Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
 

Re: Depresszió
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 10., szerda 07:36 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 22., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szügy-Balassagyarmat-Budapest
Sajnos nem tudom most biztosan, hogy jó helyre írom-e a válaszomat, s nincs több időm a technika bravurjait silabizálni.
Remélem jó helyre megy a hozzászólásom.
A vallásos és a hívő definiciója - egyéni.
Ha valakinek aki tudja magáról, hogy nincs rendben a kapcsolata Istennel ("nincs élő kapcsolat") megmondják, hogy nincs rendben - attól még nem lesz. A betegség természetéhez tartozhat, hogy akkor is úgy "érzi", hogy nincs rendben a kapccsolata az Úristennel, amikor ennek semmi alapja nincs. A Depressziós tünetek között szokott szerepelni - orvosi könyvekben - a fokozott önvádlás, bűntudat kifejezéseket... Ha sokat mondják valakinek, akkor a végén még attól is bűntudta lehet a szerencsétlennek, hogy "nem elég mély a megtérése","nincs újjászületve" s ha ilyesmiket hall...Persze a jogos, és nem a kitarlált / vélt bűnöket bizony tényleg meg kell bánni, el kell hagyni, és az Úr Jézus kegyelmét el kell fogadni, és "tilos halászni ott ahol ki van írva, hogy halászni tilos!" (prédikációból idézek)...Az "élő kapcsolat" - megint definíció kérdés... mindenki megél valamilyen formában minden kapcsolatot. Még az Istennel való kapcsolatát is...Szerinted Illésnek nem volt az Úristennel élő kapcsolata, amikor Jezabel haragja elől a pusztába elfutott és totál depressziósan halálvágyának adott hangot? Mégis volt halálvágya!? (S ez depressziós tünet is...) Nos most ennyit. Üdv: SDG111
exrefis írta:
sdg111 írta:
...GŐGnek vélem, ha valaki azt véli, hogy mivel ő "hívő" soha nem kerülhet olyan helyzetbe amely depressziót provokálhat nála! Magabiztosság ha tudja, reméli, hiszi, hogy Isten kegyelméből "megúszhatja", kaphat bölcsességet, és lelki támaszt a Szentlélek által és más testvérek ( +/lelkigondozók/ pszichológusok/ pszichiáterek) segítsége által - Isten KEGYELMÉBŐL
Ebből a mondatodból látszik, hogy félreérted az álláspontomat. Nincs olyan, hogy "hívő gőg", mert a hitben nincs semmi érdem. Az egy döntés kérdése, amit mindenki választhat. Az nem lehet gőg tárgya, hogy a sok kenyérboltból te melyikben vásárolsz.
De értem a nemértésedet. Annak oka ugyanis a vallásos és a hívő fogalom összemosása. A valóságban a kettő között alapvető különbség van, de legtöbben csak annyit értenek rajta, hogy az egyik buzgóbb keresztéyn a másiknál, holott egyáltalán nem erről van szó. Vallásos ember nagyon sok van, hívő meg kevés. A vallásos emberek között ugyanolyan természetes a depresszió, mint a hitetlenek között.
Akinek élő kapcsolata van az Élet Urával, annak nem fogyatkozik meg az éltetkedve. A hívőt is érhetik szomorúságok, de az nem azonos a depresszióval, ami egy tartós életkedv, életerő nélküliség.
Ha a hívő ilyen helyzetbe jut, akkor tudja, hogy eltávolodott Istentől, ezért nem orvosokhoz és pszichológusokhoz fordul, hanem a Főorvoshoz és Ő tenyleg segít.
A depressziós embernek azt mondani, hogy nincs rendben a kapcsolatod Istennel, az nem kirekesztés, hanem legnagyobb segítség, amit az ember a depressziósnak nyújthat, azaz az alagút fényes vége felé fordítja.
Remélem most érhetőbb voltam.
üdv
ex
Idézet:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

depresszió
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 11., csütörtök 14:28 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 22., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szügy-Balassagyarmat-Budapest
Eeyore írta:
Húha, kedves sdg. Amit most leírok, szerintem rengeteg ember helyett mondom: bárcsak sokkal régebben is hallottam volna már ugyanezt...
Amit leírtál, égetően fontos: légy szíves, hirdesd a háztetőkről...:)


izé... komolyan mondod, vagy irónikusan?..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 11., csütörtök 14:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
KOMOLYAN mondta... (én is itt bólogatok mellette)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

depresszio
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 11., csütörtök 14:49 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 22., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szügy-Balassagyarmat-Budapest
net2rist írta:
KOMOLYAN mondta... (én is itt bólogatok mellette)

Hát akkor uccú neki... bár egy kis tériszonyom azért van a háztetőkön. :? ..
De ha van valami egyéb forum-ötletetek, akkor szívesen veszem a bátorságot hogy véleményeimnek helyt adjak...kösz a bíztatást :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 07:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Ennyivolt!


Tudod, hogy többen gondolunk rád imádságban is, nem mondanál valamit, hogy alakulnak a dolgaid?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

depresszió
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 17:46 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 22., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szügy-Balassagyarmat-Budapest
Erika írta:
Szia Ennyivolt!


Tudod, hogy többen gondolunk rád imádságban is, nem mondanál valamit, hogy alakulnak a dolgaid?

:roll: Szia Erika! ? Kinek szól most ez a kérdésed? A "háztetős"-fahumoromra érkezett, vagy csúsztatás, és a téma eredeti kérdésfelvetőjét igyekszel megszólaltatni?
Most éppen a kezemben van egy könyv - amit még nem olvastam el -, de valószínüleg témába vágó. Dr. Martyn Lloyd-Jones: "Hullámvölgyben" Harmat kiadó 1993-ban adta ki magyarul
(Originally published in English by Marshall Morgan &Scott, now part of HarperCollinsPublishers Ltd under the title SPIRITUAL DEPRESSION 1965)
Ha elolvastam a könyvet, akkor szívesen állást foglalok, hogy a klinikumban szerintem ez mennyire állja meg a helyét.
A magam részéről: szívesen ajánlok olvasásra könyveket, keresztény könyveket is a klienseimnek, ha érdekli őket, csak az a baj, hogy az emberek manapság már - tisztelet a kívételnek - nem tudnak és nem szeretnek olvasni. S a depressziós hangulat nem igazán kedvez az egyébként is meglévő olvasási hiányosság pótlásának!
:oops: Magam azt a tanácsot találom a legpraktikusabbnak, amikor valaki "ellehetetlenül", és úgy érzi nem tud megfelelni a követelményeknek (nem hogy még a lelkigondozója kérésére egy könyvet is el kelljen olvasni brrrrr...) hogy a szokványos tevékenységeket osszuk apróbb lépésekre, és adjunk hálát, értékeljük a pici elvégzett mozzanatokat is! (Pl ne az legyen a feladat, hogy "megcsinálom az ebédet", hanem az, hogy "megtisztítom a zöldséget", "elkészítem a levest", "megfőzöm a krumplit", és "elkészítem a rántottát/rántotthúst", "megterítem az asztalt", ebédelünk, "leszedem az asztalt", "elrámolom a maradékot", "elmosogatok", és "rendbe teszem a konyhát"... ugye milyen sok az a "kevés" !!!?) S ha ezt következetesen, és este a napot áttekintve, s az eredményeket Istennek megköszönve tesszük, s felfelé nézünk, az jobb mintha önmagunkban az önmagunkkal való elégedetlenség érzését "tunningoljuk" azzal, hogy ezt se tudtam, az se sikerült, amaz se jött úgy össze ahogy jó lett volna...Szóval ezeket a negatív gondolatokat tudtosan próbáljuk "jókra cserélni" (erről szólna az u.n. kognitív terápia is egyébként), keressük meg a szépet! Ehhez passzol egyébként a Filippi levél 4 rész 8. verse is! Azonkívül pl a Pollyanna-féle "öröm-játék" is jót tesz a rosszhangulatúaknak, biztos olvastátok, azt is a Harmat kiadó adta ki ha jól emlékszem...
De persze van olyan, hogy a gyógyszereknek is vitalizálni(életre kell kelteni) kell egy-egy depressziós embert! Hogy ne szenvedjen! Van olyan, hogy kórházi felvétere is sok kell kerüljön depresszióval! Sőt elérhet olyan "stuporos szintet" - én láttam már ilyet, hogy egész nap mozdulatlanul fekszik, nem csinál semmit, még enni sem tud...Ilyen esetben a tudomány mai állása szerint az elektrosokk :shock: alkalmazására is szükség lehet, :arrow: javít tényleg az aktuális helyzeten! A depressziós betegség - lehet alapvetően betegség-fajta is! :?: (Ez ma a pszichiátriai betegségek tárgykörébe tartozik.) És van - amit korábban úgy neveztek, hogy reaktív depresszió, - amit egy előzetes ok idéz elő, például egy szerencsétlen életesemény stb. :!: ..Meg azért a depresszós tüneteknek egyéb egészségügyi oka is lehet! Pajzsmirigyalulmüködés például! Csak éppen jelenleg ez nem tartozik a kötelező szürővizsgálatok közé! És nagy hangulat-ingadozást okoz egy rosszul beállított cukorszint is, a cukorbetegeknél! Vagy például levertséget okoz a vashiányos vérszegénység! Az erős vérzéssel mentruáló nőknek nem ártana vagy megfelelő diétával, vagy vaskészítménnyel rendszeresen pótolni az elvesztett vér vastartalmát...Szóval a fáradtság, kedvetlenség, unottság, érdeklődésvesztés, lassultság, kedvetlenség, elhanyagoltság, munka-ellátási képtelenség, örömtelenség, önvádlás, és önértékelési probléma - ami jellemző a depresszióra: igen összetett! S így a megoldás is sokféle megközelítési módot igényel - szerintem!
Eleget írtam?
Üdv: sdg111


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 20:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia SDG!

Már azt hittem, elnéztem valamit, de leellenőrizheted: a 11. oldalon ír Ennyivolt fórumtársunk, őt szólítottam meg, reggel láttam, hogy itt van a fórumon.
Irod, hogy szívesen ajánlasz könyveket olvasásra - nekünk is felhívhatod a figyelmünket egy-két kihagyhatlan, letehetetlen könyvre. Van ilyen topik, hogy Kötelező olvasmányok hívőknek, vagy a Mit olvastam? a
Versek-történetek-zene- film témában.
/ Egyébként írtam neked a berni konferenciáról a Beszélgessünk topikban, olvastad?/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 05., vasárnap 09:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Eeyore írta:
Meghalt Albert Györgyi.


:cry: :cry:

annyian voltak körülötte, és senki nem látta, milyen kétségbeejtően egyedül van :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 05., vasárnap 12:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Eeyore írta:
Mármint Isten nélkül egyedül.
Mert máskülönben nem érezte magát magányosnak, sőt. Az utolsó szerelme elől menekült, annyira rátelepedett.


Igen, arra gondoltam én is, hogy a teste nem volt egyedül, de a lelke igen.

nem tudom, hogy most jobban írtam-e le, amit mondani akartam :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 05., vasárnap 16:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Mármint a szelleme. A lelke sem :)


:D



Idézet:
Habár a szelleme sem éppen :(
Sajnálom, hiszen annyi örömforrása lehetett volna, és volt is az alkoholon kívül.


Én is sajnálom szegényt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 18., szombat 22:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Á, most találtam meg a topicot, amikor a programOK-hoz már beírtam: konferencia lesz a témában.
Részletes információk a másik topicban...

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 18., szombat 22:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Brumteso írta:
Á, most találtam meg a topicot, amikor a programOK-hoz már beírtam: konferencia lesz a témában.
Részletes információk a másik topicban...

Aktuális programok topic.
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtop ... c&start=90

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 16., vasárnap 17:28 
Offline

Csatlakozott: 2008. okt. 11., szombat 13:01
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: úton
Voltam én is depressziós. Nem tudom, kémiailag mennyire volt köze hozzá, de éppen gyógyszerről szedtek le (kb 10 évig szedtem xanaxot...) Ráébredtem, hogy kereső utamtól mennyire elhajoltam, ami jó, mert azóta sokkal inkább törekszem figyelni felfelé... De ugyanankkor félelmet is ültetett belém... de ez magán probléma, inkább valami lelkigondozót kéne "szórakoztatnom" vele :oops:

Talán annyit mondanék, aki megteheti, hogy döntsönm, az ne szokjon rá, vagy időben kezdjen leszokni, a nyugtatóról. tudom, h van, akinek muszáj. S aki már hitben jár a betegsége idején, az biztosan másabb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 16., vasárnap 17:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Ha gondolod a félelmeiddel kapcsolatban van amit meg szeretnél osztani velünk írj bátran.

Ja, és ha bármiről beszélgetni szeretnél akkor is írj :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 08., csütörtök 17:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Ebben a topikban is olvashatunk különböző véleményeket, lehet-e hívő ember depressziós?
Az alábbi idézetben egy hívő ember vall arról, ő hogy küzdött ez ellen az érzés ellen:

MÉGIS KÖZEL

Miért csüggedsz el, lelkem, miért háborogsz bennem? (Zsolt 42,6)

Miután felépültem egy szívinfarktusból, észrevettem, hogy nem tudok 15 percnél tovább koncentrálni egy dologra, legyen az egy beszélgetés, egy könyv, vagy egy televíziós műsor. Hamar rosszkedvű lettem, és könnyen elsírtam magam. Végül a depresszió miatt aggódtam leginkább. Az járt az eszemben: a hívő ember nem lehet depressziós! A hívőknek bővelkedő élet a részük! Kétségbeesetten lapozgattam a Bibliámat.
A 42. zsoltárt olyan ember írta, aki a depressziót megtapasztalta. A zsoltár költői módon arról az érzésről beszél, amelyet én is átéltem. A zsoltáros is és én is Istenhez kiáltottunk, mert úgy éreztük, üres a szívünk, csak az emlékeinkből élünk, és újra meg akartuk tapasztalni Isten hatalmát az életünkben.
A zsoltáros így összegez: "Bízzál Istenben, mert még hálát adok neki az ő szabadításáért!" Amikor ezt olvastam, azt gondoltam: Csak ennyi? Ilyen egyszerű? Mégis újra elkezdtem Istent magasztalni. Megtanultam, ha azt gondolom is, hogy Isten elhagyott, ő közel van, szeret, és neki gondja van rám.

Imádság: Ahogyan a szarvas kívánkozik a folyóvízhez, úgy kívánkozik a lelkem hozzád, Istenem! (Zsolt 42,1) Ámen.

A zsoltárok mély sóvárgásunkban Istenhez vezetnek.
Richard Parker (Alabama, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség