Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1333 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 89  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 20., szombat 14:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Mogorva angyalok

Korán van. A kőpad, amelyen fekszem, védett helyen van, így a csepergő eső nem áztat, de a hideg minden irányból támad - a rongyos, koszos ruhák nem védenek ellene és az újságpapír-matrac sem igazán meleg - és a csontomba mar. Álmosan dörzsölöm a szemem piszkos kezemmel, ám ettől még látom, hogy az emberek felgyorsított léptekkel sietnek el mellettem. Én is ezt tenném.
Ápolatlan vagyok - nincs hol tisztálkodnom -, szakállam hosszú - fagyban majdnem olyan jól véd, mint egy meleg sál. Egy újabb nap. Összeszedem az újság lapjait, amelyeket előző nap egy kukából halásztam elő, elolvastam, majd derékaljként a hideg kőpadra terítettem. Összeszedem, és a közeli szemetesbe tömöm. Más tulajdonom nincs, lassú léptekkel indulok oda, ahol kéregetni szoktam. A belvárosból már kitiltottak bennünket - rontjuk a városképet, mondták azok, akik fűtött szobákban, meleg ágyakban pihennek éjjel, bankszámlájukon hónapról hónapra tetszetős jövedelem biztosítja megélhetésüket; és akik ettől élet és halál urainak gondolják magukat.
Talán tényleg azok. A város belső utcáin sok a járókelő, akad köztük pár olyan is, aki nem sajnál a magamfajtától pár forintot. A külvárosokban, ahol szabadna kéregetnünk, nincs értelme álldogálni: gyalogos embert alig látunk a panelok között és látszik rajtuk, őket sem veti fel a pénz.
Sok helyen próbálkoztam már. Piacok környékén, a helyi bevásárlóközpont előtt - régebben bent ételmaradékot kéregettem, míg egy biztonsági őr ki nem lökött a hóba. Mert én tényleg csak enni és melegedni szeretnék. A szereteten kívül pusztán ez hiányzik ahhoz, hogy boldog legyek: teli gyomor és meleg, áldott meleg, amit csak az tud igazán értékelni, akinek kellett már hóban-fagyban, mínusz tíz fokban a szabadban aludnia éjjel úgy, hogy szakállára, hajára jégcsapok dermedtek reggelre.
Előfordul, hogy ha nagy a hideg, beengednek az áruházba - az őrök között is van emberséges -, és elnézik, ha udvariasan - hiába, a régi beidegződéseket a nyomor sem törli ki - meghagyott, kukába szánt ételmaradékot kérek, nem bántanak.
Van, aki még azt is sajnálja. Van azonban másfajta ember is... Tavaly egy pártól pizzavéget kértem, láttam, ki akarják dobni. A magas, markáns arcú férfi szó nélkül állt fel és elment, hogy vegyen nekem egy nagy, mennyeien forró és friss szalámis szeletet. Mint a gyakran vert kutya, akit hirtelen megszánnak és megajándékoznak egy darab húsos csonttal, elvonultam kincsemmel a sarki, eldugott asztalhoz és úgy ettem meg, minden falatot kiélvezve, hogy közben potyogtak a könnyeim. Ritkán sírok, általában akkor, ha ilyenfajta viselkedéssel találkozom. A meghatottság könnyei ezek. Ha bántanak, belém rúgnak, már nem veszem zokon. Ezt érdemlem, hallom óránként szinte: büdös csavargó, dolgozni nem akar, de a becsületes embert zaklatni azt igen! Aztán megy a kocsmába piát venni.
Hát igen, az ital. Soha életemben nem ittam, míg az utcára nem kerültem. Nálam fordítva volt: nem azért lettem csavargó, mert italoztam - azért italozom, mert így kell élnem. Hogy könnyebb elviselni? Tulajdonképpen igen is meg nem is. A kábulat köde tényleg jótékony, de túl rövid ideig tart túl sok pénzért, és az eszmélés sokkal szörnyűbb, mintha nem tépném ki magam a valóságból néhány órára.
Változom, és ez megriaszt. Már nem félek attól, hogy odaálljak az emberek elé és azt mondjam, kérem, segítsen pár forinttal - de az első, az bitang nehéz volt. Soha nem fogom elfelejteni. Akkor még emberi külsőm volt, ha szegényes is, de tiszta. Ugyanennek az áruháznak a parkolójában történt: alacsony, katonásan rövid hajú, szigorú tekintetű fiatal nő jött velem szemben. Nem - tőle nem - gondoltam. Féltem tőle, agresszívnak tűnt, dühösnek az egész világra. De ő megérzett valamit. Lassított, figyelt. Mellém ért. Megálltam. Elmotyogtam a kérésemet és már siettem volna tovább, mikor utánam fordult…
- Elnézést, nem értettem jól, amit mondott. Segíthetek valamiben?
Még egyszer elmondtam, most már érthetően ám még mindig szemlesütve mondandómat és léptem volna tovább. Megint megállított. A táskájába nyúlt, előhúzta a pénztárcáját és egy ötszázast nyújtott át. Álltam villámsújtottan, már nem emlékszem, egyáltalán megköszöntem-e.
Most a piac mellett üldögélek, a belváros után ez a legjobb hely, persze csak akkor, ha nincs túl rossz idő. Itt sokan adnak, de nagyon erős a harc, ki kéregethet itt. Ha ide jövök, maradhatok, de akkor a nap végén - vagy ha korábban távozom, másnap - az egyik illegális cigarettaárusnak le kell adnom a "bevételből" egy meghatározott összeget. Valamit valamiért. De innen legalább nem zavarnak el.
Felismerem a zord tekintetű nőt, noha eltelt már vagy két év, mióta a régi eset történt. Elhalad mellettem. Megváltozott - gondolom magamban - ám ekkor megáll. Kezét zsebébe süllyeszti majd üresen húzza elő, közben nagyot sóhajt. Táskájába nyúl. Előveszi a pénztárcáját - és megismétlődik a két évvel korábbi eset: egy ötszázast nyom a kezembe. Nem dobja a lábamnál lévő dobozba. A kezembe adja, közben a szemembe néz és szabadkozva hozzáteszi: - Ne haragudjon, csak ennyit tudok adni… - majd szégyenkezve lesüti szemét és elsiet.
Mogorva angyal - gondolom -, bár ne fájna úgy az élet. Bár mosolyt látnék egyszer az arcodon. Megérdemelnéd, te aki örök szomorúságot hordozol, mégsem mész el soha úgy, hogy ne áldoznál. Miféle bűnért vezekelsz?
Most gyalog megyek: egyetlen fillért sem költök el a drága pénzből, amiből ünnepelni akarok.
Az étkezde ajtajában - ahová régi életemben gyakran jártam, mert olcsó és igen ízletes ételeket készítenek - megcsap a friss, ínycsiklandó fogások aromája, nyálam összegyűlik a számban. De a világ gyönyörű, mert tudom, fél óra, óra és nem fogok fázni - rövid időre felmelegszem kívül-belül. Belépek, lassan, elodázva a pillanatot, amikor a tányér forró levest és főzeléket - amivel ünnepelni szeretnék, ünnepelni, hogy létezik még emberség - enni kezdem, ám ekkor egy hang csattan fel mellettem:
- Jóember, legyen szíves távozni!
Körülnézek, vajon kit akarnak kiűzni e kánaánból, mikor rájövök, hogy nekem szánták a felszólítást.
- Én csak egy tányér levest…
- Kérem, menjen el!
- Van pénzem…
- Máshol költse el, itt nem maradhat. Ez egy nívós étkezde.
Valóban az. De vannak üres, félhomályos sarkok, ahol meghúzódhatnék. Különösen fáj, hogy az küld el, aki néhány éve még szívélyesen üdvözölt...
Kilépek az ajtón, a forró étel és a kulturált meleg hely röpke illúziója szertefoszlik. Lábam magától indul oda, ahol befogadnak, kiszolgálnak.
A kocsma füstös, de meleg; a pálinka mar, de közben jól átfűt.
Nem az ital melegségére vágytam, mégis csak az maradt.
Hisz csak egy büdös, koszos, ápolatlan hajléktalan vagyok.
Egykoron matematika tanár


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 21., vasárnap 13:07 
Kedves Cilla!
Köszönöm, hogy ezt feltetted.
Szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 21., vasárnap 13:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
nemosineX írta:
Kedves Cilla!
Köszönöm, hogy ezt feltetted.
Szeretettel:
n.


Nagyon szívesen, kedves NemosineX.

(}) szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 21., vasárnap 16:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
"Elmesélek most egy ilyen "kis csodát", amit akkor kaptam, mikor egyszer nagyon elfáradtam. Olyan fáradt voltam. hogy úgy éreztem, mégis legjobb lenne lefeküdni az út mellett s hagyni, hogy az élet menjen szépen tovább - nélkülem.
Kórházban feküdtem akkor. Egy reggel valami furcsa kis nyugtalanságtól hajtva bújtam ki az ágyból s minden cél nélkül kisiettem a folyosóra. Mintha . . . igen, mintha hívott volna valaki. Egy kis szőke, rongyos, angyalszemű fiú sírt az egyik sarokban. Egyik kezecskéjét elvitte az akna és az anyja szidta, szidta, hogy milyen rossz fiú, neki ilyen nagy bajt okozott. Behívtam őket magamhoz. Az asszony szegény - favágó felesége. Férjét elvitték, még négy lánya van, s ez az egy fia most ilyen költséges bajba sodorta, hiszen nincsen pénz még vonatra se, hogy kötőzésre tudjanak bejárni.
Szerényen mondta – hát adtam neki. Sírni kezdett. Hihetetlen, mennyire elszoktak az emberek egy szemernyi jóságtól. Tiltakozott, s a végén erővel a kezembe nyomott egy kis csomag maradék vajat amit kopott kiskosarából kapart elő. Elmentek, s ahogy kibontom a piszkos hártyapapírt az egyik oldalán szépséges arany iniciáléval, égszínkék betűkkel ráírva ezt olvasom : ,,Az odafelvalókkal törődjetek, ne a földiekkel ” (Kol. 3,2)
Óh, hát elfáradhat-e az, félhet-e az valamitől, akinek – levelet írt az Úristen?
És most végezetül nagyon halkan szeretnék még valamit mondani. Meg kell tanulnunk újra imádkozni. Hihetetlen erő az ima. Még egy halk sóhajtás is felmérhetetlen erőket hív életre. Ne szégyelljük magunkat, sóhajtsunk fel: "Édes jó Istenem, segíts meg bennünket."
És az Isten odahajol hozzád és segíteni fog rajtad - mint ahogy segített azon a kicsi fiún is, akit egy éjjel összeroncsolt hassal hoztak be a műtőbe, akiről lemondott az apja de lemondott az orvosa is s akinek a műtőasztalon súgtam a fülébe: „Meglásd megsegít az Isten.” S ő kékülő ajakkal, kétségbeesetten jajongó hívással kiáltotta: "Istenem, Istenem, Istenem!" És az Isten odahajolt a műtőasztal fölé, megfogta a sebész elcsüggedt kezét, vezette, megsimogatta az irtózatos sebet, rálehelte az Ő titokzatos melegét erre a szegény kihűlő kis testre. S a kicsi Tatárka György tíz nap múlva, jókedvűen szaladt a kertben, cseresznyét majszolt, s amikor megkérdeztem, hogy mit gondol, vajon ki segített rajta – lesütött szemekkel, a zavartól pirosan, halkan azt felelte: „Az Isten”.
Igen. Ő segített rajtad, kicsi Tatárka György, s Ő segít, csak Ő segíthet rajtunk is, mindnyájunkon. Ezen a fölsebzett országon, ezen az egész irtózatos világon. Hívjuk hát, hogy jöjjön, jöjjön ide hozzánk. Hajoljon ide hozzánk, simogassa le rólunk a közönyt, a gőgöt. Nyissa ki a szívünk rozsdás ajtaját, lépjen be és maradjon bennünk. Hogy építhessünk neki magunkból templomot, s a sok kicsi ember-templomból építhessünk egy új Országot, aminek az alapja a szeretet, s tartalma a szeretet, a koronája a szeretet legyen. Mert nincsen nagyobb hatalom, és nincsen nagyobb erő, mint a szeretet – mert a szeretet Isten. Jöjj hát Szeretet, hogy legyen a mi lelkünk a te templomod, s ha sírunk, ha nevetünk – ha imádkozunk vagy bukfencet hányunk, mindig a Te törvényedet szolgáljuk: melegséget árasszunk, örömet osztogassunk, szeretetet kínáljunk."

Én Édes Istenem, segíts hozzá minket!
{Forrás: Mezei Mária: Vallomástöredékek}


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 22., hétfő 09:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Illés táncol

Reggel van, csak azért nem látszik, mert télen hat órakor még nem süt a nap. De tényleg reggel van, fel kell kelni, kávét kell inni, elszívni egy szofit, ha nagyon akarsz, be lehet állni a zuhany alá is, aztán megnézni magad a tükörben. A két mély vonást a szád két oldalán, ahol korábban az arcod volt, meg a vizenyős kék, véreres szemedet, amire egy lány azt mondta, hogy zöld, ezért te elvetted feleségül. Jobban jársz, ha inkább elindulsz ki a városba, mert Laci már biztos kinyitott, ő hat előtt már nyit, néha be se zár, és rendes, mert nem szól az emberhez semmit, úgy adja ki az elsőt. Aztán, mikor látja rajtad, hogy leérkezett, még mindig nem macerál, várja, hogy mondjad te, ha van mit.
Csak odáig ki kell érni. Rohadt hideg van. Ezek a kínai cipők meg két hét alatt szétmállanak, lefoszlanak a lábadról, mintha egy kenyeret húztál volna fel, érzed, ahogy járás közben elfogynak, viszont speciálisan büdös lábszagot tudnak a kínai tucatzoknival egyszerre alkalmazva produkálni.
Lacinál már minden reggeli vendég ismeri a dörgést. Ha valaki mégse, arra úgy néznek, hogy rájöjjön, hol van, hogy mennyire nem illik ide, és gyorsan eltűnjön a terepről. Múltkor bejött egy hapsi a kislányával kézenfogva. Ilyen belvárosi zsúrpubik voltak, a kiscsajnak még szalag is volt a hajában, és mosolygott az apjára. Laci majdnem leköpte a mókust, mit jön ide virítani ezzel kis játékbabával.
Otthon más volt a helyzet. Nem gondolnád, míg otthon vagy, hogy Pesten ilyen szar is lehet az élet. Azt hiszed, itt keményen kell dolgozni, de megkeresed, amit kell, és haza tudod küldeni az asszonynak. De nem igaz, mert amit fizetnek, az csak otthon sok, itt elmegy hamar, és amit itt olcsón adnak, az annyira rossz, hogy nem érdemes megvenni.
Megérkezel, kiszállsz a vonatból, a válladra veted a táskát, és azt hiszed, most kezdődött minden. Lehet, még a nap is süt. Amikor már egy éve csinálod, akkor látod meg az egésznek a fonákját, akkor unod meg, de akkor már mindegy, mert megszoktad, mert egyébként is iszol, és mikor itt vagy, legalább az asszony nem látja. Hazaküldöd, ami van, vagy ami marad. Úgyis feltűnik egy idő után, hogy egyre kevesebb van, és egyre kevesebbet hívod őket, és amikor hazamégy, az is látszik rajtad, hogy egyre kevesebb vagy te magad is. Siránkoznak feletted egy kicsit, kérik, hogy maradj, de te visszamész pesti építkezésre dolgozni, mert tudod, hogy nem tudnál most hazajönni és folytatni mindent.
A szállón nem vagy egyedül. Mindenfelől jöttek, a román oldalról, szlovákoktól, meg vannak csángók is. Az egyik kicsit bolond, de senkinek nem árt, és rendesen dolgozik. Illésnek hívják. Együtt szoktunk enni, múltkor kifente a bicskámat a nadrágszíján, mert mikor konzervet bontottam, csorbát kapott. Nagyon furán beszél, mikor idejöttem, már itt volt, nekem meg kellett egy hét, mikor már nem néztem bambán, ha szólt hozzám. Csontos, vékony, szívós, izmos alak, ezért a többiek Szálkának hívják. Nekem csak Illés maradt, mert így mutatkozott be. Olyan, mint egy kicserzett bőrdarab—ellenálló és tartós. Nagyon egyszerű, ha beszél is valamit, biztos, hogy nem terhel meg filozófiai kérdésekkel, a szája legtöbbször mozdulatlan a nagy barnás bajusza alatt. A tekintete kifejezéstelen, az arca üres vászon, egyik napról a másikra él. Egyébként meg az itt dolgozó bukott értelmiségiek között ő az egyetlen normális munkás, aki egész életében maltert kevert. A többiek tanárok, hárman vagyunk magyar szakosak, mérnökök is vannak, asztalos, földrajzos, miegymás.
Nem tudom, hány éves. Reggel hatvannak látszik, délután már úgy gondolod, hogy legfeljebb ötven lehet. Ő is az asszonyt hagyta otthon, meg négy gyerekét. Küldözgeti haza a pénzt, vagy viszi nagy ritkán. Hónapokat is itt marad ezen a lepratelepen, dolgozik és iszik, mint mindenki. Volt, hogy együtt mentünk Lacihoz. Vele még ezt is meg mertem kockáztatni.
Utána már el tudod fogadni, hogy reggel van, nem ráz a hideg, csak olyan távoli, fagyott szagok másznak bele az orrodba, amik itt még télen is megmaradnak. A metrónál az a tömény húgyszag, meg az édeskés-koszos pékszag. Ami meleg, az még él, és beletúr a nyitott orrlyukadba, köpni kell tőle. Aztán vissza a melóhelyre, a tűzfalak mintha rád dőlnének, ahogy bemászol közéjük. Jönnek szembe az itteniek, rossz belegondolni, hogy most már nem tűnök fel köztük.
Fel kell mászni az állványra, szofival a szádban, a válladon egy köteg vezetékkel. Alulról néznek, hogy leesel-e. Ha nem, akkor mindenki megy a dolgára.
Öcsi lábára ráfolyt a beton. Meg a mellkasán is végig. Ez az a gyorsan kötő fajta, télen csak ez működik, Öcsire is szépen rákötött, pedig bevitték és lemosták, de olyan a bőre végig, mintha megégette volna. Mondtam neki, hogy hagyja a mait a francba, feküdjön és kenje be magát valamivel, de Öcsit nem lehet leültetni. Estig dolgozott, adogatta nekem a vezetékeket, pakolta a zsákokat meg azokat a betonkockákat.
Este ittunk. Gondoltam rá, hátha az asszony hívna. Hívott is. A lányom már aludt, nem tudtam beszélni vele.
Lehúztam a kínai kenyér-cipőt. A zoknit is, aztán az egészet betekertem egy zacskóba. Van még két liter borom tegnapról.
A többiek már lefeküdtek, mindenki a vackára. Én Öcsivel alszom, most így jutott. Lehet vele aludni, nem húzza le a pokrócot az emberről.
Illést is hívták.
Amikor visszajött, ki volt cserélve. A bajusza két vége felfelé meredezett, és nagyra nyílt szemekkel nézett valahova.
Észrevette, hogy magyarázatot kérek a szememmel, hát megszólalt:
- Kicsi bubám született az éjjel.. Egy kisleánka.. most mondta az asszony, hogy az orra olyan, mint nekem.
Vigyorgott Illés, én is visszavigyorogtam rá, aztán lefeküdtem. Később fura csoszogást hallottam a konyha irányából. Ahogy kinéztem a pokróc alól, láttam, hogy Illés táncol. Furcsa, csosszanó léptekkel, de ügyesen és gyakorlottan. Ölelte és körbetáncolta a levegőt. Visszabújtam a pokróc alá. Nem zavarom őket.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 09:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Egy szőke nő kvízműsorban vesz részt

(Avagy a szőke nők védelmében)


A műsorvezető a következő kérdéseket teszi fel neki sorban:

1. Hány évig tartott a 100 éves háború?
116 év
99 év
100év
150 év

2. Melyik országban találták fel a panama kalapot?
Brazíliában
Chilében
Panamában
Equadorban

3. Melyik hónapban ünneplik az oroszok az októberi forradalom emlékét?
Január
Szeptember
Október
November

4. Mi volt IV György király neve?
Albert
György
Manuell
Jónás

2. Melyik állatról nevezték el a Kanári-szigeteket?
Kanárimadár
Kenguru
Patkány
Fóka






P.S.: Ha a kérdések olvasása közben nevettél, akkor íme, a válaszok:
A százéves háború 116 évig tartott (1337-1453).
A panama-kalapot Equadorban találták fel.
Az októberi forradalmat november 7-én ünneplik.
IV György király igazi neve Albert volt. A király 1936-ban változtatta meg nevét.
A Kanári-szigetek neve a fókáról kapta a nevét. Latinul a fókák (tengeri kutyák) szigetét jelenti.
Na, mennyivel vagy okosabb a szőke nőnél????
In.: Cserkész, XV. Évfolyam 5. szám, 23. old.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 08:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
net2rist írta:
Illés táncol

Reggel van...


Szia Net, ez honnan van?

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 12:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jaj, KÖSZÖNÖM!!!

VISSZAADTAD a HITEMET az emberiség(parókiás részé)ben :D


ez a szivem közepéből van, AMÚGY meg egy kedves kárpátaljai másodikos ELTÉs "közeli rokonom" műve, RÁADÁSUL személyes élményei alapján, mikor "kicsi volt" apja így mesélte a budapesti segédmunkások életét...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 12:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
és ez így van manapság is

munka(és jó ha van, mégha nem bejelentett is) :( , valamiből csak el kell tartani a családot, akiket jó ha minden második hónapban látom, néha kis búfelejtő, fáradt matatás, egy két halk szó...cigaretta parázsba bámuló szemek.................és ritkán apró kis öröm, melyet el kell raktározni mélyen a szívben, mert az nagy kincs............s aztán a holnap


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 12:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

igen, tudom.... "ott vagyok"...

és MÉGIS ... ha keresztényként "világmegváltani támad kedvem".... valamerre ERRE keresgélek, valahogy EBBŐL szeretnék kiutat találni "nekik"

és ANNYIRA már vagyok tapasztalt, hogy ezt a KORMÁNY/RENDSZER/HŰBÉRÚR-váltás NEM tudja megoldani....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 15:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
olyan felrázó történet...
jól meg van fogalmazva.

...szíved közepéből...?

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 18:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
najda írta:
olyan felrázó történet...
jól meg van fogalmazva.

...szíved közepéből...?


igen :)

vagy az egyik KÖZPONTI CSÜCSKÉBŐL ;)


érdekesen alakult az életünk: feleségemmel mindketten "tősgyökeres pestiek" vagyunk (vagyis én budai, ő budaörsi, de ez kb ugyanaz)

mostanára mégis a baráti körünk TÚLNYOMÓ TÖBBSÉGE "távolról jött közeli rokon" :)

vannak Erdélyből, Kárpátaljáról, és IGEN, Felvidékről is :)

másik érdekesség, hogy a baráti körben (ha agyoncsaptok se tudom megmondani MIÉRT) erősen TÚLREPREZENTÁLT a református teológus mint szakma, sőt néhány lelkész és hitoktató is "becsusszant" :)

és persze a "közös jellemző", amit gyerekeim csak így mondanak: "apa a neten találta" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 07:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
:)

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 10:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
({)

igen, tudom.... "ott vagyok"...

és MÉGIS ... ha keresztényként "világmegváltani támad kedvem".... valamerre ERRE keresgélek, valahogy EBBŐL szeretnék kiutat találni "nekik"

és ANNYIRA már vagyok tapasztalt, hogy ezt a KORMÁNY/RENDSZER/HŰBÉRÚR-váltás NEM tudja megoldani....


(})(})(})

cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 28., vasárnap 19:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszi drága Cilla ({) :)


nem tudom SZABAD-E nekem egy ROMÁNt szeretni... de ha szabad, ha nem, idetenném (barátném blogjából ezt is, mint a politikás topic-beli kommunizmus-nosztalgia írást):

Ana Blandiana írta:
Ana Blandiana: Tăcerea ta
Hallgatásod


"Írjál", mondtad.
Fogtam a ceruzát és a
papírt
Azt hittem hogy diktálni
akarsz nekem
"Írjál" ismételted meg
És hallgattál, mint egy ikon.
És hozzáláttam megint megírni
A hallgatásodat.
A hallgatásodat
Amiből minden következik
Ahogy a vérre következtetünk
a sebből.


Ma olvastam a buszon. Nem találkoztam még Isten és művész kapcsolatának ilyen mély és tömör megfogalmazásával.
Ha már Ana Blandiana, akkor nem bírom ki, hogy ne írjak kicsit róla. Temesváron született 42-ben. A kommunizmus idején 9 évig tiltólistán voltak a művei, nyíltan szembeszállt Ceauşescuval is (nagyon csodálom, hogy élve megúszta). Emiatt a forradalom idején az akkor alakuló első párt, a Nemzeti Megmentési Front (asszem ez a magyar neve a FSN-nek) a tudta és beleegyezése nélkül beválasztotta bizottságába.
Verseit egy csomó nyelvre lefordították, kínaira is (magyarra először Szilágyi Domokos).
Ez a vers azért is érdekes, mert románul még meg se jelent. A Pannonhalmi Szemle számára készült a fordítás kéziratból, első közlésként.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1333 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 89  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség