Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Következő
 

Re: Az élet apró örömei
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 15., csütörtök 19:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ámen!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. szept. 26., csütörtök 09:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ülök a fogorvosi váróteremben, és mivel talán hamarosan sorra kerülök, nem veszem elő a könyvemet, csak egy mellettem heverő újság után nyúlok. Sajnos nem receptekkel teli a magazin,azt szívesen nézegettem volna- hanem egy nagyáruház őszi ruhakínálata.
Belelapozok- lássam már, mi a trend ez ősszel? nem mintha nyomon követném a divatot, de azért nem árt tájékozottnak lenni. Megragadott egy mondat:
"Elég betűrnie a nagdrágját a cipőjébe, s máris változtat az outfitjén, új lookja lesz." :shock:
Igy volt leírva, csak a szlovák szavakat fordítottam magyarra.
Sanda pillantást vettem magamra:vajon milyen az outfitem? van-e nekem olyan egyáltalán?..
az már nagyon kecsegtető, hogy csak ilyen lezserül máris új lookom lehetne/még jó, hogy a múltkor nem varrtam fel a nadrágomat, hanem megnéztem inkább a Bánk bánt/...
pár lappal továb jött a kijózanodás: divat harmincasoknak, negyveneseknek, de sehol ötveneseknek!/pedig annak is már a végén járok/
sebaj, mindjárt behív a nővérke, felteszik a félfogamra a koronát,és magazin ide-magazin oda, mégiscsak új lookom lesz. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. szept. 26., csütörtök 19:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Reméljük, nem a fogadban! :wink:
Nagyon jó humorod van, irigyellek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. szept. 27., péntek 06:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 07., szombat 18:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Mennyire más!

Hideg decemberi idő, csikorog a hó a lábom alatt, fázósan behúzom a nyakam, de azért szívesen megyek végig a Fő utcán-holnapra egy fontos ajándékot kell vennem, azt keresem. A Silent night szól a hangszórókból, érzem a sült kolbász illatát, már megkezdődött a karácsonyi vásár.
Egyszercsak halk repülőgépzúgásra figyelek fel- mint ahogy sokan mások is a karácsonyi bódék mellett.Egy kis repülőgép köröz a város fölött-már sötétedik, így jól látszik, hogy keresztet mintáz a díszkivilágítása.
Hirtelen egy emlék hasít belém:a Fő utcának körül-belül ezen a táján jártunk, amikor egy repülőgép alacsonyan elhúzott a város fölött, óriási zúgásával nagy pánikot okozva. Aki az üzletben volt, ijedtében kiugrott:hadd lássa, mi okozza ezt a zajt-
akik az utcán voltunk, bemenekültünk az üzletekbe.
1968 nyara volt, gyerek voltam még-valami orvosi kivizsgálásra jöttünk be a városba, de már a rendelőhöz vezető lépcsőről visszaparancsoltak: nincs kivizsgálás,bejöttek az oroszok.

Most is megáll az élet egy pillanatra, de az emberek nem félelemmel, hanem érdeklődéssel nézik a város felett köröző keresztet.
Olyan vonzó ez a kép: jó lenne felemelkedni, s elszállni messzire,a végtelenbe...
halkan dúdolni kezdem:..Krisztusunk vígy magasra!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 21., kedd 08:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rendhagyó téli örömök

Napok óta köd ül a városon, nagyon nyomasztó,...meddig lehet ezt a szürke semmit bírni?
pénteken délelőtt esti sötétség van... húúúh...brrr...
délután valamiért kilépek a teraszra, s nem akarok hinni a szememnek: a ruhaszárító kötélen függő csipeszekre SÜT A NAP! óriási élmény! majd másnap már fényárban úszik minden....milyen hétköznapi dolog, s most mégis mennyit jelent!

Ma hiába várom, hogy elálljon az eső, felveszem hát a kapucnis kabátomat, s felballagok az üzletbe.
Sár, pocsolya mindenfelé...de nicsak...
az avarban egy mókus lomoz- csupa víz szegény, a farka teljesen összeázva-
látszik, hogy megszokta már a városi életet: a buszmegállóhoz egészen közel ugrál, mohón falatozik, s közben nyugodtan méreget, mintha mondaná:én a dolgomat teszem, tedd te is..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 21., kedd 19:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
El tudod képzelni, hogy kb. 800 méterrel feletted szikrázó napsütés van? :-)
A felhők felett MINDIG süt a nap....

Hit által látható ez is, ahogyan az a világ, ahol már nap sem kell, mert ISTEN világít....
Jó lesz ott nekünk :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 21., kedd 22:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:
El tudod képzelni, hogy kb. 800 méterrel feletted szikrázó napsütés van? :-)
A felhők felett MINDIG süt a nap....



Igen, sőt láttam is, amikor repültünk...csakhát az ember ilyen gyarló, hogy hamar felejt, s valamikor csak az orráig lát :oops: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 22., szerda 20:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
De mindig van, aki felemeli a tekintetünket, ezért vannak a testvérek és az Úr Igéje, Szent Lelke! ;-)

De igaz, nagyon hamar felejtünk :-( , hatalmas csodákat, megtapasztalásokat is képesek vagyunk egy nehéz próbában kitörölni az emlékezetünkből....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 23., csütörtök 14:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:
De mindig van, aki felemeli a tekintetünket, ezért vannak a testvérek és az Úr Igéje, Szent Lelke! ;-)



így van, kösz bro :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 25., szombat 08:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://gyorimarti.oromhirek.hu/media/au ... _Tul_(2003)/01_van_egy_varos.mp3

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 28., kedd 09:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:
http://gyorimarti.oromhirek.hu/media/audio/mp3_320/Gyori_Marti_-_Varos_a_Felhokon_Tul_(2003)/01_van_egy_varos.mp3



ez a link így nem Ok, de láttam, hogy a zenés topikba is feltetted, onnan meghallgattam:
http://gyorimarti.oromhirek.hu/enekek.html
köszi
/mint négyszeres anyós nagyon örültem, hogy arról is énekel, hogy adj egy esélyt az anyósodnak :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 28., kedd 11:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Gyerekeim kedvenc dala, mert a palancsintanak es az igazgatonak is jar benne meg egy esely :)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 02., vasárnap 20:05 
Offline

Csatlakozott: 2011. márc. 15., kedd 20:54
Hozzászólások: 30
Erika írta:
/mint négyszeres anyós nagyon örültem, hogy arról is énekel, hogy adj egy esélyt az anyósodnak


Ez utóbbival kapcsolatban nekem van egy történetem. Még fiatal házas voltam és egyszer csak úgy eszembe jutott egy Ige. Annyira közismert, hogy sok világi ember is ismeri.

"Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!"

Aztán egy belső hang arra buzdított, hogy van ebben a felszólító mondatban egy szó, amit ki kellene cserélni.

Pl.: Hogyan hangzana így?

"Szeresd anyósodat, mint önmagadat!" Sok féle személyt lehetne behelyettesíteni, de nekem az első változat volt a nagyon személyes üzenet.
Megpróbáltam, igyekeztem, nagyon akartam engedelmeskedni, de csak egy vergődő képmutatás lett belőle.

Néhány hónap után azt kellett mondanom, hogy: Uram én erre nem vagyok képes. A válasz nem késet sokáig.

Tudom, hogy nem vagy képes.

Majdnem felháborodtam, hogy lehetetlent kíván tőlem az Úr, de Ő tovább tanított.

Nem is kértél hozzá szeretetet, hanem csak úgy a magad igyekezetével akartad tenni.

Akkor bűnbánatot kellett tartanom és kértem az Urat, hogy adjon nekem olyan szeretetet, hogy úgy tudjam szeretni az anyósomat, hogy az Isten előtt is kedves legyen.

Közelgett a karácsony és én azelőtt mindig bosszankodtam, hogy itt ülnek a nyakunkon. Azt mondtam a feleségemnek, hogy most én fogom meghívni őket.

Azóta valahol olvastam, hogy.:

"Nem az a Krisztusi szeretet, amire az ember is képes!

Az, az emberi szeretet, és teljesen alkalmatlan minden szolgálatra.

Csak Krisztus személyes jelenléte, és munkája az,

ami olyan szeretetet képes árasztani,

mely valóban Krisztushoz vezeti a másikat!

A többi csak utánzat, s emberre néz, nem Krisztusra."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 04., kedd 09:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Imre!

Köszönöm, hogy leírtad, hogyan éled meg a krisztusi szeretetet a családban. Ez nagyon fontos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség