Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 203  Következő
 

Beszélgessünk
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 04., szombat 18:03 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Talán nem teljesen "off"-téma: Elhunyt Orián Géza , református szociális munkás, cigánymissziós munkatárs, a Kallódó Ifjúságot Mentő Misszió egykori tagja, a Noé Bárkája Ifjúságsegítő Egyesület alapítója. Temetése június 8-án, szerdán negyed tizenkettőkor lesz az Óbudai temetőben.

Orián Géza 1958. január 7-én született Budapesten, elsőként a család három gyermeke közül. A Veress Pálné Gimnáziumban érettségizett, majd a Semmelweis Egyetem orvosi karára nyert felvételt. Az egyetem végzése során tanulmányi versenyt nyert és külföldre is meghívták. Végül az öt zárószigorlatból egyet nem tudott letenni, így nem kapta meg a diplomát. Édesapja már nagyon beteg volt ekkor.

Először drogprevencióval majd cigánymisszióval, szociális munkával foglalkozott. Nagy hangsúlyt fektetett a személyes kapcsolatokra, számtalan fotót, filmet készített szolgálatáról. Igyekezett érzékenyen segíteni az esélyegyenlőséget, ha ez egy körzőn, vagy tornacipőn múlt, saját zsebéből fizette. Külön említést érdemel "csirkeprogramja", ami több szegény családot indított el a háztáji gazdálkodás felé. A teljes cikk: http://www.reformatus.hu/index.php?opti ... 69&lang=hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 12., vasárnap 16:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
Erika írta:
Köszi, Rosta, azért ezt is jó olvasni, hogy valaki jót mond a fórumról.
Hogy miért ilyen hallgatag mostanában? Nem tudom, csak rábólintok, hogy igen, hallgatag.
Én is csak az olvasásig jutok -az egyik oka, hogy valóban mostanában nagyon sok a dolgom- a másik meg ...valahogy szétesett a csapat- ez van, ezt kell szeretni.


ilyen egyszerű a "fórum-dinamika" (a csetes se sokban különbözik): ha van valami "gumicsont-téma", az generál egy halom hozzászólást... ha nincs: mindenki csak üdögél, be-benézeget egyéb bokros teendői mellett, "hátha történik valami"... és hát ETTŐL nem fog :D

hogy most az aktuális gumicsontjaink "miért haltak el", abba nem mennék bele, vannak fordulatok, amik bizonyos dolgokat "már-nem-érdekes"-sé tesznek, és vannak olyanok, amik ugyan húsbavágóak, de "még-nem-érzékelhetőek"

mindenesetre, addig is:




Net, el tudnám képzelni, hogy egyszerűen a témához szólsz, egy ilyen" felvezető" nélkül, de természetesen mindenki úgy ír, ahogy akar.
Ha mégis belemennél a felvezető részletezésébe,akkor pl. inkább itt tedd- de azt súgja valami,/többszöri tapasztalat/ hogy akkor már nem fogsz, ha rákérdezek. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 13., hétfő 00:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a felvezető részletezésébe nem mennék bele...

de arra remek példát szolgáltattál, hogy miért hallgatag a fórum...

az ember tényleg a legjobb szándékkal ír valamit (nx is abszolut jó szándékkal vetette fel a kérdést, én is abszolut jó szándékkal próbáltam rá valamit válaszolni)... és akkor jön a "szakértő": "ezt nem így kellett volna azért, legközelebb igyekezz jobban, ez így nem megfelelő"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 13., hétfő 05:32 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
net2rist írta:
a felvezető részletezésébe nem mennék bele...

de arra remek példát szolgáltattál, hogy miért hallgatag a fórum...

az ember tényleg a legjobb szándékkal ír valamit (nx is abszolut jó szándékkal vetette fel a kérdést, én is abszolut jó szándékkal próbáltam rá valamit válaszolni)... és akkor jön a "szakértő": "ezt nem így kellett volna azért, legközelebb igyekezz jobban, ez így nem megfelelő"
Net2rist Fórumtárs, abszolút szívemből Fogalmaztál :!: Általában ez a jelenség vezetett több fórum "halálához", jobb esetben "alvásához".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 13., hétfő 09:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, nem a Nemosinexnek írt válaszodra reagáltam, hanem a felvezetőre,ahol egy hozzászólásomat véleményeztél- nem esett jól.

Zsoca, biztosan követek el sok hibát, de azért elég nehezen tudnád rámvarrni a fórum meghalását, vagy elalvását- akár írok, akár csak olvasom a fórumot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 13., hétfő 10:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Erika!
Természetesen nem te vagy a fórumhalál oka.
Az ok valójában az, amiket időnként fel szoktam hozni és amire pl. Péter meg szokott sértődni, fony pedig haraggal reagálni.
De a válasz itt van a portálon. Nézd meg hányan vannak beregisztrálva (ezek már érdeklődő aktívnak számítanak a berkeken belül), majd nézd meg, hogy ezekből hányan aktívak (legalább tucatnyi hozzászólás) és azt is nézd meg, hogy az aktívakból mennyi a tényleges református.
Érdektelenség, langyosság.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 13., hétfő 11:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Erika!
Nem hiszem, hogy bárki komolyan gondolja, hogy te lennél a "fórumhalál" oka.
Nem is a reformátusság, és nem más.
Én, mindig csak én.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 13., hétfő 11:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemosinex írta:
Kedves Erika!
Nem hiszem, hogy bárki komolyan gondolja, hogy te lennél a "fórumhalál" oka.
Nem is a reformátusság, és nem más.
Én, mindig csak én.


folytathatom: "mi vagyunk az okai, az idegen ügynökök"

...meg a balsors és a régentép...

nemtom... izé... nem lehetne, hogy ABBAHAGYJUK?

Erika: nyíltszínen bocsánatot kérek tőled! Egyáltalán nem TÉGED állt szándékomban "reflektorfénybe rángatni", csak ha már felvetetted a kérdést és a válasz hiányát, hogy miért hallgatag a fórum, gondoltam elmondom, hogy én mit látok a hátterében

kicsit vulgárisabbra átfogalmazva (így szerintem már érteni fogod, hogy NEM rólad beszéltem): "ha nincs BALHÉ, igazából senkit nem érdekelnek a másik gondolatai"

politika-témában (lett légyen az akár EGYHÁZpolitika) én továbbra se mennék bele semmilyen bajusz-akasztgatásba, nem látom semmi értelmét, meg "el is vagyok tiltva" tőle...

TEOLÓGIAI szőrszálak hasongatása megint csak nem különösebb perspektíva, már csak azért sem, mert hogy jövök ÉN ehhez...

marad az a fajta "barátságos beszélgetés", amibe próbáltam becsatlakozni nx kérdésére...

olyan jó lenne, ha ABBAN tudnátok ti is velünk együtt jönni, ahelyett, hogy "rejtett hadüzeneteket" keresgettek ott, ahol NINCS...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 13., hétfő 14:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Kedves Erika!
Természetesen nem te vagy a fórumhalál oka.
Az ok valójában az, amiket időnként fel szoktam hozni és amire pl. Péter meg szokott sértődni, fony pedig haraggal reagálni.
De a válasz itt van a portálon. Nézd meg hányan vannak beregisztrálva (ezek már érdeklődő aktívnak számítanak a berkeken belül), majd nézd meg, hogy ezekből hányan aktívak (legalább tucatnyi hozzászólás) és azt is nézd meg, hogy az aktívakból mennyi a tényleges református.
Érdektelenség, langyosság.
ex


Kedves Ex!

Volt alkalmam szembesülni a tagság állapotával- karácsonyra küldtünk Nemosinexszel mailt a regisztrált tagoknak,... és húsvétkor már gondoltam, hogy aktualitását vesztette s százával töröltem ki a még bennlevőket.Úgy tudom, Nemosinexnél is magas volt az át nem vett mailek száma-
Azért páran kedvesen visszajeleztek, olvassák a fórumot, lehet, hogy valamikor írni is fognak.

Érdektelenség, langyosság- írod-.

ha olvasod a Parókia főoldalát a Közösség magazinban mindegyik cikkhez hozzá lehet szólni.. és naponta jelennek meg aktuális cikkek, beszélgetések- amiket csak legyen ideje az embernek végigolvasni.
s ez csak egy a ref. weboldalak közül...- tehát sok helyen van mozgás ref. területen- csak éppen most nem ezen a fórumon- :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 13., hétfő 14:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
nemosinex írta:
Kedves Erika!
Nem hiszem, hogy bárki komolyan gondolja, hogy te lennél a "fórumhalál" oka.
Nem is a reformátusság, és nem más.
Én, mindig csak én.


Nemosinex, kérlek ne mondd ezt- te igazán sokat teszel a fórumért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 13., hétfő 15:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:

nemtom... izé... nem lehetne, hogy ABBAHAGYJUK?
Net, szerintem is ássuk el a csatabárdot!

Erika: nyíltszínen bocsánatot kérek tőled!Egyáltalán nem TÉGED állt szándékomban "reflektorfénybe rángatni", csak ha már felvetetted a kérdést és a válasz hiányát, hogy miért hallgatag a fórum, gondoltam elmondom, hogy én mit látok a hátterében

kicsit vulgárisabbra átfogalmazva (így szerintem már érteni fogod, hogy NEM rólad beszéltem): "ha nincs BALHÉ, igazából senkit nem érdekelnek a másik gondolatai"



politika-témában (lett légyen az akár EGYHÁZpolitika) én továbbra se mennék bele semmilyen bajusz-akasztgatásba, nem látom semmi értelmét, meg "el is vagyok tiltva" tőle...
nem vagy eltiltva, csak bizonyos határok vannak megszabva- egyébként pedig így legalább meg van cáfolva az a más fórumon emlegetett tény, hogy a Parókián nincs moderáció- nos,van
TEOLÓGIAI szőrszálak hasongatása megint csak nem különösebb perspektíva, már csak azért sem, mert hogy jövök ÉN ehhez...

marad az a fajta "barátságos beszélgetés", amibe próbáltam becsatlakozni nx kérdésére...
a válasszal nem volt semmi gond- de ezt már megbeszéltük

olyan jó lenne, ha ABBAN tudnátok ti is velünk együtt jönni, ahelyett, hogy "rejtett hadüzeneteket" keresgettek ott, ahol NINCS...

a többes számtól kiütésem van, s az orientációm is elvesztem: hogy hova is sorolsz be?meg kikkel kellene együtt mennem ? észre se vettem, hogy kilógok a sorból vagy lemaradtam :oops:
- na ez vagy csak szójáték, vagy tényleg nem értem/max létezik a Zsó-Erika kettős, más többes számról nem tudok
és nem is akarok , tudod, hogy amit igazán nem szeretek, az a klikkesedés/
én együtt szeretem a fórumot, nem részenként.



Vissza a tetejére
 Profil  
 

Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 14., kedd 07:47 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Erika írta:
Zsoca, biztosan követek el sok hibát, de azért elég nehezen tudnád rámvarrni a fórum meghalását, vagy elalvását- akár írok, akár csak olvasom a fórumot.

Abszolút távol áll tőlem bárkire bármikor bármit rávarrni. Kevés időt töltök itt a Fórumon,- tehát ha akarnám se tudnám. Egy általános jelenségre, amiről Net2rist írt reagáltam, abszolút személy-függetlenül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 14., kedd 12:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Zsoca, minden rendben van, megbeszéltük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 14., csütörtök 21:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Már nem sértődök meg Ex, mert nem vagyok köztetek... :-(

Mivel nem tudok már szeretettel beszélni veled, ezért nem is teszem, elfogyott és az Úr sem ad ide már számomra elhívást ezért, mert "szeretet nélkül minden ház üres, minden városka lakatlan, minden zseni ügyetlen, félős nyuszi csak a kalapban."
És hiába lenne akkora hitem, hogy hegyeket mozdítok, vagy nyelveken szólok, vagy adok nektek anyagi támogatást, vagy éjjel-nappal itt írogatnék, ha nincs mögötte szeretet, senkinek semmi haszna abból.

A fórum halála a reformátusok léte szerinted, ha nem lennének, menne ez a fórum szerinted.

Szörnyű....... , mert te kiemeled minden felelősség alól magad ezzel a gondolattal.
Minden bajért a reformátusok a felelősek, mert langyosok, akit ugye tudjuk, kiköp az Úr....

A fórum léte nem tölti már be az Istentől rendelt célját, ezért nem is működik.
Mert kettős célja volt, befogadni a keresőket, felemelni Krisztust feléjük, Hozzá vezetni őket (hála az Úrnak vannak, akik még a célt betöltő időben Hozzá találtak) és megtanulni testvérként elfogadni egymást és ebben élni. (erre is volt szép példa a múltban)
Mivel egyik sem működik már, ezért nem tudom, hogy milyen céllal kellene hogy üzemeljen a fórum?
A vita kedvéért? Mint szórakozás, időtöltés?

Idézet:
olyan jó lenne, ha ABBAN tudnátok ti is velünk együtt jönni, ahelyett, hogy "rejtett hadüzeneteket" keresgettek ott, ahol NINCS...


Idézet:
hogy az aktívakból mennyi a tényleges református.
Érdektelenség, langyosság.


Net, nincs rejtett, nyílt van lassan egy évtizede. Nézzük meg magunkat, nézzünk már magunkba reformátusok, csak NE KRISZTUSRA!

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2011. júl. 15., péntek 12:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 14., csütörtök 21:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igazad lett Ex, igaz te már a legelején megmondtad.

Bár a Feltámadott lenne újra itt is a középen, akkor VAN élet, mert Ő az élet forrása.

Dicsőség Neki a menny és föld Urának, aki visszajön, hogy mindent újjá teremtsen.

És le a kalappal azok előtt, akikben van még hit, remény és szeretet, e három.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 68 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség