Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 105 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 19., vasárnap 19:09 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Kedves NX!
Először is azt hiszem, hogy Pauler kicsit "költői" kérdését telibe sikerült megválaszolnod - köszi!
S amikor a fáradtságról beszélsz - bár nem mondod külön - de talán Te is sejted, hogy két különböző fajta fáradtságról van szó:
az első az a fajta - az ítélgetésre vezető út fáradtsága - amely nem esik jól az embernek, mert még ha tagadja is, a szíve mélyén azért valami mégis azt súgja, hogy most valami rossz dologba (a saját balgaságodba...pl) fáradtál bele...és nem érdemled meg, hogy új erőt kapj...
a másikfajta, amikor magát/magáét megosztva ad...valami jót...nos, szerintem ez az a bizonyos "jóleső fáradtság" - mi miatt nem szoktunk panaszkodni - sőt beszólni sem... - mert éppen azt érezzük meg, hogy annál, amit adtam, többet kaphatok vissza!

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 19., vasárnap 21:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
:)
üdv
n.
ui: úgy érzed, hogy beszóltam? :?
nem akartam vóna,
csak az a régi rongyos mindig visszaköszön.
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 19., vasárnap 21:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:

De jó, hogy nem mondtam végig! Akkor most, szeretettel:
Csak igaz ítélheti meg a bűnöst, de amely pillanatban magát ítéli meg az ember, immár nem bűnös, hanem igaz. :wink:
n.


--Kedves nX!

-Arról volt szó, hogy rágjuk meg kicsit jobban.- Ezért hozakodom elő
azzal, amit még mindig nem értek a szavaidból.

-Az a része, hogy "csak igaz itélheti meg a bűnöst" - talán egyértelmű.
Csak Jézus az: Igaz.- Csak Ő ítélheti el, meg a bűnöst. -

-A folytatásodra térnék ki: " de amely pillanatban magát ítéli meg az
ember, immár nem bűnös, hanem igaz. :cry: "

-Ezt hogy érted ? -

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 20., hétfő 06:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Loisz írta:
nemosinex írta:

De jó, hogy nem mondtam végig! Akkor most, szeretettel:
Csak igaz ítélheti meg a bűnöst, de amely pillanatban magát ítéli meg az ember, immár nem bűnös, hanem igaz. :wink:
n.


--Kedves nX!

-Arról volt szó, hogy rágjuk meg kicsit jobban.- Ezért hozakodom elő
azzal, amit még mindig nem értek a szavaidból.

-Az a része, hogy "csak igaz itélheti meg a bűnöst" - talán egyértelmű.
Csak Jézus az: Igaz.- Csak Ő ítélheti el, meg a bűnöst. -

-A folytatásodra térnék ki: " de amely pillanatban magát ítéli meg az
ember, immár nem bűnös, hanem igaz. :cry: "

-Ezt hogy érted ? -

Üdv.
L.


Kedves Loisz!
Ne szomorkodj. Nézd, Jézus mondja:

"A vámszedő pedig távolabb állva, még szemét sem akarta az égre emelni, hanem a mellét verve így szólt: Isten, légy irgamas nekem, bűnösnek. Mondom nektek, ez megigazulva ment el házába..."

Szép hetet!
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 20., hétfő 06:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Bocsánat, hogy beleszólok, csak épp ráesett a pillantásom a vámszedős történet végére és gondoltam leírom, ami eszembejut róla: a megtérést Isten mukálja ki az emberben, nem tudom magamat megtéríteni. Következésképp a bűnbánathoz (mely a megtéréssel jár) szükséges bűnfelismerésem is Tőle származik. Attól kezdek Hozzá vonzódni, hogy Szent Szelleme megérint és meglátom a rosszat abban, ami addig nem tűnt rossznak, vagy rossznak tűnt, de nem utáltam, utána pedig megutálom. Attól, hogy én kiáltok fel, hogy bocsásson meg nekem bűnösnek (más nem is kiálthat fel helyettem), csak annyi történt, hogy felismertem ezt a helyzetet (ti. hogy bűnös vagyok), de szerintem ez máris azért következhetett be, mert megismervén az Igazat, Ő megítélt engem. Így -én legalábbis úgy látom- a vámszedőt is Isten ítélte meg, ő csak -nem tudván ellenállni az Igaz vonzásának- kimondta, ami ebből következett.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 20., hétfő 07:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
semibrevis írta:
Bocsánat, hogy beleszólok, csak épp ráesett a pillantásom a vámszedős történet végére és gondoltam leírom, ami eszembejut róla: a megtérést Isten mukálja ki az emberben, nem tudom magamat megtéríteni. Következésképp a bűnbánathoz (mely a megtéréssel jár) szükséges bűnfelismerésem is Tőle származik. Attól kezdek Hozzá vonzódni, hogy Szent Szelleme megérint és meglátom a rosszat abban, ami addig nem tűnt rossznak, vagy rossznak tűnt, de nem utáltam, utána pedig megutálom. Attól, hogy én kiáltok fel, hogy bocsásson meg nekem bűnösnek (más nem is kiálthat fel helyettem), csak annyi történt, hogy felismertem ezt a helyzetet (ti. hogy bűnös vagyok), de szerintem ez máris azért következhetett be, mert megismervén az Igazat, Ő megítélt engem. Így -én legalábbis úgy látom- a vámszedőt is Isten ítélte meg, ő csak -nem tudván ellenállni az Igaz vonzásának- kimondta, ami ebből következett.


Így pontos! Köszönöm.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 20., hétfő 07:26 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Kedves S! :wink:
Úgy gondolom, hogy NX csak továbbgondolt egy olyan sort, amit Te leírtál...mert annak a gondolati sornak az utolsó tagja olyasmi lehet:
amikor eljut oda, hogy felismeri és elismeri (igaznak tartja) az Isten rá vonatkozó ítéletét és ezt ki is tudja/meri mondani - abban a pillanatban Isten "másik igazsága" a kegyelem igazsága válik rá nézve érvényessé.
- És ez van nx második mondatfelében...

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 20., hétfő 07:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Valószínűleg túl sokat szövegeltem a lényeg csak az szeretett volna lenni, hogy szerintem ott is az Igaz ítél, nem a bűnös. És örülök, hogy egyetértünk. :)

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 05:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Zsoltárok könyve 133. rész
1. Grádicsok éneke Dávidtól. Ímé, mily jó és mily gyönyörűséges, a mikor együtt lakoznak az atyafiak!
2. Mint a drága olaj a fejen, a mely aláfoly a szakállon, az Áron szakállán; a mely lefoly köntöse prémjére;
3. Mint a Hermon harmatja, a mely leszáll Sion hegyeire. Csak oda küld áldást az Úr és életet örökké!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 19:57 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
pauler írta:
Zsoltárok könyve 133. rész
1. Grádicsok éneke Dávidtól. Ímé, mily jó és mily gyönyörűséges, a mikor együtt lakoznak az atyafiak!
2. Mint a drága olaj a fejen, a mely aláfoly a szakállon, az Áron szakállán; a mely lefoly köntöse prémjére;
3. Mint a Hermon harmatja, a mely leszáll Sion hegyeire. Csak oda küld áldást az Úr és életet örökké!


:mrgreen:

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 20:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:-)

még annyi jutott eszembe a lelkigondozásról, hogy az Úr Jézus:
- tanította a tanítványit, mielőtt kiküldte őket
- kettesével küldte őket a az emberek közé
- szeretettel mentek, nem félelemmel és nem dühösen, menteni igyekeztek embereket

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 06., szerda 05:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
:-)

még annyi jutott eszembe a lelkigondozásról, hogy az Úr Jézus:
- tanította a tanítványit, mielőtt kiküldte őket
- kettesével küldte őket a az emberek közé
- szeretettel mentek, nem félelemmel és nem dühösen, menteni igyekeztek embereket


Nyilván abban is tapintatos volt Jézus, hogy kit kivel "párosított". Van, amikor azt gondolom, hogy ezeknek a körülményeknek egyáltalán nincs jelentősége, mert az Úr elég ahhoz, hogy két össze nem illőt is összecsiszoljon. Máskor meg - talán, amikor a körülményekre nézek - azt érzem, hogy roskasztó dolog olyan emberrel együtt dolgozni, akivel (ha Jézus nem lenne), nem biztos, hogy egy légtérben meg tudnék lenni. Ez nyilván rólam is sokat elmond.
Ugyanígy, vajon kell-e valami személyes adottság (ez is ajándék) a lelkigondozáshoz? Vagy elég csak alázattal elvenni minden pillanatban az Urunkét, mert ez nagyobb függőséget jelent? Nem is tudom.
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 06., szerda 06:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Tegnap este a ffi körön a szenvedés volt a téma és jó megérteni, hogy nem mazohistának nevel az Úr, tehát ne keressük a szenvedést, de ha ebben kell Krisztust követnünk, akkor ott se hagyjuk el a lábnyomát.
Szóval jó azzal szolgálni/kiküldetésbe menni, akivel az Úr összecsiszolt.
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 06., szerda 06:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Pállal van aki ment a misszióba a pogányok közé, aztán van aki nem ment, lemondta a közös utat, attól még mind a ketten hívők maradtak, csak nem együtt szolgáltak...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 06., szerda 07:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Azt gondolom, hogy a munkatársi kapcsolat nem egy életre szóló kapcsolat.Menet közben változhat egyiknek-másiknak a látása, s ez szakításhoz vezet. Az a jó, ha utána nem kígyót-békát mondanak egymásra, hanem őszinte szívvel kívánnak áldást a másik munkájára.

Ha a munka a cél, akkor biztos, hogy nem lehet összekötni egy egeret egy elefánttal- igaz, hogy az egér még így is biztos lesz a dolgában...ismeritek a viccet:a hídon együtt mentek, s azt mondja az egér: hogy dübörgünk mi ketten.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 105 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség