Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 87  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 16., szerda 16:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Igyekeztem továbbfejleszteni a velem született tehetséget, minden egyes nap jobbá akartam válni. Arról is meg vagyok győződve, hogy amit tudok, Istentől kaptam” – emlékezik vissza gyerekkorára Lionel Messi híres labdarúgó.

Napjainkban már bármelyik csapat képes teljesen átlagos játékosokkal borsot törni egy jobb képességű ellenfél orra alá, ha szervezetten és taktikusan játszik” – vélekedik az argentin zseni."

(internetről - nemzeti sport)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2022. nov. 17., csütörtök 11:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 16., szerda 16:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"A hétköznapokban megélni a kereszténységet: ez a nagy kihívás. A mai nyugati világban sokan nem akarnak hallani a kereszténységről, ettől elveszthetjük a bátorságunkat. De ne bátortalankodjunk, tartsunk ki a személyes meggyőzősédünk mellett!

Talán az a legfontosabb, hogy a hívők következetesen úgy éljenek, ahogyan beszélnek.

Meghallgatni, tiszteletben tartani mindenkit, ez szabadságot jelent."

Michael W. Banach ap. nuncius (internetről, magyar kurír)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 17., csütörtök 08:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Egy kérdés foglalkoztat ezzel kapcsolatban: Vajon a Teremtő miért áll még mindig szóba velünk? Hiszen mindent tud rólunk, akár egy filmet, vissza lehet nézni és ki lehet kockázni az életünk minden egyes mozzanatát...
Nem szolgálunk rá az Úr szeretetére, sokkal inkább a megrovására. Ennek ellenére mégis elfogad bennünket olyannak, amilyenek vagyunk, csak törekedjünk a jóra.
Nem szabad elfelejteni, hiába végtelen a Teremtő szeretete, mi nem gyereki tudatlanságból vétkezünk napról napra. A számonkérést nem lehet megúszni, de most még van remény Jézus által a vég megváltoztatására."

Horváth Mihály (internetről - megvanirva hu) l


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 17., csütörtök 19:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Nincsen szebb dolog annál, mint amikor az ember jót tehet másokkal.
Az időseknek sokszor a jó szó, a beszélgetés, a meghallgatás és odafordulás talán többet ér, mintha bármi mást adnék nekik."

Both Béláné (internetről, magyar kurír)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 18., péntek 17:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
G. F. Dempster: A POFON

Vasárnap délután történt. London egyik legszegényebb negyedében egy nagy összejövetelen kellett beszélnem. Ha férfiakhoz szólok, gyakran gondolok a feleségükre is. Így történt, hogy igehirdetésem közben hirtelen ötlettõl vezérelve a következõket mondtam:
- Férfiak! Most egy pillanatra eltérnék a témánktól és személyes tanácsot szeretnék adni. Ma határozzátok el, hogy az összejövetel után kivételesen egyenesen hazamentek. És miközben otthon a teát isszátok, jól nézzétek meg a feleségeteket és próbáljátok meg olyannak látni, amilyen akkor volt, amikor elkezdtetek udvarolni neki. Utána kerüljétek meg az asztalt és csókoljátok meg!

Majd folytattam a beszédemet és nem gondoltam többet a jószándékú tanácsra.
Egészen a legutóbbi napokig.
Nemrégen ugyanis épp az irodám felé tartottam, amikor az utca túloldalán egy férfit láttam meg, aki élénken integetett felém. Vártam, amíg át tudott jönni a zebrán.
- Uram - mondta komoly hangon - szép kis ügybe kevert.
- Én? Magát?
- Igen, ön!
- De hiszen én nem is ismerem. Kicsoda ön tulajdonképpen?
- Annak semmi köze a dologhoz, hogy ki vagyok. De szép kis históriába kevert.
- De hogyan? Miért?
Még mindig halálosan komolyan nézett rám:
- Nem emlékszik, hogy mit mondott West Hamben a férfiösszejövetelen? - kérdezte.
- Dehogynem.
- Jó, én is ott voltam, és nem emlékszik már, hogy mit mondott?
Gondolkoztam.
- Azt hiszem, hogy Isten szeretetérõl beszéltem.
- Igen. És nem emlékszik már, hogy még mit mondott?
Ez már nem jutott eszembe, és meg is mondtam neki.
- Nem emlékszik, hogy azt mondta, menjünk egyenesen haza és jól nézzük meg a feleségünket?
- Ja, igen, most jut eszembe, de ez okozta volna a bajt?
- Igen, ugyanis megtettem.
- És mi történt?
- Elõször még valamit el kell mesélnem önnek. Tehát amikor kijöttünk az összejövetelrõl, egy páran ott ácsorogtunk és azt mondtuk, hogy igaza van, otthon kell elkezdeni. Nem mondtam a többieknek, mit határoztam el, de azt gondoltam, hogy hazamegyek és megteszem, amit mondott. Tehát ahelyett, hogy még sokáig beszélgettünk volna, mint általában, és a beszédet és az igehirdetõt kritizáljuk, rögtön hazamentem, és amikor hazaértem, a tea már kész volt. Tehát leültem és jól megnéztem a feleségemet. Uram, micsoda megrázkódtatás! Megpróbáltam ugyanis elképzelni, milyen csinos volt akkoriban, amikor elvettem feleségül. Sok mindent ígértem neki, és keveset vagy semmit nem tartottam meg belõle. 14 éven keresztül csak csalódások, gondok, szegénység és munkanélküliség jutott neki velem együtt, és sok szívtelenséget is kapott tõlem. Mindez nyomot hagyott az arcán, ezért döbbentem úgy meg.
- És - kérdeztem - mi történt aztán?
- Aztán felálltam, megkerültem az asztalt és megcsókoltam. De õ csak hátrált, és pofonütött.
- És mit tett ön?
- Uram, ebben a pillanatban eszembe jutott, hogy egy másik alkalommal azt mondta, hogy tartsuk oda a másik arcunkat is, ezért mégegyszer negcsókoltam. Még egy pofont kaptam és feleségem így szólt: Mi történt veled? Megpróbáltam elmondani, mit mondott nekünk az összejövetelen - mindenre már nem emlékeztem, de a gyerekek is hallották, és most el akartam önnek mondani. Újra elkezdtük szeretni egymást, az egész család. A kicsik most újra járnak vasárnapi iskolába, és a feleségemmel mi is olyanok vagyunk, mint a gyerekek, mert mindketten szeretjük Istent. Uram, jó tudni, hogy Isten megbocsátott, és mi is megbocsátottunk egymásnak. Biztosíthatom, szükségem volt rá, mert jó asszony a feleségem.

Ezt a történetet három oldalról hallottam, az apától, az anyától és a legidõsebb fiútól. Kikérdeztem a gyereket a részletekrõl, és elmesélte, hogy amikor apja 'sokkot' kapott, az elsõ hatás hihetetlen csodálkozás volt.
- Még sohasem láttam, hogy az apám megcsókolja anyámat. Egyszerûen nem akartam elhinni. Nem tudtam, mi történt vele. De amikor anyám pofonütötte, és õ nem ütött vissza, majd hanyattestem.
Megdöbbenését meg tudtam érteni.
- Igen? És utána mit gondoltál?
- Tudja, hallottam, hogy mit mondtak, és ha már akkor megtettem volna, amit ma megtettem (szívét és életét egészen komolyan Istennek adta), akkor, azt hiszem, nagyon sok keserûséget megspórolhattam volna magamnak.
(Ez egy 13 éves gyerek filozófiája, akit Isten Szent Szelleme megvilágosított.)

(Evangéliumi életképek c. könyvbõl)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 19., szombat 12:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Ha korszerűek akarunk maradni, valami örökkévalót kell mondanunk."

Simone Weil


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 19., szombat 19:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Lehet kételkedni a megbocsátásban, mikor az a Közbenjárónk, akinek tartozunk?"

(Prohászka Ottokár)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 21., hétfő 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
(Pedagógusként) "azt tapasztaltam, hogy a személyed ezerszer fontosabb, mint az, hogy mit tanítasz, hogy mit adsz át. Az számít, hogy ki vagy te és hogyan adod át, amit át szeretnél."

Dohány András (internetről, 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 23., szerda 18:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
C. S. Lewis. idézetek:

"A keresztény nem azt gondolja, hogy Isten azért szeret minket, mert jók vagyunk, hanem azt, hogy Isten azért tesz minket jóvá, mert szeret minket.”

“Nem az emberekért halt meg (Jézus) , hanem minden egyes emberért. Ha mindegyikük az egyetlen lény lett volna, akkor sem tett volna kevesebbet.”

“Úgy hiszek a kereszténységben, mint ahogyan azt hiszem, hogy a nap felkel: nem csak azért, mert látom, hanem mert minden egyebet általa látok.”

“Isten nem adhat nekünk békét és boldogságot önmagán kívül, mert ilyen nem létezik.”

“Kereszténynek lenni azt jelenti, hogy megbocsátjuk a megbocsáthatatlant, mert Isten is megbocsátotta a megbocsáthatatlant benned.”

“Ha olyan vágyaink támadnak, amelyeket semmi a világon nem tud kielégíteni, a legvalószínűbb magyarázat az, hogy egy másik világra lettünk teremtve.”

“Az igazi alázat nem azt jelenti, hogy kevesebbet gondolsz magadról, hanem azt, hogy kevesebbet gondolsz magadra.”

“Az emberi történelem az ember hosszú, borzalmas története arról, hogyan próbál meg valami Istentől eltérő dolgot találni, ami boldoggá teszi.”

"Az ember épp úgy nem kisebbítheti Isten dicsőségét azzal, hogy megtagadja az imádását, mint ahogy egy bolond sem olthatja ki a napot azzal, hogy a cellája falára a “sötétség” szót firkálja."

"A csodák kisbetűkkel számolnak be ugyanarról a történetről, mint amelyik a világ egészében túlságosan nagy betűkkel van megírva, és ezért néhányan nem is tudják látni."

(internetről - katolikus ma)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2022. nov. 24., csütörtök 06:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 24., csütörtök 06:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Két évet töltöttem Brazíliában, ott voltam novícia. Van nekünk ott egy szociális központunk, ahol a periférián élő szegény gyermekeket fogadunk be. Mindig a szívemben fogom hordozni azt a megtapasztalást, hogy a szegénységük szabaddá tette őket, boldogabbak voltak! Velünk ellentétben, pedig nekünk annyi mindenünk megvan, és egyre többet akarunk, mégis egyre szomorúbbakká válunk. Kedves fiatalok, nagyon fontos, hogy értékeljük azt, amink van!"

Cristina nővér (internetről - 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 28., hétfő 18:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"... valóságosan létező hiány, azaz inkább evidencia,... hogy elsőrendűen emberek vagyunk, tehát szóba tudunk állni egymással, bármilyen különbözőek legyenek is a tapasztalataink."

Visky András (internetről - parokia hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. nov. 29., kedd 20:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Imádkoztam, imádkoztam, hogy édes jó Istenem, valahogyan közöld velem, hogy mi a te akaratod, mert én azt akarom teljesíteni. Nem sietett a jó Isten. Értem, neki az örökkévalóság is rendelkezésére áll, csak én vagyok percemberke, hogy mindjárt mindent tudni akarok.”

„Tulajdonképpen, ha nagyon tömören kellene fogalmaznom, azt mondanám: nekem az élet mindig olyan feladatokat adott, amik meghaladták a képességeimet. Vallásos voltam, kértem a jó Istent, hogy segítsen. A jó Isten olyan fantasztikusan segített, hogy én nem értem rá kételkedni benne.”

Olofsson Placid atya, aki megjárta a gulág-ot (internetről, katolikus ma)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. dec. 01., csütörtök 16:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Everett Ferguson: A kereszténység bölcsője c. könyv,
részlet

“Jézusnak a farizeusokról mondott éles bírálata, valamint Jézus ellenfeleiként történő gyakori megjelenésük elhomályosítja azokat a jelentős területeket, ahol egyetértés volt közöttük.
…sok mindenben azonos állásponton voltak…”

(433.oldal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. dec. 04., vasárnap 16:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"A jó kérdések fontosabbak a könnyű válaszoknál."

Paul Anthony Samuelson. (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2022. dec. 04., vasárnap 18:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Tulajdonképpen nem is az a legnagyobb baj, ha valaki elbukik, hanem amikor azt szeretné helyes útnak hazudni."

Molnár Miklós (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség