Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1333 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 89  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. nov. 04., kedd 16:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Wass Albert:Az aranymadár

Kép

"... Amikor már nagyon fáradt leszel, és nagyon céltalannak érzed a sorsodat: egyszerre csak érted üzen az erdő.
Először csak egy kis szellővel, mely csak úgy végigsurran melletted az utcán. Fenyőillatából már alig érezhetsz valamit, de meghallod mégis, amikor a füledbe súgja:
- Üzeni az erdő, hogy árnyékkal várnak rád a fák...
illatukat neked gyűjtik a rét virágai...
jöttödet lesi az ösvény...
jöjj, siess...!
Fájva döbben meg tőle a szíved. Torkodat fojtogatja a honvágy. De nem mehetsz. Nem eresztenek a láncok, amiket rádraktak a gonosz varázslatok.
Aztán meglátsz egy felhőt, egy kicsi bolyhos fehér felhőt az égen, és tudni fogod, hogy újra üzent érted az otthoni erdő. Látni fogod emlékezetedben a régi tájakat, és úgy sajog valami benned, mint még soha addig.
Végül aztán meghallod ablakod alatt az aranymadár füttyét. Ablakod magától kitárul. És ott ül a fán, és hazahív otthonod drága aranymadara: a sárgarigó.
Valami megpattan benned akkor. Szemedből előtörnek a könnyek, lemossák rólad a láthatatlan láncokat, kiömlenek az utcára is, és végigfolynak a köveken, bűvös ösvényt mosva lábaid elé az emberek között.
És te elindulsz majd ezen az ösvényen. Keletnek, mindig csak keletnek,
amerre a sárgarigó hív.
Így.
Most aludj jól, a mese véget ért.
A fák is alszanak már odakint."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 05., szerda 11:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
HERMAN OTTÓ

A bükkerdõ

Gyermekéveim legszebb emlékei bükkerdõbõl mosolyognak felém. Hányszor osontam ki a házból, mélyedtem be a bükkösbe, az egyetlen templomba, amelyben igazán szívem és eszem szerint tudok ájtatos lenni!

És milyen is ez a templom! Földjét haloványsárga levelek borítják, oly szépen, mintha nem is a szél, hanem gondos kéz hintette volna el. A sudarak oly egyenesen, oly merészen állanak, mint a gót templom oszlopai, de nem oly komoran, mert kérgök szép világos-szürke, fehérrel átfutott, s a márványozást a moha végzi rajtok. A koronák is úgy érnek össze, mint a gót bolthajtás ívezete; de a bükkerdõ bolthajtása kacagó zöld s mesterlyukain nem a padlás szennye, hanem a tiszta kék ég nézeget be, belopódzik rajtok a napsugár, mely a rezgõ levelek árnyékával játékot űz a sudarakon, s ha forrásra talál, mint a tükörrõl, úgy pattan vissza róla, hogy valamelyik sudar derekára titokzatos Máriákat rajzoljon.

Fenn az ágasbogas karzaton ekkor megszólal az aranybegy. Hangja oly mélázó, mint a furulya szava, valóságos ének - akár a Mozart miseszólója. A csepp fitisz-madár szólama úgy avatkozik belé, mint a ministráns felelete. A csuszkák, cinegék, légykapók, rigók hívogatása adja e közösség énekét. Most egyszerre megszólal a pintyõke, a templom csengettyűje, mintha igazán leborulásra intene.

Azalatt az apácapillangó torzonborz bundájába vonva fejét, úgy szundikál, mint az olvasózó vénasszony. A Satyrus-pille sudarról sudarra szállva pajkoskodik, mint a rakoncátlan oskolásgyerek. Az Iris-pille pedig szárnyait nyitogatva, úgy kényeskedik, mint az újruhás kisleány, kit csak a ruhája vitt a templomba. A bükkfagomba is úgy áll a fa derekán, mint a szenteltvíztartó a gót oszlopon. A kis sziklatömb, moh és folyóka díszítésével, az oltár, a korhadó törzsök, melynek redvesedõ kérgét az ifjú sarjak zöldje fedezgeti, a keresztelõ medence.

De imádkozni mégsem lehet, mert nem engedi az erdõ lármás pogánya, a mátyás, ki bár "mátyást" kiált, mégis voltaképpen azt mondja: "jön valami, vigyázzatok!" A feketerigó rögtön megérti s csattogó hangra fakad. - Mély csend!

Ekkor finom nesz hallatszik - talán egér futott végig a száraz leveleken? Nem az, mert egyszerre megingott a forrásõrzõ aljfa gallya, s egy véghetetlenül szelíd, szinte mélabús tekintetű, sötét szempár néz feléd, s egy pici fekete orr, magasra tartva, kérdést intéz a fuválomhoz, s megkapja a feleletet: "Nincsen semmi baj." És ismét zörög a levél, a fej eltűnt, hogy pár perc múlva ismét megjelenjék: kilép az anyaõz két pici gidójával, melynek sima köntöse oly kedvesen csillagos. Azok a finom csülkök oly ügyesen csúsznak a levelek közé, hogy alig okoznak valami zajt.
Míg az anya lehajlik, hogy a hûs forrásban eloltsa szomjúságát, az egyik gidó pajkosan cibálja a gally hegyét, a másik nagyokat döföget az anya tõgyén.
Ismét megszólal a madárdal. Mintha gúnyolná a bolond mátyást, hogy már a szelíd jóbaráttól is megijed, s hebehurgyán ráijeszt másra is, avval az õ rekedt, intõ hangjával.

Leszáll a pintyõke, elõkerül a rigó: õk is isznak egyet, ügyelve, nehogy a köntös vizet fogjon. Szépen bemártják a csõrt, egy kicsikét szopogatnak, aztán magasra emelik a fejet csõröstül. Egy keveset hunyorítnak a szemmel, mert hát oly pompás ital az a forrásvíz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 06., csütörtök 13:51 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
Erika írta:
Gyökössy Endre

Recept

– Igehirdetésének egyik mondata hozott ide.

– Örülök, hogy eljött, foglaljon helyet, s mondja el, mi volt az a mondat.

– A félretett, az összegyűjtött harag felgyülemlik, és – azt hiszem, így hangsúlyozta – gyűlölet lesz belőle, s azt öli, aki gyűlöl, lassan, de biztosan. – Ugye Pál apostolt idézte: a nap le ne menjen a ti haragotokon!?

– Erről is szó volt, de gondolom, mást is szeretne még mondani.

– Igen. Kérdezni szeretnék. Kétszer elvált asszony vagyok. Mindkét házasságom anyám nehéz természete miatt bomlott fel, akivel együtt kellett laknunk. Nem volt más megoldás. Anyám pedig képtelen volt elvágni a lelki köldökzsinórt, szinte pórázon tartott vele, mint kisgyermek koromban. Azt pedig egyik veje sem tudta elviselni, hogy elsősorban anyám „kislánya” legyek a házasságban és ne feleség. Merem állítani: mindketten anyám elől menekültek el. Már évek óta egyedül élünk, anyám és én. Egy fedél alatt, de némán és acsarkodva, keserűen, robbanékony légkörben. Hónapokkal ezelőtt rémülten döbbentem rá – rettenetes kimondani is –, hogy gyűlölöm az anyámat kétszer tönkretett életem miatt. De ez a gyűlölet valóban engem öl. Míg házasságban éltem, jóformán sose voltam beteg. Most kétségbeejtően rossz alvó vagyok, s szüntelenül fáj valamim. Szédülök, a vérnyomásom ugrál, szorongásaim vannak. Megromlott az egészségem, és egyre fogyok. Már orvoshoz sem megyek, mert minden leletem negatív, csak éppen én vagyok pozitív, beteg. Érzem, hogy ha nem történik valami: a magam gyűlölete öl meg. Mondja: mit tegyek?

– Mit tett eddig?

– Imádkoztam azért, hogy ne gyűlöljem az anyámat.

– Mióta imádkozik ezért?

– Amióta tudom, hogy gyűlölöm.

– Csak azért imádkozott, hogy ne gyűlölje?

– Nem, olykor, ha tudtam, azért is, hogy szeretni tudjam.

– Engedjen meg egy kérdést. Hogyan várta ennek a kérésnek a teljesítését? Tulajdonképpen mit várt?

– Hát, hogy szeretni tudjam.

– Tehát valami érzésre várt. Ne haragudjék, ha így mondom: valami jóleső, meleg bizsergésre várt a szíve körül ugye? És az elmaradt. Így van?

– Valahogy így. De már nem is imádkozom. Csalódtam az imában.

– Szeretnék valami mást is ajánlani.

– Azért jöttem.

– Érzésekre várt, de nem tett semmit. Arra várt, hogy Isten tegyen az életével valamit. Így van?

– Igen, körülbelül így.

– Pedig Isten mindent megtett értünk a Krisztusban...

– A kereszten?

– Ott, és ezért nekünk is mindent meg kell tennünk, ami tőlünk telik, hálából. Édesanyjáért kellene valamit megtennie még. Mert legtöbbször az érzésekből lesznek a cselekedetek, de olykor az elkezdett cselekedetekhez csatlakoznak az érzések. Vagy váltanak ki érzéseket.

– De mit tegyek?

– Céltudatosan, rendszeresen és naponként tegyen jót édesanyjával és eközben imádkozzék érte, ha még tud.

– De mondtam, hogy gyűlölöm.

– Meg akar gyógyulni?

– Igen.

– Akkor cselekedjék, és ne keressen kibúvót. Egyébként Jézus is mondott egyet s mást, még az ellenség szeretetéről is.

– Mit tegyek hát?

– Ha most orvos lennék és receptet írnék, biztos gyógyszert a gyűlölet és egyéb betegségei ellen, kiváltaná?

– Kiváltanám.

– Bevenné?

– Bevenném.

– Akkor ott van papír, meg toll, diktálnék egy receptet. Írja?

– Írom.

– Tessék: hétfőn reggel mosolyogva köszöntöm őt és megkérdezem, hogy aludt. Kedden: kitakarítom az ő szobáját is. Szerdán: két szelet süteményt hozok neki. – Írja csak, írja. Csütörtökön: elhívom sétálni, hazafelé pedig kérdezgetek és hagyom őt – csak őt – beszélni. Pénteken: megkérem, hogy zongorázza el azt a dalt, amit gyermekkoromban szokott.

– Már évek óta nem zongorázik.

– De kérnie szabad. Szombaton: megkérem, hogy segítsen jó túrós gombócot főzni, mert azt ő jobban tudja. Vasárnap: bemegyek a szobájába, amikor lefeküdt, betakargatom és megcsókolom. Pont. Ismeri ezt a zenei kifejezést? Da capo al fine? Elejétől végig. Nos, a következő héten ugyanígy vagy hasonlóan: da capo al fine s egy hét múlva felkeres és megbeszéljük a többit.

– A csókot is kell?

– Igen.

– Jaj!

– Miért, jaj?

– Mert évek óta nem csókoltam meg.

– Vállalja ezt a hetet így?

– Megkísérlem.

– Isten segítse. Várom.

Nem jött. Hetekig nem jött.

De egy hétfőn, kora reggel telefonált. Sírva: – Mikor tegnap ismét betakartam, az én hideg és kemény anyám felült az ágyban, és magához ölelte a fejem, és éreztem, hogy könnyes a szeme és azt mondta: – De jó vagy mostanában hozzám. – Akkor, évek óta először, éreztem, hogy szeretem az anyámat.

Aztán hozzátette: – Adja másnak is oda ezt a receptet!

Tessék.



Köszönöm,ez most nekem is jól jött :)

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 08., szombat 15:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Ismeretelen szerző
MAGYAR NYELV

Legnagyobb szava: Isten.
Legmélyebb szava: Lélek.
Leghosszabb szava: Örökkévalóság.
Leggyorsabb szava: idő.
Legközelebb eső szava: Most.
Legsötétebb szava: Bűn.
Legerősebb szava: Igazság.
Leggyengébb szava: Szeretet.
Legédesebb szava: Otthon.
Legdrágább szava: Jézus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 08., szombat 23:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
KOSZTOLÁNYI DEZSÕ:

Az emberiség barátja


Van egy ismerősöm, ki az emberiséget szereti. Én szeretem a fiamat, enyéimet, egy-két barátomat is, aztán a zöld tintát is szeretem, mellyel ifjúkorom óta írok, olykor a borjúlábat is, ecetes tormával, a világos szivarokat is, de ismerősöm egyes-egyedül az emberiséget szereti.
Engem ő kicsit lenéz. Csodálkozik azon, hogy a huszadik században mint nem szeretheti valaki az emberiséget. Én azt szoktam felelni, hogy még nem találkoztam vele, nem láttam sehol, nem jött el hozzám bemutatkozni. Erre rejtélyesen, de megbocsátóan mosolyog. Nem akar megsérteni, óvakodik kimondani, hogy alapjában szívtelen, önző embernek tart.
Ismerősöm reggel, mihelyt fölébred, az emberiségre gondol. Vajon hogy aludt éjjel az emberiség? Nem nyomta-e fejét a párna? Haladt-e valamit tegnap óta? Bevallom, engem ilyenkor más gondok foglalkoztatnak. Mindenekelőtt az, hogy miből fizetem ki a gázszámlát s miből veszek új télikabátot a fiamnak. Nemegyszer meg is rótt e kicsinyesség miatt.
Sokáig azt hittem, hogy ostoba, nagyképű fráter. De évek során rájöttem végzetes tévedésemre. Õ egyik legnagyobb bölcs, kit valaha láttam. Míg én elkótyavetyéltem szeretetemet az útfélen, erőmet szétosztottam azok között, kikkel együtt élek, ismerősöm, mint az emberiség csöndes barátja, dúsgazdagon nősült, roppant vagyont harácsolt, elhaladt a koldusok mellett, kiket végre nem ismert, zsíros üzleteket kötött, birtokokat vásárolt, és most kényelmesen éldegél szőnyeges lakásában. Minthogy pedig nem volt gyermeke, és szegény rokonait, kik zavarnák elmélkedésében, szigorúan és következetesen távoltartja magától, az emberiséget fogadta örökbe, a kedves kis emberiséget, tulajdon fiául. Azt mondják, értelmes gyermek. Több nyelvet beszél.
Ez a rokon kellemes. Semmi esetre sem túlságosan tolakodó. Nem kopog ajtaján, nem kér kenyeret, nem kell neki télikabát, dicsfénnyel homlokán tisztes messzeségből ragyog feléje. Senkisem léphet szobájába ezzel: "Én kérem az emberiség vagyok." Mindenki vagy Péter, vagy Pál, de nem az emberiség.
Múltkor mégis elküldtem hozzá az emberiséget, egy nyomorgó diák személyében. Szalonjába vezettette. Épp újságot olvasott, melyből fölháborodva értesült, hogy az emberiséget ismét meggyalázzák, amennyiben Dél-Amerikában fölpofoztak egy néger borbélysegédet s Ausztráliában kizártak kétszáz bányászt. Keze ökölbeszorult, mikor ezt elmesélte a diáknak, de nem titkolta el, hogy a haladás azért kézzel fogható, s mint vigasztaló jelenséget számára különösen a mozit, rádiót és repülőgépet emelte ki, melyet a múlt században még nem lehetett volna elképzelni. A diák, ki nem kapott tőle semmit, zavartan hagyta helyben, hogy ilyesmit a múlt században tényleg nem lehetett volna elképzelni.
Aztán, hogy az alkalmatlan vendég elköszönt, s az előszobában végre elsusogta gyorsan, mint az imát, hogy tegnap óta nem evett, ismerősöm jóságos szeme könnybe lábadt. Nem bírt magával. Izgatottan kituszkolta a diákot, majd ebédlőjébe rontott.
Épp ebédre terítettek. A fölháborodás hangján parancsolta meg a szobalánynak, hogy vegye el terítékét. És aznap inkább õ sem ebédelt.

Ilyen csodálatos ember az én ismerősöm, az emberiség jóbarátja.


Forrás: Kosztolányi Dezső: Az élet divatja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 09., vasárnap 14:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Móra Ferenc imája

Virágok lélegzésével, kalászok könnyével,
madarak reggeli énekével,
fölszálló füst ezüstfátyolával is
fölemelem Hozzád lelkem szavát,
én Uram, istenem,
Akinek keze betölt mindeneket
az Ő áldásával.

Akit köszönt a búzavirágok lélegzése,
a föld párája, a pitypalattyok vetése.
Akit illet itt minden dicséret és dicsőség.
Akinek láthatatlan keze
igazgatta a búzaszálat attól kezdve,
hogy kizöldült a mag
a föld meleg szívén.
Aki vigyázott rá,
hogy kősziklára ne hulljon a mag,
hogy az ég madarai ki ne szedjék,
hogy a mezők vad füvei
el ne egyék-igyák előle a nap világát
és az egek harmatát.

Egész esztendőn keresztül
szüntelen magasztal Téged az emberi szív
Kelettől Nyugatig,
naptámadattól napáldoztáig,
mert mikor egyik szögletében aratnak,
a másikban vetnek a földnek,
s egyszerre készítesz magadnak dicséretet
az ekevas nyikorgásából
és a kasza pengéséből,
a magvető verejtékéből,
akitől fogant a föld méhe,
és az anya örömkönnyéből,
amely ráperdült az új kenyérre,
és az anya örömkönnyéből,
mikor az első karajt szegi
belőle gyermekének.

Szüntelenül magasztaljanak Téged
a föld szépségei és erői
az emberek szívével együtt
a Te örök dicsőségedre!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 10., hétfő 11:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Fekete István


"...tisztán, puhán, telten meglódult a kis szobában a távoli harangszó. A tűzhelyen az előbb még pattogott a tűz, a kutyák az ajtó előtt motoztak, és bent lépések koppantak a padlón... de most csend lett, csak a harang simogató szárnyalása lengett a levegőben, és a három embernek kimondhatatlan, leírhatatlan békesség szállt a szívére.
Ebben a döbbent csendben most már nem lehetett tudni, honnan jön a harangszó, mert ott volt mindenütt, mint a szél orgonája az erdők felett, ott volt a kunyhóban és a havas berekben, hómezőkön, kívül és belül, nem kérdezett semmit, nem mondott semmit, csak volt -talán kezdettől fogva, mint a jóság simogató, örök vágya, hogy elmúljon, ami rossz, épüljön, ami rom, gyógyuljon, ami seb, puhuljon, ami harag, olvadjon, ami fegyver, s ne szálljon soha harangszó a bosszú és fájdalom üszkei felett... ne szálljon sehol a világon.
És nem lehetett megmozdulni ebben a csendben, ami elment és visszajött, mint a szeretet emléke, mint a simogatás, ami régen elmúlt, s nem múlik el soha, mint egy táj, amelyben csak távoli mezők vannak, és méhdongás, mint egy ünnep, amelynek nincs kezdete, és nincs vége, mint a csillagos éjszaka, amelyben ott van már a hajnal, mint a fészek, amelyből holnap biztosan kirepülnek a fiókák, mint az ölelés, virágok, emberek és világok ölelkezése, amiben nincs más, csak Szeretet..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 24., hétfő 08:51 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Isten csodálatosan működik

Egy királynak volt egy minisztere, aki minden alkalmas és alkalmatlan helyzetben azt mondta: "Isten csodásan működik." Egy idő után a király olyan sokszor hallotta ezt a mondatot, hogy már elege lett belőle. A király és minisztere vadászatra indultak. A király lőtt egy szarvast.
Mindketten éhesek voltak, így tüzet raktak és megsütötték. A király nekilátott az evésnek, de a nagy sietségében levágta egy ujját. A miniszter most is azt mondta: "Isten csodásan működik."

A királynál most már betelt a pohár. Elbocsátotta miniszterét és megparancsolta neki, hogy tűnjön el a szeme elől. A miniszter elment. A király, a szarvas sülttel jóllakva, elaludt. Vad rablók, Kali istennő imádói törtek rá. Megkötözték, fel akarták áldozni istennőjüknek - majd elfogyasztani. De az utolsó pillanatban észrevette egyikük, hogy a királynak hiányzik egy ujja. A rablók tanácskoztak, és úgy találták: "Ez az ember nem tökéletes. Hiányzik egy testrésze. Istennőnk csak tökéletes áldozatot kaphat." Így futni hagyták.

A király visszaemlékezett minisztere szavaira: "Isten csodásan működik."
És megértette, hogy ebben az esetben is igaza volt. Bűnösnek érezte magát, hogy száműzte, és megparancsolta, hogy keressék meg. Hosszú idő után rátaláltak. A király bocsánatot kért tőle és kérte, álljon újra szolgálatába.

A miniszter azt válaszolta: "Nem kell bocsánatot kérned. Hálás vagyok, hogy elküldtél magadtól. Különben engem áldoztak volna fel a rablók.
Nekem megvan minden ujjam. Isten csodásan működik."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 25., kedd 08:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Én nem hittem sem Istenben, sem a Bibliában ..."
mondta egy fiatal apuka, és kezdte a következő történetet:

feleségemmel együtt elhatároztuk, hogy gyermekeinket - féltve mindattól a rossztól, veszélytől, ami a mostani világban van - vallásosan fogjuk nevelni annak ellenére, hogy mi nem vagyunk hívő emberek.

Egyik nap Istvánkánk nagyon neveletlenül viselkedett, ezért komoly büntetést kapott tőlem. este már ágyban volt, amikor hirtelen felzokogott.

- Miért sírsz? - kérdeztem.

- Apu, amit ma tettem, azt feljegyezték az angyalok?

- Bizony beírták az Isten könyvébe - válaszoltam.

- És mondd, apu, nem lehet azt kitörölni onnét? - könyörgött könnyes szemekkel. Erre már én is meghatódtam.

- De igen! - válaszoltam. Csakhogy előbb bocsánatot kell kérned Istentől.

Erre kiugrott az ágyból, letérdelt, és ismét hozzám fordult:

- Apu, segíts nekem imádkozni, és térdelj ide mellém!

Ez engem nagyon meglepett, hisz én nem szoktam imádkozni, de most nem tudtam ellenállni bűnbánó fiunknak. Imádkoztunk. Istvánka imádsága mélyen megrendített.

- Apu, mivel törölték az angyalok az én engedetlenségemet, szivaccsal? ... - kérdezte naivan.

- Nem, kisfiam, ezt egyedül Jézus vére törli el, úgy mintha el se követted volna. (Hívő édesanyámtól hallottam én is.) Istvánka tovább faggatott.

- Apu, te is tettél olyat, amit beírtak abba a könyvbe? És anya is?!

- Sajnos, igen - feleltem, s közben remegés fogott el, mert úgy éreztem, maga az Isten kéri számon vétkeimet.

- És a ti bűneiteket is kitörölték a könyvből?

- Azt hiszem, igen. Mögöttem elfojtott sírást hallottam. A felségem volt, aki végighallgatta a különös beszélgetést. Átöleltük egymást, aztán térden állva imádkoztunk az irgalmas Istenhez, hogy minket is fogadjon gyermekeivé. Így lettünk boldog család, amelynek családfője azóta az Úr Jézus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 25., kedd 19:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Mert miképpen aki tejet köpül, vajat csinál; és a ki keményen fújja ki az ő orrát, vért hoz ki: úgy a ki a haragot ingerli, háborúságot szerez."

"A minap egy kisebb családi vitába keveredtünk. Nem vagyunk jobbak a Deákné vásznánál. Nem voltam pontos, és van, aki nagyon nehezen viseli, ha késik, én könnyebben. Ment a kemény szóváltás, miért nem jöttél időben, én is teljesen felhúztam magam, visszaszóltam, dühösen váltunk el egymástól. Kislányom is az autóban volt, és csak annyit mondott hazafelé menet: Anya, én nem akarok olyan lenni, mint te. Kemény mondat egy 8 éves gyerektől. Tükröt tartott elém. Olyan
pontos tükröt, mint egy gyerek, senki nem tud tartani. Aztán elkezdtünk beszélgetni arról, ki miben volt hibás, végül kibékülésünknek is tanúja lehetett. Persze nem jó, ha veszekedünk, de talán jobb, hogy így ezt az egész folyamatot átélte, hogy önmagát is el tudta benne helyezni, hiszen ő nem akar ilyen lenni, látta, hogy kimondjuk azt, ami bennünk van, de meg is tudunk bocsátani.
Sokszor azt gondoljuk, hogy a haragnak nincs helye az életünkben. Pedig kevés szó szerepel annyiszor a Bibliában, mint a harag. Isten is számos helyen haragszik, de az emberek is egymásra, magukra, rengeteg indulat kitörésnek lehetünk tanúi a Szentírás lapjain. Két véglet fenyeget bennünket. Az egyik az, hogy azt hisszük, nem szabad haragudnunk, eldugjuk indulatainkat az életünk valami legmélyebb zugába. A másik az, hogy olyanokká leszünk, mint az állandóan füstölgő vulkán. Azt gondoljuk, megtehetjük a hozzánk közelállókkal, hogy állandóan kiadjuk azt, ami bennünk van.
Pedig ami a vulkánból kitör, az alapvetően a föld mélyébe való. Gyerekeinknek is át kell élniük azt, hogy időnként bennünk is előtör az indulat, mi is emberek vagyunk, és nem robotok, de azt is látniuk kell, hogy képesek vagyunk az önuralomra és a bocsánatra.
A Biblia képében egy fokozást láthatunk. Aki tejet köpül, vajat csinál.
Ez az időről és a mennyiségről szól. Ha állandóan piszkálod a haragot, ne csodálkozz, ha átalakul, és már nem lehet visszafordítani a folyamatot, a tejből vaj lesz. Azokat az embereket festi le ez a kép, akik örökké piszkálódnak, sose törnek ki, de szép lassan haragossá alakítják környezetüket. Nyomkodják belénk a köpülőt. A következő kép már keményebb: aki keményen fújja ki az ő orrát, vért hoz ki. Ez az erőről szól. Nem mindegy milyen hévvel mondom ki azt, ami bennem van. Nem mindegy hogyan adom ki haragomat. Ne csodálkozzak, ha a nagy erő rosszat hoz fel. Ne csodálkozzak, ha az erős stílusom olyan dolgokat enged fel a mélyből, amire nem számítottam. A harmadik kép pedig megadja a megoldást. Aki a haragot ingerli, háborúságot szerez. Van harag mindannyiunk szívében, de nem arra való, hogy ingereljük. Se a magunkét, se másét. A haragot kezelni kell, a haragot fel kell dolgozni, de nem kell előpiszkálni állandóan különféle eszközökkel. Nagyon nehéz az elfogadás. Nem könnyű belátni, harag él bennem, nem könnyű meglátni a másik tükörképében azt, hogy mennyire képtelen vagyok a türelemre, mégis juthatunk előre ezen az úton. Azért, mert Isten szeret bennünket. Akár túl gyakran haragszunk, akár képtelenek vagyunk kiadni azt, ami bennünk van. Adja Isten, hogy ne szerezzünk senkinek háborúságot, hogy megtanuljuk helyesen kezelni haragunkat! Ámen"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 17., szerda 07:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Mindenkinek, de főleg családosoknak ajánlom a Family újságot.
Éves előfizetése 2370 Ft
(negyed évente 100 oldalon)

SCM Alapítvány
Budapest
Bukarest u.3.
1114

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 22., hétfő 16:11 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
Török Sándor: Kököjszi és Bobojsza

"...Hát Csibész jött, az ébresztőóra, és mesélte sorra a panaszát a többieknek, úgy, amint elmondta a királynak is aztán, eléje zöttyenve.
- Felséges uram - hadarta csibész -, rettentő nehéz ám az én életem. Ha csöngetek az a baj, ha nem csöngetek, az is baj. Mindenképpen csak szidnak, pocskondiáznak engem, de még meg is ütögetnek néha. Segíts rajtam, uram, királyom.
Megsimogatta ezerszínű szakállával őfelsége, az Időkirály ezt a Csibészt, és így vigasztalta:
- Édes fiam, Csibész, ez már így van, ezen segíteni nem lehet, ez a sorsa az ébresztőnek, akkor is, ha nem óra!...
Te tudod az Időt, és jelt adsz, ez a kötelességed. Ha a földhöz csapnak, akkor is meg kell tenned.
- És még megcsókolta bizony az Időkirály ezt a Csibészt, és most már nem nevetett senki."...

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 01., csütörtök 21:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Farkas Jánosné

Most már látok


A gimnazista Ajnár Beni életét egy balesetben testvére mentette meg a saját élete árán, de Beni sem maradt teljesen ép, félszemére vak lett, amit jól titkolt.Tehetséges, állandóan győzni akaró, tekintélyt követelő magatartása miatt osztálytársai elismerik, de nem szeretik.
Az iskola udvarán újabb baleset éri és ép szemét is elveszti.
Vaksága gyötrelmeiből, depressziójából a szeretet állíłtja talpra. Az Úr Jézus pedig gyógyító hatalmába veszi Beni szívét és szemét, hogy mindkettőt újjá tegye az igazi élet látására.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 07:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Konrád György: Rettenetes, avagy tanuljunk a fecskétől

"...
Mindazonáltal kéne valami plurális eszmény, valami igen konkrét és pozitív, kézbe fogható, megszagolható, füllel hallható, etethető, fürdethető, simogatható, amelyhez képest sápadt és vértelen eszmény a nyereség, a karrier, a hatalom és a dicsőség. Az állam igazán nem olyan nagy ügy, érdemes rendesen megcsinálni, hogy megfelelő eszköz lehessen. A nyereség igazán nem olyan nagy ügy, érdemes rendesen megcsinálni, hogy megfelelő eszköz lehessen. De mi a cél? A cél a gyerek. Ez a több mint egymilliárd gyerek a földön.
...
Van-e mindenekfelett álló érték? Igen van. A gyerek. Van-e olyan érték, amelyet elvben, elgyöngülve, ha csak ideiglenesen is, de mindenki, minden szervezet, egyház, párt, egyesület és mindenféle felfogású ember elfogad? Van. A gyerek. Nem azért, mert hasznos, noha hasznos, hanem azért, mert ő még tiszta eshetőség, még nem követte el a számára lehetséges bűnöket. Korunknak szüksége van egy megbízható, tartós és nem nagyképű, de mindazonáltal univerzális értékrendszerre. Kell, hogy legyen címere. Ez a gyerek.
Törzsi lakomán előbb vesz a húsból a férfi, csak azután - erősorrendben - a többi jelenlévő és csak utoljára a gyerek. A civilizáció a sorrend megfordítása. Az a társadalom jó, amely képes a gyerekhez figyelmesen, tapintatosan közeledni. Az abszolút kiindulópont a csecsemő működésének teljes helyeslése. Mindent jól tesz, amit tesz. Eszik, alszik, nézelődik, hadonász, sír. Ha sír, akkor valami baja van. Valószínűleg éhes, vagy kakás, vagy csak nyűgös. Ezért a lármáért az anyának eszébe sem jut haragudni, karra veszi, megeteti, ringatja.
...
Az intézmények erkölcsi rendeltetése az, hogy jóvoltukból a gyerekek
egészségben növekedjenek és lehetőleg boldoguljanak. Egy ország értelmessége a gyermekeivel való törődésben nyilatkozik meg.
...
Jó sejteni, hogy vannak ilyen közös helyek, ha tetszik, közhelyek. Mint például ez: bármelyik gyermek a vilgon megérdemli a segítséget. Bármely nemzethez, fajhoz, osztályhoz, néphez tartozó gyermek védelmet kell hogy kapjon bármely nemzethez, fajhoz, osztályhoz, néphez tartozó felnőttektől."

1995


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 23., péntek 17:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 12., vasárnap 21:08
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Budapest
Újra és újra el kellene olvasni Kiplingtől a Dzsungel könyvét a beilleszkedésről és az elfogadásról.
Kedvcsinálónak néhány részlet a youtube-ról.

http://www.youtube.com/watch?v=TeyqcidD70w

http://www.youtube.com/watch?v=E5uy-bmT ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1333 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 89  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség