Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 04., péntek 22:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Zoltán bátyám ez meglehetősen zilált, széteső, de ami rosszabb követhetetlenül hosszú olvasmány lett. Amit leszűrtem, lehet rosszul, hogy a depresszióssal bajok vannak önhibájából.

Nem tudnád az irásodat érthetően összefoglalni max. 30 sorban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 07., hétfő 11:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Nyugi, nyugi, ill. netakárhányrist!

Ismered a Cyránó effektet, ugye? Ha csak az utolsó (meg esetleg első néhány) sort elolvastad volna; még számodra is kiderülne, hogy nem én írtam, hanem egy könyv idézetgyűjteményével szolgáltam

Ha gúnyolódásodtól felszabadulni lennél képes, egyszerűen beláthatnád, hogy a szorongás, a holnaptól való félelelem, a kilátástalanságból adódó magába roskadtság (összagazve depresszió) alapvetően és leginkább a gonviselő, mennyei Atya iránti bizalamatlanság kifejeződése, mint pszichoszomatikus betegség

A cukorbetegségnek közvetetten lehet ilyen eredete, áttétele, de az pl. táplálkozástani problémákra vezethető elsősorban vissza.

Kedves Rosta!
Ímhol a rövid összefoglaló. (Ezért vetettem fel a belinkelési problémát. Érdekes mód a két Victor János idézet nem szorult magyarázatra, noha a kettő bizonyosan hosszabb az enyémnél..)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 07., hétfő 12:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tényszerűen: az első és utolsó sorok:

figyelő írta:
A depresszióról, mint az elidegenedő ember „népbetegségéről”…



Ahogy haladunk az idők beteljesedése felé, amikorra a Krisztus menyasszonyáért visszajön a Vőlegény az Írások ígérete szerint, a hívők számára egyáltalán nem meglepő módon, sőt nagyon is érthetően – hiszen a Biblia Isten beszéde, vagyis megingathatatlanul bizonyos – az ott megírt, megjövendölt jelenségek mindinkább beteljesednek. Pál apostol már Timóteusnak is figyelmébe ajánlotta az utolsó idők ismérvei közt:
„Értsd meg, hogy az utolsó időkben nehéz lesz helytállni. Mert az emberek önzők lesznek, (kiemelés tőlem – M. Z.).. Hiányozni fog belőlük a mások iránti szeretet, nem akarnak megbocsátani…”(2Tim 3, 1-3 Egyszerű fordítás). És mindezeket az ún. hívőkről mondja (sőt több, még ennél is botránkoztatóbbakat), akik „eközben megtartják ugyan a vallásosság külső látszatát, de a valódi istenfélelem erejét elutasítják” (5a. vers).
Mi köze mindezeknek a depresszióhoz? Nagyon is sok! Közismerten kedélybetegségnek szokták volt nevezni, pedig sokkal több a depresszió – hiszen olykor egészen az öngyilkosságig is eljut –, semmint hangulati elem, búskomorság. A depressziós ember képtelen a szeretetre, hiszen a szeretet a másik felé fordulás, az „ő” szolgálata, örömének keresése és munkálása – míg a depresszióban szen- vedő magába roskadva az „én” foglya. Világjelenség a depresszió. Vajon a hívők is ugyanúgy ki vannak téve ennek? Esetleg náluk is hasonlóak a tapasztalatok?


...


Panaszkodsz, vagy dicséred az Urat?

A nehézségben tanúsított reakciónk a fokmérője szellemi érettségünknek. Szellemi életünk erősségét annak az időnek a hosszúsága mutatja, ami a csalódást okozó eseménytől addig a pillanatig tart, amikor elkezdjük Istent dicsőíteni. Ha néhány pillanat múlva örülni tudunk, szellemi embereknek számítunk, de ha egy negyed óra vagy egy óra hosszára van szükségünk, akkor még csak növekedő-ben vagyunk. Ha ennél is több, talán néhány nap is eltelik, akkor rossz az állapotunk. (…) Minél hamarabb tanulod meg Istent a nehéz körülmények láttán dicsőíteni, annál boldogabb leszel, és annál kevesebb dolgod lesz a búskomorsággal.

2oo8. március havában az összeállítást készítette: Mihálovics Zoltán


tudom, hogy más a korosztályunk, az érettségünk szintje, más a családi helyzetünk.... ezen kívül a szolgálati területünk is (én például nem tudok olyan szépen énekelni, mint te...)

mindazonáltal: SORBAN landolnak nálam olyan esetek, akik az EGYÉBKÉNT viszonylag könnyen "helyrerakható" hangulati problémájukra megkapták a "standard csatos-könyves kezelést"

jönnek azzal az alapérzéssel, hogy ők nem is keresztények, hiszen egy kereszténynek NEM LEHETNEK ILYEN ÉRZÉSEI...

Tim LaHaye bácsival sokan vitatkoznak, bár nem EZÉRT a könyvéért, hanem a LeftBehind sorozat SEMATIZÁLÓ leegyszerűsítéseiért... mindazonáltal... a sorozat HASZNOS, mert a "teljesen kívülállók" számára is egy FIGYELEMFELHÍVÓ

UTÁNA FOGOK NÉZNI (ezek után kezd érdekelni) a "szakkönyve" szakmai fogadtatásának :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

depresszió
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 10., csütörtök 00:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

-" Aki elfelejtkezik mások szivéről, a saját szivét vesziti el. Senkinek sincs
joga belenyugodni egy másik ember szenvedésébe.- Ez olyan, mintha ő
okozná a szenvedést." Tatiosz

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Köszönöm delfin!
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 10., csütörtök 22:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:

Idézet:
"...ne hidd, míg száll sóhajod, hogy Teremtőd nincsen ott,
És ne hidd, ha könnyezel, hogy Teremtőd nincs közel.
Belénk oltja örömét: hogy bajunk ő zúzza szét,
És míg meg nem enyhülünk, mellénk ül és sír velünk"
(William Blake).


Ez gyönyörű Erika!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 11., péntek 09:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Cilla,és ez hogy tetszik?

'Egy porszem világot jelent,
S egy szál vadvirág az eget,
Fogd föl tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet.'

William Blake


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 11., péntek 17:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Szeretném a plénum előtt Erikát és családját nyilvánosan megdicsérni, a határokon is átnyúló, határtalan, segítő szeretetéért!!!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 11., péntek 19:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Figyelő, lehet tudni azt is, hogy ezt a dicséretet mi váltotta ki? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 11., péntek 20:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Boglárka, semmi, egy kis apróságot szereztem be Figyelőnek, ...


Figyelő, miről beszélsz? nincsenek is határok :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 11., péntek 21:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Cilla,és ez hogy tetszik?

'Egy porszem világot jelent,
S egy szál vadvirág az eget,
Fogd föl tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet.'

William Blake


Jaj nagyon szép! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 11., péntek 21:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
figyelő írta:
Szeretném a plénum előtt Erikát és családját nyilvánosan megdicsérni, a határokon is átnyúló, határtalan, segítő szeretetéért!!!


Akkor én most nyílvánosan megdícsérem Erikát és családját!

Hozzáteszem, hogy vannak még itt jó páran akiknek ugyanígy kijár a dícséret, határtalan segítő készségükért, mindezt teszik csendben, láthatatlanul. :*:

Őket és Erikáékat is dícsérem tiszta szívemből! :*:

Isten áldja meg mindannyiukat!

cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 12., szombat 10:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Boglárka írta:
Kedves Figyelő, lehet tudni azt is, hogy ezt a dicséretet mi váltotta ki? :)


Közepesn "apró"-ság, ami határon innen elérhetetlennek tetszett, de valami nem működhetett nélküle...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2008. máj. 17., szombat 23:51
Hozzászólások: 3
Egyszer egy okos embar azt mondta, ahhoz mód kell, hogy ember depressziós lehessen. Magyarán ha nem kell egész nap dolgoznod, gyerekeket ellátnod, ha van időd a tv elptt ülni és világfájdalmadon agyalni, mert nincs más tennivalód, előbb utóbb depressziós leszel.

a kutya is jódolgában vész meg, mondták a régi öregek és igazuk volt.

nem lekicsinyelni akarom a betegséged, mert ha már benne vagy nehéz onnan kitörni, de ha leülsz mélázni magad elé, jusson eszedbe, milyen jó dolgom van leülhetek egy órára, mert nincs semmi dolgom, pedig tele könyvespolc érintetlen könyvekkel, rég nem látogattam meg a szomszédot, a beteg ismerőst, nem voltam kint sétálni.

mert megtehetem, mert időm, mert megvan mindenem amire igzán szüksgem van, mert gondoskodnak rólam, tehát szeretnek is!

KALANDRA FÜL, az emberek vágykozva várják az istenfiak megjelenését!
látogass beteget! adj vizet a szomjazónak! ételt az éhezőnek!
van még időd depressziósnak lenni!?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 08:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
barnus írta:
Egyszer egy okos embar azt mondta, ahhoz mód kell, hogy ember depressziós lehessen. Magyarán ha nem kell egész nap dolgoznod, gyerekeket ellátnod, ha van időd a tv elptt ülni és világfájdalmadon agyalni, mert nincs más tennivalód, előbb utóbb depressziós leszel.

a kutya is jódolgában vész meg, mondták a régi öregek és igazuk volt.

nem lekicsinyelni akarom a betegséged, mert ha már benne vagy nehéz onnan kitörni, de ha leülsz mélázni magad elé, jusson eszedbe, milyen jó dolgom van leülhetek egy órára, mert nincs semmi dolgom, pedig tele könyvespolc érintetlen könyvekkel, rég nem látogattam meg a szomszédot, a beteg ismerőst, nem voltam kint sétálni.

mert megtehetem, mert időm, mert megvan mindenem amire igzán szüksgem van, mert gondoskodnak rólam, tehát szeretnek is!

KALANDRA FÜL, az emberek vágykozva várják az istenfiak megjelenését!
látogass beteget! adj vizet a szomjazónak! ételt az éhezőnek!
van még időd depressziósnak lenni!?


Nem vagyok pszichiáter, nem ismerek túl sok depressziós embert, körülményeiket - tehát általánosítani nem akarok. Viszont arra a néhány depressziósra, akiket személyesen ismerek, ráillik, amit írtál, hogy "jódolgukban" van ráérő idejük saját maguk körül forogni és belemerülni az önsajnálat mocsarába.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a depresszió mélyebb állapota ÖNGYILKOSSÁGhoz vezet gyakran...

akkor ők most JÓDOLGUKBAN lettek öngyilkosok?

ajánlhatom Arany János nevű "közismertebb kollégámat":

Arany János írta:
Unalmas arc, félig kifestve -
Egy úri nő lomhán kikel:
"Ah, kínos élet: reggel, estve
Öltözni és vetkezni kell!"
Ezt is hullámok nyelik el.


ha már a pszichológusok ilyen "keresztényietlen pótmegoldás-szállítók"... legalább a KÖLTŐT olvassátok el... HÁNY FÉLE oka lehet a depressziónak-öngyilkosságnak... ez ott is csak EGY a felsorolásban...

azt is megtudhatjuk - mellékesen - hogy a Margit hidat (Szűz Szent Margit híd néven) 1877-ben avatták fel...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség