Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Következő
 

Depresszió egy hívő keresztyén életében?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 06:45 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 06., csütörtök 06:17
Hozzászólások: 17
Kedves Beszélgetők!
Én új vagyok ezen a fórumon, s érdeklődve olvastam a depresszió témában írt "beszélgetéseteket". Két dolog fogalmazódott meg bennem:
1. nagyon kedvesen eldiskuráltatok arról, hogy lelki oka vagy testi oka, vagy mindkettő egyszerre okozza a depressziót, de nem vettétek észre, hogy Teomo barátunk nem ezt kérdezte. Ő egy vészjelzést adott le, hogy neki ilyen problémája van és ebben segítsetek neki. Ő nem a depresszió értékelését, mérlegelését kérte, hanem hogy imádkozzatok érte, mert nagyon nem érzi jól magát.
2. sajnos, az ember élete nem egyenes út. Bizony tarkítják mellékvágányok, nehézségek, gondok, amit - mivel emberek vagyunk - másként dolgozunk fel az életünk egy-egy szakaszában is. Nem úgy történik, hogy megtértem, életemet Krisztus kezébe adtam, s máris a lelkem, az életem egyenesen Krisztus felé halad, hanem nap mint nap meg kell küzdeni egy-egy lépésért. Az ember élete hullámzik (bár nem szeretem a közhelyeket, de tényleg ez a legjobb kép rá), egyszer fent szárnyal, előre lát, Krisztushoz közel érzi magát, másszor lent van, sötéten látja az életét, úgy érzi távol került Istentől, s magát vádolja ezért. Ezért, szerintem, nem mondható, hogy egy keresztyén ember nem lehet depressziós, nincsenek rossz napjai, hosszabb-rövidebb időszakai. Sokkal inkább az a kérdés, hogy mit tesz ezzel az állapotával!!!
Teomo!
Tökéletesen megértem azt, amiről beszélsz. Jónéhányszor előfordult már velem is. Most is épphogy túllábaltam egy ilyen helyzeten. Letörve, elkeseredetten, kétségbeesve, magamat sajnálva, a világtól elfordulva, a legközelebbi hozzátartozóimat naponta többször megbántva éltem hetekig. Nem tudtam Istenre nézni, mert attól féltem, már szóba sem akar állni velem, aki ennyire utálatosan élek. Egyre jobban gyűlöltem magam. így kerültem mókuskerékbe, hiszen ezek a gondolatok egymást erősítették, mindig ugyanoda visszatérve. Aztán egyik este felszakadt belőlem a sírás Isten felé. Elkezdtem kiabálni (némán persze :D ) Felé, és elhalmoztam Miért?-ekkel. Másnap arra ösztönzött, hogy - az interneten böngészve - nyissam meg a parókia portált és olvassam el a napi igéket. Bevallom, már hosszú ideje nem tettem, és ennek hiányával is sanyargattam a lelkemet, mégsem tettem ellene semmit. De most "muszáj" volt. Az első gondolat, amit olvastam az volt, hogy nem foglalkozz már annyit önmagaddal, hanem nézz már Istenre. A saját érzéseim figyelgetése, a sebeim nyalogatása okozza, hogy leveszem a szemem Istenről, és nem vagyok képes elé borulni. így persze elveszítem a Gondviselővel való kapcsolatomat. Mint Péter, aki csak addig volt képes a tengeren járni, míg Jézusra nézett, mihelyt a tenger morajára figyelt, süllyedni kezdett.
Most törekszem minden reggel elolvasni a napi igét, tudatosan. Az eredményét már látom: kevésbé vagyok ingerült a férjemmel és a gyerekeimmel, békésebb a lelkem. Azt hiszem a Gyógyító újra megkezdhette a munkáját bennem, ami miattam maradt abba.
Nem tudom, segített-e ez a "pár" gondolat, de arra bíztatlak, hogy máskor is keress meg valakit beszélgetni ezekről, és figyelj a belső kényszerre, ami Isten elé vezet.
Szeretettel
Zsuzsi

_________________
Füstösné Zsuzsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 16:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Zsuzsi!

Örülök, hogy itt vagy, jó volt olvasni közvetlen soraidat.Bárcsak elolvasná Teomo és Gilnis is! Sajnos régóta jártak errefelé,..
Remélem, hogy más témákhoz is hozzászólsz, esetleg, ha van kérdésed, kérdezz, mi olyan szívesen válaszolunk. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 21:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.karacsonyidalok.extra.hu/80k ... 20majd.mp3

A mélységekben, sötétségben, pár m2-es cellákban csak az a csendes, szelíd és igaz szó képes megszólítani, párbeszédet kezdeményezni, ami Jézus Krisztustól jön. Az Ő Igéje a Lélek által szabadító és megtartó erő.

Egy a reménységem testvéreimre, önmagamra nézve, hogy Jézus Krisztus erős vála hordoz minket.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 10:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
2008-03-12 10:46
Vérvizsgálattal is kimutatható lesz a depresszió

Hamarosan egyszerű vérvizsgálattal is eldönthetik az orvosok, hogy egy páciens depressziós-e. A módszerrel gyorsan meghatározhatják azt is, hogy hatásosak-e a betegnél az antidepresszáns szerek, vagy másokat kell helyettük választani.

Amerikai tudósok felfedezték ugyanis, hogy a depressziósoknál sokkal nagyobb számban fordul elő egy bizonyos fehérje, amelyet egyszerű vérvizsgálattal ki lehet mutatni.

A Journal of Neuroscience című ideggyógyászati folyóirat beszámolója szerint a Gs alfa jelű fehérje jelzőanyagként szolgálhat. A kutatók orvosilag depressziósnak diagnosztizált, és öngyilkosságban meghalt személyek agyát hasonlították össze olyan halottak agyával, akiknek nem volt pszichiátriai betegségük. Megállapították, hogy a depressziósok agyában sokkal több volt jelen ebből a kulcsfontosságú jelzőfehérjéből.

A depresszióelnyomó gyógyszerek hatásosságát csak minimum egy hónapi kezelés után tudják megállapítani. A vérben található G alfa fehérjéből viszont már 4-5 nap elteltével láthatná az orvos, hogy a kiválasztott antidepresszáns hatásos-e, és ha nem, akkor áttérhet más gyógyszerre. A tudósok perspektivikusnak minősítik a felfedezést, mert a Gs alfa fehérje kimutatásához szükséges vérvizsgálatot bármely klinikai laboratórium el tudja végezni.

(FH)


http://www.hirtv.hu/eletmod/?article_hid=204315


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 20., csütörtök 12:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Még soha nem találkoztam olyan emberrel, aki naponta imádkozott és tanulmányozta Isten Igéjét és erős volt hitében, hogy valaha is hosszú időre elcsüggedt volna. Nem csüggedhetsz el, ha közel vagy Ahhoz, Aki minden reményt megad, és szilárd alapot ad hitünknek. Bízzatok-mondja Jézus…Én legyőztem a világot” Billy Graham: Szemeimet a hegyekre emelem márc.2





A depresszió orvosi-genetikai bizonygatása éppen annyit ér az Ige mérlegén, mint a homoszexualitásnak "hibás génekkel" való mentegetése. Azaz súlytalan

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 20., csütörtök 17:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Figyelő!

Én alapvetően egyet szoktam érteni a beírásaiddal, de eről az utóbbiról Illés esete jutott eszembe. Ő olyan közel volt Istenhez, hogy az egyszerű szavaira tűz szállt le az égből. Tehát nem kérdőjelezhetjük meg a megtért, megszentelt életét. És milyen rövid idő alatt lett "depressziós", vagy "került maga alá". És Isten nem kárhoztatta, hanem felemelte és megerősítette.

Nekünk is ez a feladatunk, ha testvéreink elgyengülnek. Ha a hitük/megtérésük valódiságát vonjuk kétségbe, csak még mélyebbre nyomjuk őket, hiszen potenciálisan maguktól is pont ilyenekkel mardossák magukat. Ha sikerül a tekintetüket Isten felé irányítani, megtettük a feladatunkat.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 20., csütörtök 18:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Indu!
Csak azért gondolod, hogy ellenvéleményen vagytok, mert másról beszéltek. Szerintem.
A depressziónak egyik lényeges jellemzője a tartósság. Átmenetileg mindenki lehet jogosan szomorú. Egy gyászban nem furcsa, ha valaki rosszkedvű, de BG sem az ilyenekről beszél.
A kulcs kifejezés BG mondatában ez: ".. hosszú időre elcsüggedt volna.. ".
Az állapot tartóssága kulcskérdés. Tartósan nem lehet valaki csüggedt, aki Istenben bízik, ismeri, hisz Benne.
Illés csak egy rövid időre keseredett el, de nem maradt tartósan elcsüggedt, reménytelen.
Tehát én nem gondolom, hogy lenyomunk embereket azzal, ha kimondjuk az igazságot és megállapitjuk a depresszióról, hogy az micsoda. Akinek átmeneti bánata van, azt nem tudja lenyomni egy ilyen szöveg, aki meg depressziós, az jobb ha szembenéz a tényekkel, ráadásul ez igazság az ő esetében is éppen a fény az alagút végén.
Miért kellene áltatni embereket azzal, hogy minden rendben van a hiteddel, mikor köze nincs a Szabadítóhoz, ergo nem is szabadul meg.
Nem az a segítség, he megmondjuk neki, hogy merre van a kijárat?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 21., péntek 06:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://igeforum.com/index.php?mode=viewthread&forum_id=13&thread=54&z=last#last

na ŐT például az elején rendesen körbe-süntáncoltam (3ütemű tánc: 1-közeledés, 2-szúrás, 3-hátraugrás)...

TELJES JOGGAL mondhattam volna: ha keresztény létedre depressziós vagy, és nem tudsz Krisztusba kapaszkodva kijönni ebből, REMÉNYTELEN vagy...

tanult pszichológus kollégám és hajdani tanárom SKIZOFRÉNIÁRA kezelte (félre... van a mélydepressziónak egy skizofrén tüneteket is mutató formája)

de LEGALÁBB akkor "le kellett volna mondanunk róla", mikor több év "belefektetett munka" és gyülibejárás után közölte: "hagyjuk őt békén, nem jön többet"

és akkor nekünk most IGAZUNK lenne, ő meg HALOTT

...egy egész picit JOBBAN alakultak a dolgok, hála a mi NEM-TRADICIONÁLIS Istenünknek! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 21., péntek 11:00 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
A depresszió összetett meghatározás. Sokkmindenből adódhat. Ha megbetegedhet a vesém a szívem, tüdőm stb. Miért gondolja valaki, hogy az idegrendszer tökéletes és az is marad mindvégig?
Vannak bizonyos idegi folyamatok, receptorok, neurotranszmitterek, ingerület átvitel stb…én nem értek hozzá, amelyek működése megbetegedhet. Kimutatható organikus okai is lehetnek és gyógyszeresen befolyásolható. Egyáltalán nem biztos, hogy ez az odaszánásban van összefüggésben. (tumor, baleset, organikus betegségek, hormonális okok...mindezek is kiválthatják ezt a betegséget, vagy valamelyik formáját) Természetesen az életvitel is lehet hibás, de ugyanez igaz a magas vérnyomásra, szívproblémákra stb.
Nagyon zavar, ha valaki summás ítéletet mond általánosságban erre a betegségre. Sokszor nem tudja az ember, hogy mire is mond véleményt,....amit meg nem ismer , azzal kapcsolatban inkább hallgasson
.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 21., péntek 12:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ezen a ponton valahogy mindig félreértesz. :)

net2rist írta:
TELJES JOGGAL mondhattam volna: ha keresztény létedre depressziós vagy, és nem tudsz Krisztusba kapaszkodva kijönni ebből, REMÉNYTELEN vagy...

Nem, nem azt hondhattad. Hanem azt, hogy: Nem vagy reménytelen, mert Krisztusba kapaszkodva ki tudsz jönni, de tényleg Bele kell kapaszkodni.
Ez azért messze nem ugyanaz. :)

Idézet:
de LEGALÁBB akkor "le kellett volna mondanunk róla", mikor több év "belefektetett munka" és gyülibejárás után közölte: "hagyjuk őt békén, nem jön többet"
és akkor nekünk most IGAZUNK lenne, ő meg HALOTT
Hát nem. Nem kell lemondani, sem félbehagyni a befektetett munkát. Egyáltalán nem erről beszéltem, hanem arról, hogy amíg Istentől távol depizik valaki, addig nem kell neki azt mondani, hogy minden rendben van veled, elvégre jársz a gyülibe stb, hanem azt kell mondani, hogy valóságosan meg kell ragadni a szabadító kezet.
És itt visszakanyarodtunk régi jó csonthoz, a vallásosság és hívőség örök és alapvető ellentétéhez.
A vallásos embernél tök természetes, hogy depresszióba esik, ahogy egy hitetlennél is. Ott inkább az a csoda, hogy nem az folyton depiben létezik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

depresszió
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 21., péntek 13:18 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 06., csütörtök 06:17
Hozzászólások: 17
Kedves Mindenki!

Végigolvastam az utolsó néhány hozzászólást.
Remélem, jól értettem mindent.
1. a depressziónak szervi okai is vannak
2. Csak az számít, hogy te Istené vagy-e vagy sem.
3. Ne hagyd magára a depresszióst!
4. Nincs tartósan depis hívő keresztény!

ha nem jól értettem, akkor bocs'. Én nem tudom, hogy kinek van igaza. Annyit viszont tudok, ha abban a mély állapotomban valaki arról kezd el beszélni, hogy add már át teljesen magad Istennek, s akkor megoldódik ez a nehéz helyzet, azt hiszem hátat fordítottam volna neki. Pontosan azzal ostoroztam magam, hogy miért nem tudok benne bízni, azzal ostoroztam magam, hogy talán nem is volt igazi a megtérésem. EZEK A SÁTÁN ESZKÖZEI! El akar bizonytalanítani! Tehát ha valaki odajön és ezt kezdi el bennem erősíteni, csak mert meg akarja mondani nekem, hogy hogyan tudok meggyógyulni, éppen az ellenkező hatást váltja ki. Még jobban mélyre taszít.
Sokkal inkább helyes magatartás mellé állni, szeretettel körülvenni. NEM azt várja a depressziós ember, hogy igazat adjanak neki, hanem segítséget! De ez mindenkinél más. Az a legfontosabb, hogy érezze, akármilyen mélyen is érzi magát, akármennyire utálja magát, a többiek továbbra is szeretik, és ezt nem félnek kimutatni.
És én hiszem, hogy akinek hívőként vannak depressziós korszakai, mint ahogy nekem is, abban megszólal az a szelíd és csendes hang. Mert az Isten nem hagyja az ő választottait!

Bocsánat, ha némely mondat túl erősnek bizonyult. :oops:
Zsuzsi

_________________
Füstösné Zsuzsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 21., péntek 14:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem bizonyult túl erősnek... az ÉN mondataim verték ki ex-nél a biztosítékot... sebaj, én igazán örülök, hogy neki EGYSZERŰ a hívő élet :)

Literaty! teljes mértékben 1etértek, nem véletlen h nem mentem bele az endogén-exogén depresszió közötti különbség taglalásába...


amúgy meg: "a tudás hatalom, a nem-tudás: nyugalom"

békés húsvéti ünnepeket!!!


amúgy:
http://hvg.hu/print/20080321_szelid_mot ... ilkos.aspx

http://www.femina.hu/sztar/ongyilkos_szepsegkiralynok

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 23., vasárnap 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Egy sánta elmegy az orvoshoz.
"Doktor úr, nem tudom mi van velem, de egyre nehezebben megy a járás. Kérem segítsen!"

Az orvos ekkor megállapítja, hogy azért nem tud rendesen járni, mert az inszallagok között nincs jó kapcsolat. Elmondja a betegnek, hogy az a bajod, hogy a szallagok elszakadtak és ha erőlteted a járást és járni próbálsz, ez egyre rosszabb lesz.

És gyalog hazaküldi a beteget, mert valójában ő ennyire volt képes a beteg "érdekében".

Az Úr Jézus azt mondta és ígéri, hogy ÖRÖK ÉLETET ad azoknak, akik hisznek benne. Teljes bűnbocsánatot, feltétel nélküli szeretetet akar adni az embernek, olyan öröm hírt hozott, ami egyedül képes arra, hogy az ember szívében elvégezze azt, hogy hite, reménye, szeretete legyen ebben a hitetlen, reménytelen és szeretetlen világban.
Olyan üzenetet bízott ránk, ami egyedül képes arra, hogy az embert önmaga "nagyságából" vagy "semmire kellőségéből" kimozdítsa és abba az állapotba jutassa, amire teremtetett, hogy dícsérje a Teremtőjét!
Ide jutott el Jób is, de ehhez az kellett, hogy Isten maga szólítsa meg őt.
Tudjátok, hogy az Úr Jézus Igéje olyan szó, ami által embereket közvetlenül Isten szólíthat meg? Hány emberen láttam már, hogy az Igehírdetés " bolondsága" közben, hogy maga a Teremtő Isten beszél hozzá az Úr Jézus szavain, lényén keresztül? Édesanyám is hónapokig járt Isteniszteletre, mikor egyszer a szemén láttam, hogy az Úr a szívét nyitogatja. Ezt ő maga is megerősítette úgy, hogy nem is kérdeztem rá.
Ez a legtöbb! Több minden orvosságnál, több minden testi gyógyulásnál, mert az örökké valóságban hat. A test fontos, de mulandó. A Lélek nem tapintható fizikailag, de örökké való.
Isten itt akarja mindig kezdeni az ember gyógyítását.

Az Úr szól és nem vádaskodva, nem a hitem mennyiségét bírálgatva.
Neki egy mustármagnyi is elég ahhoz, hogy emberek életében hatalmas csodát tegyen. Csak legyen egy pici, mustármagnyi. Ilyen picinek is örül már az Úr és ilyen pici hit által képes olyat cselekedni az életedben, ami TEREMTÉS, mert előtte nem volt.
Akkor miért gondolják néhányan, hogy a gyógyulás feltétele, hogy hatalmas hite legyen az embernek?

Ez tévedés és Jézus Kristus szavai ellen szólnak, ezért nem gyógyítanak, hanem rombolnak.

És mi adhat hitet?

A hit hallásból van a hallás pedig Isten Igéje által.
Az Ige pedig testé lett és lakozott közöttünk és mi láttuk az Ő dicsőségét...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 25., kedd 10:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Selwyn Hughes A keresztyén lelkigondozó kézikönyve
Igei válaszok hívők és hitetlenek leggyakoribb kérdéseire

Nézzük, mit ír a Depresszió témában :

Igék a témához

«Mert a mi pillanatnyi könnyű szenvedésünk...»2 Kor 4,17

«Miért csüggedsz el lelkem...»Zsolt 42,6

«Isten által dicsekedem az Ő Igéjével; az Istenben bízom...»Zsolt 56,5

«Tudjuk pedig, hogy azoknak, akik Istent szeretik,
minden javukra van...»Róm 8,28

«Hajtsd hozzám füledet, hamar szabadíts meg; légy nékem erős kőszálam, erődített házam, hogy megtarts engem.»
Zsolt 31,3

«Mikor vízen mégy át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok el nem borítanak...»
És 43,2

«Közel van az Úr a megtört szívekhez...»
Zsolt 34,19


Depresszió

Soha ne vedd könnyen, ha valaki depressziós. Ne mondd neki, hogy «ne búsulj», «fel a fejjel». Az ilyen buzdítások nem segítenek, hanem éppen ellenkező hatást érnek el nála. Mondd el neki 1. Kir. 19. alapján, hogyan kezelte Isten Illés depresszióját.
Isten először is gondoskodott arról, hogy Illés eleget aludjon és egyen. Az alvás hiánya és a rendszertelen táplálkozás gyakran elősegítik a depresszió kialakulását.
Másodszor: Isten megvárta, míg Illés jól kipihente magát, mielőtt megkérdezte tőle: «Mit csinálsz itt?» Győződj meg róla, hogy az általad gondozott személy jóllakott és eleget pihent, mielőtt a depresszió okának feltárását megkezdenéd.
Harmadszor: Isten bátorította Illést, hogy beszéljen problémájáról és érzéseiről. Légy jó hallgató, és bátorítsd az illetőt, hogy mondja el, szerinte mi a fő oka depressziójának.
Negyedszer: Isten külön feladatot adott Illésnek. A depressziós személyt be kell vonni valamibe, amit másokért végezhet, mert ezáltal énközpontúságának bűvös köre (gyakran ez az érzelmi problémák alapvető oka) megszakad. Súlyos depresszió esetén, ha a gondozott személy már a megszokott, hétköznapi tennivalókat sem képes elvégezni, orvosi vizsgálatot kell javasolni. A depresszió néhány esete megfelelő gyógyszerekkel gyógyítható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Depresszió - imakérés
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 30., vasárnap 18:38 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 29., szombat 23:53
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest

Kedves Eddigi és Leendő Hozzászólók!
Imaháttért szeretnék kérni.
Sajnos visszatért a depresszióm.
Csoda az is, hogy még egyáltalán kommunikálok a külvilággal.
Mivel kismama vagyok (még nem született meg), nem engedhetem meg magamnak, hogy visszasüllyedjek, de nem tudom, mi az, ami rajtam múlik, mit tehetnék ellene.
A 2005-ös 159 hozzászólást mind végigolvastam (na jó, egy-két kivétellel), és nagyon építő volt, köszönöm.
Gyülekezetbe jelenleg nem járok, református vagyok, vidéki, de jelenleg a fővárosban élek. Tudom, hogy sok jó gyülekezet van, csak elég kevés a fizikai erőm is, nem nagyon tudok eljárni sehová.
Hálásan köszönöm az imákat, így ismeretlenül is.
Az Úr áldjon és őrizzen meg mindenkit:

_________________
Isten Szive Szerint Valo


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség