Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 105 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 

Jézus lelkigondozói magatartása
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 09:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Sikerült :*:

Arra gondoltam, itt megnézhetnénk az evangéliumi történetek alapján, hogyan viszonyult Jézus azokhoz az emberekhez, akiket gyógyított.
Elsőre a kánaáni asszony esetére gondoltam, erről beszéltünk a múltheti Bibliaórán. De most el kell mennem itthonról. Örülök, ha van ötletetek.
Szeretettel,
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 17:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
wow, végre egy Igéről beszélgetős topic, de jó!

én is megyek férfikörre, majd jövök

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Jézus lelkigondozói magatartása
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 19:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Sikerült :*:

Arra gondoltam, itt megnézhetnénk az evangéliumi történetek alapján, hogyan viszonyult Jézus azokhoz az emberekhez, akiket gyógyított.
Elsőre a kánaáni asszony esetére gondoltam, erről beszéltünk a múltheti Bibliaórán. De most el kell mennem itthonról. Örülök, ha van ötletetek.
Szeretettel,
n.



Szia nX !

Gratulálok ! Nagyon jó ötlet ! - Kár, hogy rögtön nem fűztél hozzá
pár gondolatot.- Ez egy nagyon sokfelől megközelíthető,-lítendő esemény.
- Tapasztaltam, hogy "elsőre" igen sokan botránkoztatónak érezzük,
amilyen kemény elutasítást kapott Jézustól ! -

-Sokféle magyarázatot hallottam már e témakörben,- de máig vannak
bennem kérdőjelek.- Ezzel most nem kezdem, hanem azzal a csodálatos
pozitívummal, ami az asszony részéről tapasztalható !

-Azt gondolom ez a fajta körömszakadtáig való harcolás a gyerekért az
"édes"anyák tulajdonsága -talán elsősorban...
Mindent lenyel, a legdurvább elutasítást is,
és replikázik ügyesen, céltudatosan,- vitatkozik, hogy győzzön !!

-És győz ! - Erre utal Jézus több igéje ? Köztük: "Keressetek,zörges-
setek..." - Abba ne hagyjátok a keresést,- ha kell dörömböljetek Isten
ajtaján, hogy megnyitassék... Aztán az éjszakai kenyeret kérő példázat...
stb...

-Ebből a szemszögből nézve, már ott is vagyunk a vitánál: - ki a kezde-
ményező Isten és ember közti viszonyban. Ebből a példázatból kiindulva
lehetne állítani, - hogy: az ember...

Te mit gondolsz ?

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Jézus lelkigondozói magatartása
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 20:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Loisz!

Akartam én írni, de nem volt időm. Most pótolom.

Úgy gondoltam, az emberi kapcsolatok szemszögéből is érdemes megnézni ezeket a történeteket, ilyeneket figyelembe véve, hogy milyen batyut hoz magával az az ember, aki szembetalálja magát Jézussal, mik lehetnek az elvárásai, mik a félelmei. A többi szereplőnek, illetve a kornak mik az elvárásai. És persze mindenek előtt, fölött hogyan cselekszik ezekhez képest Jézus: mire, kire figyel, hogyan gyógyít, és mit üzen személyesen nekünk.


És elmenvén onnét Jézus, Tirus és Sidon vidékeire tére.
22. És ímé egy kananeus asszony jövén ki abból a tartományból, kiált vala néki: Uram, Dávidnak fia, könyörülj rajtam! az én leányom az ördögtől gonoszul gyötörtetik.
23. Ő pedig egy szót sem felele néki. És az ő tanítványai hozzá menvén, kérik vala őt, mondván: Bocsásd el őt, mert utánunk kiált.
24. Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz.
25. Az asszony pedig odaérvén, leborula előtte, mondván: Uram, légy segítségül nékem!
26. Ő pedig felelvén, monda: Nem jó a fiak kenyerét elvenni, és az ebeknek vetni.
27. Az pedig monda: Úgy van, Uram; de hiszen az ebek is esznek a morzsalékokból, a mik az ő uroknak asztaláról aláhullanak.
28. Ekkor felelvén Jézus, monda néki: Óh asszony, nagy a te hited! Legyen néked a te akaratod szerint. És meggyógyula az ő leánya attól a pillanattól fogva.


A kánaáni asszony történetében ott van először is ez a nő. Többszörösen hátrányos helyzetből indul: először is idegen, másodszor asszony, harmadszor meg beteg a gyereke. Ez az utóbbi a konkrét megoldandó probléma, a másik kettő az állandó. A batyu. A konkrét feladat megoldása elé az előző kettő komoly akadályt gördít.
Valószínű, hogy abban az időben, ott nem volt hétköznapi eset, hogy az asszony járjon közbe a beteg gyermekért, megvolt ennek (is) a rendje. Lehet, hogy ez az asszony valamiért magára utalt volt, ezért hozzászokhatott ahhoz, hogy maga intézkedjen. Lehet, hogy először nem is alázatosan szólt. Lehet, hogy ebben a kiáltásban ott volt az a gondolat is, hogy ez jár nekem, ahogy a többieknek is, akiket Jézus korábban meggyógyított. De persze az is lehet, hogy átsuhant az agyán, hogy hiszen én pogány vagyok, mégsem jár. A kapernaumi százados szolgájának meggyógyításáról vagy hallott, vagy nem. Az idegenség és az asszonyiság problémája tulajdonképpen akadály volt ahhoz, hogy a méltóság jogán forduljon Jézushoz, mondjuk, mint egy zsidó férfi, aki „nagyjából” azért egyenrangú a názáretivel, s beszélhetnek, mint férfi a férfival. Az asszony elkeseredett helyzetét mutatja, hogy megpróbálja ezt az akadályt áthágni.

Mit tesz Jézus? Visszautasítja az asszonyt arra a helyre, ami őt a kor rendje szerint megilleti. Nem tudom, ti szeretnétek-e ilyen lelkigondozóval beszélgetni? Mondom, hogy beteg a gyerekem, ő meg előbb meg sem hallja, aztán azt mondja, hogy nekem nem jár a gyógyítás, végül meg egyenesen kutyának (kutyácskának) nevez. Hát elég megalázó lehet ezt megélni.

Ott vannak aztán a tanítványok. Ügyesen tanácsot adnak a Mesternek: Uram, tedd ezt, tedd azt! Olyan kínos ez nekünk, ahogy ott kiabál, bocsásd el!

Úgy tűnik, Jézust nem hatja meg sem egyik, sem másik elvárás. Az Atyára figyel, nem törekszik népszerűségre és nem improvizál, hanem lépésről-lépésre végrehajtja az Atyától kapott parancsot. Bizonyára nem volt könnyű megállni segítés nélkül, és nem volt könnyű kimondani a kemény mondatot sem. Az az érzésem, mintha a végső határig kényszerítené el az asszonyt ezzel a mondattal. Mintha provokálna azzal, hogy visszaparancsolja a helyére egyszer, kétszer, háromszor. Azért, hogy megalázza?
Asszem, azért, hogy segítsen neki megalázkodni. A kapernaumi százados azzal kezdi, hogy nem vagyok méltó. Ez az asszony ezzel fejezi be. Ugyanakkor, és számomra ez a legdöbbenetesebb ebben a történetben, hogy mindezen kemény mondatok alatt is Krisztus kegyelme őrzi ezt az asszonyt, hogy nem sértődik meg, és hagyja a fenébe az egészet. Mindenki ezt tenné egy ilyen mondat után, ha nem Isten kegyelme őrzi. De akkor mi lett volna azzal a máig ható üzenettel, hogy „aki hozzám jön, semmiképp el nem küldöm?”
A kedves tanítványoknak is üzen egyúttal: bármennyire nem jár neki (mint ahogy senkinek nem jár, de erről a zsidó férfiak, főleg, ha tanítványok, nyilván másképp gondolkodtak, ), bármennyire is kínos nektek, nem bocsátom el.

Ti mit gondútok erről?

n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 21:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Egy kép jutott eszembe, amint Jákób az Úrral tusakodván megragadva Őt azt mondja: "...Nem engedlek el, amíg meg nem áldasz!"

Nagylelkű Urunk van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 21:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Számomra ez a történet az anyaság csúcspontja.
Hiszem, hogy az Isteni szeretetnek a földön a legkevésbé megromlott helye az anyaság.
(Ezért háborítja fel a hitetlen embereket az az anya, aki megöli gyermekét, mert ez még a gonosz világban is kiüti a biztosítékot.)

Mit kiállt az asszony?
Urának hívja Jézust! Dávid fiának tartja Őt!
Jézus ezt nem kérdőjelezi meg!!!
Nekem ilyen esetben az jut eszembe, hogy biztos csak hízeleg, hogy Jézustól ilyen eszközökkel akarja a gyógyítást megszerezni, hiszen egy idegen nép asszonya, mit tudhat ez a Messiásról?

És ekkor ENGEM LEPLEZ LE EZ AZ IGE!
Hogyan?
Úgy, hogy Jézus igazán látja, hogy mi áll az asszony kijelentése mögött és ő komolyan veszi, amit mond.
Ezért is nem válaszol elsőre! A tanítványok miatt!
Mit mondanak a tanítványok?
"Zavard el ezt az asszonyt!"
Én azt gondolom, hogy ők is valami hasonlóra gondolhattak.
"Mit tud egy pogány asszony az Úrról, mit tud Dávid fiáról? Nem lehetséges, hogy hittel kiállt ez az asszony, csak valamit hallott és biztos csak hízelgésből beszél így. Nem vették komolyan, hogy Úrnak, Dávid fiának szólítja Jézust ez az asszony, pedig még a küldetését is elmondta."

És ekkor Jézus MEGERŐSÍTI az asszonyt!
"Igen, az vagyok, akinek hiszel, én vagyok a zsidó Messiás és ha ezt tudod, akkor azt is tudnod kell, hogy első renden a zsidóságért küldettem!"
Itt derül ki, hogy az URAM is a helyén volt, amit az asszony kiálltott, mert az asszony nem okoskodik, nem vitatkozik, nem sértődik meg, stb.
Hanem azt mondja:
"Úgy van Uram, de mivel te vagy a Messiás és azt is tudom, hogy te minden nép megváltójául küldettél, csak egy morzsát adj magadból, ez elég lesz nekem."

És Jézus ekkor 100%-ban kijelenti magát ennek az asszonynak és a tanítványoknak. Megcselekszi azt, ami a küldetése. Lerombolja a Sátán munkáját és kiűzi a gyermek életéből az élet ellenes erőket!

Szóval hiszem, hogy amikor az Úr Jézus cselekszik, az MINDENKINEK a hasznára van.
Ő a tanítványokat is lelkigondozta, tovább erősítette a pogány asszony hitét a beszélgetés kapcsán.

Érdekes, hogy erre a vidékre hivatkozik az Úr, amikor Korazint és Bétsaidát ítéli. (Máté 11.20.-22.)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 08:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Köszönöm mindkettőtöknek az okos szavakat!

A meg nem hallgatott imádság szempontjából is meg lehet ezt a történetet nézni. Igaz, hogy itt sűrítve jelenik meg az idő, de életbevágó kérdéseknél talán mindnyájan tapasztaltuk a saját életünkben is, hogy egy-egy pillanat végtelen hosszúnak tűnik. A hit és a reménytelenség szélsőségei között vergődik itt ez az asszony is. És miközben úgy tűnik, Jézus a reménytelenség felé taszítja őt a szavaival, ezek a szavak valahogy mégis a hitet növelik benne. A hit ugyanis, mint tudjuk, a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgokról való meggyőződés. Ábrahám egy lépéssel még tovább ment, amikor „remény nélkül is reménységgel hitte, hogy sok nép atyjává lesz”. Azt az utat, amely a remény nélküli reménységhez vezet, senki nem spórolhatja meg magának, ha azt akarja hallani Jézustól a végén, hogy „nagy a te hited”. A hit nem amolyan „imádság be - megoldás ki”-szerű dolog, és azt hiszem, ez is erőt adhat, ha úgy érezzük, hogy régóta hiába imádkozunk.

n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Jézus lelkigondozói magatartása
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 20:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Loisz írta:

-És győz ! - Erre utal Jézus több igéje ? Köztük: "Keressetek,zörges-
setek..." - Abba ne hagyjátok a keresést,- ha kell dörömböljetek Isten
ajtaján, hogy megnyitassék... Aztán az éjszakai kenyeret kérő példázat...
stb...

-Ebből a szemszögből nézve, már ott is vagyunk a vitánál: - ki a kezde-
ményező Isten és ember közti viszonyban. Ebből a példázatból kiindulva
lehetne állítani, - hogy: az ember...

Te mit gondolsz ?

Üdv.
L.




----Várom a választ ! :*:

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Jézus lelkigondozói magatartása
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 22:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Loisz!

Bocsánat, hogy elsiklottam a kérdésed fölött. Nem is értem, miért nem érzékeltem, hogy nekem szól.
Kárpótlásul viszont hosszasan keresgéltem, amíg megtaláltam Neked ezt a példázatot, amit egy LELKIGONDOZÓI KÉZIKÖNYVben olvastam, s ami bár nem bibliai történet, elég jól mutatja azt, hogy mennyire múlik az emberen a győzelem.

A rabbi áll az ablakban, nézi az utca forgatagát, és egyszer csak beszólít az utcáról egy embert:
- Mondd csak, ha egy dukátokkal teli erszényt találnál, visszaadnád-e a tulajdonosának?
- Természetesen – hangzik a válasz.
- Ostoba vagy – mondja neki a rabbi.
Kisvártatva egy másik járókelőtől is megkérdezi ugyanezt. Ő így felel:
- Majd bolond leszek visszaadni azt a pénzt, amelyet a jószerencse a lábam elé ejtett.
- Gonosz vagy - mondja a rabbi.
A harmadik ember is ugyanezt a kérdést kapja. Ő így válaszol:
- Honnan tudjam most, hogy akkor milyen lélek lesz bennem? De ha ez történne velem, adja az Ég, hogy a jobbik énem győzzön, és visszaadjam a pénzt a tulajdonosának.
- Bölcs vagy - mondja a rabbi.

Úgy gondolom, legjobb esetben is ennyi része van az embernek a győzelemben: reméli, hogy az Isten ott, akkor megsegíti, és a jobbik énje győz. Halkan hozzátenném, hogy még ez a reménység is kegyelemből van. De ezt te is tudod.

Szeretettel üdvözöllek,
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 05., csütörtök 00:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

Igen, de én azt kérdeztem,- ebben a szóbanforgó esetben ki a kez-
deményező :Isten, vagy az ember- Mire van bizonyíték ?
:)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 05., csütörtök 07:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Hitem szerint mindig Isten kezdeményez.
Az asszony hite nem önmagából lett, hanem abból, hogy eljött a Messiás.

Bizonyíték?

Ezt szivesen várom tőled! :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 05., csütörtök 07:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Loisz írta:
Igen, de én azt kérdeztem,- ebben a szóbanforgó esetben ki a kez-
deményező :Isten, vagy az ember- Mire van bizonyíték ?

Elsőre biztos rávágnám: az ember. Hiszen nyilvánvaló, hogy itt Jézus szóba sem akar állni az asszonnyal. Ennyi látszik, ha ezt a történetet kiragadjuk történelmi, üdvtörténeti, személyes stb. kontextusából, és csupaszon csak ez áll előttünk: az asszony jött, kiáltott Jézusnak, ő szó nélkül továbbmegy, a tanítványok kérlelik, hogy küldje el, Jézus azt válaszolja, hogy csak a zsidókhoz jött, az asszony tovább kérleli, leborul előtte, megkapja a kemény mondatot, megadja rá a helyes választ, majd (jutalomból?) megkapja, amit kér és ráadásul a koronát: nagy a te hited. Vagy máshol más ugyanezt más formában: a te hited megtartott téged.

Nem fejezném be itt, hanem inkább visszakérdeznék. Te hogy gondolod? Ti hogy gondoljátok?

n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 05., csütörtök 09:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Nagyon jó olvasni ezt a beszélgetést, köszönjük Nemosinex a kezdeményezést!

A Márk 7:24-30-ból olvasva a történetet: "mert hallván felőle az asszony", számomra egyértelművé teszi a kérdést: Jézus gyógyításainak híre eljutott az asszonyhoz,és ez hitet teremtett benne,/a hit hallásból van/ hogy akkor még az ő lányának is van reménye a gyógyulásra.
A gyógyulás megtapasztalása előtt azonban még egy nagyobb dolog történik: Urának szólítja Jézust, nem azt mondja: ha meggyógyítod a lányomat, Uramnak foglak szólítani
A Máté ev.-ban ekkor Jézus hallgat- s én ezt olvasom ki a hallgatásából: hallgatás, beleegyezés- az asszony kimond egy olyan igazságot, amin még sokat fognak vitatkozni: kié Jézus? csak a zsidóké...vagy bárkié, aki hittel Urának vallja?
A tanítványok érdekes módon nem rezonálnak erre, sőt, nincs ínyükre..milyen szomorú ez most is, hogy akik közel állnak Jézushoz, nem fogadják sokszor örömmel azt, aki annyira más, mind az általuk elfogadott keresztyén normák.
A tanítványokat később kéri színvallásra Jézus: kinek mondanak engem az emberek?..ti kinek mondotok engem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 05., csütörtök 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én írtam korábban:

Elsőre biztos rávágnám: az ember. Hiszen nyilvánvaló, hogy itt Jézus szóba sem akar állni az asszonnyal. Ennyi látszik, ha ezt a történetet kiragadjuk történelmi, üdvtörténeti, személyes stb. kontextusából, és csupaszon csak ez áll előttünk: az asszony jött, kiáltott Jézusnak, ő szó nélkül továbbmegy, a tanítványok kérlelik, hogy küldje el, Jézus azt válaszolja, hogy csak a zsidókhoz jött, az asszony tovább kérleli, leborul előtte, megkapja a kemény mondatot, megadja rá a helyes választ, majd (jutalomból?) megkapja, amit kér és ráadásul a koronát: nagy a te hited. Vagy máshol más ugyanezt más formában: a te hited megtartott téged.

Nem fejezném be itt, hanem inkább visszakérdeznék. Te hogy gondolod? Ti hogy gondoljátok?

Most ezt írom:


Végül is jó volt ez a kis idő, amíg a szerelők szétverték a szobámat, így nem tudtam hozzáférni a számítógépemhez. Azt hiszem, nem is fejezem be. Annyi olyan topik van, ahol ezekről lehet vitatkozni, hogy most az ember-e vagy Isten. Ez ne legyen ilyen. Végülis a lelkigondozás nem tantételekről szól. Eszembe jut az, amikor a vak emberrel való szembesülés során a tanítványok megkérdezik Jézustól, hogy most ki vétkezett, ez-e vagy a szülei. Szóval, hogy próbáltak teológiai kérdést csinálni az ügyből. Mintha talán annak a megválaszolásától gyógyult volna meg. Köszönöm, amit eddig írtatok, de kérlek, itt, ha lehet, ne hitvitát folytassunk. Én is megpróbálom tartani magam ehhöz. Ha nem sikerül, csak szóljatok.
Ugye, nincs harag?

n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 05., csütörtök 22:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:
Sziasztok!

Nagyon jó olvasni ezt a beszélgetést, köszönjük Nemosinex a kezdeményezést!

A Márk 7:24-30-ból olvasva a történetet: "mert hallván felőle az asszony", számomra egyértelművé teszi a kérdést: Jézus gyógyításainak híre eljutott az asszonyhoz,és ez hitet teremtett benne,/a hit hallásból van/ hogy akkor még az ő lányának is van reménye a gyógyulásra.
A gyógyulás megtapasztalása előtt azonban még egy nagyobb dolog történik: Urának szólítja Jézust, nem azt mondja: ha meggyógyítod a lányomat, Uramnak foglak szólítani
A Máté ev.-ban ekkor Jézus hallgat- s én ezt olvasom ki a hallgatásából: hallgatás, beleegyezés- az asszony kimond egy olyan igazságot, amin még sokat fognak vitatkozni: kié Jézus? csak a zsidóké...vagy bárkié, aki hittel Urának vallja?
A tanítványok érdekes módon nem rezonálnak erre, sőt, nincs ínyükre..milyen szomorú ez most is, hogy akik közel állnak Jézushoz, nem fogadják sokszor örömmel azt, aki annyira más, mind az általuk elfogadott keresztyén normák.
A tanítványokat később kéri színvallásra Jézus: kinek mondanak engem az emberek?..ti kinek mondotok engem?



--Szia Erika!


Nagyon jó volt olvasni, amit írtál ! Pontról, pontra következtettél az Úr és
az asszony magatartásának lelki, szellemi, isteni hátterére !

-Köszönöm, ahogy leírtad a hit "keletkezését" az asszonyban, egyértelmű
bizonyíték, hogy Isten volt a kezdeményező ott is, akkor is és mind a
mai napig mindenkiben.- Mert a "hit Isten ajándéka"

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 105 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség