Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 87  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2023. máj. 22., hétfő 19:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Isten soha nem azt ígérte, hogy nem lesz árvíz, nem lesznek nehézségek, nem lesz veszedelem. Azt ígérte, hogy „aki segítségül hívja az Úr nevét, az megtartatik” (Róm 10,13)."

Bereczky Ildikó (internetről - parokia hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. máj. 25., csütörtök 06:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"... A jó lelkipásztor gondozza és ápolja a rábízott lelkeket azáltal is, hogy az azonos érdeklődésű vagy élethelyzetű emberekből igyekszik csoportokat létrehozni. Sokféle példát látni erre...
De ezt a célt szolgálják a gyülekezeti kirándulások, túrák, diakóniai vagy egyéb más közös szolgálatok, megmozdulások, együtt végzett tevékenységek is. Így mindenki megtalálja a maga helyét a nagy közösségen belül egy átlátható kisebben is, szorosabbra szövődik az igazi közösségi háló. Különösen is fontos ez az olyan gyülekezetekben, ahol az emberek szinte már alig ismerik egymást. Az Úr ugyanis senkit sem akar egyedül hagyni a hit útján való járásban..."

Horváth Mihály (megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. máj. 30., kedd 05:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
ÁRVÍZ (tanmese)

Árvízveszély van, jönnek teherautóval költöztetni.
Az erős hitű hívő ember nem kér a segítségből, ő az Urat várja.
Eléri a házukat az ár, dereglyével jönnek menteni. Az erős hitű hívő ember kitart.
Emelkedik a vízszint, harmadszor már helikoptert küldenek érte. De ő nem a meghátrálás embere.
Összedől a ház. A hívő ember hamarosan a Mennyben köt ki. Ott minden oké, de azért megkérdezi, hogy mért nem segítettek rajta. Azt a választ kapja, hogy: "Háromszor próbáltunk."

(ismeretlen szerző)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 02., péntek 11:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Úgy vélem, létünk legnagyobb balgasága azt képzelni, hogy a dolgok mindig csak egyféleképpen történhetnek, méghozzá úgy, ahogy azt mi akarjuk. Valami oknál fogva abban az illúzióban élünk, hogy ami előttünk létezett silány, az utánunk jövő pedig nem létezhet, ha nem vagyunk. Vagy mi leszünk, vagy semmi. Nekem ez túl szélsőséges.
Főleg azért, mert a Szentírást látva, Isten nem ilyen végletekben gondolkodik, hanem történetekben...
Emlékeztek Illésre, aki már nagyon éhes lehetett és vizet meg ételt kért egy sareptai származású özvegytől? Az asszony ugyanazt élte meg, mint sok gyülekezeti tag, aki azt mondja, még egy kevés van hátra, aztán meghalunk. Még egy marék lisztből és egy kis olajból megsüti a kenyeret, megeszik és meghalnak. A fiával, a következő nemzedékkel együtt készült meghalni, ahogy gyülekezeteinket is a jövő nemzedékével együtt temetjük, amikor azt gondoljuk, rajtunk kívül nincs élet.
De Isten másképp tervezte, mint annyiszor a történelem során. Amíg akarta, volt elegendő étel a túléléshez, ám igaz, hogy valakinek mégis meg kellett halnia. Az asszony fia meghalt, de a történet szerint fel is támadt..."

Erlitz Anita (internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 03., szombat 19:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Amit az Evangéliumban Jézus mond, azt az mondja, Aki ismeri az embert. Nem csak az apostolokat, nem csak a korabeli zsidóságot, hanem a posztmodern embert is ismeri. Tehát nem lehet a szavait kiforgatva a mai körülményekhez alkalmazni – nincsenek körülmények, bűnök vannak! Van technikai fejlődés, de az ember ugyanaz marad..."

Barsi Balázs (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 10., szombat 11:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Mindjárt vége...
Ez most biztatás, vagy lemondás?
A válaszom egy határozott talán..."

Soós Szilárd (internetről, megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 10., szombat 20:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az emberek egy teljesen megtervezett világban kimondhatatlanul magányosnak találják majd magukat. Mikor teljesen szem elől tévesztik Istent, akkor át fogják érezni a megfosztottságuk teljes borzalmát, és felfedezik a hívők kis közösségét, mint valami egészen újat."

XVI. Benedek pápa, 1969. (internetről - reformatus hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 11., vasárnap 05:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az értékmentes választás fogalmi ellentmondás. Az értékítélet a cselekvés előfeltétele."
Jordan Peterson

Mint mondta: „Ethic is a structure of values…” – vagyis valamiért azt választom, amit. A nagy kérdés, nem az, hogy szükséges e priorizálni, vagy, hogy tesszük e, hanem hogy mi alapján, miért!

....................................

"Jordan Peterson (azonban) régóta azt kapisgálja, hogy nincsenek tények értékek nélkül, az értékek valamilyen módon inherens részei a tényeknek, a világot a Logosz rendezi, akármi (vagy akárki) is az...

Meggyőződésem, hogy a kiutat (a valódi kiutat) az jelenti (Jordan Peterson számára is), ha elfogadjuk végre a valóságot annak, ami: a személyes Isten Logosza által létre hívott és elrendezett, jelentéssel bíró kozmosznak, amit az Isten elleni lázadás tesz némiképp kaotikussá, és megértjük, hogy a Teremtő és a Megváltó ugyanaz. Peterson felfedezésének igazi nyugvópontja nem csupán a Logosz létének elismerése a káoszban, bár ennek jelentőségét se becsüljük le, hanem az, hogy a Logosz egyáltalán nem a tényekből következik, hanem éppen a tények léteznek a Logosz által, és a megváltás is. Ez a Biblia, a Petersonnak is egyedülállóan izgalmas Könyv(ek) kiindulópontja, mindennek az Alfája. ‬ (ld. János ev. 1,1-3.14)"

Szabados Ádám (divinity blog) .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 14., szerda 15:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az élet igazán nagy kérdéseire nem igennel vagy nemmel kell felelnünk, hanem egész életünkkel."

John Henry Newman (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 15., csütörtök 18:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Ha nem is tudunk olyan összhangban és rendszerben munkálkodni, mint (pl.) a méhek, legalább ne nehezítsük meg egymás életét. Sőt, ha tehetjük, segítsünk egymásnak. Lehet, hogy csak egy pár perces örömet tudunk adni, de sokszor egy jó szó óriási köveket gördíthet el az útból, mely a másik ember életét akár gyökeresen is megváltoztathatja."

Horváth Mihály (internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 15., csütörtök 19:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Bakos Marcell: Carl Trueman három tanácsa a kortárs egyháznak

https://www.evangelikalcsoport.hu/2023/ ... egyhaznak/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 15., csütörtök 19:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Egy valóságosan létező hiány, azaz inkább evidencia:
Az tudniillik, hogy elsőrendűen emberek vagyunk, tehát szóba tudunk állni egymással, bármilyen különbözőek legyenek is a tapasztalataink."

"Az egyháznak mint közösségnek az a feladata, hogy fenntartson egy etikai, szellemi és intellektuálisan mélyen megalapozott beszélgetést.”

Visky András (internetről - parokia hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 18., vasárnap 06:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Aki megérti, hogy Isten szereti, annak nem kell rohangálni és elismerést koldulni."

Henri Nouwen (internetről, parokia hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 19., hétfő 14:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Az üdvösség teszi ugyanis láthatóvá mind az ember értékét, mind az ember hitványságát, és e kettő ismerete elengedhetetlen a Bűntény megoldásához."

Szabados Ádám: Páter Brown titka - részlet (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. jún. 19., hétfő 19:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Egyházaink és plébániai közösségeink sok esetben programközpontokká alakultak át, elveszítve így az emberekről, mint egyénekről való gondoskodás gyakorlatát. Pedig a minőségi kapcsolatokra igenis szükségünk van."

"Monsignor James P. Shea egy könyvében így figyelmeztet: „a keresztény kultúrájú országokban az Egyház egésze kísértésbe esik, hogy elveszítse spirituális és túlvilági jellegét, és csupán egy evilági testté váljon, állami hivatal vagy egy ígéretes karrierlehetőség, a civilizált tevékenységek központja legyen, nem pedig Krisztus misztikus teste… Az egyház erkölcsi és rituális életének gondozása felületessé válhat, mert csak a közvetlenül kézzelfogható hatások miatt értékelik."

internetről - 777blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség