Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 03., szerda 13:27 
figyelő írta:
Mégiscsak jól mondja a szaknyelv, hogy a depresszió = önsajnálat

Mindannyian erre vagyunk képesek csupán. Ha le nem tesszük magunkat, énünket az Úr kezébe, s el nem gondolkodunk annak a döbbenetes valóságán, minden- magunk-fájdalmát megszégyenyítő történelmi tényen, hogy az Isten szenvedett a bűnös, önző, saját nyavajáival eltelt, kárhozatban veszteglő emberért S mindezt végtelen irgalmából, önzetlenül, megtagadott-megsértett fenségétől elvonatkoztatva, csak rám és rád koncentrálva, minden megaláztatást elviselve...

Pedig szeretete irántunk nem volt nagy "üzlet", csupa ráfizetés... Lehet-e panaszom életem bármilyen becsapottsága, kizsákmányoltsága ellen?


Kedves Figyelő!
A kérdés, azt hiszem, sajnos nem az, hogy lehet-e. Van. Ezzel kell valamit kezdeni.
Volt egy nagy magyar (pontosabban erdélyi) költő, úgy hívták, hogy Szilágyi Domokos. Lelkészgyerek egyébként, s nem túl jó ajánlólevél számára, de a lelkészszülők számára sem, hogy önkezével vetett véget életének. Azért mondott néha okos dolgokat is, például, hogy "egyetlen fájdalom sem mérhető mással". Aki szenved, annak hiába magyarázod Krisztus szenvedéseit, nem fogja fel.
Valahogy másképp kellene megpróbálni, én sem tudom, hogy hogyan.
Talán mint Jézus? Ahogy mondod, csak ránk (jelen esetben csak ennyivoltra) koncentrálva.
Üdv. szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 03., szerda 19:25 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
ennyivolt írta:
Van úgy, hogy az embernek szétfoszlanak az álmai.
Van úgy, hogy az embernek kettétörik az élete.
Van úgy, hogy az embernek semmissé válnak a céljai.
Van úgy, hogy az ember hazugságban él a semmiért.
S van úgy, hogy az ember feladja.
Én ilyen vagyok.


S ekkor léphet Isten, mert egyedül Isten képes ezt ellentételezni.

ennyivolt írta:
Én már találkoztam az Élettel, de átvert. Csúnyán átvert.
Döntésem végleges. Most várok, valamire nagyon várok.
S közben hazugságban vegetálok.
Ennyi.


Jézus is találkozott a nagybetűs Élettel, de őt nem tudta átverni, mert ő az ÉLET. Máté 4,1-11. Így azután, amikor jött az elszámolás, a magát nagybetűs Életként előadó, nem tudott követelést előadni. Ember tervez, Isten végez, ennyit a végleges emberi döntésekről.
Ha valakit Isten várakozásra késztet már terve van vele. Illés depresszióba süllyedt, Isten napokig altatta, mjd nagy feladatra bízta. Pál három napig vakon várakozott. Jó várni és megadással lenni az Úr szabadításáig.

ennyivolt írta:
Gyűlölöm a hazugságot, de most nincs más.
S én szembenéztem már a dolgaimmal.
S nem vagyok nebátsvirág, de nem fogok itt magyarázkodni.
Ennyi.


Hát még Jézus hogy gyűlöli a hazugságot: Jön a világ fejedelme – a Hazugság atyja – de énbennem nincsen semmije. Jézus nélkül az ember képtelen dolgaival szembenézni. Sokan például azt hiszik maguk felett mondhatják ki a halált, de csalódni fognak, mert feltámadnak, s Isten fogja véglegesíteni. S a halál nem az elmúlás, hanem egy megváltoztathatatlan létforma.
Magyarázkodásra valóban nincs szükség. Jézus jobban ismer, mint te magadat. (János 1,44-52 4,39.42.)

ennyivolt írta:
Száraz a szemem csak a szívem könnyes, szerettem és feledni kell szeretetem. Amikor leülök és a múltra gondolok, olyankor eszembe jut, kit oly jól ismertem és szerettem nagyon. Olyankor újra fáj a seb, újra vérzik a múlt. Vérzik, nagyon vérzik....
Életemnek annyi. Illetve ennyi. Illetve ennyivolt.......


Az ember szíve egy kő, ami nem tud lelkileg se könnyezni, se vérezni. Szeretni se tud, csak önmagát imádni. Jézus az, aki kicseréli a kőszívet hús szívre. Semmit se magyaráz, hanem cselekszik, akármilyen „végleges emberi döntést” felülírva ha kell.

A vádoló, aki az öngyilkosjelöltet az önnön gondolati tárgyalásán vádolja és halált kér rá, immár néma. Jézust ugyanis úgy ítélte halálra, hogy semelyik vádpontban nem találta bűnösnek. Mégis kivégeztette. Ez a jogtalan halál pedig fedezet minden ellenünk felemlíthető vádra. S Jézus, akiért fizetett azt nem csapja be. S ahogy ő feltámadt, úgy támadunk fel mi is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 03., szerda 20:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
ennyivolt írta:
Száraz a szemem csak a szívem könnyes, szerettem és feledni kell szeretetem. Amikor leülök és a múltra gondolok, olyankor eszembe jut, kit oly jól ismertem és szerettem nagyon. Olyankor újra fáj a seb, újra vérzik a múlt. Vérzik, nagyon vérzik....
Életemnek annyi. Illetve ennyi. Illetve ennyivolt.......[/quote


Ó, kedves :(

Tudom most nehéz elhinned, hogy enyhül a fájdalmad valamikor..

Legyen meg a Te akaratod!"
Ha elkerülnek a gondok, a bánatok,
Könnyű kimondani ezt a mondatot...
De, ha nehéz órák jönnek, s az öröm ködbe vész?
Ha a szív vérzik s a lélek zokog?
Ha éjszakáknak tűnnek a nappalok,
Akkor nehéz eltördelni ezt a mondatot,
Hogy "legyen meg a Te akaratod!"


Imádkozom Érted, hogy legyen Melletted az ÚR!

Zsolt. 147,3
Meggyógyítja a megtört szívűeket, és bekötözi sebeiket.



Mikor a szíved már csordultig tele,
Mikor nem csönget rád soha senkise,
Mikor sötét felhő borul életedre,
Mikor kiket szeretsz, nem jutsz eszükbe:
Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne pusztulj bele!
Nézz fel a magasba – reményteljesen,
S fohászkodj: Mi atyánk, Ki vagy a mennyekben.

Mikor a magányod ijesztően rád szakad,
Mikor kérdésedre választ a csend nem ad,
Mikor körülvesz a durva szók özöne,
Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne roppanj bele!
Nézz fel a magasba, és hittel rebegd:
Uram! Szenteltessék meg a Te neved!

Mikor beléd sajdul a rideg valóság,
Mikor életednek nem látod a hasznát,
Mikor magad kínlódsz, láztól meggyötörve…
Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne keseredj bele!
Nézz fel a magasba, hajtsd meg a homlokod…
S mondd: Uram! Legyen meg a Te akaratod!

Mikor életedbe lassan belefáradsz,
Mikor hited gyöngül, sőt ellene támadsz,
Mikor lázad benned, hogy tagadd meg „Őt”…
Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne egyezz bele!
Nézz fel a magasba, s hívd Istenedet:
Uram! Segíts, s bocsásd meg vétkeimet!

Sok szeretettel gondolok Rád! cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 01:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
[quote="nemosineX

A kérdés, azt hiszem, sajnos nem az, hogy lehet-e. Van. Ezzel kell valamit kezdeni.
- "egyetlen fájdalom sem mérhető mással". Aki szenved, annak hiába magyarázod Krisztus szenvedéseit, nem fogja fel.

n.[/quote]




-Kedves nX !

--Igen, igen,- sok igazság van abban, amit mondasz,- de mégis KELL
Krisztusról beszélni annak, aki erre a fórumra irt... Nem véletlenül válasz-
totta, feltehetően van keresztyén érintettsége,- ezért nagyon is fontos,
hogy az EGYETLEN IGAZI MENTŐÖVRŐL beszéljünk.- Minden egyéb, -amit más emberi vonalon megkaphat, kell és fontos,- de a LEG-
fontosabb, - hogy bizonyságot tegyünk arról, hogy a mi életünknek is vol-
tak megrázó élményei, zsákutcái, csalódásai --- és az igazi megoldás csak
Isten kezében van.- "Tud Ő adni különbet is" - (mint akiben most csaló-
dott)

-Kell, hogy tudjon róla és az Úr megsegiti, és megérintheti,- bár most tele-
van "világfájdalommal" ! - Akik itt válaszoltak levelére, szerintem mind-
nyájan "átestünk" ilyenen,- de MÉGIS megtartott Isten kegyelme, túlju-
tottunk rajta.- Ő is túl fog jutni a CSALÓDÁS FÁJDALMÁN,- ha odafordul
Isten felé.

-Szerintem nagyon is fontosak azok a "teológiai" megközelitések, amikről
előbbre többen is irtak.- Kell a világosság ! Kell Isten Igéje ! -

-És a legcsodálatosabb,- amikor már "visszanézünk" arra, ami most ki-
birhatatlannak tünik és elmondhatjuk:

"Bizony javamra vált a nagy keserüség."(Ézs.38,17)

-Most bizonyára ezt nem is tudja elképzelni, annyira fuldoklik az önsajná-
latban (ezt muszály kimondani, ez igy igaz),- pedig ha ismerné (vagy ta-
lán ismeri is) pld. József történetét a Bibliából,- ha egy kicsit is hitelt adna
Isten igéjének és odamenekülne,- akkor megtapasztalhatná ő is, hogy Is-
ten minden rosszat JÓRA TUD FORDITANI !

-Tudom, hogy mindezt Te is tudod,- bocsi, hogy most igy jött, hogy Neked
irtam,- amit tkép neki szántam.

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 07:54 
Kedves Testvérem, Loisz!

Többször is megírtam, majd kitöröltem ezt (a korábbi) hozzászólást, gondolkodtam rajta, hogyan ne legyen túl kemény. Valami/Valaki mégsem hagyta, hogy végleg kitöröljem.
Én csak azt figyeltem, hogyan gyógyít Jézus. Nem úgy, hogy felsorolja, micsoda önsajnálatban, kárhozott állapotban van az a beteg, bűnös ember, akit meggyógyít. S nem is úgy, hogy elmondja, édes fiam, mi ez az én szenvedéseimhez képest, aki otthagytam a mennyei dicsőséget, hogy téged, nyavalyást elhordozzalak. Az a csodálatosan vonzó Jézus lényében, hogy gyógyítás közben nem teologizál. Ezért tódulnak köré, nem a teológusok, írástudók, hanem a bűnösök, megterheltek, betegek. És ezért szálka az írástudók szemében, akik jóllehet tökéletesen tisztában voltak a teológiával, maguk mégsem nagyon tudtak gyógyítani.
Persze, nekünk, mai keresztyéneknek más a helyzetünk. Természetes, hogy tudjuk, Krisztus nélkül nincs igazi szabadítás. De nem mindegy, hogy mikor, hogyan és természetesen milyen indíttatással hozzuk ezt a szenvedő ember tudomására. Ha nem fogtuk meg érzelmileg, ha nem biztosítottuk arról, hogy fontos számunkra az ő fájdalma, nem pedig csak nyavalygásnak tartjuk azt, hiába mondjuk neki a legkegyesebb és legigazabb szavakat. Lehet, hogy igazunk lesz, de minek? Kinek? Azt hiszem, Isten gyermekei akkor a legkegyetlenebbek, amikor Istent akarják megvédeni az ő (többi, vagy még csak leendő) gyermekeitől.

A mai igéket (a Parókia portálon), kedves ennyivolt, szerintem Isten neked küldi személyesen.

A 130. Zsoltár egyik részletét idemásolom:
„Lelkem várja az Urat,
Jobban, mint az őrök a reggelt,
Mint az őrök a reggelt.
Bízzál Izráel az Úrban,
Mert az Úrnál van szeretet,
És gazdag ő, meg tud váltani.
Meg is váltja Izráelt minden bűnéből”

Üdv szeretettel Mindenkinek!
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 10:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
Én csak azt figyeltem, hogyan gyógyít Jézus. Nem úgy, hogy felsorolja, micsoda önsajnálatban, kárhozott állapotban van az a beteg, bűnös ember, akit meggyógyít. S nem is úgy, hogy elmondja, édes fiam, mi ez az én szenvedéseimhez képest, aki otthagytam a mennyei dicsőséget, hogy téged, nyavalyást elhordozzalak. Az a csodálatosan vonzó Jézus lényében, hogy gyógyítás közben nem teologizál. Ezért tódulnak köré, nem a teológusok, írástudók, hanem a bűnösök, megterheltek, betegek.


És hány és hány beteg, bűnös ember maradt távol Tőle. Sa Hozzá jövők közül is zöme sarkon fordult, amikor találkozott a "kemény beszéddel", vagyis, hogy az tartja meg őket az üdvösségben, ha Jézus élhet bennük, ha belátják, hogy annyira szükség van rá szellemileg, üdvtanilag, mint a testüknek egy falat kenyérre.
Ez már nem volt annyira "ingyen" és "olcsó" - nem is kértek belőle...


Itt senki sem "Jézus", a Főorvos. De jól-rosszul el kell mondani a betegnek, hogy ha tényleg szeretne meggyógyulni - Hozzá kell fordulni

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 11:32 
[Ez már nem volt annyira "ingyen" és "olcsó" - nem is kértek belőle...

És a teologizálással most szerencsésen eljutottunk oda, ami elválaszt minket.
A kegyelem szerintem ingyen van, de nem olcsó. Sokba került Istennek, semmibe nekünk.
Szerinted - gondolom -, nem olcsó, de nincs is ingyen. Felekezetbe zártságunk felől mindez érthető. Az anti-OSAS hsz-odat, ne haragudj, nem olvastam végig. Mindig összezavarodom, ha ilyet olvasok.
Elmondom, hogyan látom én. Nem teológiai kérdés: van néhány dolog, amitől feláll a szőr a hátamon, kiver a verejték, és elsírom magam. Az első ezek között az, ahogyan Isten kiszolgáltatta magát a bűnös embernek. Nemcsak azzal, ahogyan Jézus szenvedett az emberektől, hanem ahogyan a kegyelmet ingyenessé tette a számára. Azaz ahogyan kínálja magát, az üdvösséget, Jézust, mint megoldást annak ellenére, hogy az ember ezerszer-tízezerszer eltolja magától.
Ahogy azt akarja, hogy ne félelemből, a törvény nyomása által maradjanak meg Benne, akiket elhívott, hanem szeretetből, szabadságból, hálából, önkéntes választásból. Mindig elszomorít, ha azok, akik vallják a kegyelem ingyenességét, valahogy mégis a törvénynél lyukadnak ki, mint egyszerűbb megoldásnál, amivel kordában tartható a hívő.
Hiszem, hogy semmi nem indítja meg az ember szívét jobban, mint ha megérti, hogy a világ ura, teremtője, aki pillanatok alatt elsöpörhetné az egész bűnös bagázst, aki vagyunk, végtelenül korlátozva magát kicsivé és nyomorulttá lett értünk, és úgy kínálja fel magát, hogy szinte „versenyeznie” kell az ember figyelméért a Gonosszal mint másik alternatívával.

Üdv testvéri szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 11:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemosineX írta:
...
Mindig összezavarodom, ha ilyet olvasok.
...


({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 13:00 
net2rist írta:
nemosineX írta:
...
Mindig összezavarodom, ha ilyet olvasok.
...


({)


kedves net!

Ha jól értem, de egyébként is , ({).
(Ugye, nem az anti-OSAS-ra utalsz?)
Szeretettel,
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 13:07 
Hú. Hát a tíz ujjamat megnyalnám az elégedettségtől, és ugrálnék örömömben, ha ilyen tisztán és meghatóan írhatnék a megváltásról...:):):)[/quote]

Kedves Eeyore,
továbbítottam a Gazdának .
Üdv. szeretettel,
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 13:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemosineX írta:
net2rist írta:
nemosineX írta:
...
Mindig összezavarodom, ha ilyet olvasok.
...


({)


kedves net!

Ha jól értem, de egyébként is , ({).
(Ugye, nem az anti-OSAS-ra utalsz?)
Szeretettel,
n.



én "te kövess engem"-párti vagyok :D

és JÓL értettél :D

annyira JÓ lenne, ha NÉHA mind beismernénk, hogy időnként összezavarodunk....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 14:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Lesütött szemmel megkérdem:
Mi az az OSAS? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 14:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
OnceSavedAlwaysSaved

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 15:06 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Az OSAS az evangélium lelke. Hitvallásaink is tartalmazzák. Már az első kérdés-felelet erről szól a Heidelbergi kátéban. Hisszük, hogy Jézus egyetlen egy áldozatával örökre tökéletessé tesz. Ezért akit Jézus egyszer megmentett, örökre megmentette. Aki ezt tagadja, az persze, hogy összezavarodik, mert az már teológizál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 15:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tulip írta:
Az OSAS az evangélium lelke.

Ezek szerint számodra kedves elv az OSAS.
Minden bántó szándék nélkül, tisztán kíváncsiságból kérdezem - azért, hogy megértsem hogyan működik az emberi elme - ha ennek fehéren feketén ellentmondó igét olvasol, akkor azt hogy engeded el a füled mellett, illetve hogy magyarázod át az ellenkezőjére?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség