Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1327 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 85, 86, 87, 88, 89
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2024. máj. 24., péntek 17:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2732
Tartózkodási hely: Magyarország
Részletek egy beszámolóból:

"A világ minden tájáról és felekezetéből érkeztek résztvevők áprilisban Accrába, Ghána fővárosába a Keresztény Világfórum (Global Christian Forum) negyedik találkozójára. A történelmi egyházak képviselői mellett a pünkösdi és karizmatikus mozgalmakból született egyházak és keresztény közösségek, valamint számos egyházi szervezet képviseltette magát...

A találkozó első napján Gina Zurló észak-​amerikai szociológiaprofesszort hallgathattuk, aki előadásában saját kutatásai alapján a kereszténység jelenlegi világstatisztikájáról számolt be, rámutatva, hogy a 21. század fókuszpontja Afrika: ma a protestáns keresztények 44%-a ezen a kontinensen él. A legújabb kutatások szerint a keresztények 33%-a pedig földünk északi felén, 67%-a pedig a délin. (1900-ban az arány 82–18% volt.)

Gina Zurlo szerint a kereszténység lehetséges jövőbeni többsége a pünkösdi és a karizmatikus egyházak tagjaiból fog állni. Azt is hangsúlyozta, milyen fontos az egyházak és vezetőik számára, hogy a kereszténység helyzetének változására és a statisztikai adatok tanulságaira figyeljenek, és missziói tevékenységükhöz Isten áldásáért és a Szentlélek munkájáért imádkozzanak...

A találkozó megindító pillanata volt, amikor a fórum kétszázötven résztvevője belépett a ghánai Aranypart rabszolgaerődjébe. A Cape Coast az afrikai emberek rabszolgasorsba kényszerítésének szomorú mementója. A történelem távlatai sem enyhítik azt a fájdalmat, amelyet afrikai emberek millióinak kellett elszenvednie a jövedelmező rabszolga-​kereskedelem miatt..."

P.Á., internetről (evangelikus hu)

................................................................

A fentieket olvasva az alábbi Ige jutott az eszembe:

Máté ev. 4:26
"A nép, amely sötétségben lakott, nagy világosságot látott,
és akik a halál földjén és árnyékában laktak, azoknak világosság támadt."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2024. máj. 30., csütörtök 06:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. máj. 25., szombat 10:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2732
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Valójában a fizikai halál problémája 20 évszázaddal ezelőtt megoldódott, mert erős bizonyíték van arra, hogy Jézus Krisztus feltámadt a halálból. Krisztus megígéri azoknak, akik bíznak benne és követik Őt, hogy végül feltámasztja őket a halálból.”
"Ahogy idősödöm, egyre szebbnek látom a jövőt, mert akármi is történik velem, kapok egy új életet Krisztustól, ez a legnagyobb reményem és ehhez képest az emberi megoldások semmit sem érnek.”

Dr. John Carson Lennox (északír matematikus, bioetikus és keresztény apologéta)
(internetről, axioma hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. máj. 27., hétfő 18:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2732
Tartózkodási hely: Magyarország
Justin Brierley szerint Jézus volt a tökéletes példa arra, hogy bárki jöhet a kérdéseivel, a kételyeivel..., és nyitott volt arra, hogy leüljön velük egy asztalhoz és beszélgessen velük.
Az egyházat eközben nagyon megviseli a megosztottság és a társadalmi problémák.
„De én hiszek egy olyan Istenben, aki vesztes embereket használ fel, és rajtuk keresztül egészen rendkívüli dolgokat tesz, így optimista vagyok azzal kapcsolatban, hogy az egyház nem halt meg, és van jövője.” (J.B.)

internetről, forrás: axioma


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. máj. 29., szerda 10:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2732
Tartózkodási hely: Magyarország
A keresztyén forradalom

https://axioma.hu/a-szexualis-forradalo ... tta-romat/

(Megjegyzésem: maradjunk forradalmárok, konzervatívok!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. jún. 06., csütörtök 12:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2732
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Túlságosan gyengék, törékenyek és kiszolgáltatottak vagyunk a körülményeknek ahhoz, hogy az önbecsülésünk szilárd alapját képezze értékünknek és jelentőségünknek. Pedig ezt a terhet nem kell viselnünk, mert Isten újra és újra elmondja nekünk, hogy mennyire értékesek vagyunk (Zsolt 139; Ézs 43:4; Mt 6:26; 10:29-31; Jn 3:16). Az emberi lét tragédiája mégis az, hogy hajlamosak vagyunk elfelejteni, mennyit számítunk.
Az egyik legjobb módja annak, hogy emlékezzünk az értékünkre, a közösség.
Amikor mások úgy bánnak velünk, hogy értékességünkben megerősítenek (például a barátok és a család kedves jókívánságai a születésnapunkon), akkor mi magunkat is értékesnek érezzük. Ha figyelmen kívül hagynak, elhanyagolnak vagy elfelejtenek minket, hamar kételkedni kezdünk az értékünkben. Ha nem élvezzük mások tiszteletét és méltóságteljes bánásmódját, hajlamosak vagyunk értéktelennek érezni magunkat. Ezért fontos a szeretetteljes közösség, amelyet a gyülekezetünkben is átélhetünk..."

Ewan Goligher gondolatai (internetről, axioma)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. jún. 09., vasárnap 04:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2732
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Látjuk, hol vannak a politikai törésvonalak, látjuk, hol vannak lelkiségi törésvonalak, látjuk, hol vannak személyes konfliktusok.
De hol van Isten?..."

Szabados Ádám (internetről, parokia hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. jún. 10., hétfő 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2732
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Nincs nagyobb botrány, mint meggyőzni magunkat arról, hogy a hiba nem a mi készülékünkben van. Másnál van. Máshol van. Máskor kell vele foglalkozni. Máshogyan kell kezelni, mint ahogyan kérte ama mennyei Atya, kinek nemcsak vendégei, de gyermekei vagyunk. Lehetünk. Legyünk!..."

Gáncs Tamás (internetről - evangelikus hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1327 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 85, 86, 87, 88, 89

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség