Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 10., vasárnap 07:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Indu!

Azt mondod, szeretnél világítani, de nem világjtasz. Kérdezd meg az Urat, Ő hogyan lát téged. Engedd, hogy átvilágítsa az életedet, s rámutathasson, mi az, ami az egyensúlyodat kibillenti, botlásokat eredményez.
Én úgy tapasztaltam, hogy az Igén keresztül konkrétan meg tudja mutatni, mi az ok.
S akkor rajtad áll: ha engedelmeskedsz ennek a felismerésnek, eszerint teszed a dolgodat, az Úr betölt a békességével.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 10., vasárnap 13:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
most azon töprengek, hogy igazak-e amiket az ezt megelőzőben írtál, mert a tv betöltése a szeretet, ha nem tartjuk be a játékszabályokat nem egy csapatban focizunk, meg kell enni a spenótot, mert Isten rendelése nem fakultatív, és akiben nincs a Krisztus Lelke az nem az övé. kicsit zagyva de szét vagyok most zilálva...


De hogyan növekedünk a szeretetben? Úgy, hogy a tételes parancsolatokat betartjuk?
Láttál már olyan embert, aki betartott parancsokat és még sem növekedett a szeretetben?
A spenótot meg lehet úgy is enni, hogy közben semmit sem érzel sem az apád iránt, sem a testvéreid iránt, vagy inkább ne is érzésekről beszéljünk, inkább úgy fogalmazok, hogy semmit sem jelent számodra az apád és a testvéreid, miközben eszed a spenótot.

A törvények jók, de erőtlenek arra nézve, hogy az ember szív szerint változzon.
Kapcsolatra van szükségünk, az Isten Ember Jézusra van szükségünk arra nézve, hogy a szívünk mélyén valami új keletkezzen, ami után már képessé válunk önmagunkat kiengedi a középről. Amíg ez nem történik meg, addig max. odáig juthatunk, hogy nem nézem le a másikat, de különbnek tartani magamnál soha se fogom tudni valóságosan, max. keresztyén képmutatásból.

Szóval a sorrend a fontos drága Indu. És ez a sorrend soha sem változik. Mindig elől van a kegyelem, az Isten szeretete felém és csak ebből fakadhat az Isteni törvény betöltése, ami emberi erővel LEHETETLEN.
Szóval ha önerőből akarok bármilyen jó keresztyén lenni, akkor mindig csalódni fogok.
Növekedjetek a kegyelemben és a mi Urunk Jézus Krisztus ismeretében.
A kegyelemben akkor növekedek, ha őszintén élve látom önmagam nyomorúságát és egyre tisztábban látom azt az áldozatot, amire szükség volt ahhoz, hogy mindenek ellenére Isten gyermeke lehessek.
Ha magamat igaznak tartom, akkor abban a pillanatban megállok a kegyelemben való növekedésben.
Így lehet ez nem túl felemelő, de szükség szerű, hogy alkalmanként úgy lássuk magunkat, ahogyan most te is írod. Ezt nem lehet megúszni, hiszen a bűnlátásból fakadhat a kegyelem elfogadása és ennek az erejéből a törvény betöltése.
Szóval én nem látok semmi természet ellenest abban, amit írtál magadról, szerintem ez a "Növekedésünk kínjaiba" pontosan belefér.
:-)

Jézus Krisztus ismeretében pedig úgy, ahogyan Erika írta.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. okt. 10., vasárnap 13:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 10., vasárnap 13:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
....még talán annyit, hogy ha nem tartjuk be a játékszabályokat akkor is egy csapatban focizunk, max. fájdalmat és bajt hozunk egymásra (mennyit kérlelte Pál által az Úr a gyülekezetekben élőket, hogy ne tegyék ezt, de már mint gyermekeit!)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 10., vasárnap 14:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszönöm Nektek a bátorító sorokat, nagyon jól estek, még nem vagyok otthon csak bekukkantottam...
Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 10., vasárnap 18:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Indu!

Hidd el kérlek, hogy a Te útkeresésed nagy mértékben segíti az én hívő életemet is.
Az, ahogyan vágysz arra, hogy tisztább keresztyén életet élj, nekem is sokszor segített már.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Pszihológia és a hívő ember
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 11., hétfő 19:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
De örülök, hogy ez kölcsönös, kedves Péter! :*:
... hogy együtt felbuzduljunk egymás hite által ... Rm 1,12

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség