Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jan. 09., péntek 00:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Erika írta:
"Csak ennyi? Ilyen egyszerű? Mégis újra elkezdtem Istent magasztalni. Megtanultam, ha azt gondolom is, hogy Isten elhagyott, ő közel van, szeret, és neki gondja van rám."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 09., péntek 08:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Richard Parker (Alabama, USA) írta:
...Az járt az eszemben: a hívő ember nem lehet depressziós! A hívőknek bővelkedő élet a részük! Kétségbeesetten lapozgattam a Bibliámat.
....



"hívő embernek nem fájhat a dereka..."


Feldmár szerint a depressziót a GYÓGYSZERGYÁRAK találták fel...

a derékfájást is, nyilván...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 10., szombat 00:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Fony írta:
Erika írta:
"Csak ennyi? Ilyen egyszerű? Mégis újra elkezdtem Istent magasztalni. Megtanultam, ha azt gondolom is, hogy Isten elhagyott, ő közel van, szeret, és neki gondja van rám."



-Ez a "legegyszerűbbnek" látszó, a legbiztosabb segítség !

"Mai napi hálaadásunk a holnapi áldásunk záloga!" B.Schlink

És ez igaz ! - Az a szív, amelyik -mégha bizonytalanul, csüggedten,
magára erőszakoltan is - azért, mert Isten igéje mondja, elkezd hálát
adni - nem akarok nagy szavakat használni, de nincs rá jobb,- minthogy
az a szív megnyitja magát az isteni erőforrások beáramlására !

Ez a mondat hívő nyelven,- de pasztorálpszichológusok megerősítik azt
a hihetetlen és csodálatos fizikai, vegyi folyamatot, ami erre a gyakorlatra
elkezdődik.- Bármely pici dolog, amiért hálát tudok, és adok Istennek,
visszahatóan működik, mint a pozitív gondolatok, ahogy manapság
nevezik. - A Bibliában is megtalálható részletes ajánlása: Fil. 4,4-9 -
1.Thessz 5,16-22

Ez utóbbi befejező verse: "Maga pedig a békesség Istene szenteljen
meg titeket teljesen, és őrízze meg a ti lelketek, elméteket és testeteket
teljes épségben... Hű az, aki erre ígéretet tett és meg is cselekszi." 23-24v


Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 10., szombat 16:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

"...aki mást felüdít, maga is felüdül." (Péld 11,25)

Erről szól a mai (szombat 10-e) Spurgeon igehirdetés a Csendes percek-
ben.-- Aki nem olvasta,- pótolja. - Ez Isten lelki-gondozása ! Bizo-
nyíthatom, hogy igaz!

Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 10., kedd 08:35 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
gilloth írta:
Voltam én is depressziós. Nem tudom, kémiailag mennyire volt köze hozzá, de éppen gyógyszerről szedtek le (kb 10 évig szedtem xanaxot...) Ráébredtem, hogy kereső utamtól mennyire elhajoltam, ami jó, mert azóta sokkal inkább törekszem figyelni felfelé... De ugyanankkor félelmet is ültetett belém... de ez magán probléma, inkább valami lelkigondozót kéne "szórakoztatnom" vele :oops:

Talán annyit mondanék, aki megteheti, hogy döntsönm, az ne szokjon rá, vagy időben kezdjen leszokni, a nyugtatóról. tudom, h van, akinek muszáj. S aki már hitben jár a betegsége idején, az biztosan másabb.


Dear Gilloth! :wink:
Sajna (és hálisten!!) nem feltétlenül másabb - de van ahol talán(??) mégis másabb??
Hit útján járó/járni próbáló egyedként kapott el a depi, cca. jó tizenvalahány évvel ezelőtt (Feleségem agydaganata - leépülés - kórházbakerülés - műtét - 1.5 éves visszaépülés után, pont akkor, amikor ő már annyira megerősödött, hogy már vissza tudott állni dolgozni - mint ált.isk. tanító) - meglehetősen "sokk-szerű" módon: öngyilkossági "pánik" (többszöri sikertelen/megakadályozott kísérlet) - rá következő, hosszú éveken át tartó, csak kicsi "engedményeket" adóan hullámzó, elakadt időszak...hosszú évek múltán egy nekiugrás pszichiátriai (gyógyszeres) és pszichológiai - "lelkigondozós" kezelésnek egyszerre...majd némi csalódás... s jelenleg a kilábalás lehetősége csillant fel előttem: eljutva a "jóbél-évhez" (50. év, amely az "elengedés éve") - részint "felülről való" kezelést - részint a család félelmének/féltésének engedve újra pszichiáteri/gyógyszeres kezelést kapva (ez utóbbi jelen esetben jól kiegészíti az előbbit - ami "kegyelem" - mert üthetné is egymást: v.ö. "betegségében az orvosokat kereste és nem Istent"). Van tehát azonosság - a betegség-útban, a gyógyuláshoz vezető egynémely lehetőségekben - ill. némi különbség: a megtartatás és a gyógyulásra vezetés más dolgaiban. De ezeket nem én és nem is pszichiáterem (aki mellesleg nem-melleslegesen keresztyén pszich...) irányítom/irányítja, hanem szószerint "adatik"...
Amihez talán akad némi köze az imádságnak - (sokak imádságainak) is...és ezért gondolom úgy, hogy itt, ezen a fórumon ide tegyem:
IMÁDKOZZATOK MIND - Gillothért, és a többiekért...!
És hadd tegyem hozzá még azt is: van értelme jelen állapotunknak - még akkor/annak ellenére is, hogy pont az az egyik fő jellemzője, hogy ezt nem mindig tudjuk "fogni/fogadni".

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 20., péntek 12:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Úgy gondolom, annak oka, hogy annyi depressziós ember van a keresztények között, többek között az, hogy a jót saját magukból próbálják kierőltetni, ami természetesen nem megy. Erőlködünk, hogy azzá legyünk, amik természet szerint nem vagyunk, és ebbe előbb-utóbb belerokkanunk lelkileg. Semmit nem kell erőlködnünk, hogy anyanyelvűnkön beszéljünk. Csak azokban a dolgokban kell igénybe vennünk akaraterőnket, amelyeket nem teszünk természetesen. Bizonyos ideig sikerülhet az önuralom által megállnunk, de a bűn és halál törvénye végül is felülkerekedik. Elmondhatjuk: "Van akaratom, a jót fogom tenni", de nemsokára be kell vallanom: "Nem tudom, hogyan vigyem véghez." Nem szükséges igyekeznem, hogy azzá legyek, ami nem vagyok. Ha meg kell feszítenem az erőmet, az azért van, mert nem vagyok az.

(Szabó Ferenc)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 14., szombat 22:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Belinkelek egy érdekességet, amelyben a lelkiekkel, lelki sokkal, túlterheltséggel magyaráznak megbetegedéseket, például a rákot.:

http://www.ujmedicina.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 02., kedd 11:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A depresszióról

Nézzük meg, mi történt Saullal, amikor fellázadt Isten ellen:
- A Biblia szerint depressziós lett. A szomorúság nagyon nyomasztotta, így zenészeket fogadott fel abban a reményben, hogy énekeik majd megszabadítják őt a lehangoltságtól. A depresszió nem Istentől van. A lélek, illetve az elme állapota, és semmi köze Istenhez, Isten áldásához, illetve Isten erejéhez. Ha depressziós vagy, ne Istent hibáztasd miatta! Isten nem elnyomó. A bűn és az Isten ellen lázadó lelki természet az, ami lenyomja az embereket. Ha rájössz, honnan ered a depressziód, akkor megláthatod, hogy semmi kapcsolata nincs Istennel. (…)
Amikor az ember nem szellemi, akkor testivé válik. Köztes terület nincs. Az elméd vagy alá van rendelve a Szent Szellemnek és Isten törvényeinek, vagy pedig degenerálódik. Nincs középút. Döntenünk kell: saját humanista elménk szerint akarunk-e járni, vagy az Istentől kapott szellemünk szerint. Sajnos, túl sok keresztény él romlott elméjének irányítása alatt. Újjászülettek ugyan, de nem a Szellem szerint élnek, hanem lázadásban, ezt mondván: „Nem akarom Istent megtartani a tudatomban.”
(Részlet dr. Lester Sumrall, „A teljes ember” című könyvéből)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 02., kedd 12:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az Úr Jézus adja meg, hogy minél több minden öltsön testet, legyen anyagi valóság az Ő Igéjéből általunk a Lélek ereje által.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 02., kedd 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Illés rendesen depressziós volt egy nagy győzele után, de van neki egy Ura, akinek semmi sem lehetetlen, még a kifáradt próféta lelkiállapota sem.

Jézus Krisztus nagyobb a hívő ember depressziójánál :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2011. nov. 24., csütörtök 18:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az öngyilkosságról van egy történetem.

Az öregek otthonában egyszer egy öreg ember a pincében felakasztotta magát. Még sosem történt ilyen, megrendült az egész otthon. Rá egy héttel azonban ugyanott felakasztotta magát egy idős asszony is. Ekkor már nyugtalanság kezdte elfogni a lalókat. Nem véletlenül. A következő héten ugyanis már a harmadik lakó is öngyilkos lett.

Az otthon vezetése kihívott egy pszichiátert, hogy foglalkozzon a lakókkal, vessen már véget ennek a szörnyű sorozatnak.

A pszichiáter megérkezése után körbejárta az otthont, elbeszélgetett az emberekkel, majd végül kérte, mutassák meg neki a helyet, ahol az öngyilkosságok történtek.

Végül kért egy létrát felmászott rá és egy fogóval kitekerte a kampót a gerendából. Majd, mint aki jól végezte a dolgát hazautazott.

Ezután egyetlen öngyilkosság sem történt.

Idézet:
Körmendy Zsuzsanna
Az egyetlen emberi élet
MNO

2011. november 23., szerda 00:01
Egy bécsi kutatócsoport azt vizsgálta, hogy a médiabeli híradások milyen hatással vannak a metróban elkövetett öngyilkosságok alakulására. Megdöbbentő eredményre jutottak. Attól kezdve, hogy a média nem adott hírt azokról, akik a szerelvény elé vetették magukat, hetven százalékkal csökkent az ilyen módon elkövetett öngyilkosságok száma.

Hetente értesülünk róla, hogy eladósodott emberek a végrehajtó elől a halálba menekülnek. Ragályként terjed, hogy az adósok kivetik magukat elárverezésre ítélt lakásuk ablakából, erkélyéről, vagy a végrehajtó érkezése előtt fölgyújtják a házukat. Hírek sorjáznak, az olvasó borzong, jobb esetben megérinti a tragédia, rosszabb esetben fásultan lerázza magáról a közölteket. A parlamentben késhegyig menő viták folynak többek közt az adósmentő csomagról is. A törékeny emberi élet a politika zúzómalmában érv vagy ellenérv?

Alig több mint egy hónapja S. Éva a kilakoltatására érkező végrehajtók elől kivetette magát óbudai lakása ablakán. Hetvenhét éves édesanyja feljelentést tett, szerinte a lányát a halálba hajszolták. Rendőrök kíséretében a végrehajtó becsengetett S. Évához, aki, amikor közölték vele, miért keresik, becsapta az ajtót, és bezárkózott. Hallotta, amint látogatói elkezdik feltörni a zárat. Döntött. Huszonegy éves lányának írt egy SMS-t („Nagyon szeretlek, de már nem bírom ezt az igazságtalanságot. Bocsáss meg nekem!”), majd kiugrott az ablakon.

S. Éva alighanem azokhoz tartozott, akiknek egyetlen vagyonuk a lakásuk, amelyben laknak. Metróvezető volt, anyja szerint csak a gyerekének élt. Pszichiáterek mondják, az öngyilkosság többnyire beszűkült tudatállapotban következik be. Nem nehéz elképzelni, mit érzett ez az asszony, amikor rátörték a lakása ajtaját. Drasztikus közlés volt: ez már nem a te lakásod, ez nem a te életed, te mész az utcára. Nem számít, hogy hajnalban kelsz, hogy egész nap egy sötét alagutat látsz, emberek tízezreit szállítod a metróban, és még soha senkit nem sodortál bajba, pedig ezer gond húzta a vállaidat. Nem számít, hogy az anyád idős, a lányod meg még túl fiatal az önálló élethez. Nem számítasz. A banki tartozás foglya vagy, nem egy ember, hanem csak egy adós, akitől el lehet venni mindent, ha nem tud fizetni.

De nézzünk rá erre a dologra egy másik szemszögből is! Hány és hány ember látta házát, lakását porig rombolva, a földdel egy szintté téve a világháborúkban vagy ’56 után? Miért próbáltak menekülni az emberek a japán szökőár elől, miért nem adták meg magukat? Miért álltak meg az elemek által ripityára tört otthonuk maradványai előtt könnytelen szemekkel? Mert összedőlt házat nem tudtak volna magukra gyújtani? Miért nem tudják az életüket eldobó, sorsverte emberek, hogy mindent elveszíthetnek, de az életük az az egyetlen kehely, amelyben ott rejlik az újrateremtés esélye? Miért csak az dől a médiából, hogy leugrott, összetörte magát a betonon, elvérzett, fölgyújtotta a házát? Kinek demonstrálunk odadobott, egyetlen életünkkel? A bankoknak? Azoknak aztán érdemes. A kormánynak? Amit tud, megtesz, de nem Jóisten, csak egy kormány. S forduljunk-e földi bírósághoz, amikor meghalt a lányunk?

Rainer Maria Rilke egy Szajnából kihalászott öngyilkos tetemét megrendülten bámuló csoportba keveredvén felfigyelt egy fiatal munkás szavaira, amelyek valahogy így hangzottak: ha magát megölni volt ereje, akkor az élethez is kellett volna, hogy ereje legyen. Rilkére mély benyomást tettek ezek az élet vállalásához szükséges határtalan erő ismeretéről árulkodó szavak. Lehet és kell is kidolgozni mentőterveket, kormányzati és leginkább önkormányzati szinten, elkerülendő az S. Éváéhoz hasonló eseteket. De nekünk magunknak kell érezni mindenekelőtt, hogy az életünkkel, akár aszúborízű gyönyörűség, akár színültig szenvedés, nem mi rendelkezünk.

Annak a fiúnak ott a Szajna partján igaza volt.


http://mno.hu/vezercikk/az-egyetlen-emberi-elet-1033373


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2012. jan. 23., hétfő 13:47 
Offline

Csatlakozott: 2011. nov. 15., kedd 19:59
Hozzászólások: 7
Bibliaszövetség fontos kérdések előadás.
Lehet e depressziós a hívő ember?
Előadó: Ron Clegg

http://w749.dobd.hu/audio/ron_clegg_-_l ... ABYI1ZWZpI


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2012. jan. 26., csütörtök 09:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nyilvánem...

mer akkor csak álmegtérő vót...

(most nemrég halt bele a depresszióba egy régi-régi évtizedekkel ezelőtti "esetem"... komoly hívő volt, betegségével komolyan felvéve a harcot sokaknak segített...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2012. jan. 26., csütörtök 15:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Mániás depresszió és hit

"Nem maradok el tőled, sem el nem hagylak téged." (Zsid 13,5)


Hosszú időbe telt, amíg megtanultam egészséges módon foglalkozni a betegségemmel és aggodalmaimmal, de az Úr sohasem hagyott el.
Az ige, amit aznap reggel olvastam a naptáramban – Mt 28,20 – mániás depresszióm ellenére a jó reménység erőteljes szava lehetett volna számomra, de olyan ideges voltam azon a reggelen, hogy nem figyeltem az Írás szavaira. Aztán az egyik kontaktlencsémet elvesztettem. Jó darabig eltartott, míg megtaláltam a naptárhoz tapadva. Ez arra bátorított, hogy újra megnézzem az aznapi igét. Zaklatottságom nem tűnt el azonnal, de az Úr arra használta elvesztett kontaktlencsémet, hogy emlékeztessen Krisztus ígéretére, miszerint örökké velem lesz, az aggodalmas perceimben is. Az Úr betartotta ígéretét.

Hosszú időbe telt, amíg megtanultam egészséges módon foglalkozni a betegségemmel és aggodalmaimmal, de az Úr sohasem hagyott el. Megtanultam figyelni az Írás szavaira, és körülvenni magam velük, Isten állandó jelenlétének jeleiként.

Még kell gyógyszert szednem, hogy karbantartsam a betegségem, de szélsőséges aggodalmaskodásom elmúlt. Ahogy megtanultam a Szentírásból meríteni, Isten megszabadított félelmeimből. Ma már a Biblia nemcsak reményt ad a nehéz időkben, hanem segít mindenkor látnom és ünnepelnem a Krisztusba nyert életet.

Urunk, nyisd meg szemünket szavad által, és segíts, minden helyzetben tisztábban látnunk téged. Ámen.

Az Írás szavai többek egyszerű szavaknál.

Barbara Gail Bliss (Colorado, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2012. jan. 27., péntek 22:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
2012-01-27 19:58:00
Depressziós szakaszban a magyar pszichiátria

Bár tudományos elismertsége magas fokú, mégis súlyos problémákkal küzd a magyar pszichiátria - hangzott el pénteken Debrecenben, a Magyar Pszichiátriai Társaság vándorgyűlése kapcsán tartott sajtótájékoztatón.

Kurinay Tamás, a társaság leköszönő elnöke a legsúlyosabb gondnak a szakemberhiányt nevezte: az orvosok és már a szakápolók is nemcsak Magyarországról, hanem a szakterületről is elvándorolnak, ami lassan ellehetetleníti a szakma működését.A lelki egészség megőrzésének, helyreállításának nincs stratégiája, nincs elfogadott országos programja, nincsenek ismereteik az országos ellátó intézet létrehozásáról, és akadozik a rezidens-utánpótlás - sorolta a problémákat a társaság elnöke, hozzátéve: gazdasági válság idején jelentősen növekszik a lelki problémákkal küszködők száma, ezzel együtt a gondozók feladata.

Molnár Károly, a társaság főtitkára szerint Magyarországon évről évre kiemelt fontosságú kérdés az öngyilkosságok megelőzésének, valamint a pszichiátriai ellátásnak a közösségi irányba terelése, és az, hogy a gyógyítás a lakóhely közelében legyen.

Ez utóbbi kívánalomra a jelenlegi helyzetben nem sok esélyt lát Frecska Ede professzor, a debreceni pszichiátriai klinika igazgatója.A lakossághoz közeli járóbeteg-szakrendelésekre ugyanis nem jut szakorvos. Az ellátást a klinikákról kijáró orvosokkal tudnák megoldani, de akkor nem lenne, aki elvégezné a munkát a fekvőbeteg-intézetben - jegyezte meg.

Lehóczky Pál, a Magyar Pszichiátriai Társaság leendő elnöke szerint a jelenlegi, általa átmenetinek mondott intézményrendszer kevésbé életképes, a Magyarországon jellemző klasszikus fekvőbeteg-centrikusságot tükrözi.A meglévő aktív kórházi ágyak sem arányosan oszlanak meg az ellátási területek között - mondta, példaként említve, hogy jelenleg tízezer lakosra átlagosan 3,1 aktív ágy jut, Veszprém megyében csupán 1,7.

Az MTI érdeklődésére - miszerint hány pszichiátriai beteg szorul ellátásra Magyarországon -, Kurinay Tamás elmondta: "a Lipót" bezárása óta nincs megfelelő monitoringrendszer.Európában az 510 millió lakosból 160 millió küzd mentális problémákkal, főként szorongásos zavarokkal.

Annak kapcsán, hogy egy 2005-ben az Európai Unió támogatásával lefolytatott program eredményeként a vizsgált térségben - Szolnokon és környékén - az öngyilkossági arány 57 százalékkal, 2006-ban 46 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző kilenc év átlaga, de a program befejezése után visszaemelkedett a korábbi szintre, Molnár Károly elmondta: megfelelő programmal és anyagi ráfordítással az öngyilkosok fele megmenthető lenne.

Molnár Károly elmondta azt is, hogy a társaság szombaton befejeződő, Test, lélek, család, közösség - a fejlődő pszichiátria határai címmel rendezett legjelentősebb tudományos konferenciáján 1500 pszichiáter, pszichológus és szakdolgozó tekinti át a szakterület időszerű kérdéseit.


http://www.mindennapi.hu/cikk/hirsor/de ... 1-27/12174


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség