Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 87  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 01., vasárnap 06:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Jézus jönni akar hozzánk, csak rajtunk múlik, hogy akarjuk-e befogadni, akarunk-e mi is találkozni vele.
Jézust nem akadályozza a mi ügyetlenségünk, az, ha minden igyekezetünk ellenére nem sikerültek tökéletesen a dolgok. Ha ferde a dísz a karácsonyfán, attól még eljön Jézus, ha kiszakadt a bejgli, attól még eljön Jézus, ha összevesztél a testvéreddel, akkor is eljön Jézus, és képessé tud tenni benneteket, hogy kibéküljetek.
Nálatok persze ez biztos nem így szokott lenni, de én gyerekkoromból arra emlékszem, hogy mindig karácsonykor voltak a legnagyobb családi veszekedések. Viszont karácsonykor voltak a legnagyobb kibékülések is. A Béke Fejedelme jön, és képes beköltözni a szívünkbe, ha hagyjuk."

Lőw Gergely (internetről, 777blog)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2023. jan. 01., vasárnap 06:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 01., vasárnap 06:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Úgy örülök, hogy Jézus egy istállóban született. Mert az én lelkem is annyira olyan, mint egy istálló. Szegényes, düledező állapotban van a hibáim, a hamisságom, a mulasztásaim és a bűneim miatt. Mégis hiszem, hogy ha Jézus meg tudott születni egy istállóban, akkor talán meg tud születni bennem is."

Dorothy Day - internetről (777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 04., szerda 16:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Beke László: "Csendes éj...", avagy egy kis szünet a gyűlöletben?
(részlet)

"... Miért kellene, hogy az ünnep (bármelyik) csak egy menekülés, pár napos fellélegzés legyen, és aztán jöjjön újra a valóság?! Egy graffitin a következő olvasható: „Menj a templomba most! Kerüld el a karácsonyi tolongást!” Miért nem lehet a „karácsonyi rege” a valóság? Valóság a dátumtól függetlenül, akár ebben a pillanatban! Azért, mert a realitás, a logika, a többség mást mond, mást követel? „De jó volna mindent, mindent elfeledni…” Az összes rosszat, az adottat és kapottat is, az összes eddig tett jóval együtt, hogy ne legyen végre teher rajtunk.

A háborúk bennünk születnek.

Mert azt hisszük, igazunk van. Hogy nekünk van igazunk! Az első lövészárkot mi ássuk magunk számára, amelyben megbúvunk, elbújunk, és fegyvert kovácsolunk a másik ellen. Az első halott pedig mindig az igazság… Egymásnak feszülünk, megszentelt, megáldott kapcsolatokból kötélhúzást csinálunk; nem elég még belőle?! Béke, szeretet, megbecsülés: hiteltelen szavakká roskadtak, pedig ezek erős oszlopai lehetnének az életünknek. Háború dúl bennünk, és így akarunk mások békéjéért imádkozni?... "

internetről (baptist hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 06., péntek 07:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
XVI. Benedek pápa gondolatai:

"A kereszténység tűz."

"A kereszténység 'só', nem 'cukor'."

"Ha van valami, amit Isten nem tűr, az a büszkeség:
az arrogáns emberi büszkeség, amely nem fogadja el magát teremtménynek."

(internetről - katolikus ma)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 06., péntek 18:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Jordan Peterson (világhírű pszichológus)

"Az objektív látható világon kívül említ egy megfoghatatlan világot is, amit az "erkölcs világaként" ír le, de nagyon is valóságos entitásnak tart.

A megfoghatatlan, láthatatlan, általa "narratív" világ és a megfogható, látható, "objektív" világ találkozásának Peterson szerint a legjobb példája Krisztus:

"Furcsa, de számomra ez mind hihetőnek tűnik. még mindig nem tudom mit kezdjek vele. Részben azért, mert a teljes hit realitása túl félelmetes a számomra. Nem tudom mi történne az emberrel, ha teljesen hinne." (J. P.)

(internetről - hetek hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 08., vasárnap 14:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"A keresztény világképpel az a baj, hogy igaz. Túlságosan is kijózanító, bűnbánatra és megtérésre hív... "

Köntös László (internetről, megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 09., hétfő 07:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Anyánk azt a kérdést tette fel, nem is Apánknak, hanem önmagának és mindenkinek, hogy vajon miért nem cseréli le a Mindenható az ő népet?,
Apánk pedig azt válaszolta, hogy azért, mert szerelmes,
ha szerelmes, akkor az más, akkor az egészen más, nyugodott meg Anyánk,
de mégsem nyugodott meg, mert újabb kérdéssel állt elő, miért nem cseréli le a nép az ő Istenét?, erősködött,
mert szerelmes, válaszolta Apánk,
akkor az más, akkor az egészen más, és ezt a választ végre a maga részéről is kielégítőnek tartotta”

Visky András: Kitelepítés, 14-15
(internerről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 16., hétfő 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Márton Áron:

"Igen, a hit ezt jelenti: Krisztus szavára elfogadni, és semmibe venni azt, amit a világ nagyra tart, s döntő fontosságúnak tartani azt, amit a világ semmibe vesz, állandó ellenmondásban élni kívülről az emberekkel, belülről önmagunkkal, s mégis kitartani az Isten kegyelmével….. Ez a hit. Ez a keresztény hit. Ez a keresztény ember sorsa. Ez a keresztje, és ez az ő üdvössége.”

(internetről - katolikus ma)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 18., szerda 11:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Reagáljunk vagy válasszunk?
Jézus azt szeretné, hogy szabadok legyünk
Írta: Luigi M. Epicoco

"Azok, akik tükörszerűen reagálnak másokra, valójában sosem választanak.

Olyan társadalomban és kultúrában élünk, amelyben a quid pro quo (valamit valamiért) elve az uralkodó. Ha te szeretsz engem, én is szeretlek téged. Ha te tisztelsz engem, én is tisztellek téged. Ha te rosszul bánsz velem, én is rosszul bánok veled.

Ez a fajta igazságosság, amely látszólag nagyon meggyőző, csapdát rejt. Azok, akik tükörszerűen reagálnak másokra, valójában sosem választanak. Mindig meghagyják másoknak a választás lehetőségét, ők csak reagálnak. A valóban szabad ember saját maga hozza meg a döntéseit anélkül, hogy elvárná a másik fél viszonzását. Szabadok, mert életmódjuk nem mások tetteitől függ.

Erre bátorít Jézus az Evangéliumban:

„Amikor ebédet vagy vacsorát adsz, ne hívd meg barátaidat, sem testvéreidet, sem rokonaidat, sem jómódú szomszédaidat, nehogy visszahívjanak és viszonozzák neked. Ha vendégséget rendezel, hívd meg a szegényeket, bénákat, sántákat, vakokat. S boldog leszel, mert nem tudják neked viszonozni. De az igazak feltámadásakor megkapod jutalmadat.”. (Lukács ev. 14, 12-14)

Jézus tanítása rávilágít az öröm titkára: anélkül adunk, hogy viszonzást várnánk érte.

Ahhoz, hogy ilyen módon éljünk, meg kell értenünk a szeretet alapvető szabályát: azok az emberek, akik igazán szeretnek, akkor is boldogok, ha úgy cselekedhetnek jót, hogy nem látják őket. Azok, akik igazán szeretnek, akkor is ezt teszik, ha az általuk szeretett személy nincs abban a helyzetben, hogy ezt észrevegye: élvezi a szereteted előnyeit, de soha nem érzi adósodnak ezért magát. A szabadon adott szeretet sohasem fizetőeszköz, inkább olyan szeretet, amely nem is vár hálát."

(internetről - katolikus ma)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 21., szombat 19:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Nem az tesz boldoggá, hogy mid van, hanem, hogy mennyi örömöd leled abban, amid van.”

C. H. Spurgeon (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 22., vasárnap 16:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Bátorságra van szükség az evangelizáláshoz, a kulturális ellenszéllel való szembeszegüléshez és ahhoz, hogy az ember teljesen az Úrba helyezze a hitét."

George Pell bíboros (internetről - katolikus ma)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 22., vasárnap 17:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
" A kitartás szinte az egyetlen, amit hozzá tudunk tenni Isten végtelen ajándékaihoz."

Molnár Miklós (internetről )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 26., csütörtök 18:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
ALÁZAT

Isten egyszülött Fia "odamegy a Jordánhoz, hogy János megkeresztelje. Nem Jézus tisztult meg attól, hogy Ő belelépett a folyóba, hanem a folyó tisztult meg Jézustól. De odament, mert tudja, hogy meg kell történnie."

Huszár Attila (internetről - 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 27., péntek 19:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Petőfiről, irodalomról másképpen:

https://www.magyarkurir.hu/hirek/-magya ... -petofirol


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jan. 27., péntek 19:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"Adjál akkor is, ha kevés van neked is, adjál akkor is, ha neked is szükséged lenne rá, adjál akkor is, ha neked nem adtak, adjál akkor is, ha a szavaknál többre van szükség – és közben észrevétlenül a reménység emberévé leszel."

Pál Ferenc (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség