Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 87  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 01., szombat 09:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"A mai kultúránkban sokkal kevesebb élő közösség van, ebből adódóan megjelent és rendkívül népszerűvé vált a pszichológushoz járás, legyen az egyéni, pár- vagy családterápia. Társas támogatásra ugyanis ugyanúgy szüksége van a ma emberének is, hiába élünk individualista kultúrában, gyakran egymás elől elzárva.

A szüleink nemzedékének felelőssége, hogy a mai fiatal felnőttek elhitték, hogy az elköteleződés börtön.
Pedig a kapcsolat érték, – legyen az családi, baráti vagy párkapcsolat –, amelyért érdemes erőfeszítéseket tenni."

Kozma-Vízkeleti Dániel családterapeuta gondolataiból

(internetről, 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 06., csütörtök 14:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"... nagyon izgalmas az Isten, és akár a Biblia egy-egy mondatán el lehetne beszélgetni egy egész napon keresztül, mert annyi tényezője van, olyan komplex, és minden embernek annyira személyes."

Humayer Dávid (internetről, 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 06., csütörtök 18:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Horváth Mihály: A Hírnök

https://megvanirva.hu/a-hirnok/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 07., péntek 06:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Nem is annyira az a kérdés, hogy én mennyire vagyok ügyes, erős, képzett, tapasztalt, nem ezen múlik elsősorban; sokkal inkább azon, hogy én mennyire vagyok gyenge. Annyira gyenge, hogy beengedjem Istent az életembe.

Egyikünk sem tud azért hűséges lenni, mert önmagunkban képesek lennénk rá. Azért lehetünk hűségesek, mert megengedhetjük Istennek, hogy Ő megtartson minket a hűségével."

Riesz Domonkos (internetről - 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 07., péntek 14:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Szóval tényleg nem érdekelnek az emberek reakciói, én az egy fős hallgatóságnak dolgozom, és az Isten."

Kanye West (internetről - hitradio hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 08., szombat 09:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Van ez a régi történet. A II. Világháború után, mikor éppen kezdték építgetni a dicsőséges kommunizmus testvérét, a szocializmust, nagyot fordult a világ.
Egyszer tüzérségi gyakorlatot tartott a Népköztársaság új katonasága. Kitűzték a célt. Betöltötték az ágyút. A tüzértiszt becélozta a célt. Tüzeltek egyszer. Nem talált. Állítottak rajta. Tüzeltek még egyszer. Nem talált. Így ment egy jó darabig. De a célt nem találták el. Arra legeltette a nyáját egy juhász. Egy darabig figyelte őket, majd odament a tiszthez és megszólította.
– Megpróbálhatom én is?
A tüzértiszt legyintett, miért ne. A juhász elkérte a célzótávcsövet, a különböző távolságmérő eszközöket, amit a tiszt nem is használt. Bemérte a koordinátákat, majd célra állította az ágyút, és tüzeltek. Telitalálat.
A tiszt idegesen parancsolgatott:
– Véletlen. Csináld még egyszer!
A juhász egy másik célpontot célzott be. Azt is eltalálta. A tiszt még párszor parancsolgatott, hogy csinálja megint, mire megenyhült és félrehívta a juhászt.
– Én is juhász voltam mielőtt a népi demokráciánk felemelt volna tüzérnek. Mint juhász a juhász kollégának, mondd el, hogy csinálod. Ne maradjak itt szégyenbe.
– Tudod, mielőtt juhász lettem volna, én tüzértiszt voltam…"

internetről (megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 12., szerda 10:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Annyi veszett ügy van. Csuka fogta rókák, elárult ügyek, melyeket a bürokrácia, a gazdasági helyzet, vagy a mögöttes politika ellehetetlenít. Olyan jó tudni mégis, hogy oda is toppanhat élet, megoldás, evangélium, ahol nem számítottunk rá. Az a jóhír, hogy egy eladott, halottnak hazudott, börtönbe vetett testvért is vissza lehet kapni, vagy egy lenyelt próféta is tud célba érni.

Valljuk be, a mi hitünk elemekkel, valószínűségekkel, körülményekkel dacoló hit. Nem irracionális, de ha úgy tetszik para racionális."

Bella Violetta (internetről, megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 12., szerda 19:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Szakcsi Lakatos Béla:

"A halál egy rettenetes dolog (fiatal rokonokról van szó). Van, aki emiatt fordul el Istentől, én akkor fordultam hozzá. Akkor kezdtem el olvasni a Bibliát, titokban, mert féltem, hogy kinevetnek.

Meg kell, hogy mondjam, ma sem előnyös, ha őszintén beszélsz Istenről. De én Nála keresem a halhatatlanságot.

Úgy fejlődtem a hitben is, ahogy a zenében: egyrészt az őszinteség, másrészt az ismeret terén. Elkezdtem úgy gondolkodni, hogy nekem mélységesen őszintének kell lennem az Istennel való kapcsolatban, mert csak így találom meg Őt. Másrészt egyre több dolgot megértettem a Bibliából. Meg kellett változtatni a gondolkodásomat, de ezt csak úgy lehet, ha állandó ismeretet szerzek Istenről."

(internetről - hetek hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 15., szombat 19:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Dudás Ágnes: A szeretet-egyenlet megoldása

https://777blog.hu/2022/10/14/a-szerete ... megoldasa/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 18., kedd 08:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
TANMESE

"Van az a példatörténet, amiben Joe, a fiatal favágó munkát keres. Egy cégnél fel akarják mérni a tudását és erejét, megkérik, hogy vágjon ki egy fát. Joe előkapja a fejszéjét és sitty-sutty, meg is van. Nagyszerű, fel van véve!
Elkezdi a munkát, és eleinte remek a teljesítménye, de aztán egyre romlik, a végén már siralmas. A munkavezető odahívja magához elbeszélgetésre, hogy megtudja, mi az oka. Joe bizonygatja, hogy ő nagyon igyekszik, de egyre nehezebben megy a dolog. Erre a főnök megkérdezi: Mikor élesítetted meg utoljára a fejszédet? Hű… hát azt bizony elfelejtettem – döbben rá Joe."

(internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 20., csütörtök 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
ZÁSZLÓ FÖLÖTTEM...

"Ez még 1985-ben történt, mikor egy hétvégén az egyik angol ismerősöm elvitt Windsorba, hogy meglátogassuk a híres királyi rezidenciát, amely a világ legnagyobb máig is működő kastélya. Ahogy közeledünk, egyszer csak felkiált:
- Szerencsénk van! Éppen itt van a királynő a kastélyban.
- Honnan tudod? – kérdeztem.
- Hát nem látod, kint van a zászló a kastély tetején. Az csak akkor van ott, ha bent van a királynő.

Erre utal Billy Graham a Szentlélek című könyvében, mikor a Szentlélek gyümölcséről, az örömről azt írja: „az öröm az a zászló, ami akkor lobog fenn a palota tetején, ha benn tartózkodik a király”.

A Szentlélek öröme a mi életünkön is azt jelzi kifelé, hogy bent van a Király!"

(Révész Árpád írásából)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 24., hétfő 19:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Michael Rennier: Hogyan válik az alázat az erősségeddé?
(részletek)
.
"Semmi más nem tesz minket hitelesebbé, mint az alázat.
Mi is az alázat?
Az alázat a pontos belátás erénye, az a képesség, hogy ne gondoljuk magunkat olyannak, amilyenek nem vagyunk. Létezik egy érdekes alapvetés – talán mindannyian valljuk valamilyen mértékben -, hogy mindannyian jól vagyunk úgy, ahogy vagyunk. Az ember azt állítja, hogy ő kedves és jó, tulajdonképpen a föld sója, és ha valami probléma vagy zűrzavar van a világban, az csak mások miatt lehet.

Erről az jut eszembe, hogy amikor G. K. Chestertont megkérdezték, “Mi a baj a világgal?” azt válaszolta: ha baj van, akkor az miatta van. Ha büszkeségemben meggyőzöm magam arról, hogy én nem járultam hozzá a világot sújtó problémákhoz, akkor az énképem valószínűleg annyira eltorzult, hogy már teljesen pontatlan és megbízhatatlan.

Mi tehát a tiszta igazság? Gyarlók vagyunk. Rendetlenek vagyunk. Mindenféle téves elképzelést táplálunk magunkról és képességeinkről. Olyan arrogáns, elbizakodott dolgokat teszünk és mondunk, amelyek csak zavarba ejtenek minket, ha visszatekintünk rájuk. Az is igaz, hogy mindennek ellenére Isten nagyon szeret minket, és felemel minket a mennyei trónra, ha elég alázatosak vagyunk ahhoz, hogy elfogadjuk a segítségét."

(internetről - katolikus ma)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 26., szerda 15:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"A vereségekből többet lehet tanulni, mint a győzelmekből."

Carlo Ancelotti, edző (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 26., szerda 18:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Közösségeinkben kössünk jóindulat-szövetséget, amelyben elhatározzuk és kimondjuk egymásnak: 'bármit tegyek, azt csak jóindulatból teszem, még akkor is, ha esetleg kritizállak'."

Radvánszky Ferenc - internetről, reformatus hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. okt. 27., csütörtök 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Horváth Mihály: Szegek. (részletek)

Hatalmas nyomot hagyott a világban az a 3 szeg, mely nem is a gyártója vagy a használója, sokkal inkább az elszenvedője, áldozata miatt lett híres. Jézus testébe beleverték ugyan ezeket a szegeket, aki meg is halt feláldozva magát. De a Megváltó feltámadt, mert az ember gyártotta és a gonosz által használt fém nem kapcsolhatja össze örökre Őt az elmúlás és a szenvedés keresztfájával.

Az egyháztörténetben a szegelésre van egy másik híressé vált eset, amely utat mutatott a jövő felé:

– Hová mész azzal a szeggel és kalapáccsal, Luther Doktor?
– A vártemplom ajtajához.
– De hiszen annak semmi baja!
– Nem is az ajtónak van hibája, hanem a teológiát kell pár ponttal megjavítani, megerősíteni!

Lélekben mindegyik ember kezében ott van a kalapács és a szeg is, és mi döntünk, hogy merre indulunk vele. Verünk-e mi is egy szeget Jézus keresztjébe vagy inkább lelkünk templomajtaját választjuk, és oda szegeljük ki, hogy miben tértünk el Isten Igéjétől, miben kell nekünk megváltozni.

(internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség