Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1310 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2024. márc. 21., csütörtök 18:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Semmelweis Ignác idejében a kézmosás miatt háborogtak a szülészek, mondván, egy úriembernek nem kell kezet mosni, hiszen annak a keze mindig tiszta. Hogyha így gondolkodunk, akkor sose jutunk előre..."

"... voltak tévedéseim, rossz döntéseim, mélypontjaim, ezeken Isten vezetett át..."
"... Úgy gondolom, hogy keresztyénként az ilyen (kritikus) helyzetekben tudok igazán Istenre támaszkodni, mert bár a földön az emberek ítélete előtt kell megállnom, de a legvégén az Úr előtt kell elszámolnom a tetteimmel."


Bálint Balázs - internetről, reformatus hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. márc. 23., szombat 06:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
David Wilkerson: Tizenkét angyal a pokolból
(részlet)
.
"Greg sok időt töltött a kápolnában, ahol a többi fiú is letette terhét Isten előtt. Hallott életekről, melyek romlottságban hasonlók voltak az övéjéhez, s hallott fiúkról, akik új élethez jutottak.

-- Különös, hogy mindig sírnak -- mondta nekem Al később.
-- Ez azért van, mert látják magukat úgy, amint vannak, bűnösnek. -- mondtam. -- A legtöbben azt hiszik. hogy a bűn csupán egy szó, míg nem nézik Isten szemszögéből. Osonva jön és szaga van. Ekkor értik meg, hogy segítségre van szükségük, és akkor kiáltanak.
-- Engem mindig meghat -- mondta Al.
-- Tudom. De meg kell lennie, különben nem tudnák megérteni, hogy Isten mennyire szereti őket. Először látniuk kell, milyen nehéz dolog szeretni őket."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. márc. 26., kedd 20:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Nagy Tímea kétszeres olimpiai bajnok tőrvívó:

"... Az atlantai olimpia közeledtével már toronymagasan vezettem a világranglistát.

Riporter (J.I.):
Ekkora felturbózódás után hogyhogy „csak” ötödik lett 1996-ban Atlantában?

Nagy Tímea:
Rettenetesen önteltté tettek az azt megelőző sikereim. Gyarlóságom következtében elbíztam magam, már nem edzettem annyit, elhittem az ördögi sugalmazást, hogy most már mindig mindent megnyerek. Az érdekelt inkább, hogy ha a tévében riportot adok, ki legyek-e festve vagy ne... Borzasztó erre visszagondolni utólag.

Riporter:
Ha nincs ez az önteltség, ma talán nem kétszeres, hanem háromszoros olimpiai bajnok lenne?

Nagy Tímea:
Ha már akkor olimpiát nyerek, lehet, hogy Sydneyben és Athénban hiányzik az atlantai hatalmas pofon jó hatása. Közvetlenül a kiesés után bezárkóztam, depresszióba estem. De egy idő után fölhívott a mesterem, Udvarhelyi Gábor. A történet megértéséhez tudni kell, ő eléggé mogorva, morcos ember volt, nem volt szokása a dicséret. De akkor, ha szűkszavúan is, ezt mondta: „Nekem még a mai napig is a világ egyik legjobb vívója vagy.” Ha ez a mondat akkor nem hangzik el, az sem biztos, hogy visszatérek, mert minden megkérdőjeleződött bennem. De elhangzott, és ez olyan volt, mintha a sötét szobában felhúzták volna a redőnyt, hogy új nap kezdődjön..."

internetről - reformatus hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. márc. 27., szerda 18:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
VIRÁGVASÁRNAP

"... A folytatás ismeretében szemlélve a virágvasárnapot sem biztos, hogy értjük, ami ezen a napon történik. Sok templomba virágokkal érkezünk, de ki előtt hódolunk és mit várunk Tőle? Felismerjük-e Benne az egyetlen esélyünket, meglátogatásunk napját, s engedjük-e, hogy felborogasson bennünk vagy akár egyházunkban mindent, átrendezze az életünket és kiűzze mindazt, ami akadálya Isten bennünk és általunk való munkájának? A Jézus körüli sokaság változást akart, ahogyan ma is sokan változást akarnak a közéletben vagy az egyházban. Csak a változást mindig másoktól várjuk, miközben önmagunk nem vagyunk rá hajlandóak. Jézusban is egy segítő jóbarátot keresünk inkább, mint egy szívünk trónjára ülő királyt..."

Lénárt Tibor: Meglátogatásunk napja - részlet
(internetről - parokia)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. márc. 27., szerda 19:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Isten viszont azt mondja: nem az áldozatod vagy a lemondásod kell, hanem a szíved."

Kondor Péter (internetről - evangelikus hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. márc. 30., szombat 18:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... boldog vagy. Jó helyen térdelsz. Mert lábmosó pulpitus sajnos nincsen. Ahogy nincsen az avatott lábmosóknak évenkénti konferenciája sem, hogy a kiégés elkerülése végett megosszák egymással a szolgálat tapasztalatait...
...
Ha lábat mosol, nem fogja látni senki, amit teszel.
Ha lábat mosol, rabszolgamunkát vállalsz, nem lesz ott a hirdetések között az istentisztelet elején,...
...
Mégis a lábmosás a Jézus Krisztushoz tartozás cselekedete. Ha Ő meg nem mos bennünket...,
semmi közünk nincs Őhozzá.
...
Ha mi nem mossuk egymás lábát, nem követjük a Mestert.

Az egyház Ura nem pozíciót tölt be. Lábat mos, majd életét adja.

Ő az, látod? Ott térdel a hőzöngő Péter előtt. Júdás lábát már éppen megmosta...
...
A lábmosás valódi Szakértője pedig az évezredes bemutató tanítás után ma is kész megmutatni nekünk a hogyant.
Számunkra csak az lehet a kérdés, hogy hajlik-e még annyira a térdünk, hogy csendben tegyük az alázat és az irgalmasság cselekedeteit?"

Parti Judit: A lábmosás... (részletek)
(internetről - parokia)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. márc. 30., szombat 19:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Bogárdi Szabó István: Dizájner

https://parokia.hu/v/dizajner-/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 01., hétfő 20:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Beszélgetés Karikó Katalin Nobel-díjas biokémikussal:

https://www.magyarkurir.hu/hirek/-mindi ... kemikussal


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 07., vasárnap 18:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Üdvözítő hit.
Beszélgetés Végh Tamás ny. lelkipásztorral:

https://reformatus.hu/egyhazunk/hirek/m ... egh-tamas/

Részletek a riportból:

J.I.:
"Igehirdetők gyakran élnek a „húsvéti hit” szókapcsolattal. Mit értsünk ezen?"

Végh Tamás:
"Én inkább az üdvözítő hit kifejezést használom, de általában egyre gondolunk azokkal, akik a húsvéti hit szükségességéről beszélnek: az értünk meghalt és föltámadott Jézus komolyan vételére. Sértő szándék nélkül mondom, gyülekezeteink sok tagjának inkább gondviselő istenhite van. Egy istenfélő, szolgálatkész presbiter asszony mondta nekem, amikor a fóti ébredésünk korszaka után már két éve prédikáltam a budapesti fasori gyülekezet lelkipásztoraként, hogy mintha mást mondanék, mint amit ő alapvetően az életében gyakorolt vagy gondolt a hitről. És ez a más a Jézusról való bizonyságtétel. Amikor egy tábori hetünkön igazán döntött Jézus Krisztus mellett, meglátta, hogy neki eddig gondviselő istenhite volt, most pedig az üdvözítő Jézusba vetett élő hitet nyert."

J.I.:
"... Evangelizációs igehirdetéseiben olykor megvallja: szolgálatának első évtizedében nem úgy hirdette az Igét, ahogy kellett volna."

Végh Tamás:
"Tizennégy évesen megfogott az evangélium. Ezzel az örömmel mentem a teológiára. De a lelkészi szolgálatom kezdetére ellepleződött előttem, hogy élő Igét csak úgy lehet hirdetni, ha a bűn, a kereszt, a megváltás, az újjáteremtett élet összefüggő üzenete hangzik a szószékről. A totálkáros, elveszett állapotunkból ugyanis csak Jézus megváltása által juthatunk új életre. Ehelyett a szolgálatom inkább csak ennyit hordozott: „Jöjjetek Jézushoz, vele jobb az élet.” Isten később megadta, hogy élő hitű lelkésztársakon, Cseri Kálmánon és társain keresztül olyan csendeshétre juthattunk el feleségemmel, ahol Isten megítélte felszínes lelkipásztori szolgálatomat, és helyes útra vezetett. Ennek nyomán átéltük a fóti, majd a fasori ébredést. Mérhetetlen hála van a szívemben, és mindezekért Istené legyen a dicsőség."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 09., kedd 19:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Mi az igazság?

Beszélgetés Szakács Tamás fizikus lelkipásztorral:

https://www.evangelikus.hu/hireink/inte ... -ertekezes


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 10., szerda 18:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Vajon hányan gondolnak arra, hogy a Nagy Terv már készen áll, s neki nincs más dolga, csak annyi, hogy törekedjék a megismerésére?
Ahogy Aquinói Tamás írta: az ember az első okot mint végső célt szeretné fölfedni, és mivel az „első ok” Isten, a „végső cél” is Isten megismerése."...

Vitéz Ferenc - internetről, reformatus hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 13., szombat 17:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... választási lehetősége mindenkinek van. Ezért jött Jézus, hogy elmondja, megmutassa és megértesse velünk, mert a mi kicsi emberi agyunk annyi badarságot tud összehordani, hogy már talán saját maga sem érti. De Jézus itt volt és megkocogtatta a buksinkat vagy a hátunkat, hogy „hali, szerintem valamit nagyon elnéztetek”..."

Kovács Virág (internetről - Igeidők Magazin)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 16., kedd 17:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Nem kell attól megijednünk, hogy a névleges kereszténység megszűnőben van” – mondta Duráczky Bálint szociológus."

(internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 18., csütörtök 12:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Nemcsak a házassági évfordulón vagyok szerelmes, hanem minden egyes nap, de a házassági évfordulón ezt meg is ünnepeljük. Valahogy így van a húsvéti ünnep és a hétköznapi hitünk kapcsolata.

A húsvét a hívő embert egész életében meghatározó tényező. De nem is az a pár nap a maga kulturális csomagjával, szokásaival, színeivel és formáival. Nem. Az, akit ünneplünk. Jézus él. És közöm van hozzá. A hétköznapjaimban...

Rossz a megfogalmazás, amikor azt mondjuk, hogy húsvétkor Jézus feltámadását ünnepeljük. Helyesebb, ha azt mondjuk: húsvétkor is Jézus feltámadását ünnepeljük...

Az ünnepekből nem viszünk magunkkal semmit Istennel kapcsolatban a hétköznapokra: az ünnep erősíti fel azt az üzenetet, amely amúgy is meghatároz mindent. Legalábbis így lenne jó..."

Bella Péter (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. ápr. 18., csütörtök 16:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Templomsorsok...

"... külső-​belső állapotát és díszítettségét tekintve bármilyen legyen is egy templom, nem hasonlítható össze semmilyen más építménnyel. Lehet egy otthon meghittebb, egy középület nagyszerűbb, egy palota szebb, de a templom – Isten háza.
A 84. zsoltárban így olvassuk: »Mily kedvesek a te hajlékaid, ó, Seregek Ura! Sóvárog, sőt eleped a lelkem az Úr udvarai után.« [Zsolt 84,2–3a]
Nem Istennek van szüksége arra, hogy neki dedikált helyeket építsünk vagy tartsunk fenn. Nekünk, embereknek van szükségünk arra, hogy legyen megszentelt idő és hely, amikor és ahol elvonatkoztathatunk minden mástól, és egyedül annak szentelhetjük a gondolatainkat, hogy Vele találkozhatunk. A templom semmi más célt nem szolgál, csak ezt.”

Kondor Péter ev. püspök (internetről - evangelikus hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1310 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség