Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 354 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Következő
 

Tavasznak válasz....
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 11:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Kedves tavasz!
Akkor ide írom a válaszomat, a kérdéseddel kapcsolatosan.
Hogyan tapasztalom meg az Úr jelenlétét "fizikálisan" amikor magányos vagyok, voltam?
Ez többször is megtörtént már....
8 éve születtem újjá, és utána nagyon szenvedtem attól, hogy nem értett meg a családom a megtérésemet követő években. Bár akkor utánam nem sokkal édesanyám is megtért, mégsem volt mindig otthon, amikor épp szükségem lett volna rá lelkiekben. Amikor 5 éve meghalt, akkor is megéltem Isten csodálatos megjelenését, és volt, amikor szellemi kísértésben tapasztaltam meg, hogy az oldalamra állt az Úr, és Krisztus nevében erőt nyújtott a Gonosszal szemben.
Amikor nagyon egyedül éreztem magam, /és ez most is soxor megesik a próbák idején, pedig áldott jó testvérek vesznek körül/, akkor megadja az Úr, hogy úgy tölti be a szükségem, ahogy a legjobban igényem van rá: szinte tapinthatóvá válik a jelenléte.

Pl. néhány éve: imádságban, könnyek közt ültem egyszer a WC-tetején a fürdőszobában. Sírtam, rázott a fájdalom, és senki nem volt otthon, akihez fordulhattam volna...anyu még haza sem ért. Jézushoz kiáltottam görcsös kiborulásomban. Majd egy pillanat múlva elapadtak a könnyeim, és az egyik sarok felől úgy éreztem, mintha vki állna, majd odajön hozzám és átölel...ekkor forró szeretet töltött be, és határtalan békesség. Leírhatatlan, amit akkor tapasztaltam. Szinte megelevenedtek előttem a 23.Zsoltár igéi, amiket átéltem. Aztán máskor is volt hasonló élményem. Én ezeket Isten különös kegyelmi gondoskodásának tudom be.
:)
"meséljek" még?

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 11:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Mesélj!!

Idézet:
Zsolt 92,3. Hirdetni jó reggel a te kegyelmedet, és éjjelente a te hűséges voltodat.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 11:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Akkor ez lenne az a bizonyos személyes Isten-élmény (?), tehát létezik ilyen... szívesen hallgatlak még.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 11:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
tavasz írta:
Akkor ez lenne az a bizonyos személyes Isten-élmény (?), tehát létezik ilyen... szívesen hallgatlak még.


Hajjajj, de még mennyire, hogy létezik!! Ez most speciális élmény volt, mert erre kérdeztél rá. De volt olyan is, mikor egy emberen keresztül, vagy egymás után több emberen keresztül adott üzenetet /úgy, hogy ők nem is ismerik egymást/, a legtöbb, mikor élmények közben egyértelműen, egész bibliai idézetek villantak be konkrétan...stb.
Ezért nagyon fontos az, hogy napi szinten forgassuk az igét, mert az valóban az Istennek ereje és soxor fegyver, vagy védelem...
Életem különböző időszakainak nevet is szoktam adni, attól függően épp mire tanít az Úr.
Pl. most a az összetörettetés, a meghalás és a Krisztusban való szellemi megerősödés a "téma".

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 11:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha szabad "hozzátenni a saját kedvencemet":

kikka is emlegette, az egymástól függetlenül UGYANAZT mondó emberek

Idézet:
2Kor 13,1. ... Két vagy három tanú vallomása alapján megáll minden dolog.


nálunk ez már "gyülekezeti hagyománnyá" alakult, hogy SOHA nem beszéljük meg ELŐRE, hogy miről-hogyan-merre tervezi ki-ki az alkalom irányát... ennek ellenére "véletlenül" mindig szervezett és tematikus a dolog, kapcsolódnak az üzenetek, egymást alátámasztják, megerősítik

előfordult már velem olyan is, hogy mielőtt kimentem volna előre, az egyik énekes lány "kapott egy igét" (feljött benne egy igevers, szintén a kikka által említettek szerint), fel is olvasta... utána kimentem, és azzal kezdtem: akkor most nem is kell igeolvasással kezdenem, mert EZ az üzenetem alapigéje! (kiszámolhatod ennek a STATISZTIKAI valószínűségét...)
súlyosbítva azzal, hogy szinte MINDEN összejövetelen legalább EGY ilyen "menetrendszerűen" történik (most pénteken is volt, azért olvastattam fel még1x a pásztorral az egyik igét, amit köszöntésként mondott, mert EGY-AZ-EGYBEN a témát vezette elő)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 12:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
A mostani időszakomról szívesen írok még...

Tegnap legjobb barátaimmal, testvéreimmel találkoztam egy "ima-duma partyn", mert már 1 hónapja nem tudtunk elmélyülten, és személyesen beszélgetni együtt. Adventre hangolódva ültünk össze, meghitten és bizalmasan, ahogy mindig is szoktunk, hiszen az életünk összenőtt hosszú évek alatt, akkor is ha a csoportban történtek változások. Ezért van az, hogy visszajárok, annak ellenére, hogy Érdre kellett költöznöm. Ők az elsődleges lelki családom.
Mindenki mesélt magáról, és persze tudták, hogy velem most nagy zűrök vannak, hiszen "Kikka körül mindig zajlik az élet" ami jó is és nehéz is :cry: :) Általában életem minden sorszerű csapását is az Úr arra használja, hogy mások növekedjenek. Néha sok ebből, és kérem Istent, hogy adjon egy kis nyugit /végül is meg kaptam :o NYUGI :) /
Amikor sorra kerültem, nehezen ment a szívem kiöntése...de ők sokmindent ismernek már...és valóban jó volt sírni előttük, és meghallgatni gondolataikat..
Előtte lelkiapukámmal beszéltem telefonon, aki Isteni, határozott útmutatást adott egy szitura...majd a tesók is ebben erősítettek meg, holott nem mondtam el nekik a "kapott" útmutatást. Minden a Róma 8.-ban írottakra irányult, ami szerda óta "zakatol a szívemben". Sírva osztottam meg velük szívem fájalmát, és keserű harcaimat, amiben Isten megelevenítő erejét kezdem érezni. Majd egy tesó ezt mondta: Kriszta, hidd el, amikor te össze vagy törve, mi akkor is az Úr ragyogását, és erejét látjuk, mert egyszerűen téged így használ Isten. Erre mégjobban bőgtem :) Engem az Úr felhasznál? Így is? Darabokra esve, és porba hullva? Mikor könnyeim hullanak, még azokban is felcsillan Isten ragyogása... Nem döbbenet? Miért? Mert az Úr szeretet. Megsebez, de be is kötöz. Eszméletlen mennyire átélem ezt most!
Reggel a buszon ülve egy idézet jutott eszembe: amikor a Isten gyermekét törik a próbák és a nehézségek, akkor olyan, mint az a fűszermag, amit ugyan megtör a mozsár, de méginkább kiontja magából a fűszer-illatot...
És erre született bennem ma egy kis versike is, ami most a jelenlegi állapotomat tükrözi:

Üvegcsoda az életem,
Most darabokra törve élem,
De minden egyes apró szilánkját,
Krisztusom szerelmes fénye ragyogja át.


Megláttam az Úr Jézus arcát, aki sokkal jobban szenvedett, mint én, eddig bármiben is, mégis megmaradt az Atyához hű, és szerelmetes Fiú, aki szereti ezt a világot, halála és feltámadása által.
Mi ehhez képest, az én fájdalmam? Mégis, tudom, az Úr velem együtt sír, de átölel és szeret. És nem hagy el, és minden bűnömet elfedezi, mert oda adtam neki...
Egy kalauzban a buszon, ezt olvastam ma:
"Íme hatalmat adtam nektek...az ellenség minden erején, hogy semmi se árthasson nektek."Luk.10,19. ------az igazi bátorság egy mély, Istenben való maradandó bizalomból ered. ------"
És egy záró "élmény".
Még szombat este hazafelé, ismét erőt vett rajtam a csüggedés, és a fájdalom, a következő történt: potyogtak a könnyeim, mert már képtelen voltam visszatartani, és a busz ablakán bámultam ki leszegett fejjel, hogy senki ne lássa..nem akartam "közönséget". Ahogy megállt a busz a Móriczon, a szemem elé került a karácsony előtt kiállított fa-kereszt /biztos láttátok már Blahán, Örsön, stb.../m és annak az aljára felírt szöveg: VELÜNK AZ ISTEN. HÁt ez kéééészz...erre mégjobban bőgtem :) két megállóval késöbb, mikor épp magamban hálát adtam az Úrnak a vígaszért, de kérdeztem, hogy MIÉRT? akkor bekúszott a szemem elé egy kocsi rendszámtáblája, aminek az első 3betűje IGA volt.
:) Nem akarok semmit sem belemagyarázni, de akkor már örömömben sírtam.
HÁLÁT ADOK AZ ÚRNAK MINDEN JELÉRT, AMIT SZERETETÉRE MUTAT.
:)

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 12:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Na tessék :) Nézem az emiljeimet, megjött a "mai ige" amiről már meséltem nektek egyszer:


NAPI IGE
--------

Tenéked éneklek, mert Isten az én váram: Ő az én kegyelmes Istenem. Zsoltárok 59:18

Isten csodálatos nagysága és erőssége dalra fakasztja a hívő lelket, mikor belegondol, milyen erős vár, milyen hatalmas menedék Ő, és mégis kegyelmes a hozzá esedező emberen.

2006. 12. 4. - http://www.napiige.4u.hu


Hát erre már én is dalra fakadok :)

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 13:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Olvassátok a mai napi igét: http://www.napiige.4u.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 19:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
sziasztok családtagok!

milyen napotok volt?? meséljetek már...
hát, az enyém eléggé rendkívülire sikeredett... úgy kezdődött, hogy hajnali 4ig itt ültem a gép előtt és a beadandó házit csináltam informatikából... aztán lefeküdtem 2 órára, de ebből talán 1 óra sem volt, amikor tényleg tudtam aludni... :( háromnegyed 6 után felkelve teljesen rosszul voltam, úgymond ki voltam ütve... mondtam az Úrnak, hogy én ilyen állapotban egy lépést sem vagyok képes tenni, ezért adjon erőt, hogy be tudjak menni a suliba, mert meg kellett írnom 2 zh-t és leadni a házit... és nem sok idő kellett, felfrissültem, átjárt az Úr ereje... konkrét igében is szólt:
Zsolt. 29,11
"Az ÚR erőt ad népének, az ÚR megáldja népét békességgel."
jó volt ezzel a tudattal útnak indulni, és tudtam tanulni még a villamoson, és (bár nem tudom még, milyen sikerrel), de túl vagyok a mai nap számonkérésein, és az is Isteni ajándék volt, hogy ennyi alvás után fogott az agyam, és bár néha a szóban fogalmazás nehezen ment, a zhknál oda tudtam koncentrálni... áldott az Isten, amiért nem hagy minket cserben!!

"Több erőt Tőled, adj békességet, töltsél be Szentlelkeddel! Változtasd meg az életem, dicsőülj meg énbennem!"

ezt a gospel dalt énekelgetem napok óta szinte állandóan, mert annyira jól kifejezi, amit szeretnék kérni az Úrtól...

Mostanra már jócskán fáj a fejem, és próbálnak leragadni szemeim, de ma talán többet sikerült majd aludnom, csak 3 rajzot kell megcsinálnom holnapra... :?

De továbbra is érzem, hogy tenyerén hordoz az Úr, betakar, megvéd, velem van, szeret :D

Áldott estét, aztán jó éjszakát, nyugodt álmokat!

szeretettel: dorcsi :D

_________________
"Őrizz engem, mint szemed fényét, rejts el szárnyaid árnyékába!"
Zsolt. 17,8


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 21:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Bocs' a tudatlanságomért: milyen suliba jársz, Dorcsi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 22:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
ez nem tudatlanság, Boglárka...
persze, szívesen elmondom:
a Műszaki Főiskolára járok itt Pesten méghozzá műszaki menedzser szakra...
most nem fejteném ki bővebben, mi is ez, de ha vannak még kérdések, nyugodtan :)

szép estét!!

d.

_________________
"Őrizz engem, mint szemed fényét, rejts el szárnyaid árnyékába!"
Zsolt. 17,8


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 23:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Mi a helyzet a Mikulás csomaggal felnőttek? Elaludtak már a gyerekek, és sikerült már odacsempészni a cipőbe a csomagot? Van-e benne virgács?

Az enyéim amikor kicsik voltak annyira zokon vették, amikor virgácsot tettem a csomagukba, hogy szinte megorroltak a Mikulásra. Így aztán az idő folyamán ez teljesen elmaradt. Pedig próbáltam magyarázni, hogy elméletileg igazi jó gyerek nincs is, egy picikét minden gyerekben van csibészség, emiatt egy kicsi virgács az mindenkinek kijár, de ez valahogy nem hatott. Még az ajándék sem esett olyan jól nekik, amikor virgács volt.

Jóéjt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 23:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
én már kaptam vasárnap is meg ma is csomagot :D

van sok csokim :D

aludni akarok...

áldott éjt!

d.

_________________
"Őrizz engem, mint szemed fényét, rejts el szárnyaid árnyékába!"
Zsolt. 17,8


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 04:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Boglárka írta:
Bocs' a tudatlanságomért: milyen suliba jársz, Dorcsi?

Bocs a bele-kotyogásért, Dorcsika koleszban laksz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 08:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
ne kérjetek már bocsánatot azért, mert kérdeztek tőlem, rólam! :)

igen, koliban lakom, méghozzá Óbudán a Bécsi úton a Kandó kollégiumban (de nem a Kandóra járok, ne tévesszen meg senkit... :) )

jó reggel, és szép napot kívánok nektek!!

dorcsi

_________________
"Őrizz engem, mint szemed fényét, rejts el szárnyaid árnyékába!"
Zsolt. 17,8


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 354 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség