Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68  Következő
 

Re: Kamilla naplója
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 28., vasárnap 18:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ma délután Tündinek sikerült befűznie a tűbe a cérnát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 08., szerda 16:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Sűrű sötét az élet. Azért megy. Nyár van, és én dolgozom. Ha a nagyik nem lennének, nem is tudom, mit csinálnánk. Gyuri is dolgozik. Ma azt mondta nekem, hogy ott nála is hülyék a munkatársak, ha az embernek van célja, tud tojni rájuk. Ettől felvillanyozódtam. Óriási Asimovot kezdtem megint olvasni, amihez ülőhely kell. Meg se kísérlem elmesélni azt a sok mindent, ami azóta történt, hogy utoljára írtam. Ma Ellák névnap van, és erről eszembe jutott Enzsöl Ellák, akit ismertem is személyesen, mert találkoztunk párszor, meg nem is, mert gyerek voltam még, és nem vettem észre, hogy ez a huligánkülsejű itt egy igazi nagy ember. Sokaknak jelentett sokat. Jók a könyvei, aki még nem ismeri, és találkozik vele, olvassa el. Üzenem.
A Bibliában a IV. Mózes végén tartok. Újdonság volt belőle az a történet, mikor a sziklából víz fakad. Egyáltalán nem így emlékeztem rá. Nagyon durva! Most, nemrég így kezdődött egy rész: az Úr azt monta Mózesnek, hogy menj, győzzétek le a midianitákat, aztán a népedhez takaríttatol te is. És Mózes ment. Aztán megölték Bálámot, akire szintén nem épp így emlékeztem a hittanórákról, ahogy most kirajzolódott az alakja. Pláne, hogy 'egészen véletlenül' párhuzamosan olvastam Péter leveleivel, ahol meg is van magyarázva. Mennyivel könnyebben emészhető lenne a Biblia, ha minden rész után szépen le lenne vonva a tanulság, meg értékelve lenne, hogy most akkor ki csinálta rosszul, ki jól. De nincs.
Egy csomó minden van még. Családi aggódnivalók többfelől, amik nem annyira mesélnivalók. Sok-sok Tündi-mondás, amikből majd azért idézgetek. Tegnap délután például arról beszégettünk hosszú hosszú időn keresztül, hogy miért nem lehet szó róla semmiképp, hogy egy vaddisznót kapjon, amit a szobájában tarthat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 09., csütörtök 08:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Mennyivel könnyebben emészhető lenne a Biblia, ha minden rész után szépen le lenne vonva a tanulság, meg értékelve lenne, hogy most akkor ki csinálta rosszul, ki jól. De nincs.



-Nem rágja meg senki "helyettünk" ! :) Viszont, amit megrágtunk, azt meg is
tudjuk "emészteni" - és értékes lesz a szervezetünknek.- A lelki dolgok is így
működnek.
-Ezért szeretem a "Losung'" útmutatót, mert úgy válogatja össze az igéket,
hogy egymást magyarázzák. Vagy ugyanazt a témát más oldalról világítja meg.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 10., péntek 11:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Mennyivel könnyebben emészhető lenne a Biblia, ha minden rész után szépen le lenne vonva a tanulság, meg értékelve lenne, hogy most akkor ki csinálta rosszul, ki jól. De nincs.


Kedves Kamilla!
Neked, mint latinosnak:
"quod ali cibus est aliis fuat acre venenum"
És mint angolosnak, ua.:
One man's meat is another man's poison.

szeretettel:
n


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 30., csütörtök 06:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:):).
Köszi, Nemo, köszi Loisz! Aranyosak vagytok.
Most olvasgattam a fórumot, és kicsit összeszontyorodott a szívem, amikor megnéztem a 'zsidó vallás - gondolatok' topikot, eszembe jutott Cilla, aki azt indította. Sajnos nem érem el, pedig nagyon régóta szeretném. Nem működik a telefonszáma :(. Mi lehet vele?
Amúgy épp nyaralunk. Múlt héten Gyuri volt szabin, most én, aztán két hét múlva megyünk együtt.
Tündi stabilan pörgeti az r-t (RRÉPA RETEK MOGYORRRRÓ, REGGEL NÉHA ORRRRRDÍT A RRIGÓ), a j-t még mindig nem mondja, de ősszel, megbeszéltük, megyünk logopédus nénihez.
Tündi legjobb barátjának megszületett a kistestvére, már alig várjuk, hogy elmehessünk meglátogatni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2009. júl. 30., csütörtök 06:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 30., csütörtök 06:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
"Talán van élet valahol másutt. Esetleg a csillagokon. Ha igaz, hogy univerzumok milliárdjai vannak egymás mellé halmozva, s csak egy gondolat vastagsága választja el őket, akkor kell legyenek emberek máshol is.
Ám legyenek bárhol, mindegy, milyen erősen próbálkoznak, mindegy, milyen rendkívüli az erőfeszítés, biztos, hogy nem sikerülhet nekik olyan istenekverte hülyének lenni, mint amilyenek mi vagyunk. Úgy értem, mi dolgozunk rajta. Megkaptuk a szikráját kezdetnek, de az évezredek során tényleg tökélyre vittük."

Ezt olvasom épp :). Terry Pratchett, fordította Dr. Sohár Anikó


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 30., csütörtök 09:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D

MELYIK könyve? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 30., csütörtök 19:49 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 25., szombat 11:50
Hozzászólások: 67
Érdekes,hogy minden jóslat beválik amit irt a Bibliában még az is,hogy sokan eltántorodnak a hittől és valóban én is majdnem elfordultam teljesen,de találtam visszautat :)
ÁMEN

_________________
,,Júda! a te számodra is készített aratást, mikor fordítok az én népemnek fogságán.,,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 30., csütörtök 21:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kamilla írta:

Tündi stabilan pörgeti az r-t (RRÉPA RETEK MOGYORRRRÓ, REGGEL NÉHA ORRRRRDÍT A RRIGÓ), a j-t még mindig nem mondja, de ősszel, megbeszéltük, megyünk logopédus nénihez.


Kamilla, most, hogy mondod, eszembe jutott, hogy az egyik fiam is sokat küszködött a j-vel. Mindig Lúliát mondott , meg lúliust. Tündi volt már öt éves? a mi doktornőnk csak az öt éves kor elérése után adott beutalót a logopédushoz.
Valaki ajánlotta, s jó hasznát vettük a Montágh Imre: Mondd ki szépen c. könyvének, sokat gyakoroltunk a segítségével.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 31., péntek 07:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Szia Béke :) mi még nem is beszéltünk. Amit írtál jó hír :D. Érdekes az aláírásod. Gondolkodtam itt rajta, hogy miért választhattad pont ezt. Mondjuk az őszinteség, nyíltság, ilyesmik, számomra is nagyon fontos dolgok. Mindenkinek a háta mögött is ugyanazt, amit a szemébe is... Nem mindig könnyű. Sőt, amióta nyolc órában ülök egy irodában, azóta többször jutott eszembe, hogy mennyivel könnyebb azoknak, akik nem ilyenek. Mert van egy ilyen népszokás, amit én nem tudtam, hogy mindig az a hülye, aki épp nincs jelen. De persze nem könnyebb, legfeljebb rövid távon. A gyengeségünk nyílt, őszinte fitogtatása pedig valóban nem túl politikus dolog. És az erősségünk fitogtatása se. Végső megoldásként az ember kevesebbet beszél és többet dolgozik. :). Te miért választottad pont ezt az aláírást?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 31., péntek 07:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Net: a Piramisok.
Erika, köszi a tippet, ezt a könyvet ajánlották már nekünk is, sőt, már fel is ajánlották, meg fogjuk kapni kölcsön egy családtól, ahol a nagyobbik már kinőtte, a kisebbik meg még soká fog belenőni :).
Tücsi csak jövő árpilisban lesz ötéves. Nekünk is csak annyit ígért az ismerős logopédus néni, hogy megnézi Tündit, aztán meglátjuk, hogyan tovább.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 31., péntek 07:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Köszönöm az infót :D

TP műfaja (nemhiába a kedvenc íróm): fantasy-ba CSOMAGOLT filozófikus humor :)

tücsinek KÖTELEZŐ a Bromeliads sorozat!!! Ez is megvan már magyarul (onnan tudom, hogy miután angolul olvastam, magyarul is megvették a skacok a mesélésem alapján, és nagyon élvezik, ez IGAZI mese, nem olyan mint a Piramisok vagy az Időtolvaj)

Montágh: én csak felvételről láttam a bácsit, de hugomat tanította a Bárcziban, nagy kár érte, hogy már nincs köztünk :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 31., péntek 14:21 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 25., szombat 11:50
Hozzászólások: 67
kamilla írta:
Szia Béke :) mi még nem is beszéltünk. Amit írtál jó hír :D. Érdekes az aláírásod. Gondolkodtam itt rajta, hogy miért választhattad pont ezt. Mondjuk az őszinteség, nyíltság, ilyesmik, számomra is nagyon fontos dolgok. Mindenkinek a háta mögött is ugyanazt, amit a szemébe is... Nem mindig könnyű. Sőt, amióta nyolc órában ülök egy irodában, azóta többször jutott eszembe, hogy mennyivel könnyebb azoknak, akik nem ilyenek. Mert van egy ilyen népszokás, amit én nem tudtam, hogy mindig az a hülye, aki épp nincs jelen. De persze nem könnyebb, legfeljebb rövid távon. A gyengeségünk nyílt, őszinte fitogtatása pedig valóban nem túl politikus dolog. És az erősségünk fitogtatása se. Végső megoldásként az ember kevesebbet beszél és többet dolgozik. :). Te miért választottad pont ezt az aláírást?

Hogy miért?
Igazából azért,mert ami az Isten igéje az minden emberé...
Tulajdonképpen mindig más az aláírásom és ez azt mutatja,hogy örvendeztetem az evngéliumot. :D

_________________
,,Júda! a te számodra is készített aratást, mikor fordítok az én népemnek fogságán.,,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 23., vasárnap 03:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
viewtopic.php?f=22&t=294&p=48910#p48910


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kamilla naplója
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 26., szerda 19:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Vége van a nyárnak.
Mindjárt megint írok naplót,
mert hogy nézne már ki félbehagyva
és különben is


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség