Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 17., péntek 08:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Kedves Erika!
Nem tudom olvastad-e a Csűrcsavar leveleit? Ismertem már, de biztosan nem lett volna időm, türelmem begépelni. A tegnap kaptam „emilen”, és így megoszthatom veled, veletek is a következő részletet.

Szeretettel,
Zoli
----------

Az ördög világkongresszust rendezett. Összegyűlt gonosz angyalainak ezeket mondta megnyitóbeszédében:
- Nem tudjuk a keresztényeket visszatartani a templomba járástól. Nem tudjuk őket visszatartani attól sem, hogy a
Bibliát olvassák, és megismerjék az igazságot. Még abban sem tudjuk őket megakadályozni, hogy bensőséges és tartós kapcsolatot alakítsanak ki, és éljék is meg Krisztussal. Ha megtalálják ezt a kapcsolatot Jézussal, akkor nincs fölöttük többé hatalmunk. Hadd menjenek hát templomaikba, éljenek régimódi életstílusukban, de lopjátok el az idejüket, hogy ne tudják létrehozni a kapcsolatot Jézus Krisztussal.
Akarom, hogy ezt tegyétek, angyalok! Vonjátok el a figyelmüket, hogy ne tudjanak összeköttetést teremteni megváltójukkal, és ne tudják ápolni az éltető kapcsolatot!
- Hogyan tudjuk ezt megtenni? - kiáltozták a bukott angyalok.
- Foglaljátok le őket az élet nem szükséges dolgaival, és találjatok ki mindenféle cselt, hogy lekössétek az értelmüket
- felelte az ördög.
- Kísértsétek őket, hogy költsenek, költekezzenek, és vegyenek fel mindenféle kölcsönt. Győzzétek meg a feleségeket, hogy menjenek el dolgozni, és túlórázzanak, a férjeket pedig, hogy dolgozzanak hat-hét napot egy héten, tíz-tizenkét órát egy nap, hogy anyagilag fenn tudják tartani üres életmódjukat. Akadályozzátok meg őket, hogy időt tudjanak tölteni gyermekeikkel. Ahogy a család szétzüllik, úgy otthonaikban sem tudnak majd felszabadulni a munka nyomasztó súlya alól - jelentette ki, majd így folytatta. - Fűtsétek túl az agyukat, hogy már ne hallják meg azt a finom benső hangot. Serkentsétek őket, hogy amikor vezetnek, hallgassák a rádiót, és hogy a tévét, videót, CD-t, magnót állandóan hagyják bekapcsolva otthonukban. Tegyetek a zsebükbe kis telefonokat, hogy mindig és mindenütt elérhetők legyenek. Azt is biztosítsátok, hogy minden üzlet és vendéglő nem vallásos muzsikát játsszék megállás nélkül. Ezek feltorlódnak majd az emberek agyában, és lehetetlenné teszik a kapcsolatot Krisztussal. Rakjátok meg a
dohányzóasztalokat magazinokkal és újságokkal. Árasszátok el agyukat hírekkel, napi huszonnégy órában. támadjátok meg az autópályán töltött idejüket hirdetőtáblákkal. Töltsétek meg levélszekrényeiket röplapokkal, katalógusokkal, mindenféle reklámújsággal, és ingyenes termékek, szolgáltatások hamis reményének ajánlatával.
Tegyetek csinos, sovány modelleket a magazinok fedőlapjára, hogy a férjek elhiggyék, a külső szépség az, ami fontos, és elégedetlenek legyenek feleségükkel. Ez majd gyorsan szétzilálja a családokat! Még szórakozásukban is legyenek túlzók! Hadd jöjjenek vissza hétvégeikről kimerülten, nyugtalanul és felkészületlenül az előttük álló hétre. Ne
engedjétek ki őket a természetbe, nehogy elámuljanak Isten csodáin.
Ehelyett ültessétek őket számítógépeik elé, adjatok nekik izgalmasabbnál izgalmasabb játékokat. Vagy küldjétek őket moziba, vidámparkokba, focimeccsekre, koncertekre. Foglalkoztassátok őket megállás nélkül!
És amikor a gyülekezetben találkoznak egymással, vegyétek rá őket pletykálásra és üres fecsegésre, hogy a végén rossz lelkiismerettel és zilált érzelmekkel távozzanak. Biztassátok őket, hogy vagy jelentőség nélküli, vagy vitás témákról beszéljenek, amelyek megosztják a közösséget, és megbotránkoztatják gyermekeiket.
Zsúfoljátok be életüket olyan sok jó üggyel, hogy ne legyen idejük Krisztushoz, mint erőforráshoz fordulni. Így hamarosan saját erejükből fognak tevékenykedni, feláldozva egészségüket és családi életüket a "jó ügyért". Ez biztos siker lesz! Biztos siker!
Nagy jelentőségű kongresszus volt ez! A gonosz angyalok sietve mentek, hogy küldetésüket teljesítsék; mindenhol
ösztönözve a keresztényeket, hogy vállaljanak fel mindenféle tevékenységet, és hogy okkal, ok nélkül ide-oda rohangáljanak.
A :?: az, sikerült-e az ördög cselvetése. Ítéld meg magad!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 17., péntek 09:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi Dezi!

Régebben olvastam, most majd újra előveszem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Klaus Douglas: Az új reformáció
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 22:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Luthernek sohasem állt szándékában,h. saját korának kérdései mellett a 21. század kérdéseit is megoldja.


A reformátorokhoz viszonyítva mi olyanok vagyunk, mint a törpék, akik óriások vállán ülnek. Kisebbek vagyunk, mint ők, de az a tény, h. a vállukon ülünk, lehetővé teszi,h. valamivel messzebbre lássunk, és meglássunk olyan dolgokat, amelyeket ők még nem láthattak.

Aki azt akarja,h. az egyház megmaradjon olyannak, amilyen, az nem akarja,h. megmaradjon.

A hit és a reménytelenség nagyon nem fér meg egymással. A hit azonban nem jelentheti azt sem, h. nem megfelelő módon és mértékben veszünk tudomást a tényekről.

Az egyház szemmel láthatóan az előtt a szerencsétlen választás előtt áll, h. vagy eredetével, vagy a ma emberével veszíti el a kontaktust.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 08:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most megint copy-paste üzemmód, baptista fórumra írtam, de talán ide is vonatkozik, NAGYON egy irányba mutat Erika látásával:

Idézet:
itt a zidő, hogy elétek borítsam azt a prófétikus kijelentést, amit annó még a gedeon-sorozat kapcsán kaptam, és akkor el is mondtam - jobb híján a saját gyülekezetünknek, de JELEZTEM, hogy ezt én a BAPTISTA KÖZÖSSÉG számára éreztem üzenetnek

(brrr... semmi apokaliptikus, ne ijedjetek meg, viszont TELJESEN komolyan mondom, úgy adom át, ahogy kaptam):

a baptista egyház JOÁS választása előtt áll (GEDEON PAPÁJÁRÓL van szó)

választhat a TRADICIÓ és a GYEREKE(i) között


hááát... ha a baptista helyébe behelyettesítitek a reformátust... lehet, hogy valami ÉRTHETŐ jön ki, persze, tudom, a TRADÍCIÓ itt még nagyobb becsben áll... és mégis... egy SZÉP és ÜRES templom, ami TÖRTÉNELMI EMLÉK... hááát... nekem nem a "felemelő", hanem a TRAGIKUS kategóriába tartozik...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 08:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Csak a pontosság kedvéért: Klaus Douglas látását másoltam ide,persze egyetértek vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 08:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én meg a sajátomat (vagyis nem, mert úgy kaptam, de persze én is egyetértek vele) :D

Klaus Douglas-szel is :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Szolgálat
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 09:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 21., kedd 17:26
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Először is üdvözlök Mindenkit,

Nemrég találtam rá erre az oldalra, nagyon tetszik, köszönöm.

Erika Márai Füves könyvéből idézett hozzászólásához szeretnék egy gondolatot megjegyezni…a gondolat sajnos nem saját, - az egyik kedvenc filmemben hangzott el – de sajátomnak érzem és talán érdekes lehet…

A szolgálat a legnemesebb dolog az életben. De szolgálni valakit nem azt jelenti, hogy szolgája vagy valakinek. Az első szolgáló Isten volt….szolgálja az embert, de nem szolgája az embernek.”

…az élet egy csodálatos szolgálat tele szeretettel és mosollyal amit Istentől kapunk és a környezetünknek adhatunk tovább…

További kellemesszép napot. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szolgálat
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 08:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
A három fa meséje

Egyszer régen három kis fenyõfa állt egy hegy tetején, és arról
álmodoztak, hogy mik szeretnének lenni, ha egyszer felnõnek.

Az elsõ fácska felnézett az égre, ahol a csillagok olyan szépen
ragyogtak, mint a gyémántok. "Ha nagy leszek, kincseket szeretnék
õrizni." - mondta. "Szeretném, ha arannyal vonnának be, és értékes
kövekkel töltenének meg. Én leszek a világ leggyönyörûbb kincsesládája."

A második fácska lenézett a kispatakra, amely gyorsan csörgedezett az
óceán felé. "Én egy erõs vitorlás hajó akarok lenni." - mondta.
"Hatalmas vizeken szeretnék hajózni, és dicsõséges királyokat szeretnék
szállítani. Én leszek a világ legerõsebb hajója."

A harmadik kis fenyõ letekintett az alattuk elterülõ völgybe, ahol
elfoglalt férfiak és nõk dolgoztak egy mozgalmas városban. "én soha nem
szeretném elhagyni ezt a hegytetõt" - mondta. "Olyan magasra akarok
nõni, hogy amikor az emberek megállnak és felnéznek rám, akkor a
tekintetüket a mennybe emeljék, és Istenre gondoljanak. Én leszek a
világon a legmagasabb fa!"

Az évek teltek-múltak. Hullott az esõ, ragyogott a nap, és a kis fácskák
magasra nõttek.

Egy napon három favágó mászott fel a hegyre.

Az elsõ favágó ránézett az elsõ fára és azt mondta: "Ez a fa gyönyörû.
Tökéletes a számomra." Ragyogó fejszéjének suhintására az elsõ fa kidõlt.
"Ó, most majd egy csodaszép ládikót készítenek belõlem." - gondolta az
elsõ fa. "Értékes kincseket fognak õrizni bennem."

A második favágó ránézett a második fára és azt mondta: "Ez a fa erõs.
Tökéletes a számomra." Csillogó fejszéjének suhintására a második fa
kidõlt. "De jó! Most majd hatalmas vizeken fogok hajózni." - gondolta a
második fa. "Olyan erõs hajó leszek, amilyenre a királyoknak van
szükségük!"

A harmadik fának összeszorult a szíve, amikor a harmadik favágó felé
nézett. A fa egyenesen, büszkén állt, bátran a menny felé mutatva. De a
favágó még csak fel sem tekintett rá. "Bármilyen fa megfelel
nekem." - dörmögte. Ragyogó fejszéjének suhintására a harmadik fa is
kidõlt.

Az elsõ fa örvendezett, amikor a favágó egy asztalos mûhelyébe vitte. De
az elfoglalt asztalosnak eszébe sem jutott a kincsesláda. Ehelyett dolgos
kezei egy etetõvályút készítettek a fából.

A hajdan gyönyörû fát nem vonták be arannyal, és nem helyeztek bele
értékes kincseket. Ehelyett fûrészpor lepte be, és szénával töltötték meg
az éhes állatok számára.

A második fa mosolygott, amikor a favágó egy kikötõbe vitte, de azon a
napon nem készítettek erõs vitorlás hajókat. Ehelyett a hajdan erõs fát
szétfûrészelték, kalapálták, míglen egy egyszerû halászhajó lett belõle.

Túl kicsi és túlságosan gyenge volt ahhoz, hogy az óceánokon, vagy akár
folyókon hajózzon, egy kis tóra vitték. Minden nap döglött, büdös
halakkal volt megpakolva.

A harmadik fa teljesen összezavarodott, amikor a favágó erõs gerendákba
szabdalta õt, és aztán otthagyta egy fatelepen. "Mi történt?" - kérdezte
az egykor magas fa. Én csak azt szerettem volna,
hogy ott maradhassak a hegyen, és istenre mutathassak."

Sok-sok év telt el. A három fa már majdnem elfelejtette az álmait.

De egy éjszaka aranyló csillag fénye ragyogta be az elsõ fát, amikor egy
fiatal nõ újszülött csecsemõt helyezett az etetõvályúba.

"Bárcsak készíthetnék bölcsõt a számára." - suttogta a férj.

Az asszony megszorította férje kezét és rámosolygott, miközben a csillag
fénye beragyogta a sima, erõs fát. "Ez a jászol gyönyörû." - mondta.

És hirtelen az elsõ fa ráébredt, hogy a világ legértékesebb kincsét õrzi.

Egy este egy fáradt utazó szorongott a barátaival egy öreg
halászcsónakban. Az utazó álomba merült, miközben. Az utazó álomba
merült, miközben a második fa csendesen szelte a tó vizét. Hirtelen
villámlás és hatalmas vihar támadt. A kis fa megremegett. Tudta, nincs
elég ereje ahhoz, hogy ennyi utast, ilyen szélben és esõben, biztonságban
átvigyen a túlsó partra.

A fáradt férfi felébredt. Felállt, kinyújtotta a kezét, és ezt mondta:
"Békesség". És a vihar olyan hirtelen elült, mint ahogy támadt. És
hirtelen a második fa ráébredt arra, hogy a menny és föld királyát
szállítja.

Egy péntek reggel a harmadik fa arra riadt fel, hogy az elfelejtett
farakásból kirángatják az õ gerendáit. Ijedten nézett körbe, miközben egy
mérges, gúnyolódó tömegen vitték keresztül. Megborzongott, amikor a
katonák egy idegen férfi kezeit szegezték hozzá. Csúnyának, érdesnek, és
kegyetlennek érezte magát.

De vasárnap reggel. Amikor felkelt a nap, és a föld örömmel remegett meg
alatta, a harmadik fa tudta, hogy Isten szeretete mindent
megváltoztatott.

Ez tette gyönyörûvé az elsõ fát.

Erõssé a második fát.

És minden egyes alkalommal, amikor az emberek a harmadik fára gondoltak,
Isten jutott eszükbe.

Ez sokkal jobb volt, mint a világ legmagasabb fájának lenni


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A három fa meséje
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 10:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 21., kedd 17:26
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Dezi,

Köszönöm a mesét, jó volt olvasni…és nagyon sok gondolatot ébresztett bennem. Egyrészt eszembe jutatta Jézus szavait, amit most nem tudok sajnos szó szerint idézni,de amely arról szól, hogy aki közületek az első akar lenni annak Mindenkit kell szolgálnia…másrészt érdekes volt látni, hogy egészen addig amíg mi akarjuk/döntjük el, mi végre is élünk, vagy görcsösen ragaszkodunk az elképzeléseinkhez addig minden változatlan marad…amikor mindezt „elfelejtjük” , elengedjük oly mértékben valóra válik, ahogyan azt a legmerészebb álmainkban sem gondolhattuk volna…és eszembe jutatta a szerénység gondolatát…aki a három fácska közül a legszerényebb álmokat ringatta az kapta a legtöbbet az élettől…

Tényleg köszönöm. Jól esett megállni picit és elgondolkodni ezeken.

További szép napot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A három fa meséje
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 11:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
kekpegazus írta:
Kedves Dezi,

Köszönöm a mesét, jó volt olvasni…és nagyon sok gondolatot ébresztett bennem. Egyrészt eszembe jutatta Jézus szavait, amit most nem tudok sajnos szó szerint idézni,de amely arról szól, hogy aki közületek az első akar lenni annak Mindenkit kell szolgálnia…másrészt érdekes volt látni, hogy egészen addig amíg mi akarjuk/döntjük el, mi végre is élünk, vagy görcsösen ragaszkodunk az elképzeléseinkhez addig minden változatlan marad…amikor mindezt „elfelejtjük” , elengedjük oly mértékben valóra válik, ahogyan azt a legmerészebb álmainkban sem gondolhattuk volna…és eszembe jutatta a szerénység gondolatát…aki a három fácska közül a legszerényebb álmokat ringatta az kapta a legtöbbet az élettől…

Tényleg köszönöm. Jól esett megállni picit és elgondolkodni ezeken.


Amint Jézus is mondta: "-Örüljetek az örülökkel...", most én is örülök, hogy szólt a történet.

További szép napot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 15:50 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Az Ötvös TÜZE

Egy csapat nő a Bibliát tanulmányozta együtt. Mikor elérkeztek Malakiás könyvéhez, a harmadik fejezetben találkoztak egy verssel, amely ezt mondja: "leül az ötvös és megtisztítja az ezüstöt".

Ez a vers teljesen lenyűgözte az asszonyokat, és azon gondolkodtak, hogy vajon mit fejez ki ez az állítás Isten természetéről. Azegyik nő felajánlotta, hogy utána néz, hogyan tisztítják az ezüstöt,és majd a legközelebbi alkalmon megosztja a többiekkel.

Azon a héten ez a hölgy felhívott egy ötvöst, és megbeszélte vele, hogy elmegy megnézni munka közben. Nem említette neki, hogy milyen célból akarja megnézni, azon túl, hogy egyszerűen kíváncsi a tisztítási folyamatra.

Miközben az ötvöst nézte, a férfi megfogott egy darab ezüstrudacskát, tűz fölé emelte, és hagyta, hogy felmelegedjen. Közben magyarázta, hogy ahhoz, hogy az ezüst tiszta legyen, a tűz kellős közepébe kell tartani, ott, ahol a lángok a legmelegebbek, hogy a szenny kiégjen belőle.

A nő elgondolkodott a képen, amint Isten egy ilyen forró helyen tart bennünket, aztán felelevenítette az igeverset: "leül az ötvösés megtisztítja az ezüstöt". Megkérdezte hát a férfit, hogy igaz-e, hogy az ötvösnek a tűznél kell ülnie az ezüsttisztítás teljes ideje alatt. A férfi igennel válaszolt, és elmagyarázta, hogy nemcsak, hogy ott kell ülnie és tartania kell az ezüstöt, de a szemét is rajta kell tartania egész idő alatt. Mert ha az ezüst a kelleténél akár csak egy perccel is tovább marad a lángok között, megsemmisül.

A nő egy rövid ideig csöndes volt. Majd megkérdezte: "Honnan tudja, hogy mikor teljesen tiszta az ezüst?" Az ötvös mosolyogva így
válaszolt: "Ó, az nagyon egyszerű - amikor látom magamat benne."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 11:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Ha tudtam volna.

Egy építész hosszú éveken át hűségesen dolgozott egy vállalkozónál.
Egy újabb megbízatást kapott: új villát kellett építenie a város
legelőkelőbb negyedében.

- Az ár nem számít, használja a legjobb anyagot - mondta neki.

A munka szépen haladt előre. Az építész azonban így gondolkodott
magában:
"ha a belső munkához gyengébb anyagot használok, valamit nyerhetek
én is a munkán".

Amikor a ház elkészült, a tulajdonos fogadást adott az esemény
alkalmából. Hosszú és elismerő beszédben méltatta az építész kitartó
munkáját. A végén átadta neki a kulcsot:

A ház az Öné, elismerésül a sok éves, hűséges munkáért.

"Ha te hűséges és serény maradsz minden tennivalódban,
bizonyos, hogy Isten is hűséges és bőkezű lesz a fizetésben."

Kempis Tamás: Krisztus követése


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 11:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
dezi írta:
...A nő egy rövid ideig csöndes volt. Majd megkérdezte: "Honnan tudja, hogy mikor teljesen tiszta az ezüst?" Az ötvös mosolyogva így
válaszolt: "Ó, az nagyon egyszerű - amikor látom magamat benne."


Klassz! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az Ötvös tüze
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 17:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 21., kedd 17:26
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Dezi,


Köszönöm a sorokat ismét jó volt olvasni azokat. Elgondolkodtam az utolsó mondaton, s talán kicsit el is kalandoztam...

Mostanában számos olyan dolog vesz körül, ami nagy próbatétel a környezetemnek és nekem is…fáradtak, csüggedtek…s olykor ingerültebbek vagyunk a szokásosnál. Isten szeretete ilyenkor is jelen van…de ahogyan ezen fórumok valamelyikén olvastam...a földi lét igencsak korlátokat szab….s a fizikai fáradtság egy ilyen korlát lehet. Ilyenkor mindenki kicsit sötétebben látja a világot…A szeretet fénye talán ilyenkor kicsit elhalványulni látszik. Érdekes ezt megélni…és meglátni másokon is a saját hibáinkat. Látni azt, hogy ilyenkor az emberek nem látják meg/nem képesek meglátni a szeretet mások cselekedeteiben…hiszen ilyenkor magukban sem veszik észre…

S még egyszer köszönöm ezt a történetet…megerősített kicsit abban, hogy .... ahhoz, hogy igazán képesek legyünk észrevenni körülöttünk is a csodát, hogy képesek legyünk meglátni másokban, a környezetünkben a békét, tisztaságot, szeretetet...s hogy képesek legyünk megélni Isten csodálatos ajándékát, az életet…le kell tisztítani az ezüstöt önmagunkban.

Bocsánat, ha kicsit nagyon elkalandoztam, s ezzel untattam volna valakit:( de jó volt ezeket leírni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 02., szombat 13:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Alister McGrath : Az ismeretlen Isten


Majdnem egy egész élet szükséges ahhoz, hogy valakit teljesen megismerjünk. Az így megismert ember elvesztése olyan nagy űrt hagy bennünk, hogy azt nagyon nehéz betölteni. Isten iránti szeretetünket azonban, és azt a bizonyosságot, hogy Isten szeret bennünket, senki és semmi nem veheti el, nem teheti tönkre. Maga a halál is nyereség, mivel megszünteti azokat az esetleges korlátokat, amelyek életünk során Isten és közöttünk tornyosultak.
A keresztyének remény-fogalmának ez az egyik legfontosabb aspektusa. A „remény" sajnos olyan szó, amely jelentésének jó részét már elvesztette. Sokak számára a szó alig jelent többet, mint egy félénk, fél-szívű bizako-
dást valamiben, ami nem túl valószínű: „remélem jobbra fordul az idő". A szó keresztyén használatának azonban
egészen más hangsúlya van. A keresztyének számára a remény biztos és megbízható várakozást jelent azokra az ígéretekre, amelyek végül kétségtelenül teljes, csodálatos dicsőségükben fognak megvalósulni. Erőteljes és pozitív értelmű kifejezés, bizalom egy megbízható és szavatartó Istenben, aki ígéreteket tesz a benne hívőknek.


A keresztyén reménység olyan ,hogy már mindent látott,és mindent kiállt, és még mindig nem bizonytalanodott. el, mert Istenben hisz. A keresztyén reménység nem az emberi szellembe, az emberi jóságba, az emberi kitartásba, az emberi teljesítő képességbe vetett hit, a keresztyén reménység Isten hatalmába vetett reménység.
William Barclay, Rómaiakhoz írott levél

Szeretni Istent, és általa
szeretve lenni: ez a legnagyobb érték, amely mindörökre megmarad.

Az életben mindnyájunknak szükségünk van valamilyen megbízható, szilárd és rendíthetetlen támaszra. Nincs értelme az életünket olyan értékekre és hitekre építenünk, amelyek öt év alatt elavulnak. Isten a legmegbízhatóbb, mozdíthatatlan alapja életünknek. Ahogyan a Zsoltárok könyvében olvashatjuk, Isten olyan, mint a kőszikla, az
erős vár és a mozdíthatatlan őrtorony - az, akiben biztonságot, állandóságot és békét találhatunk. A zsoltáros számára Isten vigasztaló, oltalmazó ereje és jelenléte mindenkor érezhető, még az élet legsötétebb pillanataiban is, amikor a halál árnyékának völgyében járunk (Zsolt 23,4). Szeretni Istent, és általa szeretve lenni: az Újszövetség írói számára ez a legnagyobb érték, amely mindörökre megmarad. Amint Pál megfogalmazza: „Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelmek, sem jelenvalók, sem eljövendők, sem hatalmak, sem magasság, sem mélység, sem semmiféle más teremtmény nem választhat el minket az Isten szeretetétől, amely megjelent Jézus Krisztusban, a mi Urunkban" (Róm 8,38-39).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség