Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 14:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kamilla írta:
Szóval teganpelőtt is beszélgetést kezdeményezett azzal, hogy "MIkor lesz dél?". Én meg mondtam neki, hogy az a legegyszerűbb, akkor van dél, amikor harangoznak. Erre Tündi elkezdett visítani, hogy nem haza nem haza.. mert neki is meg van tanítva, hogy akkor van a hazaindulás, amikor harangoznak.

És már el is rontottad a nevelését... Ha meghallja a harangozást, mindig az a rossz emléke lesz róla, hogy vége van a játéknak. És sose fog emiatt templomba menni :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 14:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ajjaj. Erre nem gondoltam. De ha tudnád, miket tanítottam még meg neki! Például tudja, hogy csak a járdán szabad menni, mert a fűbe kakilnak a kutyák. Lehet, hogy akkor természetjáró se lesz belőle?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 20:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
kamilla írta:
aranyos volt, tegnapelőtt is leszólított a Legkésőbbfélhét nevű gyerek, hogy Tessék mondani, mikor lesz dél. Azért neveztem el legkésőbbfélhétnek, mert az első találkozásunk még tavaly nyáron ezzel kezdődött: Tessék mondani, mikor lesz legkésőbb fél hét? Mert nekem legkésőbb fél hétkor kell hazamennem. És olyan aranyos volt, ahogy azt hitte, hogy a legkésőbb fél hét, az máskor van, mint a fél hét, és valószínűleg később, ha egyszer ez a neve, hogy legkésőbb fél hét. Próbáltam neki kíméletesen magyarázni, hogy az igazából azt jelenti, hogy az se baj, ha egy kicsivel fél hét előtt hazamegy. Szóval teganpelőtt is beszélgetést kezdeményezett azzal, hogy "MIkor lesz dél?". Én meg mondtam neki, hogy az a legegyszerűbb, akkor van dél, amikor harangoznak. Erre Tündi elkezdett visítani, hogy nem haza nem haza.. mert neki is meg van tanítva, hogy akkor van a hazaindulás, amikor harangoznak.

Én ezen ma akkkkorát nevettem! :D:D:D:D:D:D:D:D
De komolyan! És olyan jól esett, hogy egy kis fény ragyogott be a tanulástól beszűkült világomba... :P
Remélem, minden ilyen aranyos Tündis (és egyéb) sztorit megosztasz velünk! :)

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 20:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Lehet, hogy nem illő beleszólnom, de meg kell védenem lányomat, és unokám nevelését a harangszóval kapcsolatban.

Gyakran énekelem neki a "Szólnak a harangok a toronyban, bim... Jöjjetek Jézusnál békesség van" - és ehhez hasonló énekeket a pozitív asszociáció érdekében.

A déli harangszóról pedig azt is hallotta sokszor, hogy a nándorfehérvári győzelem emlékére szól.

Vélem, hogy okosabb az én unokám, hogy holmi nevelés elvegye a józan eszét, valamint biztos vagyok benne, hogy az Isten rajta tartja a szemét.

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 21:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Drága nagymami, jaj de jó,hogy köztünk élsz...ezt éneklik Anyák napján a gyerekek az iskolában.
Biztosan ilyen nagymamiról mintázták: harcos, mint egy egri várvédőnő, ha a kisunokájáról van szó. :D /majd én is ilyen nagyi szeretnék lenni/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 06:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Jenny, nekem pedig a bíztatásod jön nagyon jól! Nagyon köszönöm! Sokat jelent tényleg. Tudod, az én világom nem épp a tanulás miatt, de szintén be van szűkülve, és minden simogatás elfér.
És köszönöm az anyukámnak, hogy megvédett :) (Komolyra fordítva: a gyereknevelős topikban leírtam az ezzel kapcsolatos gondolataimat, nem akarom ismételni se magam, meg magyarázkodni se. Ráadásul Ezüst csak félig mondta komolyan, sokkal inkább volt ez egy aranyos poén, mint bármi más.)
És köszi, Erika neked is :) Nagyon eltaláltad, amit írtál. Előttem van a kép, ahogy anyukám áll a várfokon egy nagy kondérral, és nyakonönti, aki rosszat mer mondani, rólunk. Reszkessetek.
Köszönöm továbbá minden kedves szurkolónak és ismerősnek! El sem hiszem, hogy eljött ez a pillanat. Egy könnycsepp, két szipogás, reflektorok, szobrocska. Najó, nem, forgószék a gép előtt és egy fél tegnapi lángos.


Na, és akkor írjunk naplót, vagy miafene. Gyönyörűen indult a mai napom. Majd még gondolkodom rajta, hogy mesélhető-e.
Nna. Van az a kerámiaszobor, amit én csak képen láttam (de ha kép van, akkor a szobornak is lennie kell valahol), amin egy kislány belesimul egy nagy tenyérbe. Emlékszik rá valaki rajtam kívül? Na, valami ilyen volt velem, csak ilyenebb. Kevésbé illedelmes.
És most hosszú perceket töltöttem azzal, hogy vacilláltam, hogy kitöröljem-e az előzőt. Végül is, utólag is dönthetek úgy, hogy kitörlöm. Beugrott a zanyukámkorabeli Illés-szöveg, hogy 'elmondva másképp hat minden'.
Tegnap végre elkezdtem komolyan tanulni, de egyelőre nem érzem úgy, hogy közelebb kerültem a bukás elkerüléséhez. Rendes nagyijaink vannak, tegnap anyu volt itt, ma anyós jön. Mondjuk ahhoz képest tegnap tanulhattam volna sokkal többet is... na, de majd ma.
Tündi is jófej volt, tegnap kért egy pohár vizet (szó szerint: én, Tündi inni akar, inni akarok, inni kérem). A héten végleg abbahagytuk a csőröspoharazást, nagy pohárból iszik rettentő büszkén. Odaadtam neki a vizet, visszamentem a konyhába kicsit rendetrakni (sajnos az általában ráfér a konyhára). Mire előkerültem, Tündi a szobája közepén guggolt, előtte a pohár víz, és nagyon nagyon komoly arccal egy piros gyurmagilisztát lógatott bele. - Hát te mit csinálsz? - Kicsit meleg. - Najó, de miért áztatod bele a gyurmát? - Kicsit meleg. - Értem én, hogy meleg, de miért kell bele gyurmát áztatni? Aztán leesett, hogy valószínűleg teát készít magának... de aztán nem volt szabad meginni :(.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. ápr. 26., csütörtök 05:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 04:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
És jó reggelt. Már csütörtök. Ma este lesz egy Varró Dániel-felolvasóest. Azt hiszem, készül majd róla videó, és kikerül a netre.
Tegnap haladtam a tanulással, de nem annyit. Most jó korán van, Gyuri elment, én meg ideültem, mindjárt neki is látok. Arra jöttem rá, hogy nem a bukástól félek önmagában, hanem attól, hogy nem teszek meg minden tőlem telhetőt... mert ha mindent megteszek, és úgy buktatnak meg - és megtehetik, az kit érdekel. Na jó, persze, nem vagyok ekkora hős, utálok buta lenni, utálom, ha kérdeznek, és nem tudok válaszolni, és utálnám, ha egy kisebb költözés keretében elcuccolnánk Tündistül-nagyistul Szombathelyre, azért, hogy valaki megcsóválja a fejét, hogy hát, Kamilla, ez nem elég. Brrrr. De azt hiszem kénytelen vagyok feladni azt, hogy nem kérek szívességet, és megkérdezem a csoptársaimat, hogy szerintük mi várható a gyakorlati vizsgán (nem voltam ott a konzultációkon, mert jött a vonatunk vissza).
Tegnap hozzászóltam egy bloghoz a dokkon, mert az illető azt a kérdést feszegette, amit én is felírtam egyszer a pontfordítva c. fájlomba. Nevezetesen, hogy a buta emberek boldogok, az okosak boldogtalanok, aztán mégis az okosak nézik le a butákat, és hogy ez mennyire gáz. Lehet, hogy az emberek azért boldogtalanok, mert így akarnak okosak lenni? Még azt is lehetne mondani, hogy ez ilyen 'savanyú a szőlő'-filozófia, ha nem írta volna József Attila is azt, hogy "láttam a boldogságot én, lágy volt, szőke, és másfél mázsa, az udvar szigorú gyöpén imbolygott göndör mosolygása, ledőlt a puha, langy tócsába, hunyorgott, böffent még felém, ma is látom, mily tétovázva babrált pihéi közt a fény."
Ha ezt a logikát követjük, akkor az derül ki, hogy az "Oké, egy fetrengő disznó vagyok, de legalább jól érzem magam"-mondatot nem az ateisták mondhatják a hívőknek, hanem pont fordítva.
De ez az egész úgy hülyeség, ahogy van, mert az íkú úgyis egy állandó szám, ami velünk születik, és sehogy nem tudjuk se fejjebb se lejjebb tornázni. Úgyhogy senki nem lesz attól butább, ha véletlenül boldog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 11:11 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 06., szombat 12:26
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: IX. kerület
kamilla írta:
...senki nem lesz attól butább, ha véletlenül boldog.


Nagyon tetszik az eszmefuttatás és a konklúzió is! ...és nem hülyeség benne semmi szerintem, mert tényleg úgy lehet, hogy a boldogság független attól, hogy buta-e valaki vagy okos, de azért én sajnos gyakran hozom ezeket összefüggésbe :cry:
- ha okosnak bizonyulok, akkor távolabb vagyok az emberektől, mert ösztönösen bölcselkedni támad kedvem, az meg hosszútávon azért ugye nem szimpi... jaaaaj, mért nem vagyok butább!!!!!!!!!
- ha meg butának bizonyulok, akkor közelebb kerülök az emberekhez és hallgatom, ahogy bölcselkednek és arra gondolok, hogy ezeket énnekem is mind tudnom kellett volna!!! jaaaaaj, mért nem vagyok okosabb!!!!!!!

Azt hiszem, inkább megyek vissza a pocsolyámba böffentgetni, birizgáljátok a pihéimet :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 12:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ez jó.
Ahol a többiek buták, ott jobb butának lenni, ahol meg okosak, ott jobb okosnak lenni. Vagyis a szociális izé fontosabb, mint az IQ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 12:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem vattok ti ROKONOK??? :O :D

viccen kívül a kedvenc Lenin-idézetem kívánkozik ide:

"az ember LÉNYEGE társadalmi viszonyainak összessége"

(természetesen nekem nem az OSZTÁLYHARC jön le ebből, hanem a szocializációs nehézségek...)

a boldogság titka (innenről nézve): KELLŐEN BUTA emberekkel körülvenni magadat...

BRRR.... néha MEGSUHINT, hogy milyen lehetett Krisztusnak Jézussá válni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 12:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
.... milyen lehetett Krisztusnak Jézussá válni...


:?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 12:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Pál írta:
Fil 2,6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.
7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;
8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 12:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Oké, szerintem ez érdemel külön topikot. Légyszi, Magda, ha van hozzáfűznivalód, azt ne ide! (nem szeretnék teológiai vitát a naplókámba)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 13:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kamilla írta:
Oké, szerintem ez érdemel külön topikot. Légyszi, Magda, ha van hozzáfűznivalód, azt ne ide! (nem szeretnék teológiai vitát a naplókámba)


Tiszteletben tartom kérésed, lenne de minek :cry:

Nagyon szívet melengető a beírásod (amiket eddig olvashattam) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 13:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség