Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 20:43 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Lucius írta:
máriamagdolna írta:
....
Azt hiszem,Neked nem kell magyaráznom,hogy pl. egy mozgássérült ember mennyi szeretet tud másokban ébreszteni,milyen csodálatos dolgokra tudja megtanítani embertársait (pl. odafigyelés,önzetlenség,alkalmazkodás,stb.).


És itt tennék egy megjegyzést magam részéről.
A szeretet és szánalom két fogalom. Az asszonyt így szeretem.
Vele hasonló sérültet viszont szánom.
szeretetet akkor ébreszt bennem, ha közelebbi kapcsolatba kerülve megismerem.
Viszont sértültsége miatt a szánalom (hogy ilyen formában van) késztet arra, amiről beszélsz, figyelmesség, alkalmazkodás. De, ezek mind külsőségi megnyilvánulásai tökéletlenségünknek. Mert ki szán meg egy vesebeteget? Ha az kivülről nem látszik, vagy más belső betegségekkel küzdőket?
És ki mondhatja el magáról, hogy Makegészséges, :)

Ha pedig kilépnénk önmagunkból,akkor látnánk; szánalmasak vagyunk.
(Akinek nem inge... És attól máris Bocsánat!)


Én nem gondolkoztam még a (pozitív értelemben vett) szánalom és szeretet ilyesfajta elkülönítésén.Talán pont azért,mert azt gondolom,hogy mindannyian szánandók ugyanakkor szerethetőek is vagyunk.
Természetesen nem vonom kétségbe az állításaidat és a tapasztalataidat,de én magamon azt vettem észre,hogy ha valakivel figyelmesebb és odaadóbb vagyok a szokásosnál,akkor az az iránta érzett szeretetből fakad.
A szánalom szót egyébként nem nagyon szeretem,általában nem szoktam szánni embereket,esetleg sajnálni,de ezt testi bajoktól függetlenül.Bennem inkább csodálatot kelt,ha valaki (bármilyen) hátrányos helyzetben képes megteremteni az (örömteli) élethez szükséges feltételeket,és a szánalom a legutolsó,ami ilyenkor eszembejut.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 22:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
máriamagdolna írta:

Én nem gondolkoztam még a (pozitív értelemben vett) szánalom és szeretet ilyesfajta elkülönítésén.Talán pont azért,mert azt gondolom,hogy mindannyian szánandók ugyanakkor szerethetőek is vagyunk.
Természetesen nem vonom kétségbe az állításaidat és a tapasztalataidat,de én magamon azt vettem észre,hogy ha valakivel figyelmesebb és odaadóbb vagyok a szokásosnál,akkor az az iránta érzett szeretetből fakad.
A szánalom szót egyébként nem nagyon szeretem,általában nem szoktam szánni embereket,esetleg sajnálni,de ezt testi bajoktól függetlenül.Bennem inkább csodálatot kelt,ha valaki (bármilyen) hátrányos helyzetben képes megteremteni az (örömteli) élethez szükséges feltételeket,és a szánalom a legutolsó,ami ilyenkor eszembejut.


OFF
(ha téma nem tartozik a topikhoz, akkor illetékes nyugodtan törölje! Nem fogok apellálni. Mert látom, jócskán eltértünk az indulástól. Talán kapcsolható a gondolat adaptálva a depressziós emberekhez való viszonyuláshoz.)

Magamat igazítom ki, vagyis inkább kifejtem miről beszélek;

Jézus azt mondja; szeressétek egymást. Ez mindenkire érvényes. Vagyis alapelv. Függetlenül attól, hogy testileg milyen. Mi több ezt kiterjeszti azokra is, akik, úgy mond ellenségei az embernek.
Viszont itt vagyok én, aki látok híradókat stb. A tényektől, elborzadok és abban a pillanatban szánalmat, érzek azok iránt, akik szenvednek bármilyen szenvedési forma. De, holnap simán megeszem a reggelim, mert addigra elmúlik az az érzésem amit az esete láttam, hallottam. (lehet szeretet nélkül, vagyok.)
Tehát van ez a globális utasítás a szeretetre, igyekezetem szerint azon vagyok, hogy észben tartsam, és a szerint cselekedjek. (már amikor sikerül.) Ebből a globális utasításból fakad a szánalom. Nem azt az embert szeretem, hanem az embereket.

De, van olyan is régebből; egy másik helyen laktam, ahol első emeleten élt egy mozgássérült tolókocsiban tudott mozogni. Talán egyik szórakozása az volt, hogy utcai erkélyről tojással és más hasonlókkal dobálta a két lábon járókat. Ismeretlenül is kétszeres szánalmat éreztem, mert tudtam lelkileg is gondjai vannak. Viszont nem szerettem. (Így utólag talán be kellett volna csöngetnem hozzá, és beszélgetni. De, akkor még nem volt bennem ez az érzés.)

Másik példa saját esetemből; (érthetőség kedvéért) a múltkor 8. kerben egy erősen mozgásában korlátozott (járni alig bírt, azt is tyúklépésben, és még kommunikációra is mérsékelten képes. [talán agyvérzés, vagy más hasonló miatt] ) ember állt az út szélén. Láthatóan az volt a vágya, hogy átmenjen. Lassítottam, villogtam stb. jelek. Aztán egy mozdulattal, mintha lemondóan intett volna, inkább visszafelé araszolt. Félt átmenni az úton. Én meg a villamos síneken, mögöttem sor. Azt mondtam asszonynak, nem lehet, hogy ez az ember ne érjen célba (plusz szemerkélt eső, ő meg pólóban) Kiszálltam autóból, nyugtattam átkísértem. Közben dudáltak, és szidtak a sorból.
A globális mindenkire kiterjedő szeretet, embertársam felé késztetet, és keltett bennem szánalmat. De, nem mondhatom el magamról, hogy valóban a szeretet motivált volna. Hisz nem is ismertem azt az embert.
(Aztán azon gondolkodtam, [talán lelkiismeret furdalás] hogy akár céljához is elvihettem volna)

Szóval, amikor szétválasztottam a két fogalmat arra utaltam, hogy van egy mindenkire érvényes emberi szeretet, Amit céltudatosan, hitem miatt igyekszem elsajátítani, és lehetőségeimhez képest gyakorolni. Ami kiváltja a szánalmat. És van a szeretet, amikor ismerek valakit, jellemét. És ezen jellemen keresztül kialakul bennem egy személye iránti szeretet, ami már valós érzelem. Nem azért szeretem, mert pl. mozgásában korlátozott, hanem azért amit megismertem belőle, mint emberből. Hogy páromnál maradjak, a maximumot várom el tőle mindenben, amire képes. Természetesen nem küldöm a Gellért-hegyre tejfölért . :)

Én a szánalom szót nem kezelem tabuként. V. Amikor azt mondjuk; Szegény XY. Valamiért sajnálkozunk. Akkor is a szánalom van mögötte.
Habár a köznyelvben, valami mást jelent mostanában. Inkább lenéző, degraláló inkább személyre, jellemre vonatkozó módban használatos. Sajnos.

Talán most érthetően sikerült kifejezni magam.
ON

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 22:34 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Köszönöm Lucius,így már teljesen érthető volt,még én is megértettem 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 19., hétfő 16:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Depressziós az az ember, aki virágillatot érezve körülnéz, hol a koporsó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 14:31 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Gondoltam idézek de nagy falat lenne és sokáig tartana elolvasni!

Így inkább végigolvasva a topicot a hozzászólások által bennem felmerült kérdések és válaszok leírására szorítkozom!

Teomo: a leírt tünetek mind egy a lélek betegségére utaló néha testi megnyilvánulással járó támadás jegyei! (gondoljatok Jézus által megszabadított ördöngősök állapotára)
Maga a betegség egy "leuralás" amikor uralkodóvá válik, és befolyásol a leírtak valamelyike, úgy hogy befolyásolja minden megnyílvánulását a páciensnek!
Honnan jön?
Net: valóban az egyedüli GYÓGYMÓD! A többi csak felületes tüneti kezelés! Bár hasznos abban hogy nem engedi jó esetben romlani az állapotot!
Lucius:Valóban addíg jó! Viszont én úgy tudom, kezelés nélkül, egyre sűrűbben jelentkeznek majd állandósulnak a tünetek!
Tegyünk különbséget a kétségbeesés és a depi között!
Hívő ember is kétségbe eshet bár az Ige nem erre buzdít de emberileg a hit fejlődésének elején még a "kicsi" problémáktól is megeshet, aztán ez jó esetben álhatatosságot hoz, és kitartást , végül a teljes Bizalmat!
Káinnal , Saullal a rossz irányában történt engedés következménye , míg a többiek esetében a hűség és bizalom eredménye az tanulság, a tanulni való!
Amiket írsz az jó de hit nélkül hogyan lehet megtenni?
Olyan mint ha egy tajt részegnek azt mondod álj egyenesen , tudja hogy azt kellene de nem képes!
Máriamagdolna: a második megjegyzéseddel nem értek egyet , nem lehet buzdítás! A végeredmények nagy része nem származhat Istentől, és Isten sosem próbál erőn felül! Így nem lehetséges egy betegségnek két forrása Isteni és Sátáni! Kikér és kész!
Lucius és MM : Minden magasabb rendű kihat az alacsonyabb rendű működésére, ez igaz el lehet hitetni az anyagi testtel lélek által bizonyos dolgokat! Igy van ez a betegségekkel ! Honnan vannak a betegségek ha Isten nem teremtette őket?És az milyen síkon van?Nem anyagi az biztos!

Nem furcsa hogy a bizonyos Jóemberek szenvednek a depitől? Akik ún. életművészek , sikeremberek azok elvannak mint hal a vízben!
Miért ők a célpontjai , áldozatai a betegségnek?
Mert van bennük jó, amit az Embergyilkos gyűlöl!

Rosta: Ha ott áll a Bibliában te emberileg beleolvashatsz mást is de Isten Igéje attól még igaz, csak elferdíted ! Bent van a szellem, a lélek és a test!
Ha nem fogadod el akkor nehezen tudod magyarázni ezeket a dolgokat!
ez csak megjegyzés volt nem vád

Tulip: Igen ebben igazad lehet, de Jézust követve,(mert ugye annak valljuk magunkat) a betegeknek Szükségük van orvosra! Net megállapítása és ez azt jelenti hogy el kellene tudni érni , hogy ezek az emberek Istenbe vessék reménységüket Jézus Krisztus megváltó cselekedete által! Na de éppen hogy ezek azok a "részegek" akik nehezen tudják megcselekedni amit kellene!
Jelen pillanatban is ezzel küszködő , Ádámtól testvérem, tör zúz, dühöng azt bántja aki szeretettel segíteni igyekszik és tudja hogy az ellenkezője lenne a hívő magatartás! Mégis képtelen elszenvedni a vélt sértéseket és hátratétel! Imádkozzatok szegényért ti is!
Lucius: Ezt Jézustól megkérdezték szintén! Mit követett el , vagy a szülei?

-- Ha a betegség ahogyan a homeopátiban hívők hiszik anyagi lenne azt javítani azaz megszüntetni lehetne pusztán anyagok kivonásával, vagy hozzáadásával! De pl az inzulin nem szünteti meg a bajt csak a hatásait egy időre kiküszöböli, mint a lázcsillapító a lázat!
Ezért egy olyan oka kell hogy legyen ami nem az anyag szintjén dolgozik!
Természetesen vannak helytelen táplálkozásból eredő dolgok amiket lehet kezelni pl C vitaminhiány = skorbut, vagy a vérmérgezést okozó anyagok ellen a vakcina, az ember elég botor hogy magának kárt okozzon különösebb Rásegítés nélkül!

Nézd az eredeti bűnt!
Elszakított Istentől!
Mit ír az Ige ? Isten képmásaiként vagyunk teremtve, ezért ha Istent gyűlöli a Sátán, gyűlöli a képmását is! Embergyilkos!
Mire törekszik?
Behatolni és tönkre tenni , a test kiszolgálójává tenni , aztán a test meg szépen tönkreteszi magát az élvezetek hajszolásában! Evés, ivás, drog, szex, bármi, még a munka is, ami ugyancsak mint betegség -> Mánia -ujjabban jelentkező tünet megjelent az életünkben!
Alapállapot szerint , megszületsz és bár a szellemed halott, de a lelked még tudja mik az Isten törvényei hiszen a szívedbe van írva!
Aztán elkezdenek nevelni,-na nem az életre, hanem a halálra! Isten kegyelme igyekszik megszólítani rámutatni a helyzeted veszélyes valójára,de nagyon halk és nem erőszakos ez a hang!
Tegnap a sivatagról mondták , hogy akkora ott a csend , hogy hallani Isten hangját!
Mindezt neked itt kell meghallani a világ zajában!
Minden emberi igyekezet, hogy élhetőbb legyen a világ, valahogy visszájára sül el! Ennyire nem lehetünk bénák! Valami keresztbe tesz!
Le van írva 10 Igében, Jézus ezt kettőbe sűrítette,és ha ennek igyekeznénk alárendelni mindent, élhetőbb is lenne a világ!
De nem így lesz, nem ez a történés menete , hanem egyre rosszabb lesz!
Elgondolkodtató hogy a világbékéért való imádkozás innentől , kinek a céljait szolgálja?
No itt most ennyit! :)

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21., péntek 23:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Egy másik lelki betegség, amelynek kiváltója akár a depresszió is lehet. Ezt shoppingmániának hívják, a lakosságnak kb. 8 %-a szenved benne. Karácsony közeledtével ennek a betegségnek a tünetei sajnos sokkal többünkön jelentkezik... :(


http://www.mno.hu/portal/386060?searchtext=depresszió


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16., szerda 10:07 
Offline

Csatlakozott: 2008. jan. 14., hétfő 20:11
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Most végre egy helyen lesz a depressziós topic:)
Amint már írtam én egy éve küszködök vele. Eleinte nagyon sokat beszélgettem a lelkészeimmel, iszonyat sokat imádkoztunk ezért, mindent megtettünk de a helyzetem nem javult. Ekkor küldtek tovább szakemberhez aki kezelésbe vett. Könnyű azt kijelenteni hogy egyszerűen Isten szeretete elegendő ahhoz hogy az ember kijöjjön ebből az egészből.Rengeteget kiáltottam kétségbeesetten Istenhez hogy szabadítson meg ebből az egészből, de mind hiába volt. Mindaellett tudom h szeret és mellettem áll, de valamiért nem gyógyított meg. A depresszió ugyan olyan betegség mint bármely más és nem lehet egyszerűen annyival leírni, hogy az illető szimplán önsajnáló és igazából csak több Bibliaolvasására lenne szüksége, meg jobban oda kéne szánnia magát Istennek.Higgyétek el nekem mindent megpróbáltam amit csak lehetett, élő kapcsolatom van Istennel és mégis a betegség megmaradt.
Nagyon szeretnék hasonló cipőben járó keresztényekkel is beszélgetni, hogy ők hogyan élték ezt meg.Úgyhogy remélem erre is sor kerül majd:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16., szerda 10:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Gilnis!
Előzőleg ezt írtad:
Idézet:
Fontos része ennek a betegségnek az is, hogy szétcincálja az Istennel való kapcsolatát is aaz embernek.

Nos az Ige meg azt mondja, hogy ennél lényegesen hatalmasabb erők sem képesek az Istennel való kapcsolatot az Isten oldaláról szétszakítani:
38. Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
39. Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.
Tehát a kapcsolat egyedül az ember oldaláról lazítható, bontható.
Irtad:
Idézet:
Higgyétek el nekem mindent megpróbáltam amit csak lehetett, élő kapcsolatom van Istennel és mégis a betegség megmaradt.
Egy pillanatig se vedd kárhoztatásnak, de akinek élő kapcsolata van az élő Istennel, annal nem megy el tartósan az életereje, nem csügged el tartósan. Ha valóban újjászülettél, akkor ilyen érzések legfeljebb átmeneti elhessegetendő érzések.
A te igyekezetedet én úgy látom, mint aki zörget kiabál, kér, hogy engedjék be, de nem kell mást csinálnia mint megemelni az egyik lábát, aztán a másikat és belépni.
Az ördög rendszeres módszere mindig az hogy megsebesít, mert ezt megteheti, de hogy ez a sem begyógyul, vagy el kezd elfertőzni az már az ember hozzáállásán múlik.
Jób felesége mit mondott?
Átkozd meg Istent és halj meg!
Jób mit csinált? Szenvedett, panaszkodott kereste a romlásának az okát("batárai" még inkább), de egy percre sem fordult szembe Istennel. Alaposan meg lett próbálva és a végén visszajutott abba az áldásba, ahol korábban volt. Neki is egy átmenet megpróbáltatás volt.
Illés volt még átmenetileg depressziós, éppen egy nagy és látványos győzelmet követően. El sem tudta képzelni, hoyg ekkora bizonyság után képes valaki újra támadni és alaposan meglepődött. Az ő történetét érdemes elolvasni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16., szerda 11:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves ex... accem az ILYEN "világos és egyértelmű" dolgok miatt van elege sok embernek a karizmatikusokból :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16., szerda 11:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
kedves ex... accem az ILYEN "világos és egyértelmű" dolgok miatt van elege sok embernek a karizmatikusokból :(

Kedves Net!
Ha elolvasnád korábbi ezzel kapcsolatos beírásomat sok kedves karizmatikus testvérem egyáltalán nem osztja ezt a nézetemet, de eddig nem tudtak meggyőzni az ellenklezőjéről.
Tehát legfeljebb belőlem lehet elege sokaknak, ez ugyanis nem karizmatikus "dogma". :)
De tudod mit? Győzzél meg inkább! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16., szerda 11:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én inkább valaki Mást kérek, hogy győzzön meg...

NEKEM nem érdekem a te AKÁRMILYEN meggyőződésed se...

mindenesetre az látszik, hogy nem láttál depresszióst KÖZELRŐL (nem cm-ben, EMPÁTIÁBAN mérve a közelséget)

viszont: ezt elolvashatod, kicsit ÁRNYALTABBAN támasztja alá az érvelésedet :)

http://www.crosswalk.com/blogs/mCraven/11564685/

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16., szerda 11:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Net!

Nagy kérés lenne, hogy legalább a lényeget lefordítanád magyarra?/ha az egészet, akkor még jobb :) /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16., szerda 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
aha, nagy ;)

de a KEDVEDÉRT lehet, hogy ráveszem magam ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16., szerda 12:38 
Offline

Csatlakozott: 2008. jan. 14., hétfő 20:11
Hozzászólások: 2
Kedves ex!
Még mindíg fenntartom azon nézetemet, hogy a depresszió is egy betegség,és lehet benne hoszú ideig szenvedni.
Azzal kapcsolatban meg hogy szétcincálja az ember hitét azt azalatt értettem, hogy az ember nagyon nehezen fogadja el a betegség tényét. Kérdezz meg bármely más betegségben szenvedő(rákos, immunrendszeri beteg stb) embert és ők is el tudják mondani, hogy nagyon sokáig nem értették hogy Isten miért súlytja őket ezzel. Itt persze bejöna szokásos kérdés, hogy vajon a betegségek Isten büntetései e, vagy csak egyszerűen ennek a világnak a hozadékai. És igen ezekbe a pillanatokban az ember tud haragudni Istenre a történtekért. Ezt értettem szétcincálás alatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16., szerda 12:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
aha, nagy ;)

de a KEDVEDÉRT lehet, hogy ráveszem magam ({)



nos, ha elfogadod, hogy mindezért majd hálám örökké üldözni fog, akkor neki is kezdhetsz :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség