Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 21., szombat 11:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
figyelő írta:
Utánozás -> majomszokás :D


...mégse hasonlítasz apámra :S

ha nem haragszol: IDE nem követnélek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 21., szombat 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:
Kedves Figyelő!

A nov. 18-i hozzászólásommal egyet tudtál érteni?

Üdv:
Indu


bocsánat, nem akartam ezt a rákérdezést "kiütni az első helyről"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 23., hétfő 11:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Szia Indu!

Vegyes benyomásaim voltak róla...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 23., hétfő 21:58 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Hm, megallt a tema azelott mielott meglattam volna hogy egyaltalan van :):)
Jujj nagyon lusta forumozo vagyok. :)

Pszichologia? Ez a kerdes mindig vihart kavar sok keresztyen korben. Hogy alljunk hozza? Az a vicces hogy azon keresztyenek akitol a legtobb tamadast kaptam (mivelhogy elegge uton vagyok a hivatasos pszichologussag fele) nem igazan tudnak semmit a pszichologiarol csak egy olyan altalanos kep van hogy az az ordog eszkoze es annyi tobb szo se essen rola. :)

Amikor ISten vezeteseben meglattam hogy el kell kezdenem az egyetemet tudtam hogy lesznek olyan teruletek amiket meg kell tanulnom es amitol a hajam az egnek fog allni... Tudtam hogy bele fognak vinni bennunket az okkult reszekbe... Nyilvanvalo. A pszichologusok nagy resze hisz valamifele termeszetfelettiben, sokan keleti tudomanyok alapjan, meditacio hipnozis stb. Egyszeruen azert mert tanulmanyaik es foleg gyakorlatban eltoltott eveik soran raebredtek hogy az emberi lelek nem nagyon letezik onmagaban, kell legyen valami termeszetfeletti ero amivel osszekapcsolodhat. Ami persze igaz, csak sokan nem jo helyen keresik, mert hat az ordog resen van es felrevezet...

Hogy hogyan kulonboztettem meg mi tiszta tudomany es mi okkult? Nem en kulonboztettem meg, a lelek volt. Bennem velem, tanulmanyaim soran. Akkor is amikor a foldhoz akartam vagni a jegyzeteim annyira fertozott volt, annyira undorito. Akkor is ott volt, amikor a meditaciot meg a hipnozist kellett tanulnunk. Hala IStennek csak elmeletben kellett. Jezus ott volt velem es segitett az Ige szurojen atengedve fogadni a dolgokat.

Szereny velemenyem szerint irto fontos hogy legyenek keresztyen pszichologusok. Es az is fontos hogy kitartoan Jezusra tamaszkodjanak elsosorban es aztan a tanultakra.

Jelenleg szunetelnek a tanulmanayim meg ket ev kellene a vegehez. Hogy hogyan lesz befejezve az a jovo zeneje de errol majd maskor.

Bara

_________________
"Ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata!" Ef.5.17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 23., hétfő 23:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Van példaképed ?

Ha van, ha nincs,- egy magyar példaképet említenék: Dr Gyökössy Endre pasztorál-pszichológus. Persze, vannak többen is, - de a mindenki Bandi bácsija legelöl jár,- járt.
Ha fejleszteni, pihentetni, megszeretni akarod ezt a tudományágat, szívből ajánlom, keresd és olvasd a könyveit. Szerintem, javadra lesz.... :)

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 24., kedd 08:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia!

Jó volt olvasni, amit írtál! Kellenek a hívő pszichológusok.

Tegnap olvastam Freud életét és sok kérdés fogalmazódott meg bennem.
Első, hogy miért pont a kiválasztott népből kerül ki általában egy olyan ember, aki egész messze megy az Isten tagadásban.
Aztán az, hogy mit jelent ez a hármas tagozódás (különbözé "én"-ek) meg mi köze mindenhez a szexualitásnak, meg az, hogy az álomfejtést tiltja az Úr, de ez azt jelenti, hogy a hívő embernek nem szabad az álmaival egyáltalán foglalkoznia?

Aztán az is elém került, hogy egy ember, aki pszichológusként dolgozik, sőt ebben nagyon is előre ment, miért nem mondja ki magáról ezt, miért nem látja önmagát tisztán (kalandornak tartotta magát, ha jól olvastam), hogy lehet, hogy ha valaki ilyen jól ismer és megfigyel másokat, önmagára nézve alig van ismerete.
A dohányzás is gáz számomra. 20 évig rákos és még se képes megszabadulni a dohányzástól, mint szenvedélytől.
Ez összefüggésben van azzal, hogy az ösztön ént nem akarta elnyomni?

Szóval sok kérdés jött elém, olvasva Freud életrajzát.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 25., szerda 17:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Szep napot!

Loisz,
ha nem is feltetlen peldakep de mindenkepp felnezek Palhegyi Feri bacsira.
Gyokossi Endrevel kapcsolatban hadd aruljam el hogy vannak fenntartasaim bar az igaz, hogy konyveit nem olvastam csak egy ket reszletet de az nem gyozott meg arrol hogy nyugodt lelkiismerettel olvashatom.

Pauler,
Nagyon sok minden van a hozzeszolasodban amire reagalnek, megprobalom osszesuriteni.
Freudrol: ugy neveztek kortarsai az ateista zsido, szemben Jung-gal akit hivo pszichologusnak hivtak, mellesleg Freud tanitvanya volt a kezdetekben.
Meglatasom szerint Jung sokkal durvabb mint Freud ami az okkult gyokereket illeti, mivel o nyakig maszott a keleti misztikaba es rendesen feltoltotte elmeleteit az onnan hozott tanokkal. Freud "csak" szexorult...

Az enek tagozodasarol nagyon roviden:
(Freud szerint) letezik egy oszton en (ID) ami azonnal kapni akar mindent amit megkivan, ezzel szuletunk, letezik az EGO ami valamilyen szinten kontrollalja az IDet felve a kovetkezmenytol, es a SUPEREGO ami a legfelsobb szabalyozo, ezt tanulassal sajatitunk el, szuleink nevelik belenk mint kontrollt.
Leegyszerusitve:
elottem van egy torta ami nem az enyem, de nagyon finomnak tunik:
ID: Megzabalom nem erdekel semmi
EGO: Megeszem amint a tulaj elmegy es gondoskodom rola hogy ne deruljon ki hogy en voltam
SUPEREGO: termeszetesen nem eszem meg mas tortajat, plane nem titokban

Masik felosztasa az ennek szinten harmas tagozodasu:
tudatos: ami eppen az elmenkben van
tudatelottes: ami barmikor elohivhato pl emlekek, mi volt a kedvenc kutyam neve gyerekkoromban stb.
tudattalan: amit elfojtottunk nem hivhato elo nem emlekszunk ra

Freud pszichoanalizise a tudattalant celozta es celozza mivel ma is alkalmazott modszer. Van magyar pszichoanalitikus tarsasag pl, naluk ma is lehet pszichoanalizist tanulni hosszas, pontosan 9 eves (5 ev egyetem negy ev szakkepzes) egyetemi tanulmanyok utan.

Na itt gyorsan lezarom ezt a hozzaszolast mielott tul hosszu lesz :)

_________________
"Ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata!" Ef.5.17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 25., szerda 17:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Folytatva...

Freud olyan korban elt ahol a nok bokajat meglatni felbecsulhetetlen izgalmat jelentett egy ferfi szamara... Es o bejon egy rettenetesen megbotrankoztato elmelettel, tortenetesen, hogy mindent a szex iranyit... Talan ezert lett olyan hires, hogy mindenki emlekezett ra? :)

Pauler ha olvastad az eletrajzat, talan tudod, hogy Freudnak egy fiatal anyukaja es egy meglehetosen idos apukaja volt. Freud szerint a fiugyermek nemi ontudata attol alakul ki, hogy anyjara vagyik szexualisan de mivel nem kaphatja meg ezert azzal a ferfival azonosul aki megkaphatja anyut, ez egy normalis csaladban ugye az apa. (Oidipusz komplexus) Hm csak nem szerlmes volt anyuba a mi jo oreg Freud baratunk???
A lanygyereknel ugyanez a folyamat csak forditva szerinte. Az elmelet kezdeten Freud majdnem biztosra vette, hogy a csaladok tobbsegeben megtortenik a valosagos szexualis aktus szulok es gyermekek kozott mint normalis!!! folyamat. Kesobb ezt elvetette es azt mondta hogy ez csak gondolatban megy vegbe. (Vedelmere legyen mondva, o rengeteg beteg emberrel dolgozott, talan a praxisaban sokszor elofordult ilyen tragedia.)

Hogy az alomfejtes meg almok jelentosege keresztyenseggel hogy fer ossze arrol inkabb nem irnek mert nagyon messzire vinne, talan maskor mas topikban.

Miert nem latta onmagat tisztan? A valasz egyszeru: Barmit tisztan latni Isten nelkul? Amugy meg azt hiszem mi is belerokkannank a tisztan latasba. Nem veletlen hogy a mi Urunk eleg bolcs es nem zuditja rank egybol az osszes bununket csak szepen lassan tisztogat ha hagyjuk. S meg igy is fajdalmas!!!

Dohanyzas: A fuggoseg egy kemeny tema, valamikepp errol is van tapasztalatom (negy evet dolgoztam fuggokkel)

Freud velemenyem szerint beteg, megkotozott ember, elmeleteben viszont vannak olyan dolgok amire talan erdemes odafigyelni. (na nem a nem normalis osztontana)
Azt gondolom a pszichoanalizis korul erdemes lenne askalodni keresztyen szemmel, Krisztus jelenleteben elhivassal persze. Meggyozodesem hogy jol megkozelitve lehet haszna.

_________________
"Ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata!" Ef.5.17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 25., szerda 20:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Köszönöm, sok mindenben választ adtál, sok dolgot úgy látok, ahogyan te.

Ami az én félelmem, hogy egy ilyen tant behelyettesítek a Biblia igazságaival és aztán eltévedek.
pl.
hármas tagozódás az énben:
- első szint a bukott ember, a bűnre bármikor kész ember (én)
- második szint passz, talán az a szint, amit tanulunk a szülőktől/iskolákban, egyfajta erkölcsi mérce
- harmadik szint az Istenképűség

Lehet, hogy Freud a Bibliából, a keresztyénségből is merített? Hogy meglátta a bűnt, az emberben lévő lelki betegséget, de a megoldást képtelen volt elfogadni, befogadni és ezért tévedt el?

Aztán azon is gondolkodtam, hogy Freud ösztöntana mennyire volt pl. hitelesítés a nácik borzalmas tetteire, hogy már nem bűnnek nevezték a gyilkosságot, a lopást, hanem egyszerűen az ösztönlény normális viselkedésének, amit nem szabad elnyomni, mert annál rosszabb.

Szóval kicsit felkavart az önéletrajzának az olvasása, de jó látni, hogy a pszichológiában nem kötelező tantárgy, kötelező vélemény ennek az embernek a gondolat világa.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 25., szerda 22:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Szia Bara!

Idézet:
Loisz,
ha nem is feltetlen peldakep de mindenkepp felnezek Palhegyi Feri bacsira.
Gyokossi Endrevel kapcsolatban hadd aruljam el hogy vannak fenntartasaim bar az igaz, hogy konyveit nem olvastam csak egy ket reszletet de az nem gyozott meg arrol hogy nyugodt lelkiismerettel olvashatom.


Pálhegyi Feri bácsi is az élbolyba tartozik magyar vonalon, én is szeretem és nagyrabecsülöm. Azt viszont sajnálom, hogy Gyökössy-ről úgy alkottál véleményt, hogy egyetlen könyvét sem olvastad el... Nem gondolod, hogy ez így megalapozatlan ? - Bár nem tudhatom, hogy a "nyugodt lelkiismeret" mit jelent nálad.- :)

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 28., szombat 11:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
pauler írta:
Tegnap olvastam Freud életét és sok kérdés fogalmazódott meg bennem.
Első, hogy miért pont a kiválasztott népből kerül ki általában egy olyan ember, aki egész messze megy az Isten tagadásban.


Ezen én is gondolkodtam, hogy nem lehet véletlen ez a nagy harcos ateizmus, liberalizmus sok zsidó származású embernél. Talán valami olyasmi a magyarázata ennek, ami a mi keresztyénségünknek az alapja. Önmagában a törvény ellentmondásossága a mai ember számára elvezethet oda, hogy teljeséggel tagadja Istent és a liberalizmus szélsőségeiben vezetheti a zsidó embert.

A törvény, amelyet farizeusi módon tartanak be már Jézus korában is ellentmondásos volt, nem véletlen, hogy Jézus igazsága pillanatok alatt elterjedt. De ez az ellentmondásosság korábban is megvolt a zsidó nép történetében, hiszen az Ószövetség másról sem szól, hogy a királyok, a zsidó emberek megtagadják Istenüket, illetve más isteneket is imádnak. Az Ószövetségre folyamatosan jellemző, hogy a nép összemossa a vallásokat, szinkretista, megtagadja a hitét és mindenféle pótszerekhez fordul. Úgy tűnik, hogy nincs ez másként ma sem. A pótszer ma a tudományosság.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 28., szombat 12:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Bocsi, hogy beleszólok, de van erre valami statisztika, hogy a zsidó nép körében nagyobb lenne az ateizmus aránya, mint mondjuk egy ún. keresztény nép esetében?
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 28., szombat 14:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Minden bizonnyal erről is van valamiféle kimutatás, hogy bizonyos országokban a különböző vallású emberek milyen mértékben tartották meg a vallásos meggyőződésüket, vagy legalábbis annak látható formáit az idők folyamán. Ez állandóan változó lehet, helytől és időtől függően. Más ez pédául az európai szekularizált társadalmakban egyenként is, mint például az amerikai vallásosabb társadalmakban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29., vasárnap 07:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Csak azt hittem, van valami adat a birtokotokban.
Így viszont nehezen érthető, miről szól ez a kérdés:
Idézet:
miért pont a kiválasztott népből kerül ki általában egy olyan ember, aki egész messze megy az Isten tagadásban.

meg ez a válasz:
Idézet:
Ezen én is gondolkodtam, hogy nem lehet véletlen ez a nagy harcos ateizmus, liberalizmus sok zsidó származású embernél.

:?:
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29., vasárnap 07:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Én arra gondoltam, hogy a zsidó származású embereknek a Lélek dolgaira nézve valahogy nagyobb érzékenység adatik, még akkor is, ha ezt utána más irányba fordítják, mint amire az Adakozó adta.

Én nem gondolom, hogy több lenne arányaiban a hitetlen ember a zsidóság körében, mint a "keresztyén" európában.
Ugyan akkor azt látom, hogy az Isten ellenességben (és itt jön nekem a csavar) olyan messze tudnak elcsúszni, ahova egy pogány ember nehezen jut. Talán pont azért, mert valahogyan a méllyen az "örökölt ismeretük", a "néptudat" az Élő Istenhez kötődik, így meg könnyebb szembe menni vele, vagy éppen Hozzá fordulni.
Passzz, ez csak saját találgatás.

Minden esetre nagyon sajnálom azokat a zsidó származású embereket, akik ekkora előnyt eljátszanak.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség