Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 08:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Sziasztok,

Ajánlom:

- János Evangéliuma DVD, egyszerűen kiváló. Sajnos angol nyelvű, magyar feliratos. 999Ftért lehet rendelni az Amanától. A Mátát már írtátok, van Apcsel is
- Páduai Szent Antal. A gyerekek kedvence.
- Teréz Anya
- Jeremiás

most rendeltem a Szent Ritát, Szent Ferencet és Pió-t. Majd mondom milyenek voltak.
Minden jót,

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 17:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.youtube.com/watch?v=WqLJ0I8g ... re=related

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 18:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
http://www.youtube.com/watch?v=WqLJ0I8gp5U&feature=related
De jó, hogy beraktad ezt a részt!
Ez a filmtörténet eddigi legjobb Jézus ábrázolása. :)
Köszi.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 19:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Ex!

Én is így ismertem meg az Urat!
Katonák sorfala között is kész segíteni a rászorulókon és nincs hatalom se földön, se égen, ami ki tudná ütni a kezéből a vizes edényt.

Mind addig nem nyúlhatott Hozzá senki, amíg Ő oda nem adta az életét a világ bűnéért váltságul az Atya akaratából.

Nem akartam abban a lelki állapotban búcsúzni, amit a viták okoznak.
Az Úr ezt hozta elém és én emlékeztem egy régebbi írásodra.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 23., szerda 16:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
János Evangyélioma 18. rész

3. Júdás azért magához vevén a katonai csapatot, és a papi fejedelmektől és a farizeusoktól szolgákat, oda méne fáklyákkal, lámpásokkal és fegyverekkel.
4. Jézus azért tudván mindazt, a mi reá következendő vala, előre méne, és monda azoknak: Kit kerestek?
5. Felelének néki: A názáreti Jézust. Monda nékik Jézus: Én vagyok. Ott állt pedig ő velök Júdás is, a ki elárulta őt.
6. Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének.
7. Ismét megkérdezé azért őket: Kit kerestek? És azok mondának: A názáreti Jézust.
8. Felele Jézus: Mondtam néktek, hogy én vagyok az. Azért, ha engem kerestek, ezeket bocsássátok el;
9. Hogy beteljesüljön a beszéd, a melyet mondott: Azok közül, a kiket nékem adtál, senkit sem vesztettem el.
10. Simon Péter pedig, a kinek szablyája vala, kirántá azt, és megüté a főpap szolgáját, és levágá annak jobb fülét. A szolga neve pedig Málkus vala.
11. Monda azért Jézus Péternek: Tedd hüvelyébe a te szablyádat; avagy nem kell-é kiinnom a pohárt, a melyet az Atya adott nékem?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 27., vasárnap 19:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Egy valós történeten alapuló film a Kelet könnye - China Cry, az 50-es években játszódik. Egy fiatal lány, Sung, aki egy gazdag családban nőtt fel, fiatal felnőttként mindent megtesz, hogy a Mao Ce Tung rendszer új társadalmának hűséges tagja legyen, de kiderül, hogy missziós iskolába járt, ráadásul férjhez ment egy honkongi fiatalemberhez- szerelemből!-ezt a kispolgári csökevényt az új rend nem tűrheti...letartóztatják, s munkatáborba kerül.A megpróbáltatások között az Istenbe vetett hite egyre erősödik, a legnehezebb percekben is reménykedik a szabadulásban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 01., hétfő 11:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Egy valós történeten alapuló film a Kelet könnye - China Cry, az 50-es években játszódik. Egy fiatal lány, Sung, aki egy gazdag családban nőtt fel, fiatal felnőttként mindent megtesz, hogy a Mao Ce Tung rendszer új társadalmának hűséges tagja legyen, de kiderül, hogy missziós iskolába járt, ráadásul férjhez ment egy honkongi fiatalemberhez- szerelemből!-ezt a kispolgári csökevényt az új rend nem tűrheti...letartóztatják, s munkatáborba kerül.A megpróbáltatások között az Istenbe vetett hite egyre erősödik, a legnehezebb percekben is reménykedik a szabadulásban...



Sikerült megnéznem, nagyon jó film!!!!!

Köszi Erika az ajánlót.

Én nem rég láttam az Anna és a király filmet.Igaz nem keresztény, de nekem nagyon tetszett.

Tegnap pedig a Hegedűs a háztetőn filmet láttam.Nagyon jó!(Egyet sajnáltam, hogy az énekek angolul voltak, jobb lett volna héberül, vagy magyarul)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 21., vasárnap 14:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
A Ben Hurt szerintem mindenki látta, de tudtátok?

A Ben Hur keletkezésének háttere


Lew Wallace generális egyszer egy vonaton találkozott Ingersoll ezredessel, egy közismert ateistával. Sok mindenről beszélgettek, többek között a "kereszténység értelmetlenségéről" is. Wallace nagyon lelkesedett útitársa ötletének, aki a következőket mondta neki:

"Ön egy intelligens és képzett ember. Miért nem ír könyvet, amiben bebizonyítja, hogy a kereszténység értelmetlen, és Jézus soha nem élt?! Ez lenne csak az igazi siker!"

Lew Wallace nagy lelkesedéssel nekilátott a munkának. Valósággal el volt ragadtatva a gondolattól, hogy híres legyen. Éveken át gyűjtötte az anyagot könyvéhez.

Már négy fejezetet megírt, amikor villámcsapásként érte a felismerés, hogy Jézus Krisztus valóban élt. Sőt arról is meg volt győződve, hogy ez a Jézus több volt, mint csupán egy történelmi személy. 50 évesen életében először térdelt le, hogy imádkozzon. Arra kérte Jézus Krisztust, Isten fiát, hogy mentse meg, és átadta neki az életét.

Ezután elhatározta, hogy átírja könyvének meglévő fejezeteit. Ebből született meg a Ben Hur, amely később világhírű filmsiker lett. Így vált Lew Wallace tábornok a Jézus Krisztushoz való radikális odafordulás megragadó példájává. Az ember ugyanis Isten titkait nem a szemével, nem is csak a racionális gondolkozással, hanem szívével ismeri fel, amit előbb Istennek kell megvilágítania. Olvassuk az Efézus 1,18-ban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 07:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Eeyore!

Azt tudod, hogy Kassa lesz 2013-ban Európa kulturális fővárosa?
Beigazolódik Márai kijelentése:"aki kassainak születik, fővárosinak születik." :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 18., kedd 13:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Eeyore!

Megnéztem az Éj anyánk/Mother night filmet. Döbbenetes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 22., csütörtök 02:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Meztelen mennyország

Ne riasszon meg senkit a címe.Szerintem nagyon jó kis film.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 22., csütörtök 10:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Cilla, adják ezt a filmet mostanában valamelyik tv-csatornán, azért jutott eszedbe? Egyébként nagy vonalakban miről szól?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 22., csütörtök 13:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
én is láttam....
kölcsöm adtam Aminak a filmet

egy missziós fiú és az otthon maradt lány szerelme, a helyi törzsben végzett munka, az ottani vallási vezetővel való harc, stb

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 22., csütörtök 20:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Boglárka írta:
Cilla, adják ezt a filmet mostanában valamelyik tv-csatornán, azért jutott eszedbe? Egyébként nagy vonalakban miről szól?


Szia Boglárka!

Tulajdonképp egy fiatal fiú elindul Tongára, első missziós útjára.
Elég régen kaptam ezt a filmet, de valahogy nem került rá sor, hogy megnézzem.
Egyik ilyen nem alvós éjszakámon betettem, gondolván na ezen biztos elalszom……….nem így történt, végignéztem
Igaz történet, néhol megrázó, kicsit romantikus, bizonyságtevő.

Az apa ezzel búcsúztatja a fiát, amikor az Tongára indul misszióba.

„Azt tanultam, hogy Isten az egyszülött fiát adta értem.Azt hittem, tudom, hogy ez mit jelent, de tévedtem, mert senkit sem ismerek Tongán, hogy odaküldjem a fiamat, de Isten biztosan.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 23., péntek 07:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
nekem is ez a rész volt a filmben, ami a legmélyebben szólt
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség