Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1333 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 89  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 22:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hát én ezt nem tartanám nagy érdemének, inkább azt emelném ki, hogy szemléletesen mutatja meg, hogy nagy bajban vagyunk. Az állításainak egy részével nem értek egyet. Választ a túlnépesedés és környezetrombolás egyéb problémára nem adott igazából, állítólag a második könyvben az is van. A könyv megvan, de csak nem érek el oda, hogy el is tudjam olvasni. B története a címe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 21., vasárnap 09:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Igen, a szerző elköveti azt a tipikus hibát, mint amit sokszor hallunk elkeseredett emberektől, hogy az egész emberiséggel baja van, hogy az állatok jobbak, mint az emberek, mert nem ölik annyira egymást stb.

Ez a pacák is úgy tekint a túlnépesedésünkre, mint ami kizárólag az emberiségre jellemző. Elfelejti például az üregi nyulak tipikus példáját Ausztráliában, ahol nem volt semmiféle hasonló kis jószág. Miután a telepesek bevitték az első üregi nyúl párat, rá 10 évvel már az egész kontinens el volt lepve üregi nyulak millióival, merthogy a szaporodásukat nem fékezte semmi, láncreakcióként szaporodva lepték el a kontinenst. Az élet ilyen, hogy kitölti a rendelkezésére álló teret.

Ettől függetlenül már csak a logikája miatt is érdemes elolvasni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 21., vasárnap 10:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez az origó cikk nagyon jól mutatja, hogy a természetes úton kialakult ökoszisztémát mennyire nem szabad a saját ízlésünk szerint megbolygatni, merthogy nem látjuk előre a következményeket. Talán a Barabásinál láttam egy hálózatot, hogy valamelyik tengeri ökoszisztéma milyen hihetetlenül bonyolult lehet. Az egymásra épülő élőlények rendszere huszon-harminc résztvevője számos bonyolult összeköttetésen, visszacsatoláson és átlón keresztül hat egymásra. Amikor az ember tudatlanul beavatkozik ebbe a rendszerbe hihetetlen károkat tud okozni. A régen virágzó, csodálatos élővilággal rendelkező Földközi tenger a tipikus példája annak, hogy sivár pusztasággá tudjuk tenni a legtermőbb területeket is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A Szabadító
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 22., hétfő 15:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
Wilhelm Busch: A SZABADÍTÓ

Harlem! New York négernegyede! Annak, aki először jár itt, megdöbbentő benyomás. Afrika és nyugati civilizáció keveréke amerikai talajon.
Zsebemben a meghívó egy klubba, ahol fekete professzor fog előadást tartani. Kissé elfogódottan lépek be a pazar épület széles ajtaján. A hallban elegáns hölgyek, urak jól szabott öltönyben...
A professzor amerikai faji problémákról beszél... Kicsit nehezen értem az akcentusát... Gondolataim elkalandoznak: ...micsoda utat tettek meg ezek a jogfosztott rabszolgák, mire olyanok lettek, mint a körülöttem ülő gazdagok!
Teljesen elveszítem a professzor beszédének fonalát. Hogy is történt a változás? Hát igen! Fellépett a neves elnök, Lincoln Ábrahám. Hosszú, borzalmas és véres háborút folytatott az USA déli államai ellen - iszonyú polgárháborút. De az eredmény az államok egysége és a rabszolgák szabadsága lett.
Felriadok. A professzor befejezte a beszédét.
A tömegben lemegyek a lépcsőn a hallba. Ott szemembe ötlik valami: egy márvány emlékmű, szikár ember szobra. Megállok előtte. Vajon ki lehet? Hiszen nem is néger. No, persze, fehér márványból alakítva a színes bőrű is fehér lenne. Az arcvonások viszont félreérthetetlenül fehér embert mutatnak.
Elámulok. Ilyen faji ellentétek mellett a négerek felállítják egy fehér ember szobrát a klubházukban?
Ki lehet ez a személy?
Megragadom az éppen ott haladó fiatal úriember karját, és gyatra angol tudásommal eldadogom neki a kérdést, hogy kinek a szobra ez.
És most valami különös történik, amit soha nem fogok elfelejteni: a fiatalember megáll a szobor előtt, sokáig, szinte átszellemülten nézi, aztán így szól: "Ez Lincoln Ábrahám, a mi szabadítónk." Olyan ünnepélyesen ejti a szavakat, hogy mélyen megilletődöm.
Valóságos áhítattal áll az emlékmű előtt. Kezét keresztbe teszi a mellén, és halkan egyre ismételgeti: Lincoln Ábrahám, a mi szabadítónk.
Tekintetem a fiatalemberről a szoborra siklik. Milyen különös - gondolom -, valamikor egy férfi véres csatamezőn harcolt. Ez az ifjú nem volt ott jelen, egyáltalán nem is élt még. De: hogy ma mint szabad ember itt állhat felemelt fejjel, azt ennek a véres küzdelemnek és Lincoln Ábrahámnak köszönheti.
Lassan továbbhaladok. Amikor még egyszer visszatekintek, látom, hogy a fiatalember még mindig ott áll elragadtatva Lincoln szobra előtt.

És átjárja bensőmet a gondolat: így, pontosan így állunk mi, keresztények Krisztus keresztje előtt. Nem voltunk ott, amikor Isten Fia a Golgota véres harcmezején küzdött. Egyáltalán, még nem is éltünk akkor. És mégis: hogy arcunkat felemelve az Atya elé léphetünk, hogy megváltásban lehet részünk a világ, sátán és halál rabszolgaságából, azt az Ő küzdelmének köszönhetjük. Igen, Jézus a mi szabadítónk.
Egy ének szavai jutnak eszembe: "Engem is, engem is megváltott Ő..."
S mint az a fiatal néger Lincoln szobra előtt, úgy álltam lélekben a Golgota keresztje előtt: Jézus, a mi szabadítónk!
Az éjszakai utcán gyalog mentem vissza a hotelbe. New York nyugtalan forgalma lármásan hullámzott körülöttem. Senki nem vette észre, ahogy csendesen, boldogan dúdoltam:
"Ha a keresztre néz szemem,
melyen a menny Királya halt,
legdrágább kincsem megvetem,
és gőgöm is, könnyezve rajt..."

(Wilhelm Busch: Variációk egy témára c. könyvből)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 25., csütörtök 05:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
(I. Timóteus 6:15-16 és 1:17)

ISTEN

Ama boldog és egyedül hatalmas,
királyok Királya és uraknak Ura.
Övé egyedül a halhatatlanság;
hozzáférhetetlen világosságban lakozik.
Akit az emberek közül még senki sem látott és nem láthat.
Akié a tisztesség és az örökké való hatalom.

Igen,
az örökkévalóság királyának,
az örökké élő, bár most láthatatlan,
egyedül bölcs Istennek
tisztesség és dicsőség örökkön örökké!
Ámen.

(Pál apostol)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2009. jún. 28., vasárnap 05:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 26., péntek 05:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
Kolossé 1:14-18
Zsidókhoz írt levél 1:2-3


JÉZUS KRISZTUS

Akiben van a mi váltságunk az ő vére által,
bűneinknek bocsánata.
Ő a láthatatlan Isten képe;
minden teremtmény előtt született.
Ő előbb volt mindennél, és minden őbenne áll fenn.
Ő a feje a testnek, az egyháznak,
ő a kezdet,
elsőszülött a halottak közül:
hogy minden tekintetben ő legyen az első.

Akit Isten mindennek örökösévé tett,
aki által a világot is teremtette.
Aki az Ő dicsőségének visszatükröződése,
és az Ő valóságának képmása;
hatalma szavával fenntartja a mindenséget.

Aki miután minket bűneinktől megtisztított,
a mennyei Felség jobbjára ült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Mit hallottam?
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 30., kedd 16:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
Egy prédikációban hallottam:
Ha vesz valaki drágán pl. egy órát, nem dobja el ha elromlik, hanem megjavíttatja.
Ugyanígy, értékesek vagyunk Isten számára.
Nem mondott le rólunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 10., péntek 09:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
A DREZDAI OTTHONTALANOK ÉDESANYJA
(részlet)
...Sabine Ball a saját farmján létrejött keresztény közösségben döntő fontosságú leckéket tanult meg a jövőre nézve. Puszta jó szándékkal és a saját képességeire alapozva hamar a korlátaiba ütközött.
"Megterhelt emberek is jöttek hozzánk, úgyhogy olykor elkívánkoztam onnan. De rájöttem: a nehéz körülmények folytán Isten elégeti bennem a rosszat. Így megtanulhatjuk, hogy teljesen ráhagyatkozzunk az Ő ígéreteire, és többé már ne a saját erőforrásainkra támaszkodjunk, hanem egyes-egyedül Isten erejéből éljünk."
Ha Sabine Ball ma a drezdai otthontalan gyerekek és fiatalok édesanyja, akkor ez ebben az életfordulatban gyökerezik. Isten készítette őt fel a feladatra...

(Ethos 2009/3)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 18., szombat 18:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer messze-messze egy domb, annak a tetején pedig volt három fa. Az első fa szép és kecses volt, és így gondolkodott:
- Ha nagy leszek, kincsesláda leszek, és a világ legdrágább ékköveit fogom őrizni!
A második fa nagy és erős volt, ő ezt gondolta:
- Ha nagy leszek, én hajó leszek, és belőlem fogják csinálni a legerősebb tengerjáró hajót a világon!
- Én pedig magas leszek - gondolta a harmadik fa, - olyan magas, hogy aki csak rámnéz, nem fog tudni másra gondolni, csak az Istenre.

Egy napon favágók jöttek, és kivágták mindhárom fát. Az első egy poros istállóba került – jászolt faragtak belőle, és belőle ettek az állatok. A másodikból egy csónakot faragtak, és halászoknak adták. A halbűz pár nap alatt teljesen átitatta léceit. A harmadikból geredát ácsoltak, és ledobták a műhely végébe, sok már gerenda közé.

Egyszercsak egy csodaszép, fényes csillag állt meg az istálló felett. Egy szegény férfi kapott ott kegyelemből szállást a feleségével és egy újszülöttel, az egész városban nem volt más szabad hely - a csecsemőt a jászolba fektették, és a fa érezte, hogy a világ legdrágább kincsét tartja magában.
Pár évre rá a halászcsónak épp a tengeren járt több emberrel a fedélzetén, amikor óriási vihar tört ki, hatalmas hullámok csapkodták a kis lélekvesztőt és megriadt utasait. Az egyik közülük felállt, azt kiáltotta: Csend!, és a vihar elment. A csónak akkor azt érezte, hogy őt különleges utasa a világ legerősebb tengerjáró hajójává tette. A harmadik fát egy napon elővették sok társával együtt, és végigcipelték egy nagy városon, sok-sok ember között, fel egy nagy domb tetejére. A domb tetején egy embert feszítettek fel rá. A fa undorodott a gondolattól, hogy valakit rászögeznek meghalni, de nem tehetett semmit. Undorodott, és nagyon sajnálta, akit ráfeszítettek. Amikor a haldokló elengedte a lelkét, a keresztfa megérezte, hogy ki volt rajta, és tudta, hogy innentől mindenki tekintetét az égre irányítja majd, mert csak az fogja látni az Istent, aki rá, a fára tekint majd.
Azt kívánjuk nektek, hogy a legdrágább kincs, az életadó, testté lett Ige nálatok is vegyen lakozást, és áldja meg életeteket.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Fosdick E.H. A hit értelme
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 06., csütörtök 14:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Amikor H.D. azt mondotta, hogy" igazán vallásosnak lenni annyi, mint feltenni az életet arra a fogadásra, hogy van Isten", ezzel nemcsak a maga férfias keresztyénségét juttatta kifejezésre, hanem találó leírását adta általában minden komoly hitnek. Hinni mindig annyit jelent, mint valamilyen ésszerű meggyőződést táplálni olyan dolgokról, amik túlesnek a végleges bizonyítás határán, de ugyanakkor azt is jelenti a hit, hogy az ember ezeknek a meggyőződéseinek, mint egészen bizonyosaknak az alapján, el is indítja az életét.
A hit tehát bizonyos látás, melyhez lendület párosul.
..
Columbusnak legszebb jellemzését egy honfitársa adta, amikor így szólt: "Ismeretlen világrésznek ösztöne lángolt benne." Ez volt Columbus nagyságának a titka. Azok a bizonyítékok, amikkel meggyőzni igyekezett kételkedő ellenfeleit, mind csak ennek a folyományai voltak.S mind az a fáradozás, amivel reménységét valóra váltani igyekezett, ebből fakadt. És ha azt kérdezzük, hogy az ember miért hitt mindig és mindenütt a halál utáni életben, a felelet nem az ember értelmi világának felületes rétegeiből jő, hanem az emberi élet alapvető mélységének ösztönös sejtéseiből. Érezzük, hogy van valami bennünk, aminek nem szabad meghalnia. Egy ismeretlen világ ösztöne lángol bennünk. De minden reménység, minden lelkesítő erő, minden végtelen távlat, amit a halhatatlanság nyujt az embernek, odavész, ha az Istenben való hit szétfoszlik. Istentelen világban az ember örökre meghal.
Aki tehát abban a veszélyben forog, hogy elveszíti hitét, ne vegye könnyen a dolgot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 11., kedd 16:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
LOVE STORY

Gyakran föltett kérdés: "Mi a szerelem?"...
Nos, az egyik legszebb magyarázatot egy asszisztenstől hallottam:

"Zsúfolt reggel volt a rendelőben, amikor 8:30 körül bejött egy bekötözött ujjú idős úr.
Rögtön szólt, hogy siet, mert 9:00 órakor van egy fontos találkozója.
Kértem, hogy foglaljon helyet, tudván, hogy eltelik még fél óra, míg megérkezik az orvos.
Figyeltem, milyen türelmetlenül néz percenként az órájára.

Idő közben arra gondoltam, hogy nem lenne rossz, ha levenném a kötését, és megnézném, miről van szó.
A seb nem tűnt olyan súlyosnak... az orvosra várva, eldöntöttem, hogy fertőtlenítem a sebet,
és egy kis beszélgetésbe elegyedtem. Megkérdeztem, hogy mennyire fontos a találkozója,
és hogy nem szeretné-e mégis megvárni az orvost a seb kezelésére.
Azt válaszolta, hogy feltétlenül az idősek otthonába kell menjen, ahogyan évek óta mindig teszi, hogy reggelizzen a feleségével.

Udvariasan, a felesége egészsége felől érdeklődtem. Kedvesen, az idős úr elmesélte, hogy az Alzheimer kóros felesége 7 éve él az idősek otthonában. Gondolva, hogy a feleség, egy tiszta pillanatában esetleg felizgatná magát az ő késése miatt, siettem, hogy kezeljem a sebét, de az idős úr elmagyarázta, hogy 5 éve nem ismeri fel... Akkor csodálkozva megkérdeztem: "És Ön minden reggel elmegy, hogy együtt reggelizzenek?" Egy édes mosoly, és egy lágy kézsimogatás közben válaszolta: "Az igaz, hogy Ő már nem tudja, ki vagyok, de én jól tudom, ki Ő".

Szó nélkül maradtam, és kellemes borzongás futott végig rajtam, miközben néztem a siető léptekkel távolodó öreget...
Lenyeltem a könnyeimet, miközben arra gondoltam: "Ez a szerelem, ez az, amit az élettől szeretnék!...
Hiszen alapjába véve, ilyen az igazi szerelem?!... nem feltétlenül fizikai, és nem is ideálisan romantikus.
Szeretni annyit jelent, hogy elfogadjuk a társunkat olyannak, amilyen éppen most, vagy amilyen lesz a jövőben.
Nem feltétlenül azok a boldog és kiteljesedett személyek, akiknek minden dologból a legjobb van, hanem azok, akik a legjobbat tudják kihozni mindabból, amijük van".

(internetről, forrás: Ébredés honlap, fórum)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 20., csütörtök 16:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
HÁROM EMBER...

Három ember meghal, és felmennek a Mennyországba.
Be is akarnak menni, de a kapuban egy ember megállítja őket.

- Ki vagy te? - kérdezi a kapuban álló az első embert.

- Én egy híres evangélista vagyok, sok könyvet írtam, még televíziós szolgálatom is volt, és általam sok millió ember ismerte meg az Úr Jézust.

- Na ez mind szép és jó, de mondd csak, ismered az Úr Jézust?"

- Persze hogy ismerem, hiszen mint már mondtam,
én egy híres evangélista vagyok!

- Na és te ki vagy? - kérdezi a második embertől.

- Én híres pásztor vagyok, egész megagyülekezeteket pásztoroltam a Földön, az istentiszteleteinket is sok millió ember nézte különféle televíziós csatornákon."

- Na, ez valóban csodálatos! De mondd csak, ismered az Úr Jézust?

- Persze hogy ismerem, hiszen én híres pásztor vagyok!

- Na és te ki vagy? - kérdezi a harmadik embert.

- Amint azt magad is látod, én egy egyszerű öreg ember vagyok. Az életem gyorsan elmúlt, és ez idő alatt nem is tudtam semmi maradandót alkotni. Nem lettem híres prédikátor, sem gazdag, hanem egy kis házikóban éltem hosszú éveken át. Sokat imádkoztam, és azon igyekeztem, hogy hűséges maradhassak az én Istenemhez.

- Na és ismered az Úr Jézust?

- Igen Uram, ismerlek Téged.
____________________________________________
(internetről, forrás: alfa-omega honlap)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 27., csütörtök 05:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
Nagy B. Zsuzsanna:
CSODÁLATOS SZAVAK


Ó, csodálatos szavak
csonttá fehérült Igék
világ végéig terjedő
halhatatlanság;
égi madár-röptű
Föld széléről hangzó
buzgó Ige-folyam;
benne ítélet s fölmentés
ölés, elevenítés...
búzát s pelyvát
szétválasztó eleven kard
Isten szájából lövellő
lángoló nyílvessző
indulatot s gondolatot
megítélő testté lett
Ige, mely kezdetben
vala, Isten vala maga:
az Ő hittel mondott szava
mely által lettek
mindenek a világon;
az újjászülő Szent Szó
mely rombol s épít
életet lehel virágba
fába, tele hinti
életed erővel;
bearanyozza napjaid
legyőzi a rút halált
örök élet ékkövét
metszi homlokodra
királyi fejdísszé tesz
Istened kezében;
fáklyaként tündökölsz
a halálos sötétben
...Ki az Igében hisz
egy sem vész el;
halhatatlanság kövein
lépked az égre,
az ég magasába -
egyre feljebb, s feljebb
Jákob arany létráján
-...fel a királyi létbe.

(internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 31., hétfő 17:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
Nagy B. Zsuzsanna:
BÚZA & PELYVA


Tüzes kemencében
világ-kupola térben
vaskapuk szegeivel
leszegzett angyalhaj:
itt feledett sugallat
- jel a harmadik égből
jel a másodikon át
lebukott hajnal-feketén
át dereng éteri fény -
...Mi felszökünk
...Mi elrugaszkodunk
...Mi túlszárnyalunk
...Mi fölébe kerekedünk
Légbe zárt szárnyas szívünket
mennyei gravitáció dobbantja
téveszméken, ordasokon át
föl a királyi létbe
felgyúl hajunk fény-sörénye
fekete damaszt égen
milliárd kristály-csillám
hunyorgó fáklya-tüze
süt a szerető szívek szépsége
alant a megbomlott atmoszféra
kába-bába parádésa
álmosan bámulja
a nyomor délibábos egét
s UVB égeti szanaszét szemét
tönkre rothasztott arcok
kábszeres tekintete, a
pokol kénkő-lehelete
ellen-égbolt térszögei -
leforgatott anti-megváltás
primitív purparlék
primitív mindenek
piti hangyainvázió
sajnálatos dög-nyomor
leszegzett szárnyas állatok
a bogaras vitrinekben
nem látó látnokok
meghasonlott angyalok
agyhalott domina-papok
Engem ti nem láttok!
Aki látott, fölszippantott,
föl a fénybe
föl a térbe
a megmaradás törvényébe
átváltozás reményébe
kristály-fényű létezésbe
kikövezett kegyelembe
Fel a harmadik égbe!
Mennyei vákum röptet
a szétrobbantott kígyó-téren át
a sötétség kilöki a Szent
gejzír-gyöngy fogsorát,
rohanunk fölfelé -
sasszárnyas vállunk
angyal-pata lábunk
dörrenő robbantása
a zsarnok fejét szétvágta.
Túljutunk, túl az éteren
szétterül a fény-jelen
a jelen-menny gravitációja
szökteti léptünket a jóba
lendülünk a nagy dimenzióba
a csillag-flitteres égbe...

kettévágva égi s földi
- mint széttört kőrajz
hasadéka, - elválik a
búza s pelyva.
_____________________________
(internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 04., péntek 05:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
/Csathó Péter:/
Felirat a Mennyország kapujában

Figyelem!
Belépés csak bűnösöknek!
Megtérését köszönjük!

Aláírás:
Úr Jézus Krisztus
az Ön személyes Megváltója


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1333 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 89  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség