Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 05., kedd 10:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Centralpark és Eeyore!


Egyszerre teszem fel nektek ezt a kérdést: ebból az angol topikból át kell tennem a beszélgetést más helyre.
Mi a véleményetek: nyitnék egy topikot Egy kérdésem lenne hozzád címmel- amiben tovább beszélgethetnénk Centralparkkal, és természetesen aztán mással is. Hogy Centralpark felé se tűnjön vallatásnak,mert nem az, a következő, akit kérdezhetnénk Eeyore lehetne, vagy bárkit meg lehetne szólítani.
Nos?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 05., kedd 10:40 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Szia Centralpark!

Nagyon örülök, hogy írtál a New York-i tapasztalataidról. Van egy magyar barátnőm, aki kint él, majd megkérdezem, honnan szerzi be a könyveket. Ha tudsz jó rockzenét ajánlani, ami nem jut el Magyarországra, annak örülnék!

centralpark írta:
En nem mondtam ,hogy a reformatusok hidegek,en az mondtam ,hogy a New York-i ref,kozosseg az ,ami New Jerseyben van az nagyon jo ,voltam ott es igazan testveri a kozosseg ,a fogadtatas minden..
A New Yorkival az a gond ,hogy ilyen ahitatos komoly hatarozotan szenvedo arc a kotelezo,errol en nem tehetek :) :) nem en irtam elo :)


Sajnos Budapesten is ugyanez a helyzet. Van olyan ref. gyülekezet, ahol nagyon kedvesek, nyitottak, jó a fogadtatás, programokat szerveznek, máshol meg senki nem szól hozzád, nem kérdezik, ki vagy és mit keresel ott, istentisztelet után felállnak, és hazamennek, és senki nem beszélget a másikkal. :(

Más: Párizsban, elmentem a helyi ref. gyülekezetbe. Nagyon kedves, nyitott társaság, sajnos csak havonta egyszer van istentisztelet. Éppen 56-os megemlékezés volt, ökumenikus.

Katolikus pap: 56-ban ők sokat imádkoztak a forradalom sikeréért, de ez nem talált meghallgatásra - ugyan az Úr Jézus azt mondta, bármit kérünk a Ő nevében, az megadatik, dehát "mindannyian tudjuk, hogy ez nem így van" (sic!)

Református lelkész: elmesélte, hogy 56-ban a kinti magyarok száma megnőtt, mindenki menekült volt, ezért találkozgattak egymással, és milyen érdekes volt rájönni, hogy a katolikusok is normálisak...

Eredmény: inkább az egyetemi katolikus misére jártam el, francia nyelven 8)

Ha valaki tudja, miért kell ennek így működnie, örülnék a magyarázatnak.

Shannon

Más: Kedves Erika, jó ötlet, tényleg csináljunk ismerkedős topikot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 05., kedd 10:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Erika írta:
centralpark írta:
az a gond ,hogy ilyen ahitatos komoly hatarozotan szenvedo arc a kotelezo,


Szia Centralpark!

Ez a vád gyakran éri a reformátusokat. Én elmondom, hogy reformátusként ezt hogy élem meg:szenvedésről szó sincs, nekem ez a visszafogott viselkedési forma természetes, egy erős kézfogás bőven elég a másik üdvözlésére, a puszit csak azért szoktam meg, hogy ne tűnjek első látásra olyan bumfordinak, de nekem nincs öszefüggésben azzal, hogy mennyire állok pozitívan a másikhoz.
A nem tradicionális gyülekezetekben egyöntetű harsány viselkedés ugyanolyan uniformis, rám taszítóan hat, s csak azért, mert mindenki csinálja, nem fogok utánozni egy bizonyos mozdulatot, ha nem tudom szívből tenni.
S hogy mennyire befogadó egy gyülekezet, közösség, az sokban függ attól is, hogy az érkező milyen hangot üt meg. Persze a gyülekezet tagjai is sokféléek, vannak visszahúzódóbbak, maguk körül forgók, de mindig vannak olyanok is, akik szívesen tárnak kaput az érkező előtt
.



:) :) megegyszer :) de most komolyan legyszives olvassatok el amit irok ,probalom erthetoen irni ,amennyire csak tudom

NEM ALTALANOS amit irtam ,csak arra az egy kozossegre az ,a TOBBI nem ilyen ,talan azert van mert nagyvaros nem tudom ,es ott se mindenki az ....irtam is a konyves uzletet aki vezette O nem volt ilyen ,.


Erika a topicot tisztitsd ki :) mar en is meguntam ,hogy magamrol beszeljek :) :)
engem is zavart hogy nem jo helyen irkalunk :)
befejeztem ....

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 05., kedd 16:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ez a topik egy újabb beszélgetős topik lesz, Eeyore és Centralpark bemutatták, hogyan kell a fórumon kérdezz - feleleket játszani.
A cél: hogy egy kicsit jobban megismerjük, jobban megértsük egymást.
Mindenki csak olyan kérdést tegyen fel, amire ő maga is szívesen válaszolna.
Ha valakit megszólítanak,és nem szeretne válaszolni, elég, ha jelzi, hogy nem él a válaszolás lehetőségével.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 05., kedd 17:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Szia Shannon

Hat sajnos rock zenet nem tudom ,nem igazan tetszik
De van a dionne farrisnek az I know cimu szama ami tetszik ...

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 09:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ézsaiás 58.
5. Hát ilyen a bőjt, a melyet én kedvelek, és olyan a nap, a melyen az ember lelkét gyötri? Avagy ha mint káka lehajtja fejét, és zsákot és hamvat terít maga alá: ezt nevezed-é bőjtnek és az Úr előtt kedves napnak?
6. Hát nem ez-é a bőjt, a mit én kedvelek: hogy megnyisd a gonoszságnak bilincseit, az igának köteleit megoldjad, és szabadon bocsásd az elnyomottakat, és hogy minden igát széttépjetek?
7. Nem az-é, hogy az éhezőnek megszegd kenyeredet, és a szegény bujdosókat házadba bevigyed, ha meztelent látsz, felruházzad, és tested előtt el ne rejtsd magadat?
8. Akkor felhasad, mint hajnal a te világosságod, és meggyógyulásod gyorsan kivirágzik, és igazságod előtted jár; az Úr dicsősége követ.

Ézsaiás 53.
3. Útált és az emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! mint a ki elől orczánkat elrejtjük, útált volt; és nem gondoltunk vele.
4. Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá
, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!
5. És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.

Fil 1,29 Mert néktek adatott az a kegyelem a Krisztusért, nemcsak hogy higyjetek Ő benne, hanem hogy szenvedjetek is Ő érette:

A Krisztustól kapott szabadítás öröme valódi öröm és békesség, a Krisztusért vállalt szenvedés, valódi fájdalom.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 10:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A valódiságot úgy értem, hogy következmény.
Megtörténik az emberrel, hogy örül és megtörténik az emberrel, hogy szenved, ha Krisztust követi.

Azt hiszem, hogy ha valaki az Ő útján jár, mind a kettőből részesül és mind a kettőből mélységeket élhet át, olyan mélységeket, amit addig nem tapasztalt.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 10:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Rendben Pauler :)
Mi a kerdesed ezzel kapcsolatban??

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:-)

Az a kérdés magam felé is hogy mennyire vagyok képes ezt így elfogadni a saját életemre nézve, hogy néha vidámságok, felfakadó örömök jellemzik a keresztyén életemet, hol meg fájdalmak, harcok, szenvedések.

Szerintetek is ez így természetes?

Ha pedig igen, akkor nem lehet kötelező sem a komor arc, sem az állandósult jókedv.
Szerintem.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 11:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
és ahol állandósul az egyik, vagy a másik, ott mintha valami sérülne...

én így látom

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 11:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Sziaaa Pauler

Sajat velemeny ,nagyon egyszeru ,a kulcs az hogy miert engedelmeskedsz,sokan ezt felelembol teszik ,hogy ez lesz meg az lesz ,es kiesek az udvossegbol ..
Hat ez hiba ...
En csak magabol tudok kiindulni ,a szuleimhez fuzodo kapcsolatbol ,nem azert vagyok engedelmes mert nem akarok fegyelmezest kapni vagy leszidast ,hanem mert szeretem oket es nem tudnam elviselni ,hogy csalodjanak vagy elszomorodjanak ...
Egeszseges szinten persze ,
Eppen ezert nagyon konnyu hihetetlenul konnyu
Istennel ugyan ez van ,nem nehez konnyu edes teher ..
Nem kell rugdalozni mint a kisbabak :)
Felesleges akarasbol nem megy es csak lehetetlenne teszed a helyzetet ..
Minden ige torveny szeretetbol van ,most nem reszletezem ,de a kemeny dolgok is ...
Megvalosithatatlannak tunnek de nem az igen egyszeru es borzaszto nehez egyben
Akarattal nehez
Szivbol nagyon konnyu ,

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára centralpark 2008. aug. 07., csütörtök 03:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 11:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Krisztus betoltotte a torvenyt ..
Es olyan tokeletesen van megcsinalva ,hogy szeretetbol lehet csak betartani ,Isten szeretesevel ,imadasaval onfelaldozon (szo szerint) ez egy tokeletes szo erre ..
Nem emberi torveny nincs ugyved nincsenek kiskapuk ,nem lehet kikerulni megmagyarazni ,vagy kovetni lehet vagy ellenallni
Erolkodesnek ellenallasnak ,csak annyi ertelme van ,(eleve elvesztett ugy )hogy Isten humoraval kedvessegevel fogsz talalkozni ,:) es mint minden Isten ebben is tokeletes ,hatalmasakat lehet nevetni sajat butasagunkon :) :)
Ne elemezd persze megerteni meg lehet ,de nem kell elemezni , csinalni kell a benned levo Szent Szellem segit es magyarazza Isten dolgait csak ra hallgass ne magadra ...

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára centralpark 2008. aug. 07., csütörtök 03:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 12:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:-)

Ha Krisztusban vagyok, akkor mindegy milyen helyzetbe kerülök, milyen próbát tesz elém az Atya, szeretni fogom Őt a Fiú miatt, a Fiún keresztül. Így lehet valóság, hogy valóban nagyon nehéz helyzetekben is - mert egy keresztyén ember életében is történhetnek súlyos viharok - megmaradok a szeretetben és ez által cselekedhetek.

Ha Krisztusban vagyok, akkor mindegy milyen helyzetbe kerülök, milyen emberi támadások érnek, szeretni fogom az embertársaimat a Fiú miatt, Általa.
Így lehet valóság, hogy nagyon nehéz természetű, ellenem folyamatosan vétkező ember mellett is képes leszek megmaradni a szeretetben és ez által cselekednem felé is.

De ez valóban nem belőlem fakad, ezt az ember csak látszat szerint képes teremni. Ez a rossz értelemben használt vallásos élet.
A Szent Lélek termi meg ennek valóságát az Ige által az emberben.

Az Úr áldjon téged!

Most megint elcsábultam egy kicsit, bocsánat mindenkitől!
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 13:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Teged is aldjon meg :)

Problemak vannak persze ,de ez altalaban az EN miatt van ,szukseg ,vagy valamit akarunk..
En igy allok ehhez..
Azon vagyok ,hogy Istenem remelem ,minden rendben van ,es megkapod amit kivansz ,ha nem szolj es megteszem amit kell...
Elsosorban az a fontos ,hogy TE jol erezd magad es gyonyorkodj a gyermekeidben ...
Mint szolga lesem a O akaratat ...

Egyszeruen fogalmazva : (bocsanat csak a kep miatt irom igy )ha Isten elkuldene egy pohar vizert utasitas nelkul akkor minden fajta vizbol vinnek neki ,izesitett ,sima,buborekos,uveges,es ra biznam ,hogy valassza ki azt ami a legjobb neki .....ha nincs amit szeretne akkor visszamegyek es beszerzem...
Az en szemelyem nem fontos ,nem erdekes,mint gyermek ,mint szolga ,ha jol csinalom amit kell es lesem az akaratat ugyis gondoskodik rolam,:) :)

Zsolt.119.
...'' 140. Felettebb tiszta a Te beszeded ,es a Te szolgad szereti azt,
141.Kicsiny vagyok en es megvetett,de a Te hatarozataidrol el nem feledkezem..''

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára centralpark 2008. aug. 07., csütörtök 04:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 06., szerda 19:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Örülök nektek....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség