Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 10:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Eeyore,

te sem vagy pszichiáter, mégis le merted írni a meglátásodat, igaz? A depresszió tüneteiről lehetnek ismereteim akkor is, ha nem vagyok pszichiáter, és közeli ismerőseim révén (akiknek depresszióját diagnosztizálhatta orvos) látom is, mivel jár.
Ezzel egyáltalán nem azt akartam írni, hogy mindenki "jódolgában" lesz depressziós, csak annyit, hogy látok rá példát.

Üdv.: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 11:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
barnus írta:
Egyszer egy okos embar azt mondta, ahhoz mód kell, hogy ember depressziós lehessen. Magyarán ha nem kell egész nap dolgoznod, gyerekeket ellátnod, ha van időd a tv elptt ülni és világfájdalmadon agyalni, mert nincs más tennivalód, előbb utóbb depressziós leszel.

a kutya is jódolgában vész meg, mondták a régi öregek és igazuk volt.

nem lekicsinyelni akarom a betegséged, mert ha már benne vagy nehéz onnan kitörni, de ha leülsz mélázni magad elé, jusson eszedbe, milyen jó dolgom van leülhetek egy órára, mert nincs semmi dolgom, pedig tele könyvespolc érintetlen könyvekkel, rég nem látogattam meg a szomszédot, a beteg ismerőst, nem voltam kint sétálni.

mert megtehetem, mert időm, mert megvan mindenem amire igzán szüksgem van, mert gondoskodnak rólam, tehát szeretnek is!

KALANDRA FÜL, az emberek vágykozva várják az istenfiak megjelenését!
látogass beteget! adj vizet a szomjazónak! ételt az éhezőnek!
van még időd depressziósnak lenni!?


itt egy barátom beszámolója, aki nem MONDJA... hanem TESZI:

Idézet:
ők-azok-olyanok-ezek--beszéljünk inkább másról.. eszek'!




Halmozottan sérült emberekkel dolgozom.
Engem is meglepetésként ért.
A "halmozottan sérült" egyébként azt takarja, hogy valaki rettenetes mértékben, a növényi létig lesüllyedt állapotban fetrengő, feltérképezhetetlen idegi működéssel megvert. Azok az emberek, akiknek az arca delirium tremens-es látomásokra emlékeztet. Ezeket általában bezárják valami ódon épületbe, nagy kerttel és sok ráccsal. Az emberek libabőrözve ajánlják fel adójuk 1%-át, és örülnek, hogy semmi egyéb dolguk nincs a fogyatékosokkal.

Eddig én is ezek közé tartoztam. Ráadásul még csak nem is adóztam. Legfeljebb tisztelettel azoknak, akik az ódon épületekben törölgették a down-szindrómások arcáról a nyálat.

A sors fura fintora.
Merem remélni, hogy a sors nem tikkel, csak úgy, önirányított módon fintorog, mint a normális emberek.

Amíg itt fogok dolgozni, azt hiszem, takaréklángon fogok égni. Rámnyomja majd ez a hely a bélyegét, és amíg meg nem szűnik a munkaviszonyom, én is viselni fogom azt a sok nyomorúságot, amit ápolnom kell, és ha kilépek, vinni fogom magamon, a bőrömön meg a hajamon azt a nyomasztó légkört, ami bent van. Hozzájuk fogok tartozni egy kicsit.

Teher alatt nő a pálma.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 13:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
de Ő még nem :) ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 16:42 
Kedves Testvéreim!

Én itt nagyon ki fogok tárulkozni, amit nem szeretek. De olyan szomorú vagyok mindig, amikor felelőtlenül szólnak emberek olyan dolgokról, amikről azt hiszik, őket nem érinthetik. Én a magam életében azt tapasztalom, hogy amiben a leginkább magabiztos vagyok, abban fog az Úr megalázni.

Hadd mondjam el azt, hogyan volt, amikor majdnem megőrültem.
(Az okosok azt mondták, nem lehet egy filmtől bedilizni!)
Évekkel ezelőtt, még hitetlen voltam, amikor megnéztünk egy David Lynch-filmet a férjemmel (Lost Highway). David Lynch az, aki a Twin Peaks-sorozatot is rendezte. Illetve én már kb. a negyedétől nem néztem, csak hallottam a szöveget. Már semmire nem emlékszem, csak a nyomasztó érzésre, valamiféle titokra, eltűnésre, meg hogy volt benne egy borzalmas külsejű kis törpe, annyira ijesztő, hogy napokig nem tudtam tőle aludni. Mintha a pokol lángja csapott volna ki ebből a filmből. A nem alvástól aztán annyira elfáradtam, hogy elkezdtem hallucinálni, féltem egyedül maradni, de féltem a férjemtől és féltem magamtól is.
Így telt el néhány nap, hét, már nem emlékszem. Egy körfolyosós házban laktunk, lenéztem, és arra gondoltam, mi lenne, ha innen leugranék. Egyszer eljött a barátnőm hozzánk, és elhozta a gyerekét is. Egy pillanatra bement a fürdőszobába, és rám bízta a gyereket (a keresztfiamat), én meg megrémültem: hogy meri rám bízni ezt a kis gyermeket?
Nappal róttam az utcákat, mert nem mertem otthon maradni. Egyszer feldobtam egy pénzt: hova menjek? Hol tudnak segíteni? A közelben volt egy baptista imaház, oda vagy a reformátusokhoz? A reformátusokhoz. Elmentem az Abonyi utcába, ott volt egy szegény titkárnő meg egy vendég pszichológus, eldadogtam nekik, mi bajom.
Kb. ez volt a reakció: bezzeg, neked milyen jó dolgod van, gyerekek, férj, munkahely. Illetve: biztos, a férj az oka (művész ember, azok olyan önzők, csak magukra gondolnak). Illetve: odaadom a telefonszámom (pszichológus), csak nehogy valakinek továbbadd.
Tudjátok, mikor hívtam fel?
Szépen hazamentem, és elővettem a rég nem olvasott Bibliámat. És elkezdtem olvasni és imádkozni, és olvasni és imádkozni. És Isten békessége betöltötte a szívemet. Más lettem, megszűnt a hallucinációm, érzékenyek lettek az érzékszerveim, bátor lettem, segítőkész, szeretetteljes, és végre tudtam aludni. Nem egészen értettem, mi van velem. Egy pár hétig tartott így, aztán szép lassan elmúlt ez az állapot. Visszatért korábbi természetem, a régi rossz, de már nem voltak félelmeim. Nem gondolom, hogy akkor megtértem volna, mert semmiféle bűnlátásom nem volt továbbra sem. Inkább azt mondom, hogy Isten irgalmas szeretetével kirántott a pokolból, de én még nem fogadtam el őt.

Később volt még egy hasonló élményem. Egy fiatalemberrel beszélgettem Jézusról. Ő is hisz, én is. Nem hitte el. Lerajzolta nekem azt a klasszikus rajzot, „a ki ül a trónon?” címűt, biztosan mindenki ismeri. Akkor kezdtem kapiskálni, hogy nem egészen egyről beszélünk. Adott egy könyvet, s miután azt elolvastam, egy reggel ismét ezt a végtelen nyugalmat és békességet éreztem, ami már ismerős volt, hitet, hogy mindenre képes leszek, erős leszek stb. Elképzeltem magam olyan helyzetekben, amikben addig szégyent vallottam, hogy majd így fogok tenni, meg úgy, meg hogy hogyan fognak majd csodálni. Kb. két hét alatt úgy elmúlt ez az érzés, mint ahogy a víz kicsorog a szivacsból, és ott marad csontszárazon. Lécci, lécci jöjjön vissza!
Sokáig azt hittem, ez a megtérés. Ez a jó érzés, ami elmúlt. Gondoltam, nem baj, ha elmúlt, jó hogy volt, van mire emlékezni. De azért valami mégis hiányzott. Akkor kezdtem igazán templomba járni, figyelni, mit akar Isten. Szerettem az Ő rendjét, a szépséget, amit teremtett, azt ahogyan a tenyerén hordozott. De minden vágyam e földi világra irányult. Igyekeztem betartani a törvényeit, s közben a legnagyobb bűnöket követtem el, mert a külső törvény még nem vált belső szükségletté és képességgé.

Hogy nem volt ez a korábbi eset megtérés, azt abból is tudtam később, hogy amikor megláttam a bűneimet, és gyötrelmes-nehezen döntöttem Jézus mellett, ugyanazt a jeges rémületet éreztem, mint korábban a Lynch-film kapcsán. Mintha a Pokol meglódult volna, hogy megakadályozzon, elbizonytalanítson. Hallucináció és félelem. De ekkor már azt is megtapasztaltam, hogy ha Jézushoz fordulok, hogy segítsen, mindez elmúlik, és helyében békesség marad. Még egy-két hétig eltartott ez a gyötrelem, aztán teljesen megszűnt. Talán azért volt, hogy megértesse velem, Jézus hatalmasabb.

Ezek után óvakodnék bárkinek is azt mondani, hogy jó dolgában lesz depressziós. Vagy bármi hasonlót!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 13:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hú, köszi ....


ennek a fajta fórumozásnak látom értelmét (mármint nem annak, hogy mindenki ideborigassa a belső szobáját, hanem annak, hogy ŐSZINTÉN és SZEMÉLYES TAPASZTALATBÓL beszélgessünk, ne magas és kiszikkadt elméleti falovakról kardozva...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 23., szerda 01:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
[quote="nemosineX]
Ezek után óvakodnék bárkinek is azt mondani, hogy jó dolgában lesz depressziós. Vagy bármi hasonlót![/quote]


---Kedves nX !


-Magánban irtam Neked ! -

-Amit leirtál, biztosan sok ilyesféle eset is van.-- Ám nem vitatható, hogy
a dúsgazdag szülők "unatkozó", ezért esetleg narkozó csemetéi "a jó
dolgukban nem tudják mit csináljanak" közmondás szerint esnek ilyen
csapdába.- Azoknak uj élet lehet a javasolt tevékenységi elfoglaltság.-

"Az ördög szertejár, keresve, akit elnyeljen" irja Péter ap.

-Sajnos az én ismeretségi körömben is hivő keresztyén testvérem került
olyan állapotba 'házassági élménye' alapján, hogy kórházi kezelésre
szorult. (Orvosi megállapitás szerint a valós esetek gén-háttere legtöbb
esetben fellelhető.- Ahhoz pedig orvosi segitség kell ! Valódi pszichiáter,és
nem elég a pszicho-technika. ( Gyökössy dr. küldte korházi orvoshoz)

Üdv. szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 23., szerda 07:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Loisz írta:
...

- Ám nem vitatható, hogy
a dúsgazdag szülők "unatkozó", ezért esetleg narkozó csemetéi "a jó
dolgukban nem tudják mit csináljanak" közmondás szerint esnek ilyen
csapdába.- Azoknak uj élet lehet a javasolt tevékenységi elfoglaltság.-

...


no jó... "unatkozó csemete"-esetem:

19, lány, egy gyorsétteremben dolgozott (lassan...), fura-légies-lassított mozdulatai miatt, meg persze csontsoványsága miatt figyelt fel rá ismerősöm... nem mesélem el, hogyan, de végül kikötött náluk a lányzó...

kiderült, hogy kokainista, és naná, hogy nagy jódolgában lett az:
anyja még kiskorában lelépett, apja alkoholista, mikor ismerősöm rátelefonált, ENNYIT reagált: "túlélte? nahát akkor ne zaklassanak ezzel többet!"

feljött vidékről a nagyvárosba, ugyebár a "jobb élet reményében", az egyetemre nem sokáig járt, rossz társaság, stb...

ez volt a MÚLT...

a JELEN: van új munkahelye, egy keresztény étteremtulajdonossal "vetették fel" testvéri alapon, van új szállása, viszonylag olcsón, és LETT CSALÁDJA!! ismerősöm szüleit (egy hetes az ügy!!) APUnak-ANYUnak szólítja... és természetesen (vagy inkább természetfelettien) TISZTA, kint van a rabságból (nyilván vannak még nehézségek, de a SZERETET gyógyítja a sebeket)


egyetlen kis apróság, nehogy a hihetetlen történetre azt mondjátok, hogy ÉN SZÍVTAM VALAMIT, hogy ilyeneket mesélek: az események "itt a szomszédban", NewYorkban zajlanak....





Loisz írta:
...

Orvosi megállapitás szerint a valós esetek gén-háttere legtöbb
esetben fellelhető.- Ahhoz pedig orvosi segitség kell ! Valódi pszichiáter,és
nem elég a pszicho-technika. ( Gyökössy dr. küldte korházi orvoshoz)

...


a legfontosabb "tudás", hogy az ember tudja a HATÁRAIT... nekem is volt olyan esetem, amikor "továbbküldtem" az illetőt, meg olyan is, amikor SZAKEMBER segítségét kértem (keresztény szexológustól kértem tanácsot, hogy mihez kezdjek a dologgal, és igen, köszönöm, MŰKÖDÖTT :))

bár "valódi pszichiáter" már sose leszek ;) azért azt hiszem nem CSAK erre a fajta segítségre van szükség

jut eszembe: ősztől LELKIGONDOZÓ-SEGÍTŐ KÉPZÉS indul, jelentkezés nálam (NYUGI, nem én vagyok az előadó :D:D:D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 23., szerda 08:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
jut eszembe: ősztől LELKIGONDOZÓ-SEGÍTŐ KÉPZÉS indul, jelentkezés nálam (NYUGI, nem én vagyok az előadó :D:D:D)



Net, neten keresztül részt lehet venni ezen a kurzuson?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2008. júl. 23., szerda 08:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 23., szerda 08:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
sajnos nem :S

ez (éppen azért, mert nem egy "komolytalan alibi-kurzus" akar lenni) igényli a személyes kontaktust is...

kéthetenként lesz szombaton, 10-12 alkalom, szept. 13 az első (hogy konkretizáljam a dolgot)... ha meg tudjátok oldani a SZEMÉLYES megjelenést, csak akkor van ennek így értelme... (nyilván VALAMIT lehet csinálni neten keresztül is, de az talán csak a MÁSODIK LÉPCSŐ lesz az első sikeresen lefutott képzés után)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 23., szerda 08:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Esetleg a programot, előadókat közzé tudod tenni, hogy annak ismeretében dönthessen,akit érdekel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 23., szerda 08:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
program KÉSZÜLŐBEN :)
1-2 nap és felteszem :)

előadó: Tapolyai Emőke

akit érdekel, ITT tudja megnézni, akár fényképen is, de az előadások hangfelvételei többet mondanak:

http://vip.tilb.sze.hu/Fit-KEVE/

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 23., szerda 09:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi Net, /szívem fájni, majd meghasadni, miért van Pest olyan messze :( :( /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 26., szombat 01:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
net2rist mondta:
Idézet:
"nyilván vannak még nehézségek, "


..vannak gondok ,nem szereti az epret a Jess :roll:
ez ma derult ki.. :roll:

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 26., szombat 01:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
centralpark írta:
net2rist mondta:
Idézet:
"nyilván vannak még nehézségek, "


..vannak gondok ,nem szereti az epret a Jess :roll:
ez ma derult ki.. :roll:



ha segíthetek?? :D , én szeretem az epret :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 27., szerda 11:05 
Offline

Csatlakozott: 2008. aug. 22., péntek 09:30
Hozzászólások: 4
Van úgy, hogy az embernek szétfoszlanak az álmai.
Van úgy, hogy az embernek kettétörik az élete.
Van úgy, hogy az embernek semmissé válnak a céljai.
Van úgy, hogy az ember hazugságban él a semmiért.
S van úgy, hogy az ember feladja.
Én ilyen vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség