Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
 

Re: depresszió
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. jan. 28., szombat 13:17 
Offline

Csatlakozott: 2011. nov. 15., kedd 19:59
Hozzászólások: 7
rosta írta:
Mániás depresszió és hit

"Nem maradok el tőled, sem el nem hagylak téged." (Zsid 13,5)


Hosszú időbe telt, amíg megtanultam egészséges módon foglalkozni a betegségemmel és aggodalmaimmal, de az Úr sohasem hagyott el.
Az ige, amit aznap reggel olvastam a naptáramban – Mt 28,20 – mániás depresszióm ellenére a jó reménység erőteljes szava lehetett volna számomra, de olyan ideges voltam azon a reggelen, hogy nem figyeltem az Írás szavaira. Aztán az egyik kontaktlencsémet elvesztettem. Jó darabig eltartott, míg megtaláltam a naptárhoz tapadva. Ez arra bátorított, hogy újra megnézzem az aznapi igét. Zaklatottságom nem tűnt el azonnal, de az Úr arra használta elvesztett kontaktlencsémet, hogy emlékeztessen Krisztus ígéretére, miszerint örökké velem lesz, az aggodalmas perceimben is. Az Úr betartotta ígéretét.

Hosszú időbe telt, amíg megtanultam egészséges módon foglalkozni a betegségemmel és aggodalmaimmal, de az Úr sohasem hagyott el. Megtanultam figyelni az Írás szavaira, és körülvenni magam velük, Isten állandó jelenlétének jeleiként.

Még kell gyógyszert szednem, hogy karbantartsam a betegségem, de szélsőséges aggodalmaskodásom elmúlt. Ahogy megtanultam a Szentírásból meríteni, Isten megszabadított félelmeimből. Ma már a Biblia nemcsak reményt ad a nehéz időkben, hanem segít mindenkor látnom és ünnepelnem a Krisztusba nyert életet.

Urunk, nyisd meg szemünket szavad által, és segíts, minden helyzetben tisztábban látnunk téged. Ámen.

Az Írás szavai többek egyszerű szavaknál.

Barbara Gail Bliss (Colorado, USA)


Így igaz,kedves Barbara,az írás szavai többek egyszerű szavaknál. Jézus Krisztus a testté lett ige!
Ha ezt az előadást meghallgatod,felüdül a Te kedves lelked. :) --> http://w749.dobd.hu/audio/ron_clegg_-_l ... ABYI1ZWZpI


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2015. jan. 23., péntek 11:27 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 30., hétfő 15:43
Hozzászólások: 2
Kedves Fórumozók!

Összetett a helyzetem, leírom nektek és szívesen veszem, akár privátban is az hozzászólásaitokat.
Problémám édesapám hirtelen halálával kezdődött.(3 hónapja) Teljesen hirtelen, váratlanul ment el. Temetése után különféle testi tünetek jöttek elő rajtam( heves szívdobogás, végtag,arc zsibbadás, bizsergés, hátfájás, szemfájás, fejfájás..stb) Ezen kívül pánikrohamom is volt. Sokszor pillanatok alatt elpityeredek keseredettségtől. Voltam különféle kivizsgálásokon, sehol nem találtak semmit. Kaptam nyugtatót, ami kis mértékben segített, de nagy javulás nem történt. Konkrétan állandó betegség félelmem van, súlyos betegségektől. (hozzáteszem egyből google-zok és ott természetesen a legszörnyűbb betegségek kerülnek elő) Mindenki azt mondja, hogy a tünetek pszichések, ezt nehéz elfogadnom, elhinnem. Sokat imádkozom, olvasok. Vágyom Isten szabadítására, de nagyon el vagyok keseredve, hogy nincs javulás. Nem tudom mit tegyek. A nyugtatót próbálom letenni, csökkentettem már az adagot, mert tudom ez nem segít, igyekszem minél többet mozogni, vitaminokat szedek. Olvasom Joyce Meyer Az elme harctere könyvét. Ebben is arról van szó, hogy fejben folyik a harc, ott kell rendet tenni. Ez nem egyszerű....szélsőségesen mondva"nehéz arra gondolni, hogy nincs semmi bajom, szép napunk van, stb, miközben bizsereg a fejem, szédelgek, stb.)Kavarog bennem a sok miért-miért kell ezen nekem keresztül mennem? Miért nem segít Isten? Tényleg el vagyok keseredve, sokszor úgy érzem magamra maradtam. A családom türelme is véges. Szeretnék újra a régi lenni, szeretnék önfeledten örülni, játszani a gyerekeimmel stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

depresszió
HozzászólásElküldve: 2015. júl. 28., kedd 00:01 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
minnie0 írta:
Kedves Fórumozók!

Összetett a helyzetem, leírom nektek és szívesen veszem, akár privátban is az hozzászólásaitokat.

[ .... ]

Kavarog bennem a sok miért-miért kell ezen nekem keresztül mennem? Miért nem segít Isten? Tényleg el vagyok keseredve, sokszor úgy érzem magamra maradtam. A családom türelme is véges. Szeretnék újra a régi lenni, szeretnék önfeledten örülni, játszani a gyerekeimmel stb.


Most fedeztem fel a H.Sz.-t.
URunk adjon erőt,szabadítást, megoldást!
Mi történt azóta?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2015. aug. 24., hétfő 08:14 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 30., hétfő 15:43
Hozzászólások: 2
Kedves Zsoca!

Nagyon köszönöm érdeklődésed......sokáig nem érkezett válasz, így nem is jártam az oldalon.
Azóta eltelt jópár hónap. Édesapámat elengedtem....nem azt mondom nem fáj, de a fájdalom szerintem meg is marad.

Viszont ami újra és újra visszatér az a halálfélelem. Tudom, hogy hívő emberként ez nem jó. Harc folyik bennem. Megvallásokat teszek nap,mint nap.
A legkisebb testi tünetet is halálos kórnak vélek.

Nagyon sok igei bátorítást is kaptam az elmúlt hónapokban.
(nem rövid az Úr keze, hogy ne tudna megszabadítani;.....
az Úr öröme legyen az én erősségem- ezt az igét emésztgetem...ha tudsz a magyarázatában segíteni, azt megköszönöm)
Az első ige pedig olyan kétértelmű számomra.....meg tud szabadítani, ha akar.....és ha nem akar?

Az eszemmel tudom, hogy sem előbb, sem később nem ér véget földi életem, mint ahogy Isten akarja. Eszemmel azt is tudom, hogy ez a legjobbkor fog bekövetkezni.
De az érzések mást mondanak. Kisgyerekeim vannak, szeretném őket felnevelni, szükségük van rám.

Nagyon nehéz sokszor! Ha nincs semmi testi nyavajám(elég csak egy lábfájás), akkor jól elvagyok. Amint valami van, akkor már beindulnak a bogarak. Utána meg már attól félek, hogy annyit stresszelek ezen, hogy amiatt leszek beteg.
Olyan ez, mint egy kör amiből nem tudok kiszállni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

depresszió
HozzászólásElküldve: 2015. aug. 31., hétfő 19:25 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Kedves Minnie0 !

Köszönöm Válaszodat.
Az elengedés művészetét talán egész ( Földi ) életünkben tanuljuk....
mindenki elhagyhat, mindenhonnan kiszorulhatunk: család, gyülekezet, munkahely,
elhagyhat a legkedvesebb társ is: csak a rendíthetetlen Isten a Köszikla.

Tudom, hogy még az evangéliumi keresztény körökben is vitatott téma
az üdvbizonyosság: semmi, és senki sem képes a Krisztus követőit elszakítani az üdvösségtől. Nagy téma, "pro és kontra" lehetne vitatni.
Nekem sok erőt adott két tanulmány e témában,
szeretettel ajánlom: https://infaustus.wordpress.com/2011/03 ... zonyossag/

https://infaustus.wordpress.com/2011/04 ... biztonsag/

Érdekelne erről (is) a Véleményed,-és a többi FórumTárs véleménye is.


Ami Isten - Földi -szabadítását illeti: én úgy látom az Ige alapján,
hogy ebben a Világrendszerben nem mindig tapasztalhatjuk meg az Úr szabadítását,
nem minden keresztény gyógyul meg, oldódik meg a problémája,
de ez nem jelent átkot, vagy elvettetést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: depresszió
HozzászólásElküldve: 2015. nov. 03., kedd 00:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Kedves minnie0 !

Most találtam rá leveledre,- mert pár év óta csak tallózgatva járok az oldalra, él-e még ? - Erikát kivéve, aki hűségesen kitart olvasni valóval :) -
-Nagyon együtt érzek Veled és szívesen leveleznék a problémádról, ha gondolod,...
igei alapon, akár nyíltan, akár magánban.

Most csak egy mondatodra utalok, amiben Isten akaratát kétkedve fogadod: "és ha nem akarja ?" ...
Gondolom, ismered azt a részt, amit Pál ap. leírt a maga életéből.- Gyógyulási kérését nem adta meg Isten, és azt felelte: "Elég néked az én kegyelmem." - Erről hosszan és mélyebben kellene beszélni, de én most csak röviden azért idéztem, hogy nagyon nagy oka volt annak, amiért nem gyógyította meg, hanem meghagyta a tövist.- Tudjuk.

Ezért nagyon fontos, hogy az okát, vagy a célját keressük a szenvedéseknek, és az Ő akaratának. - Keresztyén hívőként az iránta való bizalmunk mércéje, ha a célját keressük.-
Az Ő célja velünk mindig a legjobb,- nekünk meg az, ha megajándékozhat a célja megértésével.- Hiszen Ő a Vigasztaló és a Szabadító !
-A legutóbbi időben éppen én is átestem egy ilyen nagy próbán.- Hála az Úrnak, a legnagyobb megpróbáltatásban egyszer csak megajándékozott a cél megértésével, meglátásával- és teljes békességet adott, majd szabadítást is.

Kedves Testvérem! Ha rábukkansz levelemre és akarod folytatni, szívesen válaszolok.
Az Úr áldjon meg.
Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség