Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 13:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Najda!

Ez egy szupi ötlet, legalább mehetnék a sűrű erdőbe sétálni....de sajnos már késő. A csekk előkerült a Pali bá pénztárcájából, de mindhiába: csak a vásárlás napján fogadják el az élelmiszerre a reklamációt. Rendben, legközelebb ha veszek bármennyi fagyasztott árut, felfagyasztom, leellenőrzöm, milyen a minősége...és visszafagyasztom...vagy főzök egy hadseregnek valót...vagy ? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 14:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Szia Erika!

Azért van eszemben ez a lehetőség, mert a perényi tavaimon találtam (sajnos) szürke gém-tetemeket, amiket a zoológus elvitt boncolásra (lelőtték őket, pedig védettek), és egy ott maradt tetemet a zoológus tanácsára én vittem a túlpartra, hogy legalább a róka egye meg, fel legyen használva.

Anyum is járt már így hússal, de az darált volt, hamarabb is romlik, s aztán a kutyánk ette meg. :)

Láttál már esetleg rókát is felétek?

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 16:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tavaly igen, a szomszéd elhagyott telken szimatolt.

Najda, egy napos sétát a sűrű rengetegben összehozhatnánk-s közben főzicskélnénk egy kicsit szóban- /csakhogy ne offoljunk itt túlságosan./ :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 17:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Tavaly igen, a szomszéd elhagyott telken szimatolt.

Najda, egy napos sétát a sűrű rengetegben összehozhatnánk-s közben főzicskélnénk egy kicsit szóban- /csakhogy ne offoljunk itt túlságosan./ :)


én is sétálni szeretnék a sűrű rengetegben, egy szép napos délutáááááááán, Veletek! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 17:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Hoppá, bocsánat, egészen megfeledkeztem, melyik topicban beszélgetek! :)
A sétában benne vagyok. Mindkettőtökkel. :)

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 09., hétfő 14:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Akkor ezt megbeszéltük :D , sőt az időpont is adott: mikor Cilla ideér, máris indulunk. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 07., kedd 11:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Pauler írta:

Szerintem egy keresztyén ember is főzhet és milyen nagy lelki ajándéka Istennek, ha valaki megoszt a másikkal olyan recepteket, amik ócsók és egészségesek és finomak.
Ez is Isten ajándéka és aki ezt lenézi, az nem tudja mit jelent ha az embernek kevés pénze van és sok gyereke és milyen nagy ajándék tud lenni egy-egy ilyen recept.

úgy hogy én tovább bátorítanálak a főzőcske topichoz

:)



Rendben, írok még pár receptet,és természetesen szívesen kipróbálom a többi fórumozó kedvenceit is.

Igen, hála Istennek, szép számú a családunk és jó étvágyúak. Főleg a fiúk folyton kirántott csirkemellet vagy pulykamellet ennének, de- fő a változatosság, srácok,- mondom, meg ha szerdán pulykamellet főzök, akkor mit főzzek vasárnap?

De azért most leírok két változatban pulyka vagy csirkemellet, ami most a kedvencük:

Nivasajtos-kékpenészes pulykamell-vagy csirkemell


ujjnyira feldarabolom a húst, olajon két oldalról fehéredésig sütöm, rászórók gyrosz fűszert,fokhagymát, aztán rádarabolok vagy 3 darab sajtot-olyan 15 dkg-sak, meg sonkát, esetleg gombát is. amikor elolvad a sajt, tepsibe öntöm, még letejfelezem, és vagy egy fél órát sütöm.A végén reszelt sajtot olvasztok rá./a múltkor foglalt volt a sütő, hát csak a gáztűzhelyen készítettem, így nem ment sajt a tetejére, úgy is jó/
Köretnek rizs vagy valamilyen krumpli megy hozzá.

Szalonnás pulykamell


a húst egészben hagyom, sót és borsot szórok rá, mégjobb a színes bors, de úgy, hogy egyenletesen legyen mindenütt, akkor beborítom vékonyra szeletelt szalonnával- legjobb a bacon, de más is jó. A tepsire öntök egy kis olajat,belehelyezem a húst, lefedem alufóliával, és elkezdem sütni. egy idő után leveszem a fóliát, locsolgatom a húst a kisült szalonnazsírral. attól függ, mekkora darab a hús, 1-1,5 órán át sütöm.
Hidegen-melegen finom, valamilyen salátával: majonézes krumplisaláta vagy görög saláta vagy lencsés brokkolisaláta

ha csirkemellből készítem, akkor rövidebb ideig sütöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 07., kedd 18:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Erika, a zabpehelyből, tojásból, és sajtból készült fasirt recepted nagyon sikeres lett nálunk. A nagyon egészséges életmódot preferáló lányom nyomására rendszeresen kell csinálnom az ételt. Először azt hittem, hogy csak udvariaskodnak, amikor említették, hogy milyen finom, de már vagy ötször csináltam, és nagyon úgy tűnik, hogy ez a jövőben sem fog változni. Gyanus, hogy amíg ez az egészséges életmód hóbort át nem adja a helyét valami másnak, addig van egy stabil étel, amit én is el tudok készíteni, ha a szükség is úgy hozza.

Köszönöm szépen a receptet! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 20:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szívesen, Rosta. :)

"olyan vallást szeretnék, amelyik a csizmákat tisztítja és szépre fényesíti, amely egészséges, ízletes ennivalót készít, amely ha egy méter vásznat kimér, nem ad kevesebbet egy centiméterrel ."Spurgeon-

nem tudom, megfelelne-e a mai termésem ennek az elvárásnak? A mennyiséggel talán nem lenne baj, a minőség meg ízlés dolga./azért igyekeztem/ De ha őszinte szeretnék maradni, be kellene vallanom legalább magamnak, hogy valahogy ésszerűbben kellene nekifutni egy ilyen ünnep előtti főzőcskének. Leegyszerűsíteni , de úgy ,hogy a család észre se vegyen semmit.Meg lehet ezt valahol valahogy tanulni :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 12., vasárnap 07:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
nem, szerintem ez is a Lélek ajándéka....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 15., szerda 13:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Az ünnepek előtt nem volt időm recepteket írni- arra még csak futotta volna, hogy az általatok beírtakat elolvassam,... dehát nem volt mit- érthető, az igazi ínyencségek hétpecsétes titkok, nem lehet csakúgy közzétenni(((((-
most ráérek, hát gondoltam, megosztok egy egyszerű töltelékreceptet, ami úgy ízlett a társaságnak, hogy már újra megsütöttem.

Húsvéti töltelék

15 kiflit felkockázunk és hagyjuk megszikkadni. Ráütünk 20 tojást, amikor jól beszívja a kifli, hozzákeverünk 1 kg darált húst/lapocka vagy comb /,30dkg füstölt sonka darálva vagy apróra vágva, egy csokor zöld petrezselyem,hagymaszár /a kruplisalátába készülő főtt borsó és sárgarépából is tettem bele/.Kiolajozott, prézlivel kiszórt tepsin megsütjük.Kihűlés után a hidegtál ízletes alkotórésze lesz.

Disznómájból libamáj- ezt már régen csináltam, csak most a kezembe került a recept

40 dkg disznómáj,* 4 egész tojás, 2 dl olaj, 1 evőkanál ételízesítő- olyat használjunk, amiben több a piros fűszer/, 1 tejszín.
ezt összekeverjük,az őzgerincformát alufóliával kibéleljük, kikenjük, s benne megsütjük 170-180 fokon kb. 50 prcig sütjük.
*már nem emlékszem, hogy darálni kell a májat vagy máshogy pépesíteni/elkaparni/


Méteres kalács

4 tojás fehérjét habbá verünk 26 dkg cukorral, 4 tojás sárgájával, 8 evőkanál meleg vízzel, 10 evőkanál olajjal.
26 dkg lisztet elkeverünk egy fél zacskó sütőporral, és belekeverjük a habba.
Két őzgericformát alaposan kizsírozunk, kilisztezünk, a massza felét az egyikbe öntjük, a másik felébe belekeverünk egy kanál kakaót, és egyszerre megsütjük.
Kihűlés után ujjnyi vastag szeletekere vágjuk mindkét rudat, és a világos-sötét szeleteket felváltva összeragasztjuk a következő krémmel, majd lecsokizzuk. Pár óra állás után forróvizes késsel FERDÉN szeleteljük. Majd meglátjátok, mi lesz az eredmény.

Krém
:

egy fél liter tejben megfőzünk egy vanília pudingot.
25 dkg rámát , 1 vanília cukorral, 15dkg porcukorral habosra keverünk és a kihűlt pudinggal jól kikeverjük.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2009. ápr. 15., szerda 19:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 15., szerda 14:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ja, el ne felejtsem: csalánkúrára adtam a fejem, persze, csak olyan lájtosan- amikor eszembe jut: szedtem a kertben friss hajtásokat, és reggeli előtt egy csészével megiszok, aztán a maradékot még délig elszürcsölgetem. Az íze abszolut jó és azt remélem, hogy pár hosszú ideje tartó nyűgömet jó irányba tereli majd.
annyi haszna lesz legalább, hogy a kertből eltűnik a csalán.. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 19., vasárnap 17:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Erika írta:
Örömmel olvasom, hogy ízlett a zabpelyhes. Az az igazság, hogy kaptam még egy hasonló egyszerű receptet, de nem volt merszem kipróbálni, s most nem találom. Ha a nyomára jutok, beírom.


Sziasztok!

Előkerült az ígért recept, - nem a recepthalmazom közül, hanem a frissen kapott Polcz Alaine Főzzünk örömmel! c. szakácskönyvben bukkantam rá.
Ezt a könyvet egyébként jószívvel ajánlom gyakorló háziasszonyoknak és a konyhában sürgölődő férfiaknak. Egészségesen, gyorsan, olcsón tanulhatunk belőle főzni- kell ennél több? -és nemcsak müzli van a receptek között....
Nos:

Fasírozott - hús nélkül


5 dkg darált dió, 2 áztatott zsemle, 1 egész tojás, 1 evőkanál morzsa, apróra vágott vöröhagyma, bors, stb. Mindezt összegyúrni és mint a fasírozottat kisütni.Valódi húsnak hat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 30., csütörtök 12:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Ma egy nagyon egyszerű mézest sütöttem, nos:

40 dkg simaliszt, 25 dkg porcukor,2 kanál kakaó, 1 mézeskalácsba való sütőpor, 1 kiskanál szódabikarbóna, fél liter tej, 1,5 dl olaj, 2 tojás, 3 evőkanál lekvár./olyan lekvárt használok ide, aminek egyébként nincs nagy sikere/
Ezt összekeverjük és megsütjük. Ha kihűlt, lecsokizhatjuk, vagy más módon tesszük változatossá: a 12 éves nagyfiam annakidején ezzel a sütivel várt, amikor a kishúgáért voltam a gólyáéknál.De két adagban sütötte, s összeragasztotta lekvárral- különleges alkalomra, különlegesen, s a szeretet találékonnyá tesz...

/jaj-jaj a mai odaégett, kellett nekem közben fórumozni :cry: /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Főzőcske
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 13., vasárnap 11:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A gazdagság ínyenccé tesz, de az éhség a legjobb szakács. C.H.Spurgeon

Pénzt keresni könnyű ahhoz képest, mint amekkora művészet azt célszerűen kiadni. A krumplit mindenki ki tudja szedni a földből, de tíz asszony közül csak egy tudja azt jól elkészíteni, jó ebédet főzni belőle. C.H. Spurgeon

asszonytársaim, rajta, igyekezzünk a kilenc közül kikerülni. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség