Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 18., szerda 06:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Szerda. Ha tizenévesnek akarnék látszani, úgy írnám, hogy cerda. Tegnap egész jó napom volt. Ami azt jelenti, hogy nem ültem itt annyit a gépnél, és még tanulni is sikerült. Azon kívül vettem magamnak egy nagyon szép hosszábacsíkos nyári nadrágot, amivel kapcsolatban arra az egyre kell figyelni, hogy soha soha ne menjek benne játszótérre. Merthogy képzeljétek el, a játszótéri homoknak van egy olyan tulajdonsága, hogy ha tartós kezelést kap belőle egy ruha, akkor egy idő után nem lehet kimosni.. már két farmernadrágom jutott erre a sorsa. És muszáj volt nadrágot venni már, mert állandóan úgy néztem ki, mint aki most jön a homokozóból. És most alig várom, hogy el kelljen menni valahova a játszótéren kívül, hogy felvehessem az új gatyámat. Ma be kell fejeznem a C++-ból a pointereket, hogy holnaptól nekiugorhassak a hálózatoknak meg a rendszerinformatikus szakirányos tételeknek. És ami nagyon fontos: szállást kell foglalnom magunknak a koleszban a konzultáció idejére (különben nem lesz hol aludnunk). Tündi még alszik. Nyolckor felébresztem, mert különben nem alszik napközben, és leshetem a tanulást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 18:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
És péntek. Kibírtam tegnap egy egész napot parókia nélkül. És visszaolvastam, és lehet, hogy nem is akkora baj. Aztán ma beindultak az események :).
Volt nálunk egy számomra egész fura ember, akinek segíteni próbáltam (több-kevesebb eredménnyel). Miben? Álláskeresésben. Pont én. Dehát kattingatni tudok, és megígértem, hogy ezentúl figyelem neki a hirdetéseket, úgyis figyelem magamnak is.
Azon kívül is érdekesen alakult a nap: voltunk reggel a doktornéninél, mert Tündin előjöttek a két hete megkapott bárányhimlő-oltás tünetei (remélem, tényleg csak azok). A rendelő falán láttunk egy kiírást, hogy hopp, épp bababörze van két sarokkal odébb, elugrottunk és vettem Tündinek két tündériaranyos fürdőruhát. Az egyik csillámos-pillangós, a másik virágos-pántos. Tündérke lesz benne. Szépséghibája az egésznek, hogy még nem szobatiszta, és lehet, hogy pelenkával nem fognak olyan jól mutatni ezek.
Aztán hol voltam a gyönyörű új nadrágomban? Igen, játszótéren. De eddig semmi katasztrófa.
Még sok minden történt, de mennem kell, mert kezdjük a fürdetést. Ja, még annyi, hogy Tündi tegnap életében először használta külön az alanyi és a tárgyas ragozást a következőképpen: Enni akarok! (majd mikor egyedül akarta elhelyezni a felvágottat a kenyéren:) Én akarom!. Büszke vagyok rá nagyon :). És az is aranyos volt (utolsó), amikor megtalálta a szülinapra kapott orvosi táskája fülét, és többször megbeszéltük, hogy igen, ez a füle.. aztán egyszer csak széttárta a kezét, nagyra nyitotta a szemét, és megkérdezte, hogy 'szeme??????'

Itt a vége fuss el véle,
mindenkinek szép hétvége


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 07:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Összecsaptam ezt tegnap. Sokat gondolkotam a fura emberen.. ezt a furát nem lekicsinylőleg kell érteni, sőt. Az volt fura, hogy az ő fejében lévő képek a világról hogy lehetnek ennyire mások, mint az enyémben lévők. Az a fura, hogy hogy kezelheti valaki ennyire lazán, hogy három nyelven tud folyékonyan az anyanyelvén kívül, meg hogy három hangszeren játszik. Meg egyáltalán... valaki más, mint én, nahát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 07:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hajjaj. Olyan ez a napló, mint amilyenek a nagy világiroldami művek ifjúsági kiadásai voltak régen. Ráadásul egy ilyen édibédi szósszal leöntve. Azon gondolkodtam, hogy hasznosabb lenne egy füzetbe vezetni olyat, amibe beleírom azokat a dolgokat is, amiket nem akarok megosztani például az anyukámmal, meg itt a fórum közönségével. Így jár, aki ennyire vigyáz az önazonosságra az interneten :). De mégis fontos itt vezetni, mert ez enyhíti az internetfüggés nevű kommunikációs mániámat.
A hétvége ijesztően gyors volt. Kiderült, hogy Tündi már szinte folyamatos beszédének a nagy részét csak én értem... bár, az jó volt, és érthető, hogy tegnap 'Szia apa, elmentem!' felkiáltással ment el itthonról. :). Nagyon kis okos gyerek. De tényleg. Kivételesen okos :)). Szombaton voltunk a bölcsiben nyílt napon, ahol az amúgy szimpiaranyos vezetőnéni másfél órát beszélt az előtérbe összezsúfolt anyukáknak és gyerekeknek... Tündi a végére már két percenként döntött úgy, hogy akkor most mi hazamegyünk. Aztán bemehettünk végre körülnézni, nagyonnagyon tetszett Tündinek a gyerekméretű vécé és mosdó.. vagy ötvenszer kezet mosott, és megállapította, hogy vécén luk van.
Délután nagyot játszótereztünk az elsős családdal. Az elsős családot azért hívják így, mert az elsőn laknak... és összejárkálunk velük, a fiuk két hónappal idősebb, mint Tündi. Kicsit fanyar érzésem lett befele, mert az elsős anyuka februárban már visszament dolgozni, és én attól féltem, hogy a kissrác fog megváltozni a bölcsitől.. hát anyukája nagyobbat változott a munkától. Jólfésültebb lett, összeszedettebb, határozottabb. És egyáltalán. Külvilág-szaga lett. Aztán tegnap a környék legkoszosabb játszóterén találkoztam egy apukával, aki a kertes házból vágyik panelba... ez vicces, mert mások ugyanennyire vágynak panelből kertesbe. Fura lény az ember.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 08:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kamilla megengedsz egy viccet?

Minden gyermek okos, a legtöbb felnőtt buta. Ime, a nevelés eredménye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 08:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:D:D:D:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 12:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
iz
ép, su rhádu jóéxr durcrz%%%%%


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 15:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Nőiesen bevallom, hogy minden nap tökre várom, hogy írj vmit, mert így legalább tudok rólad, és egy kicsit jobban megismerlek :D
A többi topicot már nem is nagyon olvasom, mert nincs kedvem és erőm vitatkozni :(
De itt mindig jókedv, vidámság, életszagú ÉLET van. Csak úgy a hétköznapokban.

Szép napot kamilla!

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 15:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D:D:D

iggen!! és KÖZKÍVÁNATRA (én vagyok a KÖZ) teddmáfel azt a dokinénis képet!!!! :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 16:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:) nahát, pirulok összevissza. Jenny, ez, hogy ismerjük meg egymást, tényleg nem rossz gondolat. Fura, hogy mennyit kerülgettük ott egymást a gyüliteremben, és közben alig beszéltünk. Ez azért volt, mert amikor ti kiszúrtátok a templomtornyot mint legközelebbit, én gyakorlatilag már nem jártam a gyülekezetbe. Nagyon jól esett, amit írtál. És neked is szép napot :). Egy puszi megy. (ilyet se csináltunk élőben ...)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. ápr. 23., hétfő 17:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 17:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
És lehet képet kitenni????? Hú. Új távlatok :)
na, próbálkozom. Ha sikerül, az fog látszani, ahogy Tündi a legjobb haverját vizsgálja hihetetlenül szakszerűen.

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 18:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Nagyon aranyos kislányod van Kamilla. :D

Orvos lesz a gyermek akárki meglátja! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 08:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tegnap nem volt jó napom. Nem tudtam visszaaludni, miután Tündit visszaaltattam háromkor, és alvás helyett három órát töltöttem azzal, hogy a közeledő vizsgáktól féltem. Aztán estére meg is lett a gyümölcse ennek a kialvatlanságnak, meg az egész negatívkodásnak, elvesztettem a lábam alól a talajt nagyon. Mint Második José Arcadio és Második Aureliano, akik ikrek voltak, és azzal hülyítették a környezetüket, hogy összecserélték magukat mindig, aztán a végére maguk is elfelejtették, hogy ki kicsoda, és elcserélve maradtak.
A legjobb az, hogy az egyik reggeli igém az volt, hogy "Ha pedig egymást marjátok és faljátok, vigyázzatok, hogy egymást el ne emésszétek". A másik meg, hogy "vajha, ma hallanátok az ő szavát. ne keményítsétek meg a ti szíveteket.". Hm. Tiszta ciki.
Elterveztem pár játszótéri sztorit... aranyos volt, tegnapelőtt is leszólított a Legkésőbbfélhét nevű gyerek, hogy Tessék mondani, mikor lesz dél. Azért neveztem el legkésőbbfélhétnek, mert az első találkozásunk még tavaly nyáron ezzel kezdődött: Tessék mondani, mikor lesz legkésőbb fél hét? Mert nekem legkésőbb fél hétkor kell hazamennem. És olyan aranyos volt, ahogy azt hitte, hogy a legkésőbb fél hét, az máskor van, mint a fél hét, és valószínűleg később, ha egyszer ez a neve, hogy legkésőbb fél hét. Próbáltam neki kíméletesen magyarázni, hogy az igazából azt jelenti, hogy az se baj, ha egy kicsivel fél hét előtt hazamegy. Szóval teganpelőtt is beszélgetést kezdeményezett azzal, hogy "MIkor lesz dél?". Én meg mondtam neki, hogy az a legegyszerűbb, akkor van dél, amikor harangoznak. Erre Tündi elkezdett visítani, hogy nem haza nem haza.. mert neki is meg van tanítva, hogy akkor van a hazaindulás, amikor harangoznak.
Tegnap délelőtt majdnem végig csak miénk volt a játszó, Tündi mostanában azt szereti játszani, hogy helyet foglal a csúszda tetején, és legurítja a labdát, én meg visszadobom neki :). Ezt addig lehet játszani, amíg nem akar valaki csúszdázni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 08:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kamilla, Tünde nagyon aranyos. :D

Azérta harangszó szerint nem ajánlatos mindig igazodni: a barátnőm mesélte, hogy mindig késett az iskolából, pedig igyekezett az óra szerint igazodni,...az volt a probléma, hogy a nagyi mindig a harangszó szerint kiigazította az órát, merthogy akkor van dél, ha harangoznak...és ha a harangozó egy kicsit elkésett, hát... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 12:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ma van a Gyuri névnapja. És küldtem neki egy képeslapot, azzal a szörnyen fantáziadús szöveggel, hogy "Boldog névnapot kívánok". És most visszaírt, hogy köszöni, és hogy szeret. És.. hát. Belegondoltam. Biztos mástól is kap képeslapot, de ilyet csak nekem ír vissza egyedül. És milyen fura, hogy milyen ritkán érzem át ennek a jelentőségét ahhoz képest, amennyire nagy szó. Tökjó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség