Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 20:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
cilla írta:
a fiam aki főiskolás, megkapta az állást, ahol próbamunkán volt.


Nagyon örülök! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 06:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Cilla!

Ismered ezt az éneket?

Velem vándorol utamon Jézus,
Bár az út néha oly sötét.
Ha a szép napot fellegek rejtik,
Ő az éltető, tiszta fény,Ő az éltető tiszta fény.


Legyen ma Tiszta Fénnyel teli szép napod!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 09:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének." (Jakab 5:16)

Hát még ha megduplázódik, triplázódik (stb.)...szóval, javasolnám imatémának a "fórumcsalád" részére, hogy említsük meg kitartóan imádságban, hogy Semi férje megtérjen. :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 09:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
...Cilla, rólad sem feledkezünk el!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 09:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
Boglárka írta:
"Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének." (Jakab 5:16)

Hát még ha megduplázódik, triplázódik (stb.)...szóval, javasolnám imatémának a "fórumcsalád" részére, hogy említsük meg kitartóan imádságban, hogy Semi férje megtérjen. :P


kérés az imalistára már régen felvéve... részemről... és igyekszem gyakran gondolni is rá... :oops:

szép napot

dorcsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 10:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Dorcsi, sejtettem, hogy te már felvetted...és ez nagyon reménytkeltő,
ha egyelőre eredménye nem látszik, akkor is!
A bátyám megtéréséért is rendszeresen imádkozom, egyelőre azt LÁTOM, hogy a régi kitaposott útján halad... Mégis remélek, elsősorban az ige alapján: "Higgy az Úr Jézusban, s üdvözülsz mind te, mind a te házadnépe!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 15:12 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Sziasztok!
Jelentem a vizsgáim/ írásbeli, szóbeli, gyakorlat/ Jelesre sikerültek!

Már négy helyre jelentkeztem álláshírdetésre, egy helyen személyesen, egyre mailban kettőre levélben /Jeligés hírdetés volt/
:*: Ha mindenhova felvesznek ledolgozhatom a kiesett évet is :*:
Na ez persze vicc volt!
Isten elé letettem és kérem hogy azt a munkahelyet adja meg ahol Szerinte a nekem legjobb!
Szia család! :)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 15:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Tamás!

Ennek igazán örülök, hála Istennek! :)
Azért a munka mellett jut majd időd fórumozni is? :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 15:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Még sajnos csak a jelentkezésnél tartok!
A többit is megadja majd az Úr!
Megindult az iskolaszezon, a parókián is a felkészítők és az alkalmak, de ide azért benézek , igyekszem :wink:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 21:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Erika!
Nem ismertem ezt az éneket.Meg kell valljam Neked, Nektek, hogy kb.2éve
nem járok közösségbe.Ennek hosszú története van.Most próbálkozom, hogy közösséget is találjak.Nagyon meglepődtem, kedves és odafigyelő hozzáállásotokhoz.Áldás békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 22:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Cilla!

Próbáltam megkeresni ezt az éneket,h. meghallgasd, de nem találom. Majd holnap Tivet megkérdem, lehet,h. fogja tudni.
Jó éjt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 12:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Nos, sokat gondolkoztam, hogy leírjam-e ezt Nektek, de gondoltam, nem veszíthetek semmit.
Kb 11éves koromban történt valami, ami miatt egyik napról a másikra dadogni kezdtem és eltelt azóta 10 év, és még mindig nem múlt el, pedig előtte folyékonyan beszéltem, és semmilyen beszédhibám sem volt.
Nem akarok panaszkodni, mert nagyon szép életem van, de ez a problémám sok akadályt gördít elém.
Egyetemista vagyok és például így nem tudok szóban vizsgázni sem, kellene csinálnom projektmunkát is, ami úgy néz ki, hogy egy magad által választott tanárnál dolgozol fél évig, "kutattok", különböző méréseket végeztek..stb és a félév végén be kell számolni az eredményekről egy bizottság előtt. Én meg mit csinálok?
Halogatom ezt, félek, rettegek ettől.
És még sok minden mástól is. Egészen sokáig egész jól elvoltunk én és a beszédhibám, de kb háromnegyed éve súlyosbodott a helyzet, annyira hogy már alapvető dolgok problémát jelentenek számomra, és már visszasírom az ezt megelőző állapotot.
Rossz érzés gyengének lenni, rossz érzés mások segítségére szorulni.
Mások gyengeségeit tolerálom, megértem, de valahogy saját magammal szemben nem vagyok már ilyen elnéző. Bezárkózom, és ez nem jó.
Vannak nálam nehezebb helyzetben levők is, jól tudom.

Van egy egyetemi gyüli, ahova szívesen járnék, de nem merek. Sokszor egy átoknak érzem ezt a helyzetemet, pedig valószínűleg csak egy próba, vagy egyszerűen csak ilyen vagyok, nem tudom.
Annyi mindenben szeretnék részt venni, de nem vagyok rá alkalmas, és bizony nagy küzdelem az, hogy el tudjam magamat fogadni így is.

Elmentünk már annyi helyre, orvosi vizsgálatra..stb és mindegyik azt mutatta ki, hogy teljesen egészséges vagyok. Felírtak egy depresszió elleni gyógyszert, háát.. amióta nem szedem, azóta nem vagyok depressziós.

Úgy szeretném, ha én is megérinthetném Jézus ruháját, mint azt egy asszony is tette és egy szempillantás alatt meggyógyulnék, de ez sajnos nem lehetséges :( . Vagy ki tudja?? Sokszor úgy érzem, hogy bennem van a hiba, de azt is tudom, hogy azzal nem lesz jobb nekem, ha magamat vádolom.
Mégis mit tehetnék? Kihez mehetnék még el? Vagy tegyek egyáltalán valamit is, vagy nyugodjak símán bele?
Csak van valami megoldás.. Kell, hogy legyen :?

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 12:09 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Még egy dolgot:
Az volt az igazán "aranyos" abban a gyógyszerben, hogy a mellékhatásai közé tartozott a depresszió súlyosbodása és más egyéb "kellemes" mellékhatások.
Na, ezek nálam mutatkoztak is, aztán úgy döntöttem, hogy jó, akkor én magam is képes vagyok meggyógyulni, és az imádságnak még mellékhatásai sincsenek :D .
Abbahagytam a szedését és azóta jól vagyok, már ami a hangulatomat illeti, máskülönben beszélni még mindig nem tudok jobban :?.
Köszönöm, hogy kiírhattam magamból. Jól esett :) .
A pszihiáterem meg írt fel egy újabb gyógyszert is, azt alapból ki se váltottam, mert aztán felírt volna még egyet, még egyet..stb.
Ez így szerintem nem megoldás. Ott is hagytam.

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 12:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Andi, jól tetted, hogy leírtad a problémádat, mint imatémát. Fogunk gondolni rád! Feltételezem, valami trauma érhetett 11 éves korodban, amit még nem dolgoztál fel. Az orvosok sok esetben tehetetlenek a lelki dolgokkal kapcsolatban. De van nekünk olyan bölcs Orvosunk, aki segíthet, csak merd teljesen rábízni magad!
Írtad, hogy az egyetemi gyülibe nem mersz eljárni. Más gyülekezetbe sem jársz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 12:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Andi írta:
Egyetemista vagyok és például így nem tudok szóban vizsgázni sem, kellene csinálnom projektmunkát is, ami úgy néz ki, hogy egy magad által választott tanárnál dolgozol fél évig, "kutattok", különböző méréseket végeztek..stb és a félév végén be kell számolni az eredményekről egy bizottság előtt. Én meg mit csinálok?
Halogatom ezt, félek, rettegek ettől.


Volt egy nagyon nagy színészünk, aki gyerekkorában szintén dadogott, de nagyon. Neki borzasztó gyerekkora volt, de mindemellett vezető színész lett belőle, aki gyönyörűen beszélte a nyelvet. Ő saját magát gyógyította ki a bajból. Már nem emlékszem a pontos gyógymódra, mintha valami pénzt tett volna a nyelve alá, de ez azt hiszem a fiatal korában dadogó Ciceró volt. Lényeg az, hogy ez a színész az első betű kiejtésekor Pl a "k" betűnél még egy szinte hallhatatlan kis "h"-t is kiejtett. Tehát azt mondta, hogy "Kh". ezzel a technikával szabadult meg a rémes dadogástól.

Szerintem mindenkinek magának kell kiderítenie a technikáját, hogy mi alapján tudja elhagyni a dadogást. Próbálkozz, és néha imádkozz a gyógyulásodért.

Mindenestre van nekem olyan 2 m magas hihetetlenül erős ismerősöm, aki olyan, mint egy atléta, de hihetetlenül dadog. Ő ezzel él együtt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség