Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 22:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
cilla írta:
Kedves Mindenki!
Végre kaptam munkát, egy kisközértben!!!!!! :*: :*: :*: :*:
Holnap kezdek.Nagyon köszönöm az értem mondott imákat!
Erika, ezt jól eltaláltad, tényleg nem tudok ott lenni a találkozón.Nem kezdhetem azzal, hogy nem megyek dolgozni.Mégegyszer nagyon nagyon nagyon köszönöm az imákat, Mindenkinek!ISTEN áldjon meg Titeket! :*: :*: :*: :*: :*: :*: :*: :*: :*: :*: :*: :*: :*: :*: :*:


DICSŐSÉG AZ ÚRNAK!!!!!!!!

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 08:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Cilla!

Tudod mennyire örülök a sikerednek? NAGYON!!!! Sosem vontam kétségbe az ima erejét, de eddig azt hittem, hogy a hatósugara max. családi közegben érvényesül. Örömmel tapasztalom, hogy sokkal messzebbre hat, mint hittem. Sok sikert és kitartást!!! :D :D :D :) :) :wink: :wink:

Kedves Többiek!

Jó hétvégét kívánok Nektek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 10:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
HALLELUJA, HALLELUJA, HALLELUJA...ÉL AZ ÚR!
HALLELUJA, HALLELUJA, HALLELUJA...ÉL AZ ÚR!

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 10:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
NAPI IGE
--------

Énekeljetek az Úrnak, áldjátok az ő nevét; hirdessétek napról-napra az ő szabadítását.Beszéljétek a népek között az ő dicsőségét, minden nemzet között az ő csodadolgait! Zsoltárok 96:2-3

2006. 11. 10. - http://www.napiige.4u.hu /Innen szoktam kapni naponta emailben. Valószínüleg nem véletlen, hogy pont ez került mára.../

Ezt most tiszta szívől, örvendezve adom közre tesók, és boldog, áldott napot nektek!

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 22:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
én is Veled (és a többiekkel) együtt örülök, Cilla!
Az Úré a dicsőség! Sok erőt és jókedvet a munkádhoz!

szép estét, jó éjt minden erre járónak...

dorcsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 17:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Andi,
régen hallottunk.
A kérésedre priviben írtam néhány sort.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 22:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Valaki érdeklődött nálam hívő pszichiáter ügyében, de én sajnos egyet sem ismerek. Egy nem hívő család tizenéves, anorexiás lányáról volna szó, aki most is kórházban van. Kérlek imádkozzatok érte, hogy megtérjenek és meggyógyulhasson a lány! Ha valaki tud ilyen orvosról, kérem írja meg privát üzenetben az elérhetőségeit. Köszönöm.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 12:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Itt vagyok!
Bocsánat, hogy így hanyagollak Titeket, de ez a sok tanulás és tanulás..
Boglárka meg azt hitte, hogy megsértődtem rá és azért nem írok.. :oops: Egyébként jól esik, hogy többen hiányoltak :)!
Hívő pszihiáter van Szegeden, kb. 1 percnyire innét, ahonnan most netezek..
Neten biztos tudnánk találni mást is, hogyha megmondanád, kedves Semi, hol lakik a lány.
Én most a problémámmal kineziológushoz járok, az tény, hogy eddig csak ez a módszer tudott rajtam segíteni, nem tudom, nem-e érdemes lenne kipróbálniuk??? És amennyire én látom, nincs benne semmi Isten-ellenes.
Cillának meg azt mondhatnám: Én megmondtam :) :) :) !
Örülök.

Más: van egy nagy problémám!
Albérletben élek 3 lánnyal, közülük kettő nem viszi le a szemetet soha és nem pakolja le az asztalt, miután ettek!
A másik lánnyal a következő cselhez folyamodtunk: direkt nem vittük le a szemetet pár napig, már három zsák ott állt a lakásban, de nem jutott el az agyukig, hogy mi lenne a megoldás.
Szóltunk egyiküknek, hogy ugyan vigye már le, le is akarta vinni, de a lejáró ajtaja épp' zárva volt. Az a poén, hogy részéről ennyivel el is volt intézve a dolog, nem próbálkozott többször, végén én vittem le. Mégegyszer csináltunk egy tesztet: ugyanígy nem vitték le, pedig idejük lett volna rá.
Engem meg majd szétvet a düh, és nem tudom, hogy oldjuk meg ezt a problémát úgy, hogy ne legyen belőle harag, mert annak meg nem lett eredménye, hogy szóvá tettük a problémákat. Így is alig beszélünk a másik két lánnyal, érezhetően utálnak minket, az a poén, hogy mindkettő református keresztény. Bementem egyszer az egyikükhöz, amikor Ő nem volt itt, hogy bevigyem neki az asztalon hagyott fülbevalóját. Milyen felíratot látok az asztalán???? Azt, hogy SEMMI KERESNIVALÓD ITT!
Hát rég bántódtam már meg ennyire!! Amikor Ők nap, mint nap bejárnak hozzánk, mert nálunk van a TV... Az persze természetes!!
Egyszerűen nem tudom, mit kellene tennem. Abban bízom mindig, hogy majd belátják a hibáikat, hogy majd valamiféle belső igény támad a rendre, vagy egy kicsit kedvesebbek lesznek.. Hova tűnik ilyenkor a keresztényi szeretet fogalma?? És az az igazság, hogy magammal is kűzdenem kell, hogy nehogy durván kiosszam őket, küzdenem kell a haragom ellen. Tudom, hogy ez egy külső szemlélőnek talán nem tűnik akkora bajnak, de engem keményen próbára tesz! Próbálok szeretetet sugározni feléjük, de falakba ütközöm!
Segítsetek!

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 12:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Andi,

mi lenne, ha az albérlőtársakat leültetnétek egy beszélgetésre, és elmondanátok nekik, hogy mivel közösen laktok ott, jó lenne bizonyos feladatokat megosztani, s megállapodnátok, hogy pl. hétfőn, szerdán, pénteken ti viszitek le a szemetet, kedden, csütörtökön, szombaton viszont ők (napok megegyezés szerint).

Persze, rendetlen és inkorrekt emberek esetében előfordulhat, hogy ez sem válik be (de ezt ne döntsük el előre).
Nem túl lelkesítő, ha mások elhanyagolják a feladataikat, s rendszeresen meg kell csinálni helyettük, ezt megértem (munkahelyen élhet át az ember gyakorta ilyesmit), de feloldhatja a feszültséget, ha ezt a munkát is úgy végezzük, mintha Istennek végeznénk, iránta való szeretetből.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 13:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Igen, ha nem megy a munkamegosztás, a keserűséget kivédendő ,h. az Úrnak teszem...és lehet, h. lerakom az alapjait egy hiteles bizonyságtételnek...

de Schweitzerre gondolva, mindenképpen leülnék elosztani a közös feladatokat, leírnám papírra,ki mikor napos, h. követhető, ellenőrizhető legyen, ma ki a felelős a szemétért...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 13:03 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Igen, ezzel a felfogással próbálok élni én is, hogy Isten szerint szeretném a dolgaimat végezni, de az ó-emberem elő-elő tör/ne/. Ez elég elkeserítő. Azon gondolkozom, mi a keresztényibb? Szólni, vagy nem szólni?

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 13:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Közben újabb válasz érkezett. Hmm.. Amit mondtok, mostmár meggyőzött. Nekigyűrkőzöm és megpróbálom a tőlem telhető legnagyobb szeretettel megértetni velük, hogy: VIGYÉTEK LE A SZEMETET!!!!!!!! ÁÁÁÁÁÁ!!!! :wink:

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 13:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen vigyázz majd a HÁZASSÁGodban ;)

"igazságos teherviselés" házasságban (sem) könnyen alakítható ki, ha ÉRZÉKENY VAGY erre a dologra, érhetnek meglepetések :)

ez már nem a lakótársi "szövetség", hanem a házasság témája, de ha már szóbakerült: szoktam mondani, hogy akkor vagy kész a házasságra, ha kész vagy MEGHALNI...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 13:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Andi, mivel mi többen vagyunk itthon, szeptemberben egyeztetni szoktam a gyerekeimmel az órarend ismeretében, h. kinek mikor felel meg az esti romeltakarítás. Kitesszük a hűtőre és számon lehet kérni a mulasztót.

Ez szép példa, de már november van, a hűtőn semmi névsor...ebből adódóan kitalálhatod az aktuális mosogatókat mindennap.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 13:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen... nálunk is sokat lehet JAVÍTANI egy kis szervezéssel... de a TÖKÉLETES HELYZETET még nem sikerült előállítani :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség