Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1313 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 19., péntek 17:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2623
Tartózkodási hely: Magyarország
A szeretet öröme

"... Isten mindenkit örömre teremtett. Tapasztalható, hogy ha az embernek nincsenek legitim örömei, akkor fordul az illegitim örömök felé...

Az új bort nem lehet régi tömlőbe tölteni, az újszövetségi örömhírt beleönteni a tízparancsolatba, bár a keresztény emberek általában ez alapján mennek gyónni, és nem a szeretet parancsolata ellen való vétkeket veszik számba – figyelmeztet Papp Miklós görögkatolikus teológus..."

(internetről - magyarkurir hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 21., vasárnap 04:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2623
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az evangéliummal bizonyított reménység titka abban áll, hogy a világ igazságát nem tagadja és nem zárja ki, hogy a támadást és a csalódást nem vitatja, hanem szomorúsága és gyengesége kellős közepén vigasztal."
Hans-Joachim Eckstein (internetről)

... a világ valóságát...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 21., vasárnap 16:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2623
Tartózkodási hely: Magyarország
"Nincs menedék a viszály elől? Nincs olyan hely a felüdülésre, ahol az ember felkészülhet az élet csatájára? Nincs olyan hely, ahol ketten vagy hárman összegyűlhetnek Jézus nevében, hogy egy pillanatra elfelejtsék mindazt, ami elválasztja a nemzetet a nemzettől és a fajt a fajtól, elfelejtsék az emberi büszkeséget, a háborús szenvedéseket, a problémákat és túláradó hálában egyesüljenek a kereszt tövében?
Ha van ilyen hely, akkor az Isten háza és a mennyország kapuja. És annak a háznak a küszöbe alól egy folyó árad majd ki, amely feléleszti a megfáradt világot."

John Gresham Machen (internetről - axioma hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 23., kedd 14:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2623
Tartózkodási hely: Magyarország
"... ha már mi magunk szállni nem tudunk, kővel dobáljuk a szárnyalót… Ilyen kődobálók lennénk?..."

"... Nagyon szeretem Karl Heinrich Wag­gerl mondatát: a nagy tüzek világítanak, de a kicsik melegítenek. Én pedig örülök, hogy Isten ennyi kis melegítő tábortűzzel rakta tele életemet..."

Hegedűs Attila gondolatai - internetről, Kötőszó Blog ("Le kell menni emberbe", részletek)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 25., csütörtök 19:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2623
Tartózkodási hely: Magyarország
"Ha az egyházban botrány van, az mindig olyan hír lesz, mint amikor egy repülő lezuhan. Ha azt mondjuk, hogy az evangélium, az erkölcs, a jézusi tanítás nevében működünk, akkor egy botrány mindig hatványozott lesz az esetünkben. Ez hatalmas felelősség, amit tudomásul kell venni."

Dobszay Benedek ferences szerzetes (forrás: 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 27., szombat 20:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2623
Tartózkodási hely: Magyarország
"A béke akkor születik meg, amikor úgy döntök, hogy megbocsátok, még akkor is, ha ez nehéz, viszont ez örömmel tölti el a szívemet."

Ferenc pápa (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 28., vasárnap 10:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2623
Tartózkodási hely: Magyarország
"Ha eredményt akarsz elérni, olyanra vállalkozz, ami lehetetlen!”

Kiss Géza (1891-1947), lelkész, néprajzkutató


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. máj. 02., csütörtök 09:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2623
Tartózkodási hely: Magyarország
Tom Holland nem hívő történész "kifejti, hogy történetileg három lehetőséget lát jelenleg.
A kor uralkodó ideológiája az amerikai progresszivizmus, ami előtt vagy fejet hajtunk vagy küzdünk ellene. Egyelőre nem világos, hogy ez az út hová vezet.
A másik lehetséges forgatókönyv, hogy újjáéled az ösztönökön alapuló, pogány kultúra, ami a kereszténység előtt dominált.
Harmadik verzióként a történész is úgy véli, hogy azok az emberek, akik őszintén keresik válaszaikat, számukra elkerülhetetlen lesz az, hogy előbb vagy utóbb visszataláljanak kulturális keresztény gyökereikhez."

internetről - axioma hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1313 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség