Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52  Következő
 

Re: Az élet apró örömei
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 23., kedd 06:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
De szíve az van. :)
Tavasszal mentünk Németországból Olaszországba Ausztrián át- s azt nem vettem észre, mikor kacsintott ránk a GPS, csak azt, hogy szépen leterelt az autópályáról s keskeny kacskaringós úton gyönyörű vidékre értünk. Biztosan azt gondolta magában:-gyerekek, ne rohanjatok annyira, kiránduljatok is egy kicsit. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 23., kedd 10:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lehet, hogy azt a GPS-t romantikus programverzióval látták el.... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 26., péntek 09:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 26., péntek 09:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A piskótát már feltekertem, kevergetem a krémet, amikor cseng a telefon.
Pont az ünnepelt hív,hosszú távollét után-mikor is ment el? vagy két hete, s akkor megegyeztünk, hogy majd most, hazaérkeztével fogyasztjuk el a szülinapi sütit. Végül is Charlotte torta mellett döntöttem, gyerekkorában nagyon szerette, meg egyébként is ez egyszerű recept,meg...
-feje tetején áll a ház- kihasználtam, hogy egyedül vagyok itthon, kedvemre belefogtam a nagytakarításba, s itt van minden szanaszét..

-Akkor dél körül-jaj, ne! addig nem érkezem semmit befejezni-indulunk, s estére várhatsz minket.-
vagy úgy, lélegzek fel ...
-Várlak,mint igazgyöngy a gyöngyhalászt, hogy felhozza őt-dúdolom neki gyorsan,- amíg végigsöpörtök az országon, addig én is összekapom a lakást.
...kicsit megtorpanok a szövegen, amit énekeltem-nehogy már azt gondolja a drága fiacskám, hogy beképzelt lettem, s igazgyöngyhöz hasonlítom magam...na , félre a töprengéssel, hiszen még az üzletbe is fel kell futnom, hogy őszibarackkal, nektarinnal is kifejezzem, mennyire vártam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 26., péntek 18:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 04., vasárnap 21:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az anyai szeretet van legközelebb ahhoz, ahogyan az Úr önfeláldozó módon szereti az embert....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 04., vasárnap 23:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Az anyai szeretet van legközelebb ahhoz, ahogyan az Úr önfeláldozó módon szereti az embert....

Ez tévedés. Az atyaság, az atyai szeretet áll közelett az Atya szeretetéhez. :-)
A bibliában az atyaság lényegesen fajsúlyosabb téma mint az anyaság.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 05., hétfő 10:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
pauler írta:
Az anyai szeretet van legközelebb ahhoz, ahogyan az Úr önfeláldozó módon szereti az embert....


Az utóbbi időben többször elgondolkoztam azon, hogy a Deus Caritas Est (lat. = „az Isten szeretet”) XVI. Benedek pápa első enciklikáját hogyan kell értelmezni. Hogy Isten szeretetét miként értelmezi Benedek, meg miként értelmezzük mi magunk. Úgy emlékszem, hogy a Benedek érvelése valahonnan az erosztól indult el, de nem olvastam újra végig az enciklikát, így nem merek erre megesküdni. Én magam is valahol az anyai, atyai szeretet környékén keresgélem a teremtő, megváltó Isten szeretetének lényegét, ahogy ti. Annyi olvasnivaló lehet ebben a kérdéskörben. A Benedek féle enciklika mellett még Augustinust fogom elolvasni.

http://mek.niif.hu/04100/04187/04187.htm

Bele is olvastam és annyi érdekes fejezetet tartalmaz a Vallomásai, amit érdemes lenne követni.

Augustinus meghökkentő módon ír, személyesre fordítva az isteni dolgokat. Itt van a XIII. fejezet VI rész, az "Elmélkedik a Lélekről aki "a vizek fölött lebeg vala"" címmel. Ez a Teremtés könyvének a második sora, amiről többször beszélgettünk. Ha a tudósaink megállapítását nézzük, miszerint jelenlegi tudásunk szerint az élet alapvető feltétele a víz jelenléte, akkor talán nem lehet véletlen, hogy az Isten Lelke pont a víz felett lebegett a világ megteremtésekor, mely az élet hordozójává válhatott. Legalábbis ez is lehet egyfajta értelmezése ennek a sornak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 05., hétfő 21:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ez tévedés. Az atyaság, az atyai szeretet áll közelett az Atya szeretetéhez. :-)
A bibliában az atyaság lényegesen fajsúlyosabb téma mint az anyaság.


Ez így igaz, kivéve Máriát, Annát és még sokakat :-)

Az anyai szeretet önfeláldozása az, amire gondoltam, hogy képes valaki a saját életénél többre tartani a másik ember létét.


Az atyai szeretet is lehet ilyen, gondolva a tékozló fiú apjára.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 06., kedd 07:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Ez tévedés. Az atyaság, az atyai szeretet áll közelett az Atya szeretetéhez. :-)
A bibliában az atyaság lényegesen fajsúlyosabb téma mint az anyaság.


Ez így igaz, kivéve Máriát, Annát és még sokakat :-)

Az anyai szeretet önfeláldozása az, amire gondoltam, hogy képes valaki a saját életénél többre tartani a másik ember létét.


Az atyai szeretet is lehet ilyen, gondolva a tékozló fiú apjára.

Anyai szeretetről van szó a Bibliában, de önfeláldozó anyai szeretre nem találok példát. Mária és Anna példája semmilyen önfeláldozásról nem szól. Jézus áldozta fel magát az anyjáért is. Anna pedig Istennek ígérte gyermekét, ha születik.
A tékozló fiú esete pedig a megtérő fiú atyai visszafogadásáról szól, nem az önfeláldozásról.
Az Atya és a fiú áldozata a legerősebb példa az önfeláldozásról. Értünk, bűnösökért. De ez mag az atyaságról az atyai szereteről szól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 06., kedd 12:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Maradjunk annyiban, hogy sem önfeláldozó atyai, sem önfeláldozó anyai szeretetre nincs emberi példa a Bibliában. A többi - a te szavaddal élve - maszatolás (és önigazolás). A tékozló fiú példája parabola, nem valós történet.
A Szentháromság Isten - azon belül az Atya, a Fiú és a Szentlélek egyen-egyenként - szellem, tehát nem férfi és nem nő, így nem is apa, és nem is anya.
Az Atyára és a Fiúra nem gondolhatunk úgy, mint a földi atyákra és fiakra - vagyis mint rögzített nemmel és fix szerepekkel rendelkező lényekre - ezt csak az ősi patriarchális társadalmak képzelték el így - ilyen primitíven -, és ebből vezették le azt az igen-igen káros gondolkodást, amely a nőket alacsonyabb rendűeknek tekintette. És ez a gondolkodás tart még ma is - dacára annak az újításnak, amit Krisztus hozott a nőkkel való bánásmódjával.
Az a tény, hogy a Fiú egy názáreti férfiban testesült meg, semmit nem változtat azon, hogy a Szentháromság Isten második személyének lényegéhez nem tartozik hozzá a férfiúi szerep/nem. Ahogy az Atyaisten lényegéhez sem tartozik hozzá a férfiúság, bármennyire szeretnék is ezt a férfiak.
Vannak férfias tulajdonságai Istennek; az Ószövetség ezeket hangsúlyozza: az erőt, az aktivitást.
És vannak nőies tulajdonságai; ezek az Újszövetségben láthatók főként - különösképpen Jézusban persze -: ahogy megmossa a tanítványa lábait, ahogy meghallgatja a samáriai asszonyt, ahogy elfedi a házasságtörésen kapott nő szégyenét.
És érdekes, amikor a szirofőniciai pogány asszony az ószövetségi törvényességgel érvelő - ez is egy férfias dolog: a fiaknak kell juttatni az eledelből - Jézussal szemben az irgalmasságra apellál, akkor is ez a nőies alázat(=erő) győzi meg, amiben bizonyára felismerte az Atyát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 06., kedd 13:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
"Az a tény, hogy a Fiú egy názáreti férfiban testesült meg, semmit nem változtat azon, hogy a Szentháromság Isten második személyének lényegéhez nem tartozik hozzá a férfiúi szerep/nem. Ahogy az Atyaisten lényegéhez sem tartozik hozzá a férfiúság, bármennyire szeretnék is ezt a férfiak. "

Én erre nem merném letenni a Nagyesküt, viszont a népi szokások lehet mondani ügyeskednek egy kicsit a kérdésben. Ilyen a fiúság általános jelentése egy családban, ahol szeretett nők, lányok is élnek. Márpedig ahol például csak lány volt, illetve egyformán szerették a lány és fiú gyermeket a szülők, ott valamit ügyeskedni kellett Isten előtt, de talán a lánygyerek előtt is, amellyel kimutatják a lány gyerek iránti szeretetüket.

Ez a feltételezés nincs irodalommal alátámasztva, de gyanítom, hogy a "fiam!" felszólítás, amely egyaránt vonatkozott a fiúra, lányra még az én szüleimnél is, valahonnan az alábbi igéből és gondolkozásból eredhet:

Mk 1,11 a mennyből pedig hang hallatszott: "Te vagy az én szeretett Fiam, benned gyönyörködöm."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 06., kedd 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jézus Krisztus mondja:

Mt 23,37
Jeruzsálem, Jeruzsálem! Ki megölöd a prófétákat és megkövezed azokat, a kik te hozzád küldettek, hányszor akartam egybegyűjteni a te fiaidat, miképen a tyúk egybegyűjti kis csirkéit szárnya alá; és te nem akartad.


A tyúk milyen nemű állat? Miért nem a "kakas" gyűjti össze a fiókáit és miért nem használt Jézus Krisztus az én Uram olyan példát, ahol a férfi nemű tesz valami nagy dolgot, főleg egy ilyen komoly példánál?

Mint HASONLAT írtam azt anyai szeretetet, mert egy anya az, aki képes a saját életét is odaadni a gyermekéért szinte gondolkodás nélkül. Persze ez az anyai szeretet is bűnnel fertőzött, ezért nem olyan, mint az Isten szeretete. Hiszen egy anya ugyan ezzel a szeretetével a gyermekét börtönbe zárhatja, megfojthatja.

Az apai szeretet ezzel szemben arról szól, hogy az erőmet, tiszteletemet teszem le a gyermekem kedvéért. Többet ér a gyermekem, mint a tiszteletem. A tékozló fiú apja azzal, hogy oda futott a fia elé, azzal, hogy visszafogadta, azzal, hogy átölelte, a neki járó tiszteletről mondott le és az sem érdekelte, hogy mások mit szólnak majd ehhez.

Exrefis, te a bűneidből tértél meg, vagy a református felekezetből? A neved választása a második verzióról árulkodik! Milyen bűnből tértél meg és miből szabadít az Úr Jézus mostanában?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 07., szerda 07:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Az egész dolgot csak azért jegyeztem meg, mert a Biblia első sorban és fajsúlyosan az atyaság fogalmával foglalkozik, az anyasággal is, de másodlagosan. A hangsúly az előbbim van.
Miért nem a kakas? Azért mert a kakas éppen nem jó példa az ember számára adott atyaság kifejezésére. A kakas életmódja messze áll az atyai szereptől.
De a szárnyak alá való összegyűjtés példában sincs szó önfeláldozásról. Védelmezésről igen.


pauler írta:
Az apai szeretet ezzel szemben arról szól, hogy az erőmet, tiszteletemet teszem le a gyermekem kedvéért. Többet ér a gyermekem, mint a tiszteletem. A tékozló fiú apja azzal, hogy oda futott a fia elé, azzal, hogy visszafogadta, azzal, hogy átölelte, a neki járó tiszteletről mondott le és az sem érdekelte, hogy mások mit szólnak majd ehhez.
Ez teljesen bibliátlan gondolat. Tisztelet letevésről szó sincs. Atyai szeretetről, a megtért gyermekkel szembeni kegyelemről, visszafogadásról szól. Tiszetelet letevésről, akkor lenne szó, ha a bűnöst, megtéretlenül fogadná vissza, vagy menne utána és tovább finanszírozná a tékozló éltemódját.
A szülői tiszteletet olyan fontosnak tartja Isten, hogy a tízparancsolatba is belefoglalta. Ahogy az Ő saját dicsőségét nem adja másnak, úgy a szülő tiszteletét is kőbe véste és egyetlen gyermek és felnőtt sem fontosabb, nem "ér többet" mint a Isten parancsa, vagyis a szülői tisztelet.

pauler írta:
Exrefis, te a bűneidből tértél meg, vagy a református felekezetből? A neved választása a második verzióról árulkodik! Milyen bűnből tértél meg és miből szabadít az Úr Jézus mostanában?

Ez a magas lóról való beszéd. Észre sem veszed, de itt a felfuvalkodott "igaz keresztény beszél" a "futottak még.." kategóriájú keresztényhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 07., szerda 12:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
De a szárnyak alá való összegyűjtés példában sincs szó önfeláldozásról. Védelmezésről igen.


Akár az élete árán is.

Idézet:
Tiszetelet letevésről, akkor lenne szó, ha a bűnöst, megtéretlenül fogadná vissza, vagy menne utána és tovább finanszírozná a tékozló éltemódját.


Nem, ez nem a tisztelet levetése, hanem a menny kiszolgáltatása a bűnnek, vagy a fiúnak való megfelelni vágyás, azaz bálvány imádás.

Idézet:
A szülői tiszteletet olyan fontosnak tartja Isten, hogy a tízparancsolatba is belefoglalta. Ahogy az Ő saját dicsőségét nem adja másnak, úgy a szülő tiszteletét is kőbe véste és egyetlen gyermek és felnőtt sem fontosabb, nem "ér többet" mint a Isten parancsa, vagyis a szülői tisztelet.


A szülő képes volt a MEGTÉRŐ gyermeke előtt megaláznia magát. Abban a korban egy apa nem futkosott egyetlen fia elé sem, pláne nem az elé, aki a vagyona jelentős részét szórta el és őt halottnak akarta látni.
Az apa a törvény szerint meg kellett volna büntesse a tékozló fiát. A törvény szerint meg kellett volna kövezni azt, aki ezt tette vele. Ismered a Mózes által adott utasítást?
Az apa ennek ellenére lemondott arról, hogy "Mit gondolnak a szomszédok, kinek fognak engem gondolni, ha nem megkövezem a hazajövő gyermekemet, hanem pont ellenkezőleg mindennel felruházom!"
Így értettem a tiszteletről való lemondását....

A felfuvalkodottság is jellemző lehet rám, mint minden más bűn. Ugyan akkor sokat imádkoztam azon, hogy mi választhat el egymástól minket, mi az, ami miatt nem vagyunk egy akaraton. Azt értettem meg, hogy számodra a reformátuság bűn, amiből a saját bizonyságtételed alapján látom, hogy "megtértél".
Az érdekelne, hogy voltak, vannak-e tényleges bűnök, amiket az Úr Jézus halála eltörölt az életedben és eltöröl.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség