Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 280 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 07., szombat 10:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Emilien!

Semmi sincs véletlenül, ahol Istent ismerni vélik, rá hivatkoznak - különösen, ha valós kapcsolat van Vele...
Én magam nem szoktam ide "betévedni", most mégis előfordulva olvasom 3 szóból álló segélykérésedet.

Lehetne most - olcsón - 1-2 Igét idézni, de a fuldoklónak ennél többre, másra van szüksége. Együttérzésemen túl csak úgy segíthetek, ha tudom; miben, hogyan kell az ÚR elé állnom közbenjárásra.
Ha másképp nem, hát privátban közölj annyit, amennyire szíved megnyílni képes, és hidd el, tapasztaltam magam is többször: a Róma 8,28 fényesen világít!

Soha ne engedd, hogy a csüggedés legyőzze Isten iránti bizalmadat!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09., hétfő 22:17 
Kérlek, imádkozzatok kedves ismerősömért, Jánosért.
Hitetlen, szinte semmi bűntudata nincs. Nagyon rosszul van: öt infarktus, gégemetszés, több szívműtét. Ma hívott, hogy úgy érzi, elkezdődött a visszaszámlálás. Eddig semmi halálfélelme nem volt, de most úgy érzem, hogy fél. Pénteken megyek hozzá, de addig is, kérlek, imádkozzatok, hogy ne menjen el megtérés nélkül.
Köszönöm!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09., hétfő 23:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
- Imádkozom érte - és Neked adjon az Úr erőt, bölcsességet a látoga-
táskor.

Szeretettel
L.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 11., szerda 10:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Csak az isteni csoda hozhat olyan szemléletváltozást, eszmélődést számára, hogy ilyen, végzetes állapotban hinni tudjon az ÚR mindenkire vonatkozó szeretetében.

Legyen veled a Szent Szellem, Aki nemcsak a törvényszék előtt képes szánkba adni a találó szavakat! :!: :idea:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 11., szerda 12:19 
figyelő írta:
Csak az isteni csoda hozhat olyan szemléletváltozást, eszmélődést számára, hogy ilyen, végzetes állapotban hinni tudjon az ÚR mindenkire vonatkozó szeretetében.

Legyen veled a Szent Szellem, Aki nemcsak a törvényszék előtt képes szánkba adni a találó szavakat! :!: :idea:


Kedves Loisz és Figyelő!
Köszönöm bátorító szavaitokat.
Az Úr erejére szeretnék támaszkodni.
Imádkozzatok az időben való megszólalásért
és a türelemért is, hogy ne sürgessem.
Hogy mindenek szépen, rendben, a
z Úr szándéka szerint történjenek.
Köszönöm.
Szeretettel:
nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12., csütörtök 00:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
-Kedves nX !

-Nagyon megértelek ! - Én valósággal "megnémultam", amikor édes-
anyámat váratlanul a kórházban láttam viszont eszméletlenül.-- Azóta
megtanultam, hogy van olyan helyzet, amikor már nincsen szó,- de egy
együttérző kézfogással az "isteni szeretet energiáit tudjuk továbbitani."
(Gyökössy Bandi bácsi irta valahol)

-Az Úr adjon Neked kellő időben Tőle való szavakat is.-

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12., csütörtök 11:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Igen, súlyos veszély - amibe gyakran magam is beleesem -, hogy az együttérző hallgatás helyett (ami a tragédiában való osztozás) suta, közhelyes vígasztalást produkálunk. Ekkor inkább a magunk "hiábavaló, testszagú" bölcsessége szól a Szent Szellemé helyett.

Jób barátai is addig voltak bajban osztozók, amíg hallgattak..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 14., szombat 13:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Mielőtt bárki félreértené előbbi beírásomat (talán tudat alatt is szerettem volna kerülni a tudálékosságnak még a látszatát is, miszerint nekem minden "jeles személyiséggel szemben vannak súlyos kifogásaim"), aki régebbről találkozott már megszőlalásaimmal, igazolhatja, hogy Bandi bácsi barátjának mondott, hasonlóan "bele voltam szerelmesedve", mint Farkas Józsi bácsiba (akihez éppen Gyökössy révén találtam el) - és mégis meg kellett fogalmaznoim kritikámat az Ige teljesebb ismerete és megtérésem után.

TEHÁT:

Az teljes képtelenség, hogy egy kézfogás közvetítsen isteni szeretetet. Ennyire nem olcsó az evangélium. Sőt; éppen arról szól, hogy bár nekünk ingyen, kegyelemből van, Istennek elképzelhetetlenül nagy árat kellett fizetnie a kereszten, amivel szeretetét bizonyította.
Emberi, érzelmi humánum csupán, ha kézfogásunk helyettesíti a jó hírt, ami a halál küszöbén állönak is erőt kell hogy jelentsen, amennyiben hittel fogadja. S a hit hallásból fakad, nem kézfogásból!!!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 14., szombat 17:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
figyelő írta:


Az teljes képtelenség, hogy egy kézfogás közvetítsen isteni szeretetet. a-jó hírt, ami a halál küszöbén állönak is erőt kell hogy jelentsen, amennyiben hittel fogadja. S a hit hallásból fakad, nem kézfogásból!!!



-Kedves Figyelő!

-Azt nem vitatom, hogy Te mit tartasz "képtelenségnek", vagy mit nem.-

-Én sem akarok "védő-ügyvédje" lenni sem egyik; Farkas,- sem másik;
Gyökössy - NAGY ELŐDÖKNEK. - Erre nem is szorulnak rá.-

-A magam részéről itt nem arról van szó, hogy az "evangélium" hirdetése,
verbális továbbadása HELYETT elég lenne egy KÉZFOGÁS. - Ezt nem
szabad belemagyarázni egy idézett mondatba.- - Valamint nem választ-
ható el a mondat első részétől:- "amikor már nincsen szó" - ami azt je-
lenti: esetleg eszméletlen valakivel állok szemben, akihez nem tudok
szólni, mert nem hallhatja meg,- de: a szeretetemet, együttérzésemet
továbbithatom egy érintéssel...

-Hospice főállásu valaki ezt nagyon megerősitette.- Igen, amikor a test
már érzéketlen, de a Lélek még itt van,--- a lélek felfogja a lelki rezonan-
ciákat.-

-Egyik hires egyházvezető mondta el (nevet már nem irok !). hogy amikor
egy idős és sulyos altzheimer kórban szenvedő testvért látogatott meg,-
már olyan állapotban volt a betegségében, hogy őt nem ismerte meg,- de
amikor "együttimádkozásra" került sor,---teljesen szabatos, helyesen
használt szavakkal - úgy imákozott LÉLEKBŐL, amely szárnyalt és megra-
dó volt,- a jelenlevők mindnyájan Áment mondtak rá.-

-Ez persze hivő emberre vonatkozó példa,---- az én édesanyám is hivő
asszony volt,- és másnapra meghalt.- Szót váltani már nem tudtunk, de
hiszem,- hogy TALÁLKOZUNK.-

-Az az idézett mondat, hogy ti. "isteni szeretet energiáit tudja közvetiteni
egy kézfogás is", önmagában megáll.- Amennyiben szellemi sikon el tud-
juk fogadni ezt a megfogalmazást: ISTENI SZERETET ENERGIÁI. ---

"A betü megöl, a Lélek megelevenit" - Megfogható a Lélek ? - Vizuálisan
nem,---- csak tapasztalható.- A Szeretet megfogható ? - Nem. - Csak
tapasztalható,- bizony egy KÉZFOGÁS által is.

-Egy kedves hivő diakonissza mondta az éppen "távozóban" levő testvéré-
nek."Fogom a kezedet mindaddig, mig ODAÁTRÓL meg nem fogja VALAKI"

-Lehet ezt betüszerint értelmezni ? - Ezt csak "lelkileg" lehet "megérteni".


Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 18:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Loisz!

Nem annyira a magam igazának megvédése miatt kell reagálnom, semmint a tisztánlátás igénye miatt - másokért:
Ezt írod:

A magam részéről itt nem arról van szó, hogy az "evangélium" hirdetése,
verbális továbbadása HELYETT elég lenne egy KÉZFOGÁS. - Ezt nem
szabad belemagyarázni egy idézett mondatba.-

Ami ellen tiltakozol, amit én kritizáltam, az így szól:
Azóta megtanultam, hogy van olyan helyzet, amikor már nincsen szó,- de egy
együttérző kézfogással az "isteni szeretet energiáit tudjuk továbbitani


Ezzel szemben én továbbra is állítom, hogy nincs olyan eset vagy körülmény, amikor már nem lehet (mert orvosilag reménytelen) beszélni, szavakkal közvetíteni az isteni ígéreteket az evangéliumból. Birtokomban van egy, Papp Lajos szívsebésszel készült interjúrészlet. (Minden műtétje előtt imádkozik, mert tudja: ő csak eszköze Istennek). Beszámol egy esetről, ahol a kómában lévő beteg fülébe súgja nap-nap után, hogy nem halhat meg, mert… Egy hét után a beteg magához tért, elmondja, hogy mikor, mi történt vele, hogy amikor megállapították a halálát, szeretett volna szólni; „nehogy eltemessék!” és mennyire várta a szívsebész napi látogatását és bátorító szavait. Vagyis nincs olyan késői idő, amikor a halálán lévő szelleme ne lenne fogékony.

Fenti állításodban – legyen bár Gyökössytől származó – ennek az információnak a hiánya érződik. (Arra már szinte gondolni sem merek, hogy ezzel a hittel, ami az „isteni szeretet energiát” vallja, és véli így továbbítani – az okkultizmus mezsgyéjére tévedtetek..) Ilyesmiről az egyik TV csatorna „távgyógyítója” szokott bizonykodni…
Az együttérzés, gyengéd kézfogás, stb. a humanista kategóriákban is megvannak. Lelki-pszichés terület ez, vajmi kevés köze van az isteni, szellemi dolgokhoz.

Ezt írod:
Valamint nem választ-
ható el a mondat első részétől:- "amikor már nincsen szó" - ami azt je-
lenti: esetleg eszméletlen valakivel állok szemben, akihez nem tudok
szólni, mert nem hallhatja meg,- de: a szeretetemet, együttérzésemet
továbbithatom egy érintéssel...

-Hospice főállásu valaki ezt nagyon megerősitette.- Igen, amikor a test
már érzéketlen, de a Lélek még itt van,--- a lélek felfogja a lelki rezonan-
ciákat.-


Furcsa, hogy nem érzed – miként a főállású valaki sem – az ellenmondást. Ha valakinek az agya (ami messze nem azonos a szellemével) nem képes a hangokat felfogni, értelmezni, akkor hogyan tudná az érintésből fakadó bőringereket, gesztusokat leképezni, mintegy metakommunikációt?

Idézet a beírásodból:
Egyik hires egyházvezető mondta el (nevet már nem irok !). hogy amikor
egy idős és sulyos altzheimer kórban szenvedő testvért látogatott meg,-
már olyan állapotban volt a betegségében, hogy őt nem ismerte meg,- de
amikor "együttimádkozásra" került sor,---teljesen szabatos, helyesen
használt szavakkal - úgy imákozott LÉLEKBŐL, amely szárnyalt és megra-
dó volt,- a jelenlevők mindnyájan Áment mondtak rá.-


Eddigi érveléseidnek, irántam képviselt kifogásaidnak ez egy hatalmas öngól. Pont nem az „érintést” igazolja, amikor már nincs helye a szónak, hanem a „sosincs késő a szellem számára” álláspontomat erősíti.

Talán ennyi is elég, kár szaporítani a szót. Annyit hadd mondjak: igen sok, nagyhatású, Isten Igéjét magas fokon „hasogató” ember bizonyságtételeit, könyveit, igehirdetését, stb. olvastam. Hálás is vagyok az Úrnak értük. Sokban segítettek biblikus látásom kialakulásában. De nem szabad fenntartás nélküli módon, eleve „szentírásnak” venni állításaik mindegyikét. Mindannyiunkra érvényes az 1Thess 5,21… Ez nem azt jelenti, hogy én mindent jobban tudok, mint Luther, Kálvin, W.MacDonald, Watchman Nee, Derek Prince, stb. De, hogy mindeniknél található több-kevesebb döccenő az Igéhez mérten – az bizonyos. Hidd el, én nem vadászom senkinek a tévedésére, egyszerűen van ami ellen zsigerből tiltakozik a bensőm, van ami "megszúr" vagy hasbarúg - s bizony van olyan is, ami elkerüli a figyelmemet, s más valaki nyitja rá a szemem, szellemem. Ilyenkor nyilván kellően "testies" vagyok, szellemi helyett..
Az Ige szerint mindnyájan Istentől tanítottak leszünk, ezért a felelősségünk nem odázható el a mégoly neves elődök megnyilatkozásainak biblikus kétségessége esetén. Nem csupán önmagunk (akitől ugyancsak előfordulhatnak blődségek, ha pl. felettébb bölcselkedik, mint adatott) miatt, de a szellemi kiskorúak érdekében is. Bárki bálványozása tilos, aminthogy nem is az a cél, hogy mégoly jeles személyiség is méltatlanul legyen leminősítve, miközben Isten Országáért fáradt.

Szeretettel köszönt:
figyelő

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 19:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Igen, súlyos veszély - amibe gyakran magam is beleesem -, hogy az együttérző hallgatás helyett (ami a tragédiában való osztozás) suta, közhelyes vígasztalást produkálunk.


Ezzel egyetértek, hogy nehéz egy ilyen helyzetben megfelelően viselkedni. Viszont meg kell találni a módját a segítségnek. Végül is egész életünkben szerencsétlen, bajban lévő embertársaink várják, hogy segítsünk nekik. Máskor meg mi várjuk a segítséget. Szóval nehéz helyzet, ezzel egyetértek. Az alábbival viszont gond van:

figyelő írta:
Az teljes képtelenség, hogy egy kézfogás közvetítsen isteni szeretetet. Ennyire nem olcsó az evangélium.


Az elesett emberen annyi minden segíthet. Sokszor a legkevésbé egy prédikáció, és leginkább egy szeretet gesztus segít. És az elesett emberen való irgalmas cselekedet mi más, mint maga az evangélium?!

Személyes tapasztalatból tudom, hogy egy kedves mosoly megváltoztathatja az életet. Amíg élsz emlékszel arra az alkalomra. Én például kiszaladtam, és egy gyönyörű csokor virágot vittem az idősödő, távolról ismert, semmit sem értő kolléganőmnek, aki nem tudta miért kapott egy harmincas fiatalembertől egy rakás gerberát. Számomra meg akkor vált világossá, hogy sosem tudod honnan jön, ki, vagy mi által jön a segítség.

figyelő írta:
Az együttérzés, gyengéd kézfogás, stb. a humanista kategóriákban is megvannak. Lelki-pszichés terület ez, vajmi kevés köze van az isteni, szellemi dolgokhoz.


Az elesett, beteg emberrel való együttérzés, a segítség, fizikai, lelki támogatás nem kevés Isten szemében. Szerencsétlen haldoklónak többet mutat Isten országából a tudottan keresztyén ember együttérzése, és szeretet gesztusa, mintha felolvasná a fél Bibliát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 22:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
figyelő írta:
Kedves Loisz!


Fenti állításodban – legyen bár Gyökössytől származó – ennek az információnak a hiánya érződik. (Arra már szinte gondolni sem merek, hogy ezzel a hittel, ami az „isteni szeretet energiát” vallja, és véli így továbbítani – az okkultizmus mezsgyéjére tévedtetek..) Ilyesmiről az egyik TV csatorna „távgyógyítója” szokott bizonykodni…
Az együttérzés, gyengéd kézfogás, stb. a humanista kategóriákban is megvannak. Lelki-pszichés terület ez, vajmi kevés köze van az isteni, szellemi dolgokhoz.

Szeretettel köszönt:
figyelő




----Kedves Figyelő ! ----


--Igen, - annyira MÁS malomban őrölünk,- hogy én sem szeretném, ha
végül "liszt helyett pelyva potyogna". - Ezért ez a téma részemről lezárva.
:) --- Nem utolsó sorban IMÁT kértek tőlünk, nem vitát.- A közbenjáró
imádság nagy és szent dolog.--

-"Mindenki a maga hite szerint áll, vagy bukik."


Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 10:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Loisz!

Részemről is lezárt a dolog, ám utolsó mondatod megintcsak "megszúrt".

Kérlek, ne vedd "a kákán is csomót keresésnek" (s pláne nem is találásnak), de az Ige egész mást mond:

"Mindenki a maga urának áll vagy esik".

Ha Isten előtti csendességben utána gondolsz/kérdezel - kiderül: sokkal többről van szó, mint szavakon való lovaglásról.
A hit Isten ajándékaként csakis Rá mutathat, utalhat. (Egyébként tévhit, hiszékenység, bálványimádás).
Úrból viszont kettő van, s nem mindegy, melyiknek állunk vagy esünk..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 12:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Loisz és Figyelő!

A lényeget tekintve előttem nem lett nyilvánvaló, hogy más-különböző malomban őrölnétek-
mindkettőtök írasai Jézus Krisztusra mutatnak.
Lehet, hogy más szempontokat hangsúlyozva, más szavakkal kifejezve sokszor a kifejezhetetlent .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 16:15 
Kedves Loisz és Figyelő!

Igazán sajnálom, hogy kérésem kapcsán ilyen vita alakult ki kettőtök között.
Érteni vélem, miről beszéltek, de nem azért, mintha okosabb lennék bármelyikőtöknél is, vagy valami kegyes generálszósszal próbálnám leönteni a meglehetősen különböző véleményeteket, hanem mert magam is megszenvedtem/megszenvedem a szólás/hallgatás kérdését.
Még megtérésem előtt –leginkább valamiféle kötelességtudatból (mert Isten dolgai felől tudásom már volt, csak élő hitem még nem) – sodródtam előbb a hospice-ba, majd a Klinikai Lelkigondozók Ökumenikus Egyesülete által szervezett lelkigondozói képzésbe. Ez utóbbi 40-60-120-órás turnusokban képzi a leendő lelkigondozókat. Az elméleti megalapozás leginkább Gyökössy Endre pasztorálpszichológiai elvei nyomán történik, kiegészítve a jegyzőkönyvek megbeszélésével, amelyek a kórházi gyakorlat során elhangzott lelkigondozói beszélgetésekről készültek.
Meg nem tért emberként mint hal a vízben, úgy éreztem magam ezeken a képzéseken.
Aztán tavaly megtértem, és ősszel ismét aktuálissá vált a képzés folytatása. Hatalmasan gyötrődtem, hogy kell-e nekem ezt csinálni. Az Úr azt mondta, hogy igen.
Így – most már újjászületett emberként - a kórházi lelkigondozói gyakorlaton volt alkalmam szembesülni a következő dilemmával: Az olajat, vagy a bort előbb? Simogatni vagy fertőtleníteni?
A KLÖE elviekben azt mondja, hogy simogatni. Mégis, a heti egyszeri kórházi gyakorlat egy-egy találkozásra ad alkalmat, legtöbbször az életben nem találkozol többé azzal az emberrel, akivel éppen akkor összekerültél. Így a másik elvet, az érzelmek mentén való haladás elvét követve legfeljebb a beteg aktuális családi, szociális stb. konfliktusáig jutsz el (max. idő 45 perc).
Nagyon szép jegyzőkönyveket lehet viszont írni ezekről, és (irónia nélkül mondom) nagyon frappáns elemzéseket hallottam, nagyon jó tanácsokkal együtt, hogy hogyan lehetett volna még jobban csinálni. Közben a lelkigondozó-növendék igen jól is érzi magát, mert soha nem kapja meg azt, hogy milyen hülye volt stb. (Sokan mennek oda ezért a jó érzésért.)
Amikor azonban megkérdeztem, hogy megadhatom a telefonszámom, hogy a szerencsétlen ember hívjon fel, ha úgy érzi szükségét, akkor az volt a válasz, hogy nem javasolják.
Amikor megkérdeztem, hogy ha a Szentlélek olyat mond nekem, ami a KLÖE másik nagy szent tehenével, a non-direktivitással szembe megy, akkor egyszerűen nem is értette a vezetőnk, hogy miről beszélek.

Viszont!!!!
A KLÖE-vel együtt:
-magam sem hiszem, hogy az evangéliummal fejbe lehetne vágni a beteget.
-én is azt mondom, hogy az olajat előbb (de akkor később a bort is!!!!)
(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a KLÖE-ben nagyon sokat lehet hallani Isten gondviselő szeretetéről, Krisztusról mint okos példázatok mesélőjéről, mint orvosról, szociális munkásról stb., de nekem sikerült botrányossá tennem magam azzal, hogy a bűnről, a krisztusi áldozatról és az üdvösségről szóltam.)

És mégegyszer viszont!!!
-a KLÖE-ben nem érzi az ember ugyanazt a szűkkeblűséget és tudálékosságot és a másik fölötti ítélkezést, amit olykor (még akár egy-egy élő hitű) felekezetbe zárva is sajnos megtapasztalhat.

A gyakorlatokon én szinte semmiben nem tartottam magam a KLÖE elveihez, és mégsem éreztem úgy, hogy fejbevágtam volna a betegeket az Igével, mert Isten kegyelméből olyan emberekkel találkoztam, akik tudatában voltak annak, hogy Isten hiányzik az életükből.

Többek között akkor ismertem meg Jánost, akiért kértem, hogy imádkozzatok.
Csak ámulok és bámulok, hogy ez az ember, aki világ életében veszélyesen élt, többször szó szerint a halál torkából menekült, full ateista és baloldali, semmi bűnlátása nincs, azt mondja nekem, hogy úgy érzi, mintha a Gonosz minden erejét megfeszítve azon lenne, hogy őt elpusztítsa, miközben egy Jó erő megpróbálja megmenteni.
Ennek az embernek én minden találkozásunkkor elmondom, hogy nézzen szembe a bűneivel. Ő nem érti, miről beszélek, mert igaz, hogy a gyerekei szülői értekezletére anno egyszer sem ment el, de más egyéb nem jut eszébe.
Ámulok és bámulok, hogy nem sértődik meg, és nem küld el a fenébe.
Tegnap azt is mondta már (és minden testszagú erőlködésem ellenére itt mégis éreztem az Úr jelenlétét), hogy: "tudja, én ezeket a dolgokat eddig mind hülyeségnek tartottam…"
Köszönöm az imákat!
N.


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 280 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség