Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1288 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 86  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 03., szerda 07:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
EGYHÁZTÖRTÉNETI ÉRDEKESSÉGEK

"Egy igazán protestáns főember a 17. században még egyáltalán nem idegenkedett a bibliaolvasástól. Van olyan krónikánk, amelyik Bocskai István alázatának bizonyítékát látta abban, hogy nem kell neki István koronája, csak széles szablyája, termetes bibliája. Egy forrás külön kihangsúlyozza, hogy az eperjesi győzelem után, a füleki várba visszavonult hajdúság élén, míg serege javában vigadott, torozott, addig Bocskai sátorába vonult, hogy magányában kapcsos Bibliáját olvashassa. Bibliájuk jegyzetei szerint Bethlen Gábor életében 17-szer, I. Rákóczi György pedig több mint harmincszor olvasta végig a Szentírást.

Kemény János önéletírásának egyik pontján annak okait fejtegeti, hogy az 1645-ös linzi békekötés miért gyümölcsözött oly keveset Magyarország közjavára. Ezt mondja a többek közt:
"Magyarországnak mind lelki testi szabadságának helyreállítását tettük vala fel célul, de az Isten látá a szíveket, és hogy a fejedelmek csak praetextusnak /ürügynek/ csinálják az Isten dicsőségét, de az alatt a magok világi hasznokat keresik, amint a dolgoknak kimenetelei is ezt minden helyeken megmutatták; nem csuda hát, hogy az Úr Isten is a fejedelmeket és nemzeteket, kívánságok szerént való végekkel nem boldogítja."
Kemény János lényeges és jellemző vonást talált el, amely a magyar protestantizmus küzdelmein végighúzódik csaknem mindenütt. Illésházy István bizonnyal nemcsak a vallásszabadságért, hanem a saját nádorságért is küzdött Bocskai István oldala mellett."

(Kovács Kálmán Árpád: Gondolatok a reformáció némely vitás kérdéseiről. - internetről, egyhazeskozelet)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 04., csütörtök 12:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"... multik, céges közegek olyan változásokat képesek meglépni a profit érdekében, amit mi Isten dicsőségére és embertársaink üdvössége érdekében képtelenek vagyunk. Ékes példája a konfliktusok kezelése: nem engedik meg maguknak piaci szereplők konfliktus fenntartását, mert tisztában vannak vele, hogy személyes sérelmek nem állhatnak az együttműködés és a közös célok útjába.

Tegyük a szívünkre a kezünket: hány gyülekezetet, csoportot, vagy kezdeményezést tudunk, ami belefáradt, akár végképp ki is fulladt két fél torzsalkodásába…? Pedig, ha valakinek van elhívása a közös munkára, és szent a közös célja, azok mi vagyunk."

(B. V. - internetről, megvanirva)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 05., péntek 14:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"A halál hozzátartozik az élethez. De azt is tudom, hogy nem pont, hanem kettőspont."
Gyökössy Endre (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 08., hétfő 19:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"A depresszió ellentéte nem a boldogság, hanem az életcél."

Tim Dilena (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 10., szerda 13:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"A föld legsokszínűbb és legbefogadóbb helye a keresztény egyház. Ez statisztikai, demográfiai, szociológiai tény.
Az evangélium ugyanis mindenkinek ugyanolyan alacsonyra és ugyanolyan magasra helyezi a lécet. Nincs kivétel. Először meg kell alázkodni, majd meg kell szentelődni. Először olyan kicsivé kell válni, mint egy gyermek, utána olyan naggyá, mint Krisztus. Mindehhez a segítség a Szentlélek.
Ezen a helyen mindenkit várnak!"

Szabados Ádám (internetről)


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2021. nov. 12., péntek 04:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 12., péntek 04:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"Minél beljebb megyünk a keresztény hit szívébe, annál hangosabbá válik a kettős parancs:
'Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.
Szeresd felebarátodat, mint magadat.'
Erről ismerszik meg a valódi kereszténység."

Szabados Ádám (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 16., kedd 05:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
SPORT

Marco Rossi magyar szövetségi kapitány mondta a varsói focimeccs után:

"Nem tudom, hogy önök észrevették-e, de a padomon volt egy sálam, egyik felén lengyel, a másikon magyar szimbólumokkal, a népek közötti barátság jegyében. Ezt a szurkolóinktól kaptam. Fantasztikus lenne, ha minden meccsen ilyen hangulat lenne! Szenzációs érzés volt, amikor a lengyelek megtapsolták a himnuszunkat! Ez annyira segíti a sportot! Csodálatos volt! Nagyon szeretném megköszönni minden lengyel szurkolónak ezt a csodálatos érzést.”

(internetről - 2021. nov. 15.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 16., kedd 12:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"Csak ha valaki ismeri Isten nevének kimondhatatlanságát, akkor mondhatja ki Jézus Krisztus nevét is. Csak ha valaki annyira szereti az életet és e földet, hogy úgy érzi, vele mindent elveszít, és vele minden véget érni látszik, akkor hihet a holtak feltámadásában és az új világban. Csak ha valaki hagyja Isten törvényét érvényesülni önmaga felett, bizonyára csak akkor beszélhet a kegyelemről is. Csak ha az Isten ellenség feletti haragja és bosszúja érvényes valóság marad, akkor érintheti meg valami a szívünket a megbocsátásból és az ellenség-szeretetből. Aki túl gyorsan és közvetlenül akar újszövetségi módon létezni és érezni, az véleményem szerint nem keresztény. Az utolsó szót nem lehet és nem szabad az utolsó előttit megelőzően kimondani. Az utolsó előttiben élünk, és az utolsóban hiszünk."

D. Bonhoeffer: Jöjj velem! (internetről)

*

A jó hír nem a rossz letagadásáról, hanem a rossz legyőzéséről szól.
A kegyelem nem a bűnt tagadja, hanem a bűnbocsánatot hirdeti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 21., vasárnap 07:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az egész 90. zsoltár arról szól, hogy mennyire kicsik is vagyunk. Hogy magunkat megvalósító, magunknak emlékműért dolgozó emberek, mi bizony semmik vagyunk, ha Isten is belekerül a halmazba. Isten mérhetetlenül nagyobb, erősebb. Minden testnek van tömegvonzása, de a Földéhez képest semmi, ezért sem érezzük. Valahogy így vagyunk mi is Isten mellett. Kicsik vagyunk, mérhetetlen, amit teszünk az Örökkévaló mellé téve.

Ez a kicsiség jó, ez nem befejezetlenség, nem keveset jelent, nem kudarc. Ez felszabadító perspektíva. Maga a zsoltár sziklaszilárd hitvallás, olyan emberé, aki el tudta engedni, hogy Istenhez mérje magát, az eszét, az erejét és a jelentőségét. Az van odaírva, hogy Mózesé...

'Kicsi vagyok' – ezt mondhatom... Elengedtem a nagyság illúzióját. Én kicsi vagyok, Isten a nagy."

Bella Péter - internetről


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 26., péntek 21:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"Isten a világmindenség harmóniájának karmestere. A tudós pedig csupán az Univerzum című zenemű partitúráját lapozgatja."

Teller Ede atomfizikus (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 29., hétfő 19:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"Ma mindazokkal az áramlatokkal szemben, amelyek igyekeznek meghódítani a maguk számára az emberiséget, amelyek igyekeznek oly irányba magukkal ragadni az embert s oly medret ásni az emberiség jövőjének, amely messze vinné el az embert Krisztus tanától és a Krisztus tanításában föllelhető boldogságtól,
a mai világban bajtársaknak kell érezniök magukat mindazoknak, akik egy ideális világnézet hatása alatt állanak, akik Krisztus tanát akarják hirdetni, /... /és akik arról vannak meggyőződve, hogy Krisztus igazságaiban vannak az emberi boldogságnak olyan tényezői, amelyek messze fölötte állnak mindannak, amit a világ nyújthat nekünk.
...

Az én meggyőződésem, hogy mindazzal a sok kísértéssel szemben, amit kulturális téren is jelent a modern élet a keresztyén emberre nézve, csak az az egyéni hit állja ki a tűzpróbát, amelyet nem gépiesen sajátítottunk el, hanem amelyet az igazság becsületes keresése által magunk szereztünk meg magunknak."

Tisza István, 1917. - internetről


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. nov. 30., kedd 08:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
HEIDELBERGI KÁTÉ
(részletek)

1. Mi életedben és halálodban egyetlen vigasztalásod?

Az, hogy testestől-lelkestől – akár élek, akár halok – nem az önmagamé, hanem az én hűséges Uramnak és Megváltómnak, Jézus Krisztusnak a tulajdona vagyok.
Ő drága vérével minden bűnömért maradéktalanul megfizetett, és az ördög hatalmából megszabadított.
Úgy megőriz, hogy mennyei Atyám akarata nélkül egy hajszál se hullhat le fejemről,
sőt mindennek üdvösségemre kell szolgálnia.
Ezért Szentlelkével bizonyosságot ad örök életemről,
és szív szerint hajlandóvá és késszé tesz arra, hogy szüntelenül neki éljek.


2. Mit kell tudnod ahhoz, hogy ezzel a vigasztalással boldogul élhess és halhass?

Először azt, hogy milyen súlyos a bűnöm és nyomorúságom.
Másodszor azt, hogy miképpen szabadít meg Isten a bűnből és nyomorúságból.
Harmadszor, hogy szabadításáért milyen nagy hálával tartozom Istennek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. dec. 06., hétfő 19:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
Mi az Úr félelmét választottuk - We choose the fear of the Lord
(egy jó írás és egy szép dal)

https://magazin.ezazanap.hu/hivok-es-isten-felelme/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. dec. 11., szombat 06:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
Erő, szeretet, józanság.

https://www.igeidok.hu/globusz/termesze ... ista-modon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. dec. 11., szombat 19:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
Gerenda és szálka:

https://magazin.ezazanap.hu/hivok-geren ... -szalkaja/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1288 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 86  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség