megismertem az Úr Jézus krisztust, felnőttként konfirmáltam. Sajnos előtte sok mindent megpróbáltam, és ez igencsak hátráltatja a hitbeli előre jutásomat.
Hiszem hogy ha valakit Jézus Krisztus megszabadít, az valóságosan szabad lesz! Ez a reménység éltet.
Isten áldjon mindegyikőtöket, és számítok a segítségetekre, tanácsaitokra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 09:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia kedves Amanda, Adnama, Amy! Gondoltam Rád, hogy vajon látlak-e még, és nagyon örülök, hogy itt vagy. :)

Egyre többen kezdünk itt összegyűlni, pedig még csak most indult be a fórum. Jó újra látni a régi neveket, arcokat...



Isten hozott kedves Gyunyika!

Közülünk nagyon sokan felnőtt korban tértek meg, nem vagy egyedül. A Szentlélek a mai világban is köztünk munkálkodik, Isten gyógyító keze segít bennünket.

Csak megerősíteni tudunk, hogy jó úton indultál el. Itt az újonnan induló fórumon szeretettel lát mindenki. Jó fórumozást Neked. Bármilyen témáról nyugodtan írd meg a véleményedet. Használd ki, hogy topic-ot nyithatsz, és kérdezhetsz.

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 13:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 11:35
Hozzászólások: 26
Szervusztok! Örülök, hogy újra indult ez a fórum. Korábban néha olvasgattam itt és sok témát találtam érdekesnek. Ha nem bánjátok, ezután is benézek Hozzátok.

_________________
szeretettel: egérke


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 13:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
eger írta:
Szervusztok! Örülök, hogy újra indult ez a fórum. Korábban néha olvasgattam itt és sok témát találtam érdekesnek. Ha nem bánjátok, ezután is benézek Hozzátok.


Légy üdvözölve Egérke!

Mi az, hogy nem bánjuk! Nagyon örülünk, hogy itt vagy, és bátran írj bármikor, bármilyen jó témáról. Jó érzés, hogy régen olvasgattad a fórumot, még jobb, ha írod is!

Ilyenkor hétvégén mindenki teszi a dolgát, nem sokan szólnak hozzá, így most én tartom a frontot. Holnaptól viszont megváltozik a helyzet, jönnek a többiek is.

Megegyszer üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 16:35 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 14:25
Hozzászólások: 24
Kedves Testvéreim az Úrban!

Látom, mindenkit nagy szeretettel fogadtok, reménykedem:- nem leszek ez alól kivétel :wink:

Már nagyon vártam a fórum beindulását, és az építő, áldott beszélgetéseket.
Bízom benne, hogy így lesz :)

"Ó, mily szép és mily gyönyörűséges ha a testvérek egyetértésben élnek!
Csak oda küld az Úr áldást és életet mindenkor." Zsolt 133, 1;3

Szeretettel: Lídia


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 17:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Lídia!

Perszehogy nincs kivétel, Téged is szeretettel köszöntünk
:D :D. A 133.zsoltárt énekelgetem én is, az Énekszövegekbe beírtam egy újabb változatát,ha ismered, énekelhetjük együtt is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 20:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 20:38
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Munkács vára
Sziasztok!!!!!!!!

Örvendezik a szívem, hogy újra van fórum, repesek, és vigadozok [size=24][color=red][b]<=8:)[/b][/color][/size]
Erika, hálás a szívem, hogy elvállaltad a moderálást, remélem, hogy számtalan gyermeked mellett fog még rá elégséges időd maradni. Mert áldás az anyaméh gyümölcse!!!!!!


Áldás békesség, és várjuk együtt örömmel a reformáció 489. emlkékünnepppét

ui: eszembe jutott egy kérdés: amikor Luther kiszögezte a 95 pontját a kapura, akkor az valyon meddig ért?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 21:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
sziasztok :)

jó látni, h. régiek és újak, összegyűltünk az új fórumon:)
kívánok mindenkinek hasznos, áldott beszélgetéseket, új ismerettségeket, elmélyülést Isten szeretetében!!

jóéjt

dorcsi

ui.: semi!!!! írj már!! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Halleluja!
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02., hétfő 14:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Sziasztok tesóóóók!
Nagggyon örülök nektek, régiek, de újaknak is!
Befigyelő=figyelő??? Mert ha igen, nagyon vicces ez az új név :D
Dorcsikám, nyugi meg mindenki...hát ez király!
Petra, neked is örülök, hogy visszajöttél közénk!
És köszönet az adminnak!! Bíztam benne :)

Isten áldjon meg titeket! Hiányoztatok....

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02., hétfő 15:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
hello:)

Kikkám, én is örülök Neked:)

Befigyelő szerintem nem=figyelő, mert van külön figyelő is a regisztrált tagok között...

beszélgessünk:)
hogy vagytok? milyen napotok volt?
Nekem jó, csak fárasztó... de velem az Úr, akiben mindenre van erőm:)

legyen szép, nyugodt estétek!!

dorcsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség