Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 87  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2022. ápr. 26., kedd 05:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az embernek 2 év kell, hogy megtanuljon beszélni, és 40 év, hogy megtanuljon hallgatni."
Hemingway


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. máj. 11., szerda 15:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Ismeretlen szerző:

"Egy bizonyos retorikust megkérdeztek, hogy mi az ékesszólás első szabálya, és ő azt válaszolta, hogy a helyes előadásmód. Mi a második szabály? A helyes előadásmód. Mi a harmadik szabály? A helyes előadásmód.
Éppen így, ha valaki megkérdez engem a keresztény vallás első, második és harmadik szabályáról, mindig ezt válaszolom: az alázatosság."

(MERA Antenna folyóirat, 2005/2)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. máj. 22., vasárnap 15:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Mi nem mások kárára vagyunk, épp ellenkezőleg: keresztény értékrendünk, életvitelünk, bizonyságtételünk és munkamorálunk révén megszentelődésére lehetünk azoknak, akik között élünk.”

Szenn Péter, horvátországi ref. püspök (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. máj. 23., hétfő 06:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Ha Isten velünk van, nincs ellenség, aki árthatna. Nincs ok gyűlölködni, nincs ok vérremenő harcot vívni egymással. Ha Isten velünk, akkor semmiféle ellenség nem győzedelmeskedhet rajtunk. Akkor nincsen szükség a gyarló emberi eszközök kijátszására a másik ellen. Ha Isten velünk, akkor bátran lehetünk megbocsátóak, bátran lehetünk szeretettel ellenségeink iránt, mert nincs ok a félelemre, a gyűlöletre."

Márton Gergely (internetről, megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. máj. 23., hétfő 06:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"A szeretet nem érzelem, hanem döntés.
Az a legjobb, amikor olyan embert tudsz szeretni, akit nagyon nehéz."

"Nagyobb felelősséget kaptam, amikor egy missziós háznak lettem a koordinátora, ami vezetőszerep, és egyben példaképnek is kellett lennem. Fontos, hogy mindig két koordinátor van azért, hogy Jézus köztük legyen; hogyha egy lenne, akkor abba a hibába esnénk, hogy elbízzuk magunkat, de ha ketten vagyunk, akkor gyakran meg kell halni a saját akaratunknak."

Fejér Domonkos misszionárius (internetről, 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. máj. 24., kedd 07:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Az öt szeretetnyelv (Five Love Languages)
"egy pár- és pszichoterápiai fogalom, amelyet Gary Chapman amerikai író, párkapcsolati szakértő, házassági tanácsadó, lelkész alkotott meg 1992-ben.

Chapman szerint a szeretetnyelv az a mód, ahogy az adott ember kifejezi és megéli a szeretetet.

Az öt szeretetnyelv a következő:

Elismerő szavak
Minőségi idő
Ajándékozás
Szívességek
Testi érintés

Ezek közül mindannyiunknak van egy elsődleges és egy másodlagos szeretetnyelve, amelyek mélyebben hatnak ránk az összes többinél.

Az elmélet szerint, ha nem beszéljük párunk elsődleges szeretetnyelvét, akkor ő valószínűleg nem érez kellő szeretetet, még akkor sem, ha a többi nyelvet jól 'beszéljük'.

Chapman javaslata, hogy a másik ember szeretetnyelvét úgy próbáljuk felfedezni, hogy figyeljük meg, hogyan fejezi ki a szeretetét mások felé, valamint mi miatt panaszkodik a leggyakrabban, illetve mit kér leggyakrabban a párjától. Az elmélete szerint az emberek természetes módon úgy nyújtanak szeretetet, ahogyan másoktól is várják annak kifejezését, és a párok között jobb kommunikáció valósítható meg, amikor az egyik olyan szeretetnyelven tudja kifejezni a gondoskodását, amit a másik megért."

(internetről - wikipedia)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. máj. 25., szerda 06:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Timothy Keller a keresztyének megosztottságáról:

"Mindenesetre az tükrözi jobban a Megváltót, aki őszintén, könnyekkel és kegyelemmel válaszol erre a megosztottságra, és valószínűleg ez az eredményesebb is a nem hívők megnyerésében és a hívek megszentelődésében. A kegyesen viselkedő fél boldogul végül a legteljesebben. Ez azt jelenti:

Meg kell bocsátanunk, ha megbántottak minket.
A megbocsátás annyira fontos volt Jézus számára, hogy ellenségeinek megbocsátva halt meg (Lk 23,34). Amikor gyalázták és szidalmazták, soha nem válaszolt hasonlóan (1Pét 2,23). Akkor nekünk mennyivel inkább kegyelmesnek és megbocsátónak kellene lennünk Krisztusban testvéreink irányában, akik ellenünk vannak?

Inkább evangelizáljunk és építsünk, mintsem polemizáljunk.
A kultúránkban és egyházainkban tapasztalható megosztottságot a jobb- és baloldal táplálja. Mindkét oldal a lehető legtöbbet akarja kihozni az egyházból saját politikai programja megvalósítása érdekében. Mindkét fél ragaszkodik ahhoz, hogy erkölcsileg ő a magasabb rendű, és ő harcol az igazság és jogosság oldalán. Mindkét oldal szakmányban gyártja azokat a videókat, mémeket és cikkeket, amelyekkel azokat veszik célba és azokat támadja, akik nem igazodnak hozzájuk.
Néha szükség van vitákra, de azok gyógyszer, nem pedig táplálék. Nem lehet gyógyszereken élni. Hosszú távon kimerítők az állandó polémiák, és szellemileg sem építők.
Az a (keresztyén) mozgalom lesz sikeres, amelyik azzal szerez hírnevet, hogy lenyűgözően jók a prédikációi, az írásai, a tanítása és a pásztorolása, és ezekkel szellemileg táplálja hallgatóit és olvasóit, változásokat előidézve bennük."

(internetről - evangelikalcsoport hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. máj. 26., csütörtök 14:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Részletek egy tévériportból. Tóth Gabi énekesnő:

"Hiszem, hogy vannak isteni csodák, olyan pillanatok, amelyektől egy egész életút megváltozik."

"Azokat az időket éljük, amikor a hitünkről már beszélni kell és igenis bátornak lenni, mert a keresztényüldözés már elkezdődött, még ha nem is látványosan."

"A tekintetekből egyből látom, hogy ki az, aki hívő a közönség soraiból. Összenézünk és mérhetetlen biztonságot érzek."

(internetről - 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. máj. 28., szombat 19:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Szeretni kell azt, amit csinál az ember, és szeretni kell azokat, akikkel dolgozik."

Tardy László karnagy (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. máj. 30., hétfő 11:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Vegyes "érzések kavarognak bennem, mikor nagypéntekre gondolok, Jézus Krisztus kereszthalálára. Ennek a napnak soha nem lett volna szabad eljönnie. Ennek a történésnek soha nem lett volna szabad megtörténnie.
Ugyanakkor ma az egyetlen esélyem Isten előtt, hogy Jézus Krisztus szeret, és az életét adta cserébe az enyémért, hogy élhessek. Ha nem történik meg, akkor semmi esélyem.
Vajon örülök Krisztus halálának? Nem. Elfogadom? Igen. Ezzel tudom megmutatni, hogy mennyire bánt, de mennyire becsülöm."

Soós Szilárd (internetről, megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. máj. 30., hétfő 14:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Aki szenved attól, hogy Isten távol van tőle, attól Isten már nincs is messze."

Paul Breymaier (internetről)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2022. jún. 03., péntek 18:20-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. jún. 03., péntek 18:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Lackfi János költő, író, műfordító:

"Valahogy muszáj érzékeltetni, milyen vulkanikusan, ellenállhatatlanul, őrülten szeret az Isten, nem csak amolyan hittankönyvi egykedvűséggel."

(internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. jún. 03., péntek 18:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Mi a legfontosabb az életben?
Beteg gyerekek értékítélete:

https://katolikus.ma/mi-a-legfontosabb- ... -valaszai/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. jún. 07., kedd 19:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet."
Bethlen Gábor (1580-1629)

(internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. jún. 09., csütörtök 11:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Ha egy misszionárius megveti a népet, amelyhez küldetett, nem tudja az evangéliumot se hirdetni nekik. Saját népünket is csak úgy tudjuk szolgálni, ha szeretjük."

Szabados Ádám (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség