Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 105 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Re: egy villogó fénycső tanítása
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. nov. 16., vasárnap 21:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
szj írta:
Világítani akarok, vagy villogni?
Fénycső is villog - kialvás előtt...

(vö.: Példabeszédek 11:2, 15:33, 16:18, 18:12, 29:23)


hú, ez nagyon jó!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 23., vasárnap 23:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tulip!

Azt írtam tegnap, hogy szeretnék beszélgetni veled. Nos, azóta egy-két szabad percemben gondolkoztam ezen, s azt kell mondjam, hogy szív szerint ez így is van. Azonban- hogy stílszerű legyek- direkt nem szeretnék öngólokat rúgni, mert az az igazság, hogy eléggé megvisel egy-egy ilyen manőver.
Maradok inkább egy ilyen tétova, de nyitott állásponton feléd- jó reménységgel, hogy lehet, hogy összefutunk majd valamelyik témában, s beszélgetünk egy nagyot.
Annak pedig nagyon örülök, hogy tavaly nyáron személyesen találkozhattunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

gondolat
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 04., csütörtök 16:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
KRISZTUS KÖVETÉSE
Nyomába se érek.
Nyomában járhatunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

villamosságtan
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 19., péntek 06:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
égő, ha erős az ego


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 21., vasárnap 14:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Egy formás kúszónövényt tettem a fürdőszobába a mosdóra - hadd díszelegjen ott. Azonban a virágöntözésnél elfelejtkeztem, hogy arrafelé is forduljak....mosakodás közben nekem sem, másnak se jutott az eszébe, hogy nem művirág, víz is kellene rá, ....s csak most vettem észre, hogy a nagy része kiszáradt, a csap közvetlen közelében!
Hányszor vagyok így lelkileg! ott a Forrás, az Élő Víz..egy karnyújtásnyira, de ha nem nyúlok utána, nem iszom belőle - a közvetlen közelében is kiszáradhatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 21., vasárnap 16:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
hát ez egy fogós teológiai kérdés :-)
szerintem nem száradunk ki, max. száradozunk, ami önmagában is fájó, főleg ha észrevesszük, hogy körülöttünk buzog az Élő Víz

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 04., vasárnap 21:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Fésületlen gondolatok a fórumról


Fizikán a rádioaktív sugárzásokat tanulva az egyik lány feltette a kérdést: -Tanár elvtárs, lehetséges az a történet, hogy valaki egy atomreaktor közelében fényképezett, és az előhívott képen volt egy ember, aki háttal állt, azonban a fényképezés pillanatában nem volt látható, nem volt ott? Csak egy töredékre emlékszem, mit válaszolt a tanár:...-aki háttal áll és nincs ott..
de sokszor igaz ez a fórumra! sőt! néha azt gondolom valamelyik fórumozóról, hogy már régen nincs, s egyszerre csak itt van! ezután, majd ha nem ír, arra fogok gondolni, itt van, csak most háttal áll...
aztán arra jöttem rá a itt a fórumon , hogy nem tanácsos különösebben noszogatni az embereket..ha valakinek van mondanivalója, úgyis hozzászól, ha meg hallgatni szeretne, nem örül a noszogatásnak..
megtanultam azt is, hogy nem szabad túlságosan kifejezni, ha valakinek örülök- ez zavarba hozza a másikat, feszélyezi, s ez kellemetlen..

vagy ... olyan a fórum, mint a világnak az a szeletkéje, amit az ablakomból kitekintve látok.
milyen is? nagyon változó..kiteszek diót a madáretetőbe, valamikor nagy a sürgés-forgás, máskor nem mozdul a lég...
..egyszer zöldküllő párt csípek el, amint szétrontják a hangyabolyt...egyszer észreveszem a vörösbegyet, hogy ez bizony egy karnyújtásnyira rakott fészket,hogy aztán se szó se beszéd egy napon elröppenjenek, és nincs ismétlés...
...egyszer kilépek az erkélyre, hogy kirázzam a pokrócot...és felröppen a domb.. huss! már el is szállt az itt pihenő madársereg..
...egyszer tanúja vagyok, hogyan hurcolkodik a menetke család, valamiért nagyon sürgősen, menekülve...

igen, kétségkívül jobb lenne az állandóság, deee...ha... állandóságot szeretnék, kerti törpéket kellene vásárolnom.. az viszont olyan giccses, ugye?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 04., vasárnap 23:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:
Fésületlen gondolatok a fórumról


Fizikán a rádioaktív sugárzásokat tanulva az egyik lány feltette a kérdést: -Tanár elvtárs, lehetséges az a történet, hogy valaki egy atomreaktor közelében fényképezett, és az előhívott képen volt egy ember, aki háttal állt, azonban a fényképezés pillanatában nem volt látható, nem volt ott? Csak egy töredékre emlékszem, mit válaszolt a tanár:...-aki háttal áll és nincs ott..
de sokszor igaz ez a fórumra! sőt! néha azt gondolom valamelyik fórumozóról, hogy már régen nincs, s egyszerre csak itt van! ezután, majd ha nem ír, arra fogok gondolni, itt van, csak most háttal áll...
aztán arra jöttem rá a itt a fórumon , hogy nem tanácsos különösebben noszogatni az embereket..ha valakinek van mondanivalója, úgyis hozzászól, ha meg hallgatni szeretne, nem örül a noszogatásnak..
megtanultam azt is, hogy nem szabad túlságosan kifejezni, ha valakinek örülök- ez zavarba hozza a másikat, feszélyezi, s ez kellemetlen..

vagy ... olyan a fórum, mint a világnak az a szeletkéje, amit az ablakomból kitekintve látok.
milyen is? nagyon változó..kiteszek diót a madáretetőbe, valamikor nagy a sürgés-forgás, máskor nem mozdul a lég...
..egyszer zöldküllő párt csípek el, amint szétrontják a hangyabolyt...egyszer észreveszem a vörösbegyet, hogy ez bizony egy karnyújtásnyira rakott fészket,hogy aztán se szó se beszéd egy napon elröppenjenek, és nincs ismétlés...
...egyszer kilépek az erkélyre, hogy kirázzam a pokrócot...és felröppen a domb.. huss! már el is szállt az itt pihenő madársereg..
...egyszer tanúja vagyok, hogyan hurcolkodik a menetke család, valamiért nagyon sürgősen, menekülve...

igen, kétségkívül jobb lenne az állandóság, deee...ha... állandóságot szeretnék, kerti törpéket kellene vásárolnom.. az viszont olyan giccses, ugye?



-Szia Erika ! BUÉK !

-Hogy Te milyen okos vagy! - Honnan vetted ezt a nagy bölcsességet ?
-Ja, igen... KAPTAD... és hasznosítod...vagy Moderátornak is teremtettek?
--- Úgy tűnik, de én éppen ilyennek s z e r e t l e k ! :)
-Máskor se "'fésüld" meg ! :wink:

Szia!
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 05., hétfő 10:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Loisz!

BUÉK neked is! Többször lássunk az új évben, s főleg olvashassuk a beírásaidat- ezt kívánom!/főleg ha ilyen szépeket írsz nekem :P /

azért őszintén: egyszer szeretnék veled élőben is találkozni..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 06., kedd 00:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:
Szia Loisz!

BUÉK neked is! Többször lássunk az új évben, s főleg olvashassuk a beírásaidat- ezt kívánom!/főleg ha ilyen szépeket írsz nekem :P /

azért őszintén: egyszer szeretnék veled élőben is találkozni..



--Élőben akarod "hallani" a szépeket ? :wink:
Ne légy hitetlen, hanem hívő ! :)

-Jaj, csak nem voltam félreérthető ? :P Nem szolgáltam rá.
Hívő keresztyén, lelki testvérek, tiszta indulatával írtam, amit írtam.

-De azért legközelebb küldök Neked egy karácsonyi fényképet, amit a
a nagy BELÉPÉSKOR "lesből" készitett a fiam. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 06., kedd 10:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Loisz!

Ez a fénykép jó ötlet, majd én is küldök- máris leküzdöttünk egy akadályt az egymás megismerésében.
Hogy milyen szakmára születtem, azt még nem sikerült megfejtenem, s valószínűleg nem is fogom: egy biztos, a háttér munka-egyébként nem szeretem ezt a szót- valóban a legjellemzőbb rám, úgyhogy ezt eltaláltad.
Ha már így alakult, hogy belecsöppentem ebbe a moderátorságba, jó lenne nemcsak ilyen "kocamester"szinten végezni, de nem tudom, hol folyik ilyen irányú képzés, ha folyik egyáltalán, pedig szívesen koptatnám padjait, márcsak azért is , mert nagyon jó diáknak lenni...persze, ha jól meggondolom, végül is diák vagyok...az ÉLET iskolájában.. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 02:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:
Szia Loisz!

Ez a fénykép jó ötlet, majd én is küldök- máris leküzdöttünk egy akadályt az egymás megismerésében.
Hogy milyen szakmára születtem, azt még nem sikerült megfejtenem, s valószínűleg nem is fogom: egy biztos, a háttér munka-egyébként nem szeretem ezt a szót- valóban a legjellemzőbb rám, úgyhogy ezt eltaláltad.
Ha már így alakult, hogy belecsöppentem ebbe a moderátorságba, jó lenne nemcsak ilyen "kocamester"szinten végezni, de nem tudom, hol folyik ilyen irányú képzés, ha folyik egyáltalán, pedig szívesen koptatnám padjait, márcsak azért is , mert nagyon jó diáknak lenni...persze, ha jól meggondolom, végül is diák vagyok...az ÉLET iskolájában.. :D



- Erika ! :)

Van egy aranyos kis tréfa a 70 felettiekről,- hadd mondja el (bocsi,ha
már ismered :wink: ) "Sára panaszkodik Ábrahámnak, hogy olyan sokan
megnézik, különösen fiatalemberek... és ez olyan kellemetlen... :(
Ábrahám válasza: Sára, te nem panaszkodsz, hanem dicsekszel." :*:

-Hogy miért mondom,---mert kissé ideillik "moderátorságod" panasza
kapcsán... - Nem dicsérlek! most ezt vedd komolyan.- Tárgyilagos
a mondandóm.--- igaz, hogy csak 3 fórumon és két levlistán szereztem
etéren tapasztalatot,- de megállapíthattam, hogy a mezőnyben Ti vagytok
a legjobbak Boglárkával.--- Csak az az angyal szíved ne lenne kennyére
kenhető és adott esetben élnél a Fórum érdekében kissé nagyobb szigorr-
ral a renitenskedők közöt, az még eleférne,... de egyáltalán nincs Kettőtökön kívül, ami az jelenti, hoga nics még két ilyen szorgalmas
rajtatok kívül !!! --
két ilyen szogalmas modi . :) :)

Millió puszi!
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 09:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Loisz!

Köszi a biztatást, persze lenne mit tanulnom.Épp ezért olvasgatok más fórumokat, hogy lássam, mások hogyan csinálják. Hogyan kezelik a vészhelyzeteket ?- már amennyire ez kívülről kikövetkeztethető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 15:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Még ősszel kaptam egy diasorozatot a 2. VH koncentrációs táboraiban készült fényképekkel, a kísérő szövegből idézek:

Dwight D.Eisenhower tábornoknak igaza volt, amikor elrendelte, hogy fényképezzenek és filmen örökítsenek meg mindent, amit láttak a koncentrációs táborokban."..lehetséges legtöbb dokumentumra van szükségünk,mert eljön a nap, amikor feláll majd valaki és azt mondja: mindez a szörnyűség meg sem történt."


Akkor eszembe jutott Július Fučík Riport az akasztófa tövéből c. könyve, amiből diákkoromban egy részletet mondtam a szavalóversenyen:

"Egyet kérek tőletek, akik túlélitek ezt a kort, ne feledjetek! Ne feledjétek sem a jókat, sem a rosszakat! Gyűjtsétek gondosan a tanúvallomásokat azokról, akik elestek magukért és értetek. Egy napon a ma múlt lesz, nagy időkről fognak beszélni és névtelen hősökről, akik történelmet csináltak. Szeretném, ha tudnátok, ezek a hősök nem voltak névtelek. Emberek voltak, akiknek volt nevük, volt arcuk, voltak vágyaik és reményeik, s éppen ezért még a legeslegutolsónak a fájdalma sem volt semmivel kisebb az elsőnél, akinek a neve fennmarad.
...aki a múlt porából akar gátat emelni a forradalom árjának, csak korhadt fából eszkábált báb, akármilyen rangjelzés aranylik is a vállán. De ezeket a bábokat is élő alakoknak kell látnunk, egész gazságukban és aljasságukban, kegyetlenségükben és nevetségességükben, hogy a jövő fogalmat alkothasson róluk."

Fučík kommunista újságíró volt, benne volt a németek ellen harcoló ellenállásban, s lebukott a feleségével, Gustinával együtt.A börtönben apró papírcetlikre írta ezeket a sorokat,amit aztán egy börtönőr kicsempészett, és a háború után a felesége- ő túlélte a bebörtönzést- összegyűjtött s kiadott.

Most újraolvastam ezt a rövid, megrázó olvasmányt. Elgondolkodtam rajta: vajon tudnék-e én így kitartani, ha a hitem miatt kínoznának?

Ilyen odaadó kommunistával eggyel találkoztam életem során:az egyik tanárom személyében, még a szocializmus idején. Bár nagy koponya volt- a neve szinte elveszett a sok titulusa között , nagyon szerény, áldozatkész, közvetlen ember volt- magamban arra gondoltam: biztosan keresztyén.

Aztán egyszer az előadásán ezt mondta: azt ugye tudják, hogy az Isten- hit tudatlanságból és félelemből fakad?
Fejbekólintott ezzel, mondanom sem kell.
Hazaérve aztán az Úr hamar megvigasztalt,hogy bizony, minden pozitívuma mellett a kedves prof.elvtárs téved, Isten nem azt akarja," hogy csak az higyjen, aki 4 osztályt végzett, azt is csak télen, mert nyáron libát legeltetett"- idézet egy másik tanártól

ezt olvastam a Bibliában a Kolossébeliekhez írt levél 2.részének 2-4 verseiben, s megnyugodtam:

...hogy eljussanak az értelem meggyõzõdésének teljes gazdagságára, az Isten és az Atya és a Krisztus ama titkának megismerésére,
A melyben van a bölcsességnek és ismeretnek minden kincse elrejtve.
Ezt pedig azért mondom, hogy valaki titeket rá ne szedjen hitetõ beszéddel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 16:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A döbbenet az, hogy ahogyan az egyén képtelen a bűnétől szabadulni és akkor is elköveti újra, ha látja a károkat, ugyan így van az emberiséggel.
Ha kiplakátolják a koncentrációs tábor és a háborúk borzalmait, akkor se tud mást tenni az ember, mint engedni a bűnnek, a Sátánnak.
Ez alól, csak azok szabadok, akik Krisztusban vannak.

A kommunisták is ember milliókat írtottak ki, miközben harcoltak a náci Németország ellen.
Ugyan az a tábor, más színű zászló alatt.
Persze mehet a vita, hogy mi csak 2 milliót, bezzeg a másik oldal 1 milliót, eddig jut a földi igazság....
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 105 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség