Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 280 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 27., kedd 19:23 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 18., vasárnap 16:46
Hozzászólások: 41
Van úgy, hogy az ember életében akadnak elvarratlan szálak. Az emberek sokszor ezt azért nem varrják el, mert félnek. Nekem is van olyan ember, akivel komoly problémáim adódtak. Nem találkozunk évek óta, de tudom, hogy egyszer egymás elé kell állnunk. Félek tőle, mert bántott. A félelmeinkkel szemmbe kell nézni, nem? Különben sosem szabadulunk meg tőle? Szeretnék kérni tőletek imát, bár még nem igazán ismertek, azért örülök, hogy van egy ilyen topic is. Nem vagyok valami bátor ember. Folyamatosan mondogatom, hogy ha Isten velem, kicsoda ellenem? De a kicsinyhítűség bűne negem is el szokott érni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 27., kedd 22:06 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Edit,

Nem vagy egyedül. Nekem ilyen kérdésre egy jó barátom adott olyan tanácsot, ami bevált: te imádkozz érte. Nem csak azért, mert szüksége van rá, hanem azért is, mert így érzed, hogy Isten veled van, és másképp fogod látni azt az embert is, akiről írtál. Imádkoztam érted. :)

Shannon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 28., szerda 09:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Edit!

ezt kérded:

A félelmeinkkel szembe kell nézni, nem?

Igen, szembe kell nézni, és ígéretünk van rá, hogy Istennek van hatalma azoktól meg is szabadítani.
Hadd írjam ide az Ó érthetetlen kegyelem c . éneket:

Ó érthetetlen kegyelem !

1.Ó érthetetlen kegyelem, mely rég utánam jár,
ki tévelygőn, vakon bolyongtam utamon,
egyszer csak rámtalált!
2.Félelmektől megszabadít, szent félelemre tanít,
S ahol csak megjelen e drága kegyelem, bűnöst megigazít.
3.Hozzá bajok, vészek között mindig járulhatok,
megőriz, megvéd
, s bőségesen elég elérni otthonunk.
4.Az Úr íme jót igért nekem: Vár Nála biztos jövő,
Igéje szent erő, pajzsom, jutalmam Ő, életfogytiglan Ő!
5.S ha végsőt dobban majd a szív, az élet véget ér
Túl titkok fátyolán a lelkem igazán szent békességre tér.
6.Sok ezredév ha eltelik, -kevés, akár egy nap-,
Dicsérni az Urat, mivel kegyelme nagy -oly érthetetlen az.




Nekem is vannak olykor olyan találkozásaim, amik előtt nagyon szorongok, ha lehetne, kikerülném, de az lehetelen, s ilyenkor csak az segít, hogy amíg el nem jön a találkozás pillanata, addig imádkozom -egyébként csak fokoznám magamban a pánikot, így viszont az Úr mindig egy olyan légkört teremt, amiben normálisan tudunk beszélgetni- utólag gyakran kell levonnom azt a következtetést, hogy a legfőbb akadálya a békés megbeszélésnek bennem volt..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 17:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 18., vasárnap 16:46
Hozzászólások: 41
Köszönöm nektek a válaszokat! Sok dolog történt velem a hetekben, ezért nem reagáltam egyből az üzeneteitekre. Olyan jó volt olvasni. Képzeljétek, azóta úgy néz ki, hogy amitől nagyon tartottam, nem fog bekövetkezni. Ez viszont nekem óriási hír. Szerintem, többször is vissza-visszanézek majd erre a topicra, mert olyan jó érzés.
Köszönöm Nektek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 17:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Edit,én pedig ezt a visszajelzésedet köszönöm. Most olyan ez nekem, mint mikor a nagyon beborúlt égen áttör egy fénysugár. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 07., péntek 06:46 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 18., vasárnap 16:46
Hozzászólások: 41
:) :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 27., csütörtök 20:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Van egy számomra igen kedves hölgy, akinek ikerpár babái közül meghalt az egyik, azután a szülei haltak meg gyors egymásutánban, azután a férje lett öngyilkos, most pedig a kisebbik fia, tizenévesen, szenteste az ÚRhoz ment. Ő rendületlen hittel küzdött egész életén át, de most összeroskad a teher alatt. Már senki más nincs neki, csak az ikerpár másik tagja, húsz év körüli nagyobbik fia. Ő maga talán negyvenvalahány éves, hívő asszony, aki komolyan éli meg a szeretetet, nem csak azok felé, akiket van oka szeretni. Én és még sokan mások így ismertük meg. Most kérlek imádkozzatok ezért az asszonyért, akit történetesen valóságosan Erikának hívnak.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 28., péntek 14:54 
imádkozom érte.....


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 28., péntek 15:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is imádkozom érte!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 29., szombat 21:21 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Köszönöm, hogy imádkoztok érte. Ma volt a temetés. Azt mondta egy ismerősömnek utána, hogy nem gondolta volna, hogy az ÚR ennyi erőt ad. De azt hiszem a legtöbbre még csak ezután lesz szüksége. Az információm annyiban téves volt, hogy nem 24-én, hanem 25-én halt meg a fiú. Kérlek benneteket, hogy továbbra se szűnjetek meg könyörögni ezért az asszonyért. Köszönöm. Az ÚR áldjon meg benneteket!

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

közbenjáró imádság
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 30., vasárnap 02:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
- Nagy együttérzéssel és a mai Losung igékkel gondolok a testvérünkre
imádkozva.

-"Az Urban van szivünk öröme, mert szent nevében bizunk. "(Zst 33,21)

-'Pál irja: "Tele vagyok vigasztalódással, minden nyomoruságunk ellenére,
csordultig vagyok örömmel." (2.Kor 7,4)

-Az Ur adjon hathatós vigasztalást, békességet és erőt !

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 05., szerda 10:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
semibrevis írta:
Ő maga talán negyvenvalahány éves, hívő asszony, aki komolyan éli meg a szeretetet, nem csak azok felé, akiket van oka szeretni. Én és még sokan mások így ismertük meg. Most kérlek imádkozzatok ezért az asszonyért, akit történetesen valóságosan Erikának hívnak.

Az Úr kegyelme, áldása és szeretete legyen vele gazdagon! Szívesen és örömmel imádkozom érte.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Segítsetek
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 14., péntek 06:01 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 06., csütörtök 06:17
Hozzászólások: 17
Kedves Mindenki!

Elolvasva az utóbbi leveleket nehéz sorsú asszonytestvérünkről két dolog jutott eszembe.
Az egyik, amit már nem emlékszem, hogy hol és kitől hallottam, de nekem nagyon sokat jelent azóta is, az, hogy az életnek lehetnek nagyon nagy mélységei, amik lerántják az embert a kétségbeesés gödrébe. Ez tény, amin nem lehet változtatni. Az a kérdés, hogy ebben az állapotban mit teszek. Ha Istenhez szakadnak fel a miért-ek, akkor a legjobb helyen keressük ezekre a sötét órákra a választ. Másképpen fogalmazva: addig jó, amíg Istenhez fordulunk, és nem Isten ellen (vádolva őt a történtekért) Nekem ez már sokszor adott erőt akár gyászban, akár az élet más területein. Megdöbbenve tapasztaltam ilyenkor, hogy a zaklatott szívem lecsillapszik, és egy mélyről jövő csendes hang szólít. (azért írom, hogy megdöbbenve, mert más az, ha valaki az eszével tudja, hogy az Isten halk szelíd hangon szól hozzánk, és más az, amikor ezt valósággal megtapasztalja!)
A másik dolog pedig az, hogy ennek az asszonynak az élete egy kicsit hasonlít Jóbéhoz. Ő is szinte mindent elvesztett, amije volt. Egy dologban azonban mégsem hasonlít: Jóbot a barátai elhagyták, a felesége is ellene fordult, de ezért az asszonyért nagyon sokak imája hangzik az Istenhez. És hiszem, hogy Isten ezeket meghallgatja, és erőt ad testvérünknek nehéz óráiban. Hiszem, hogy benne is megszólal most a szelíd, csendes hang és vigasztalást hirdet.

Én is imádkozom érte.

Zsuzsi

_________________
Füstösné Zsuzsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 19., szerda 11:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Egy fiatal édesanyáról kaptam a hírt, miszerint rosszindulatú daganat van a gége--torok környékén, nagyon kevés a túlélési esélye.
Mónikának hívják, és tisztelettel kérném imáitokat érte.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 24., hétfő 18:50 
Brumteso írta:
Egy fiatal édesanyáról kaptam a hírt, miszerint rosszindulatú daganat van a gége--torok környékén, nagyon kevés a túlélési esélye.
Mónikának hívják, és tisztelettel kérném imáitokat érte.


Kedves Brumteso!

Imádkozom Mónikáért.


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 280 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség