Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 87  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2022. jún. 09., csütörtök 16:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Michael W. Goheen szerint
"A történetek úgy működnek, hogy beléjük lépve elfogadjuk törvényszerűségeiket. Belülről éljük át a könyveket, filmeket, színdarabokat is, de eljön a pillanat, amikor ezek véget érnek. Rövid időre a narratívájukban élünk, elszórakoztatnak minket, talán bölcsességre is oktatnak, de véget érnek, és ezután visszatérünk a valódi világba.
A Biblia viszont nem így működik, mert a Biblia adja nekünk az igaz világot. Minden mást a Biblia nagy történetébe kell beleillesztenünk."

(internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. jún. 16., csütörtök 05:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
“Ha rossz úton haladunk, akkor az előrehaladás azt jelenti, hogy hátraarcot hajtunk végre, és visszamegyünk a helyes útra. Ebben az esetben az, aki leghamarabb fordul vissza, a leghaladóbb ember.”

C. S. Lewis. (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. jún. 20., hétfő 09:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Interjú Balog Zoltán püspökkel:

https://777blog.hu/2022/06/20/a-krisztu ... puspokkel/ 2021


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. jún. 30., csütörtök 15:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"A rend nemcsak, hogy nem magától alakul ki, de nem is marad fenn magától. Ez csak a káosz sajátossága. (...)
Így van ez a teremtett világgal is. Isten létrehozott egy csodálatos világot. Belefektette teremtői fantáziáját és Lelkének erejét. Egy isteni gondolat, szisztéma szerint egymás mellé tette, elrendezte a dolgokat. Megteremtette az Úr a mennyet és a földet, és mikor az egész kozmikus "babaszoba” elkészült, megteremtett bennünket, embereket is.
Az Isten rendjében mindennek és mindenkinek megvan a kijelölt helye, ahol a legjobban tudja betölteni feladatát, ahol a legtöbbet tudja tenni az "ékes és szép” rend megőrzéséért, fenntartásáért. Mert a rendből következik a jó működés, a rendes működés pedig nemcsak jó, hanem szép is egyben. (A teremtéstörténetben, amikor azt olvashatjuk, hogy "látta Isten, hogy amit teremtett az jó”, a héber "tób” szó szépnek is fordítható.) Ezért lehet a rendben gyönyörködni, és jó benne lenni."

Pálfi Zsuzsanna (internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. júl. 01., péntek 06:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"A mai embereket inkább érdeklik a tanúk, mint a tanítók.
Ha hallgat is a tanítókra, azért teszi, mert egyben tanúk is!”

VI. Pál pápa (forrás: magyar kurír)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. júl. 02., szombat 07:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
KERESZTYÉN...

"Van tipikusan keresztyén foglalkozás, de az ritka... Általában az ember lesz keresztyén. Egy jellemfejlődésen megy át. A hit alakítja őt magát és utána a megváltozott gondolkodásán keresztül az életvitelét is. Valóban kialakul egy másféle viselkedés, életmód, ami rögzül, és ezt kultúrának fogjuk nevezni.

Ez a kultúra hosszú távon – évtizedekről, századokról, ezredekről beszélünk – létrehozza a hagyományt. De alapvetően a forrása a keresztyén ember Istennel, Jézus Krisztussal való kapcsolata. Amikor tehát a keresztyénségről beszélünk, akkor erről a kapcsolatról és az abból fakadó életmódról, cselekvésről, késztetésről, attitűdről, habitusról beszélünk.

A problémánk abból szokott fakadni, amikor a keresztyén hagyományt és kultúrát próbáljuk önmagában értelmezni és továbbadni, a Krisztushoz való tartozás nélkül...

Ha józanul belegondolunk, egyetlen igazi hagyományunk van, az élő Istennel való élő kapcsolat. Krisztushoz tartozunk, ezért vagyunk keresztyének. A jelző ennek szól. Ez alakítja az életünket, a világban betöltött szerepünket, életmódunkat, egyházunkat. Ezért lehet évszázados, évezredes kultúránk, hagyományunk, mert van alapja. Ebben a világban élünk keresztyén, Krisztushoz tartozó emberként. Azt az életet, amit a bioszférában kaptunk, azt Krisztussal egyeztetve éljük."

Soós Szilárd (internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. júl. 07., csütörtök 16:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Gáncs Tamás: Van egy újabb álmom (részlet)

"... Oly sok mindentől féltik a kereszténységet ma is. De a legtöbben a legfontosabbat mégis kihagyják. A kereszténységet leginkább magától kell félteni. Attól, hogyha közhelyes lesz. Attól, hogyha hatalmi harcok színtere lesz. Attól, ha mindig külsőségekre fogja, hogyha létszámában csökken. Attól, hogyha nem képes a ma élő emberek mai kérdéseire ma élő, releváns választ adni, az evangélium felszabadító erejéből táplálkozva. Attól, hogyha nem képes összefogni és az ökumenét komolyan venni, nemcsak plakátokon, szólamokban, kirakatban, hanem valóságban. Nemcsak szavak szintjén, hanem a közös ügyek komolyan vételével...
Van egy álmod?... "

(internetről - evangelikus hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. júl. 09., szombat 12:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
DIHIDROGÉN-MONOXID

"Egy amerikai 14 éves középiskolás fiú elkészített egy felhívást a “dihidrogén-monoxid” vegyület betiltására, és utána megnézte, mennyire tudja meggyőzni az embereket, hogy aláírásukkal támogassák.
A betiltás támogatására a következő okokat hozta fel:
1. a vegyület erőteljes izzadást és hányást képes okozni
2. a savas esők egyik fő komponense
3. gáznemű halmazállapotban égési sérüléseket okozhat
4. nagy mennyiségű belélegzése fulladást okoz
5. hozzájárul a természet eróziójához
6. erősen csökkenti az autófékek hatékonyságát
7. kimutatták rákos daganatokban.

A diák 50 embert kért fel a betiltást sürgető felhívás aláírására. 43 aláírta. 6 azt mondta, még gondolkodik.
1 tudta mindössze, hogy a dihidrogén-monoxid (H2O) a víz kémiai elnevezése.

A felhívás egy dolgozat része volt, hogy bemutassa, milyen kevés tudományos ismerettel rendelkeznek azok az emberek, akik szavazó polgárok és demokratikusan akarnak életről, halálról, kultúráról és egyéb társadalmi kérdésekről dönteni."

(internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. júl. 15., péntek 17:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az egyház emberekből áll, és az emberek esendőek. De ahelyett, hogy kritizálnám, inkább azt nézem, mit tudnék tenni, hogy építsem az egyházat”

Andrea Bocelli énekes (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. júl. 17., vasárnap 17:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Ki kell mondanunk! Válság van. És ami még nagyobb gond, hogy a válság alapvetően nem gazdasági eredetű hanem az emberi szívek, lelkek válsága hozta el azt az összeroppanást, ami a jelenben zajlik. Keressük az okot, a bűnöst, de olyan ez, mint amikor az ember reggel araszol bent a városban és nem érti miért van dugó, holott a válasz teljesen egyértelmű. Ő maga a dugó. Az élet nagy társadalmi feszültségeiben alapvetően elég lenne minden egyénnek magába néznie és rájönne, hogy a kialakult helyzet pont annyira múlik rajta, mint a másikon. De mégsem tesszük. Nincs lelkiismeret vizsgálat, néha már az is kérdés, hogy lélek van-e.

Martin Luther King leegyszerűsítve azt vallotta, hogy van egy felsőbb szintű rend, és van egy alsóbb szintű földi rend melyet mi alakítunk ki. A világ akkor van egyensúlyban, nyugalmi állapotban, amikor a két szint között teljes az összhang. Amikor az emberi törvények az Istenit másolják, pontosabban arra épülnek.

A második világháború után a nyugati világ a történelem során a lehető legnagyobb mértékben közelítette meg az ideális paradicsomi állapotot, majd az 1970-es évektől valami megváltozott....
A keresztény nyugati világ az elmúlt 50 évben nem a saját törvényeit akarta közelíteni az istenihez, hanem az isteni törvényeket akarta úgy átalakítani, hogy azok kiszolgálják, legitimálják a hamis és tévútra vezető földieket.
Ma nem történik egyéb a világban, minthogy az elmúlt 50 év egyenlegét közli velünk a rendszer, amit építettünk..."

Plank Ádám (internetről - 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. júl. 18., hétfő 07:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Mi, keresztyének, gyakran csak fél szívvel vagyunk a teljes igazság oldalán.
Mások viszont teljes szívvel a hazugság oldalán állnak.”

Richard Wurmbrand (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. júl. 19., kedd 19:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"A kapcsolatainkat nem az teszi tönkre, hogy problémáink vannak, hanem ahogyan egymással bánunk, amikor nehézségek lépnek fel. Amikor nehezedik az élet, bánjunk még jobban egymással.”

Pál Feri atya (internetről, evangelikus hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. júl. 22., péntek 11:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"A Krisztussal való személyes kapcsolat az énünk egyfajta halála. Aki fél tőle, én csak azzal tudom biztatni, hogy utána van feltámadás is."

Szabados Ádám (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. júl. 26., kedd 19:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
MÉGIS

"Ha jót teszel, megvádolhatnak, hogy önzés és hátsó gondolat vezérli cselekedeteidet,
mégis tégy jót!
Ha sikeres vagy, hamis barátokat és igazi ellenségeket nyerhetsz,
mégis érj célt!
A jó, amit teszel, holnap már feledésbe mehet,
mégis tedd a jót!
A becsületesség és őszinteség sebezhetővé tesz,
mégis légy becsületes és nyílt!
Amit évek alatt felépítesz, egy nap alatt lerombolhatják,
mégis építs!
Az embereknek szükségük van a segítségedre, és ha segítesz, támadás érhet,
mégis segíts!
A legjobbat add a világnak abból, amid csak van, s ha verést kapsz is cserébe,
mégis a legjobbat add a világnak, amid van!"

Kalkuttai Teréz anya (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. júl. 28., csütörtök 10:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Tejnek itala vagy kemény eledel?

https://www.evangelikalcsoport.hu/2022/ ... mposodese/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség