Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29., vasárnap 07:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Rosta!

Kicsit off. bocsánat...

A törvényről még annyit, hogy nagyon egyszerű és betartható lenne, mondok egy példát:
Ne szedd szét, amit az Isten egybe kötött, azaz ne válj el, ha megházasodtál. (paráznaság okát kivéve)
Az, hogy Isten még is megengedte a válást, az nem azért van, mert atörvény rossz lenne, vag nem érthető, vagy több féle képen érthető, hane azért enged Isten, hogy az élet megmaradjon, aza ne ölje meg egymást és magát a férfi és a nő.

Így az Isten "alkudozik" és ez nekem sem érthető mindig.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29., vasárnap 08:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Minden esetre nagyon sajnálom azokat a zsidó származású embereket, akik ekkora előnyt eljátszanak.

Nem tudom, általános-e, de van ilyen tapasztalatom, hogy a zsidók Isten-tagadása valahogy összefügg zsidó identitásuk tagadásával, ami (mmint. a zsidó identitás) adott környezetben igen nagy teher lehet egy embernek.
Amit Rosta említ, a liberalizmus iránti elkötelezettsége sok zsidónak teljesen érthető válasz a nacionalizmussal összefüggő kirekesztésre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29., vasárnap 09:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nem lenne jó, ha ez is egy zsidó topikba menne át. Az ember rácsodálkozik jelenségekre és magyarázatokat próbál keresni arra.
Részemről a zsidó elit szélsőséges liberalizmusára azt a magyarázatot találtam, hogy az ortodox zsidóság szélsőségével szemben fogalmazza meg magát a liberális zsidóság. Amikor szombaton az ortodox zsidó annyi munkát sem végezhet, hogy megnyomja a liftnek a gombját, no ezzel szemben lendül ki a liberális irányban az inga a liberális zsidóságnál és enged meg mindeféle szélsőséget, amit az Ószövetség tilt.

Ami a nacionalizmussal összefüggő kirekesztést illeti kedves Nemosinex, hát jó kérdés, hogy kinek a nacionalizmusáról van szó. Merthogy mind a zsidósággal szemben a befogadó népben, mind a befogadó néppel szemben a zsidóságban tetten érhető a kirekesztés és a nacionalizmus. Ilyen értelemben lehet ez is egy magyarázat a liberális zsidók szemléletére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29., vasárnap 12:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A Biblia - Talmud -zsidóság topikban folytatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29., vasárnap 13:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Freud: A neurózis oka szexualitás természetű.


Ez két dolgot jelenthet szerintem:

Az egyik, hogy a szexualitás bűnös dolog. (Ezt már a középkorban is megpróbálták az emberekkel elhitetni)
Ugyan akkor mit mond az Ige:
1Kor 7,5 Ne foszszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok.
6. Ezt pedig kedvezésképen mondom, nem parancsolat szerint.


Tehát a házasságon belüli szexuális élet pont hogy a kísértések ellen van.

A másik, hogy a szexualitás jó dolog, amit nem szabad elnyomni, hanem mindenki élje ki magát úgy, ahogyan csak számára jó, hogy ne legyen neurózisa.
Ez pedig fajtalanságba vezethet, még nagyobb bajba.

Szóval nem értem, mit értett Freud ez alatt a megállapítás alatt.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29., vasárnap 14:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Szerintem magáról beszélt.
:wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 31., kedd 13:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
pauler írta:
Idézet:
Freud: A neurózis oka szexualitás természetű.


Nehez megmondani mit erthetett Freud pontosan ez alatt, mivel ez csak egy rovid mondata, es az o egesz elmeletet at meg atszottek a szexualitassal kapcsolatos hajtoerok. Szerinte ha egy oszton el van fojtva abool neurozis lesz. Ez nem feltetlenul azt jelenti nala hogy fajtalankodni kell vagy akarhogy csak ki kell ereszteni az ebbol eredo keszteteseket. Szerinte vannak olyan csatornak amin ki lehet engedni a gozt maskepp. Ilyen a gyerek pszichoszexualis fejlodestana amirol mar irtam. Ahogy Freud elkepzeli, egy kislany pl ugy nyeri el nemi identitasat 3-4 eves kora korul hogy az apjara vagyik, ez egyfajta szexualis vonzas Ezt a kesztetest ugy kuzdi le hogy az anyja szerepevel azonosul es igy attetelesen eri el celjat mindenfele csunya fizikai dolog veghezvitele nelkul.

Az osztontana szerint ket alapveto csoportba oszthatok az osztonok
eletoszton (erosz)
halaloszton (tanatosz)
Halaloszton megfogalmazasa elrettento de ne feledjuk el hogy a vilag az elso vilaghaboru sokkjaban volt akkor. Hogy tortenhetett ez? Hogy lehet az ember ennyire gonosz? Ezekre a kerdesekre ez az osztontan adna meg a valaszt.

Freud maga azt vallotta magarol hogy szuksege van valakire akit szerethet es valakire akit gyulolhet, akkor boldog.
Eleg beteg, nem?

A neurozist az okozza alpvetoen az o elmeleteben, hogy valami problemat okoz, valami elakadt es belul forrong, nem tud kijonni. Egy trauma, egy kielegitetlen szukseglet, stb. Sok elfojtott dolog lekerul a tudattalanba es nem is tud kijonni mert nem elerheto a szemely szamara. A pszichoaanalizis es hasonlo gyakorlatok ezeket az elfojtott tudattartalmakat celozzek. Alapvetoen ez nem lenne rossz elmelet. De Freudnal es kovetoinel rossz kezekben van. Legkozelebb elmondom mi a legnagyobb baj vele.

_________________
"Ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata!" Ef.5.17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 31., kedd 14:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Baranka,

Nagyon érdekes, amiket írsz, és külön öröm, hogy hívő szűrőn megszűrt infókat adsz :)

köszi,
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 01., szerda 16:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Baranka!

Pár gondolat a leveledhez és kiváncsian várom a folytatást. :-)

Idézet:
Freud maga azt vallotta magarol hogy szuksege van valakire akit szerethet es valakire akit gyulolhet, akkor boldog.
Eleg beteg, nem?


De :-)
A gyűlölet is jelen kell hogy legyen az ember életében, de ez egészségesen a bűn és a Sátán irányába kell hogy megvalósuljon. A gyűlölet taszítás, szembe fordulás, elfordulás a számomra.

Idézet:
A neurozist az okozza alpvetoen az o elmeleteben, hogy valami problemat okoz, valami elakadt es belul forrong, nem tud kijonni. Egy trauma, egy kielegitetlen szukseglet, stb. Sok elfojtott dolog lekerul a tudattalanba es nem is tud kijonni mert nem elerheto a szemely szamara. A pszichoaanalizis es hasonlo gyakorlatok ezeket az elfojtott tudattartalmakat celozzek. Alapvetoen ez nem lenne rossz elmelet. De Freudnal es kovetoinel rossz kezekben van. Legkozelebb elmondom mi a legnagyobb baj vele.


Azon gondolkodtam, hogy az Úrral való járásban is egyre tisztábban látjuk énünk azon részét, amit nem akarunk látni, ami nem kívánatos a számunkra sem.
Péter jutott eszembe, aki háromszor tagadta meg Jézust, háromszor mondta el, hogy "Nem ismerem Őt!"
Az a kérdés motoszkál bennem, hogy ha még 10-20-szor elmondta volna, akkor a végén el is hitte volna, hogy tényleg sose hallott Jézusról? Ez a tagadás elvihette volna oda, hogy elforduljon a valóságtól és a valóság olyan helyre kerüljön, ahol már alig látható saját maga számára sem?
Kellett egy kakaskukorékolás, ami beindította benne azt, hogy ragaszkodjon ahhoz, ami megtörtént, még akkor is, ha ez élete legfájdalmasabb pillanata lett?
DE azt hiszem, hogy ha ez Istentől van, akkor ott van benne a "megmondtam Péter, hogy így lesz, de azt is megmondtam, hogy van tovább út, hogy én többet látok belőled, de ezzel is szembesülnöd kellett".

Szóval én is egyet értek azzal, hogy az emberek hazugságban élnek, hazugságban ÉLEK. Sok esetben a valóságot elferdítjük és ezzel belső lényünk ugyan úgy sérül.
Épp ezért azt gondolom, hogy az Evangélium, Jézus Krisztus érkezése a legnagyobb szükségre adott válasza Istennek.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 02., csütörtök 01:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Péter jutott eszembe, aki háromszor tagadta meg Jézust, háromszor mondta el, hogy "Nem ismerem Őt!"
Az a kérdés motoszkál bennem, hogy ha még 10-20-szor elmondta volna, akkor a végén el is hitte volna, hogy tényleg sose hallott Jézusról?



-Az önszugesszió létezik, de a Bibliából eredően soha. Péter nem veszhetett el.
Jézus nem engedte:

Idézet:
"Simon, Simon, íme, a Sátán kikért titeket, hogy megrostáljon, mint a búzát, 
de én könyörögtem érted, hogy el ne fogyatkozzék a hited: azért, ha majd megtérsz, erősítsd atyádfiait." Lk 22,31-32

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 03., péntek 23:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Azon gondolkodtam, hogy az Úrral való járásban is egyre tisztábban látjuk énünk azon részét, amit nem akarunk látni, ami nem kívánatos a számunkra sem.


- Melyik része lenne az, amit nem akarunk látni ? - A hívő így imádkozik: "Uram, mutasd meg nekem az én szívemet úgy, ahogy Te látod."

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 04., szombat 05:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Loisz írta:
Idézet:
Azon gondolkodtam, hogy az Úrral való járásban is egyre tisztábban látjuk énünk azon részét, amit nem akarunk látni, ami nem kívánatos a számunkra sem.


- Melyik része lenne az, amit nem akarunk látni ? - A hívő így imádkozik: "Uram, mutasd meg nekem az én szívemet úgy, ahogy Te látod."


A bűneinkre gondolt szerintem, amiket valóban egyre jobban látunk az Úrral járva.
:(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 04., szombat 10:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
„Ismerd meg önmagad (Gnóthi szeauton)!” – a delphoi jósdához vezető úton volt látható ez a felírat. Ez a mondás nagyon igaz és érvényes ma is mindnyájónkra. Sajnos a téves önismertünk számos bajhoz, bűnhöz irányít bennünket, amelyeket jobb önismeretünk esetén elkerülhetnénk.

Sokszor a hibás, bűnös viselkedésünk mögött nem látjuk azokat az okokat, indokokat, amelyek saját személyiségünkben rejtőznek.

A személyes hatásunknak a tudatos felismerése sokszor teljesen véletlenszerű lehet. Példának hozom a saját esetemet. A saját egyéniségem erős hatására a környezetemben élőkre akkor döbbentem rá, amikor új kiskutya került a házhoz. A kis jószág ballagott lefelé a lépcsőn, odamentem megsimogatni, a kis jószág meg ijedtében maga alá vízelt. Akkor ébredtem rá, hogy mekkora felelősséggl tartozom a környezetemben élők iránt és mennyire kell vigyáznom, hogy ne sértsem őket.

Sajnos úgy vagyunk vele, hogy a tökéletlen természetünkkel hajlamosak vagyunk eltakarni a saját hibáinkat. Amint sokszor pótcselekszünk a valós cselekvés helyett, gyakran teljesen hibás elképzelésünk van arról, hogy mi lenne a helyes vislkedés egy adott helyzetben és miként oldjuk meg azokat a nehéz, de mindennapi helyzeteket. Nem látjuk, hogy ezekben a helyzetekben hol követünk el megszokott, mindennapos hibákat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 04., szombat 11:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Helyes önismeret nincs
helyes istenismeret nélkül.
Ha viszont már "látjuk" a bűnt,
meg kell szabadulnunk tőle,
addig nincs előbbrejutás.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 04., szombat 21:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Loisz írta:

- Melyik része lenne az, amit nem akarunk látni ? - A hívő így imádkozik: "Uram, mutasd meg nekem az én szívemet úgy, ahogy Te látod."


Azt hiszem, ha az Isten valoban megmutatna abba bele is roppannank. Nem veletlenul tart eletunk vegeig az a fajta tisztito nyesegeto folyamat amivel Isten formalgat bennunket, hogy bele tudjunk simulni az akarataba. Csupan az ment meg bennunket haragjatol, hogy Jezuson keresztul nez bennunket.

Szerintem van mit tanulnuk onismeretbol de ezzel vigyazni kell, mert ha az Istent kifelejtjuk a kutakodasbol abbol vagy felfuvalkodottsag lesz, vagy depresszio. Milyen mas akkor amikor az Isten mutat meg valamit. Radobbenek valamire egy esemenyen keresztul, ram nehezedik mit is csinaltam es csak annyit tudok nyogni hogy Istenem hat milyen is vagyok en, azt hittem ezen a teruleten legalabb jo vagyok es most kiderul hogy ebben sem tudok teszerinted valoan viselkedni... Segits...

Ja es ha ezen tul nezunk, keresztyeneknek is van sok olyan melyen fekvo elnyomott serulese, amikrol nem tudnak, megis mergezo hatassal bir. Mergezo csaladi hatter, hibas onertekeles, gyerekkori traumak. Ha azt gondoljuk hogy a megteressel minden el van sorporve akkor tevedtuk. Mit gondoltok miert olyan kinkeserves ma a fiataloknak a tarstalalas pl.???

Pszichoanalizisrol.
Marilyn Monroe, Jozsef Attila. Pszichoanalizisre jart mind a ketto. Es sosem voltak boldogok. Nyilvan mindketonek eleg rossz gyerekkor jutott, meg korulmenyek, plusz meg muveszek is voltak. De ami biztos, ha csak Jozsef Attila verseit irasait nezzuk, telis tele vannak a gyermekkora felett valo siramokkal. 30 felett is folyton ezzel kinlodott. Nehezen is lehetett volna elfelejteni ha folyamatosan piszkaltak a pszichoanalizissel. Mit eltel at, mire emlekszel, hogy esett? Miert esett ugy? Mit tudsz felidezni? Elolvasasra, felelevenitesre ajanlom Jozsef Attila Curriculum Vitae muvet. Telis tele nyomorusaggal. A pszichoanalizis felpiszkalta es fent tartotta a dolgokat de megoldast keptelen volt adni. Nem tudom hogy ma hogy mukodik a pszichoanalizis, de szerintem a kimenet valtozatlan.

Az a fajta tenyfeltaras, problemafeltaras, ami az Istenben talal bekesseget, az viszont celravezeto lehet.

_________________
"Ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata!" Ef.5.17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség