Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 87  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 06., kedd 18:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Egyre kevésbé fontos, hogy én mit kapok: annyi mindent megkaptam már az élettől, hogy egyre kevésbé bánt, ha valamit nem kapok meg. Ez nem szerénység, alázatoskodás, egyszerűen annak az öröme, hogy amim van, az fontosabb annál, ami hiányzik. Már nem én vagyok a fontos. Elviselem, ha valahol valami nélkülem zajlik, már nincs bennem „FOMO”, vagyis félelem a kimaradástól (FOMO: fear of missing out, félelem attól, hogy kimaradunk valami fontos élményből, tapasztalatból.).

Egyszer egy jópofa lelkész ismerősöm tartott nekünk előadást munkájáról, akkor éppen hajléktalanok között dolgozott. Feszült figyelemmel hallgattuk, amikor egyszer csak felsóhajtott: „Hogy én hogy unom magamat!” Jót röhögtünk. Pedig igaza volt: van, amikor az ember eljut arra a pontra, hogy önmagát unja, a saját hangját, azt, hogy róla szólnak a dolgok, hogy ő beszél. Egy ideig persze fontos („Csak én birok versemnek hőse lenni…” – írta Babits A lírikus epilógjában), de egy idő után már nem leszek érdekes a magam számára. Nem valamiféle kegyes önfeláldozásról van szó, hanem arról, hogy a másik érdekesebb nálam. Unni magamat nem azt jelenti, unatkozom, hanem azt: már nem találom magamat annyira érdekesnek, hogy mindenáron a középpontban maradjak... "

Hegedűs Attila (internetről - kötőszó blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 07., szerda 17:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Végül minden harmóniává állhat össze... Istenben.
Isten kezében és Istennél a végén.

De “még most nem”. Szeretnénk, hogy értelmes legyen életünk, szeretnénk, hogy szépen felfelé íveljen. Azonban az a tapasztalatunk, hogy vannak szakadékok, néha kicsi repedések, máskor megnyílik a föld alattunk. Érthetetlen dolgok, veszteségek, tragédiák. Amikor ezek elérnek, (akkor) értjük meg, hogy az emberi élet ebben a világkorszakban tragikus. Nem azért, mert kiszúr velünk az ég. Hanem azért, mert alapvetően ilyen a bűn nyomán és a hiábavalóság alá rekesztett teremtés keretében.

Nem az a rendkívüli, hogy vannak tragédiák, hanem az, hogy annak ellenére amivé lettünk, tartogat még jót is számunkra az élet.
Sokan fordítva nézik a dolgokat…"

Pocsaji Miklós (internetről - egyhazeskozelet hu)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2022. szept. 08., csütörtök 10:09-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 08., csütörtök 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"- Hogyan lehet megkülönböztetni az igaz embert a semmirekellőtől?
– Az igaz ember nem keresi a kifogásokat, a mentségeket, hanem vállalja a felelősséget, és nem akarja azt senkire rátestálni. Sőt még a más bűnét is magára veszi, ahogy Krisztus Urunk felvette helyettünk a keresztet. Az igazról mindig mások mondják el, hogy bűntelen."

Horváth Mihály (internetről, megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 08., csütörtök 16:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Mi haszna egyház.
Egy érdekes vitaest - beszámoló:

https://kotoszo.blog.hu/2022/09/08/miha ... _egyhaznak


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 09., péntek 10:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Mártának mondja Jézus, de akármelyikünk neve állhatna a Szentírásban, akik egy életen át pörgünk, „Márta, Márta, sok mindenért aggódsz és nyugtalankodsz, pedig kevésre van szükség, valójában csak egyre.”

Erlitz Anita (internetről, megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 10., szombat 17:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az egyéni bizonyságtétel sokkal nehezebb, mint a prédikáció – véli a lelkésznő (Szlaukó-Bobál Orsolya).
Hogyan mutatkozik meg az életemen, jelenik meg a hétköznapjaimban az, hogy keresztény vagyok... ?
Beszélhetünk úgy magunkról, hogy a másiknak esze ágában sem lesz jobban megismerni minket – és úgy is, hogy kedvet ébresztünk benne erre."

(internetről - kotoszo blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 14., szerda 06:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Ahogy megyek előre az időben, egyre jobban zavar a vallásos fecsegés. Sok fajtája van...
Többet érdemelnek azok, akik hallgatnak, olvasnak minket, többet érdemel az egyházunk, Istenről nem is beszélve.
Válság idején végképp nem engedhetjük meg..."

Bella Péter (internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 14., szerda 10:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"A rossz évek a legjobb tanítóévek."

Tessedik Sámuel (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 15., csütörtök 05:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"A nevelés nem csak erkölcs. Az erkölcs fontos dolog, ám az ember életének csupán egy parányi része.
Attól, hogy valaki erkölcsös, még lehet roppant rossz ember. Nekünk jó embereket kell nevelnünk, mert a jó ember jó dolgokat hoz létre a maga környezetében.

Életre kell nevelni. Egy olyan életre, melynek a konkrét mibenlétét ma még nem tudjuk, mégis fel kell készülnünk, fel kell készítenünk a felnövekvő nemzedéket rá. Nincs ember, aki megmondhatná, hogy milyen körülmények várnak ránk Európában, Magyarországon tíz-húsz év múlva. A hozzáállás azonban elsajátítható. S ennek a lényege, hogy ha el is esnénk, újra és újra tudni kell felállni, aztán továbbmenni. Jó emberré lenni, jó embernek maradni, történjék bármi! Ez a dolgunk."

Felföldi László rk. püspök (internetről, magyar kurir)

(vö: Mt 23:23)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2022. okt. 09., vasárnap 03:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 15., csütörtök 06:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Boldogok, akiknek fülébe az harsog,
hogy a bolygó élhetetlenné válik,
mert muszáj lesz utánanézniük,
hol és merre található az ígéret földje."

Lackfi János (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 18., vasárnap 13:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Rendszeres bibliaolvasás nélkül nem fogunk mélyebbre jutni Isten megismerésében. Sem rendszeres imádság nélkül. És gyülekezeti közösség nélkül sem, ahol megtörjük a kenyeret (Vö. ApCsel 2,42)."

Szabados Ádám (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 19., hétfő 12:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az lesz csak jó vezető, aki a pályafutása alatt legalább két marha nagy pofont kap, mert az javítja a hozzáállást és a látásmódot.

Fontos, hogy a vezető legyen képes tartósan közepes teljesítményre. Nem kell amplitúdókban kiugrania. A legfontosabb pedig az, hogy vezetése alatt a személyisége ne torzuljon, az egészsége ne károsuljon. Meg kell érteni és értetni, hogy minden sikerülhet, ha jól csináljuk.

(A kritikától) nem kell félnie egy vezetőnek... Az ügyes vezető elfogadja a jobb ötletet (a közösség) érdekében.

Nagyon fontos az értelmi nevelés mellett az érzelmi nevelés."

Mészáros Károly (internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 24., szombat 09:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Kereszténynek lenni ugyanolyan könnyű, mint amennyire nehéz. Könnyű abból a szempontból, hogy Jézus által pontos használati utasításunk van önmagunkra nézve, vagyis a vele kötött szövetség által tudjuk, Krisztus követőjeként hogyan lehetünk hasznosak mások számára, hogyan lehetünk hasznos építői az Isten országának.

... éppen a hitre jutásom adja meg azt a belülről fakadó, lelki komfortot biztosító elfogadást, amelynek része az is, hogy nem fordulok ellenségesen azok felé sem, akik kampányt hirdetnek az ellen, Aki megváltoztatta az életemet. Ha félnék... , nem lennék szabad – éppen a félelem miatt.

Márpedig a szabadságomat, az ezzel együtt megélt kereszténységemet a lelkemet szétvető öröm, az engem elragadó, kegyelmi ajándékaim szerint szolgálatra hívó Jézus Krisztus adja meg."

Balczó Mátyás (internetről, kotoszo blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 29., csütörtök 11:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Minél kevesebb elég a békességedhez, annál erősebb vagy; minél több kell, annál gyengébb."

Bella Péter (internetről - megvanirva hu)

.............................................................................

"Jobban érezte magát kint a tanyán az állatok között, ahol a dolgok egyértelműek és világosak voltak, nem úgy, mint az emberek közt."

Horváth Mihály (internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. szept. 30., péntek 09:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Nem véletlen, hogy a Szentírás különböző emberek, népek történeteit ismerteti meg velünk. Nincs benne tabu, prüdéria. Semmi olyan, ami egy emberéletben ne fordulna elő. Olvasunk háborúról, gazdasági válságról, éhínségről, megcsalásról és erőszakról. Szerelemről, erotikáról és szenvedésről. Benne van a végtelen szeretet, ahogy a kicsinyes hatalomvágy és gyűlölet is.
De nem csak sztorizni akar nekünk. A Szentírás nem pletykalap, ahol Dávid vagy Jákob fiainak szennyesét teregetik ki. Nem csak annyit mutat, hogy másnak is hasonló volt a nyomora vagy öröme. Isten válasza is ott van ezekre az élethelyzetekre..., hogy mit tesz Isten, hogyan van jelen az ember életében minden időben. Ezekben az időkben is, amikor mi élünk.
Ezek a történetek nem maiak. Több ezer éves múltjuk bizonyítja, hogy bár a technológia, a körülményeink változnak, valójában ez csak a csomagolás. A benne rejlő lényeg változatlan. Az emberi jellem nem változik, és hála, hogy Isten válasza is változatlan az ember bukása óta ez eltorzult emberi valóságra."

Erlitz Anita (internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség