Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 09:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A legfontosabb volt számunkra, ha valamilyen nagy meg-nem-értés volt közöttünk az együttjárás éveiben, h. újra és újra választ kértünk, vajon jól értettük-e,h. össze kell-e kötni az életünket . Volt amikor ezt mások miatt tettük, mert annyira megkérdőjelezték az összetartozásunkat. S ilyenkor Isten mindig megerősített abban, h. igen. Ezek után már nem volt gond az aktuális problémában a megoldást megtalálni, mert a legfontosabb a helyén volt:összetartozunk, s csak olyan megoldás jó, ami mindkettőnknek megfelel.
Nem tudom, milyen a természeted, én nem tudok a problémáról hallgatni egy percig se: amíg meg nem oldjuk, egy lépést se tudok tenni. A házasságban ez kitűnő prevenciónak bizonyult a lerakódó problémák kiküszöbölésére: Le ne menjen a nap a ti haragotokon. -amíg elevenen emlékszünk rá mindketten, addig megbeszélni, elrendezni, s aztán elfelejteni..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 10:21 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Erika írta:
A legfontosabb volt számunkra, ha valamilyen nagy meg-nem-értés volt közöttünk az együttjárás éveiben, h. újra és újra választ kértünk, vajon jól értettük-e,h. össze kell-e kötni az életünket . Volt amikor ezt mások miatt tettük, mert annyira megkérdőjelezték az összetartozásunkat. S ilyenkor Isten mindig megerősített abban, h. igen. Ezek után már nem volt gond az aktuális problémában a megoldást megtalálni, mert a legfontosabb a helyén volt:összetartozunk, s csak olyan megoldás jó, ami mindkettőnknek megfelel.
Nem tudom, milyen a természeted, én nem tudok a problémáról hallgatni egy percig se: amíg meg nem oldjuk, egy lépést se tudok tenni. A házasságban ez kitűnő prevenciónak bizonyult a lerakódó problémák kiküszöbölésére: Le ne menjen a nap a ti haragotokon. -amíg elevenen emlékszünk rá mindketten, addig megbeszélni, elrendezni, s aztán elfelejteni..


Igen..ilyenkor befogja a fülét a párom, és leüvölt, hogy hagyjam abba, ne mondjam tovább, nem érdekli. Pedig halkan, és szeretettel könyörgök azért, hogy oldjuk meg, mert elmérgesedik a helyzet. /régen nem ment a szeretettel való könyörgésem, nekem se/

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 12:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hát egyet azért tudatosítani kell,h, mindig lesznek mindkettőkben olyan dolgok, amik a másikat nem érdeklik. Ezzel vess számot, h. ami őt nem érdekli, az neked mennyire fontos, el tudod -e fogadni, h. ebben a dologban sosem fogtok megegyezni, ezt el kell tűrni, de ezzel együtt összetartoztok.

de ha olyan lényeges dologról van szó, h. mindenképpen szeretnéd,h. változzon...és őt ez egyáltalán nem érdekli- akkor imádságban, az Ige előtt harcold meg, keresd meg, hol van a hiba, tudtok -e együtt lépni ma is, nemcsak a kapcsolatotok kezdetén.Nem az a lényeg, h. halkan mondd, imádságban kérd el az alkalmas időt a probléma feltálalására, de akkor aztán ne tágíts.Ami téged bánt, az kell h. őt is érdekelje.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 14:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Erika írta:
Hát egyet azért tudatosítani kell,h, mindig lesznek mindkettőkben olyan dolgok, amik a másikat nem érdeklik. Ezzel vess számot, h. ami őt nem érdekli, az neked mennyire fontos, el tudod -e fogadni, h. ebben a dologban sosem fogtok megegyezni, ezt el kell tűrni, de ezzel együtt összetartoztok.

de ha olyan lényeges dologról van szó, h. mindenképpen szeretnéd,h. változzon...és őt ez egyáltalán nem érdekli- akkor imádságban, az Ige előtt harcold meg, keresd meg, hol van a hiba, tudtok -e együtt lépni ma is, nemcsak a kapcsolatotok kezdetén.Nem az a lényeg, h. halkan mondd, imádságban kérd el az alkalmas időt a probléma feltálalására, de akkor aztán ne tágíts.Ami téged bánt, az kell h. őt is érdekelje.


Ezek olyan dolgok, amin változtatni lehet. Pl. ha ő nem szereti a tavakat, én meg annyira nem lelkesedek a hegyekért, attól még néha eleget tehetünk a másik vágyainak...Hogy örömöt okozzunk a másiknak.
Volt alkalmas idő, volt feltárás szeretetben, nagy nehezen volt megértés is a részéről, de nem változott semmi...
:(

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 14:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Kikkalány: nagyon gondolok rátok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 14:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
kamilla írta:
Kikkalány: nagyon gondolok rátok.


Köszi Kamilla! Köszönöm... :cry:

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 23:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
a matek zh-m sikeréért kérnék imát... amit kb 8 óra múlva kezdek írni :?

köszönöm!!

jó reggelt ;)

dorcsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 11:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Képzeld Erika mi történt...
Egy gondolattal összefoglalva, amit édesapám szokott mondani:
"Isten malmai őrölnek"

A páromnak teccik Érd, ahová költöztem, csak keresztanyám háza nem annyira, szóval...mert lenne mit csinálni...persze ez nekünk lehetőség, mert építkezhetnénk, leendő ifjú-házas életünket ott kezdhetnénk, elszeparáltan. De hát persze bűzlik a drágámnak a meló:)
És hát gondok voltak a céggel, meg a főnökkel, ahol eddig dolgozott /kertészmérnök egyébként/. Elég komoly dolgok. Nem fizettek neki. Közben melót keresett, viszont két érdi lehetőségről is lecsúszott, mert le akart csúszni...Már mindenki látja a környezetemben, hogy okkal helyezett engem is Érdre Isten /én még konkrétan nem tudom miért/ és a páromnak is ott lenne a helye, csak hát mindig variál...Na erre most!!! VÉGRE, elfogadott egy állást, ami hasonlít a régihez, de megbízhatóbb. Gödön van székhelye. Onnan indult a melóskocsi, és őt felvették Dunakeszin. És tudod hová vitték? Hol volt a cél? ÉRD!
Hát én akkorát nevettem, amikor reggel meglepődve felhívott "hajnalok-hajnalán"! ISTENNEK VAN HUMORÉRZÉKE:)
Ő visszahozta Érdre úgy a páromat, hogy nem is tudott róla... :)
Komolyan:) Minden keserűségem elszállt, mert ráláttam Isten kezének művére :) Szóval az Úr munkálkodik! Csak nekem ki kell várnom :oops:

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 12:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kikka, örülök, h. tapasztalod,h. az Úr csodásan működik.
Ha a vőlegényednek gondja van a munkával, akkor feltétlen hívd el őt is a találkozóra. Velem is jön a férjem, estére biztosan semmi másról nem fog neked beszélni, csak az építkezésről,/ a férjem majd úgy beoltja/. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 12:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Erika, Boglárka és testvéreim az Úrban!
Kérlek gondoljatok rám, holnap délután 2-kor.Megint megyek munkára jelentkezni.Persze egész héten mentem, de semmi siker.Kérlek támogassatok imáitokkal.Előre is köszönöm.Nagyon izgulok és félek is, mert
annyi helyen voltam már, és semmi.Önbecsülésemről jobb nem is beszélni.
Boglárka!Nem voltam hétvégén gyülekezetben.Holnap írok, hogy mi történt.
Áldás Békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 12:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Köszi Era:) Igyexem elrángatni, de ahhoz külön imaharc kell, mert nehezen moccan :?

Cilla! Az Úr áldja meg munkakeresésedet és önbecsülésedet, hiszen az értéked mit sem változik attól, hogy az emberek még nem látják mekkora kincs vagy! Az Úrnak mindenképpen, hiszen nagyon szeret!
Ez legyen előtted! És mi is szeretünk! Ne aggódj...megtalálod a helyed...tudom, hogy nehéz, én is voltam ilyen helyzetben.

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 13:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Kedves Erika, Kikka, Cilla!

Jó olvasni benneteket, jó osztozni egymás terhében-örömében, biztatni és biztatva lenni. :) Hála az Úrnak ezért! Gondolok rátok imában, legyen veletek az ÚR mindenben!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 15:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
jaj, Kikkám de jó :)

komolyan fellélegzés volt végre pozitívumot olvasni tőled, rólad :)
csodás az Úr!!

"Olyan jó vagy hozzám, nincs szó, mellyel elmondhatnám. A hálám túlcsordul, s a szívem újra lángra gyúl Érted. Bárcsak ki tudnám fejezni szeretetem és a hálám!"
Ezt énekelgetem az Úrnak ma egész nap, tegnap este énekeltük a dicsőítésben...
és valóban így van :D

gondolok a többiekre is!!
Bízzatok az Úrban

puszi dorcsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 19:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Cilla!

Úgy szeretnélek megvigasztalni, megbátorítani, tudom, mi az alacsony önbecsülés.Tavaly hetente bejártam a munkaügyre szégyenkezni, de hála az Úrnak már ennek vége.
Imádkozom érted, h. nyugodtan, felszabadultan légy jelen azon a megbeszélésen.írok egy énekszöveget, mindig ezt énekelgettük vizsgára menet, és a félelem olyankor kereket oldott mellőlünk:




Ne félj, ne félj, én veled vagyok
segítek rajtad, én harcolok,
ne félj, ne félj, csak nézz reám
szerettelek már ott a Golgotán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 20:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Erika, Najda, Kikka, és Mindenki!
Nagyon köszönöm a bátorítást.Azzal, hogy Kikka azt írta, hogy szeret az Úr,
és még Ő is, ez erőt ad a holnapi naphoz.Erika megjegyzem és szívembe zárom ezt a kis verset.Nagyon köszönöm, hogy vagytok, és ilyenek vagytok.
Szavaitokból a szeretet sugárzik, és persze sok mindenre szükségem van, de
legjobban a szeretetre.Nagyon hálás vagyok ezért Nektek. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség