Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 87  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013. jan. 09., szerda 18:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
rosta írta:
Ha jól értelek, akkor is farizeus vagyok, ha az alábbi cikket egyetértően beidézem az MNO-ról.

Idézet:


Nem annyira lényeges, de ha már az idézett cikkben épp arról volt szó, hogy idézni csak pontosan és szépen: a ryot.com egy dohánycég honlapja; ilyen nevű amerikai lap nincs. Amiről az mno beszél, az a ryot.org.
Az index provokatív gesztusairól megvan nekem is a véleményem, de ahogy a törvény a törvény alattiaknak szól, ugyanúgy nem kérhetem számon a keresztény elveket nem keresztényeken. Ellenben keresztényként gyakorolhatom azokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2013. jan. 10., csütörtök 11:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
Az index provokatív gesztusairól megvan nekem is a véleményem, de ahogy a törvény a törvény alattiaknak szól, ugyanúgy nem kérhetem számon a keresztény elveket nem keresztényeken. Ellenben keresztényként gyakorolhatom azokat.


Nem csak az index provokatív gesztusairól beszélgettünk, hanem általában a keresztyéneket ért támadásokról. És itt ki kell bővítenünk a kört, mert nem csak a hazai, hanem Európának és a világnak számos táján megesett atrocitásokról van szó. Európában a legerősebben korlátozott vallás a keresztyénség, de utána kellene keresnem, a napokban jelent meg a cikk arról, hogy világszerte a keresztyéneket éri a legnagyobb számban a gyűlölet és az erőszak. A bennünket ért erőszakos cselekedetek száma 100 000 nagyságrendű évente.

Tehát nem arról van szó, hogy érzékenykedünk, sem nem arról, hogy farizeuskodunk. Valóban bennünket ér a legtöbb vallási jellegű erőszak, kirekesztés, támadás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2013. jan. 13., vasárnap 07:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Itthon nem érik atrocitások a keresztényeket. Az idézett cikk sem a keresztényeket ért atrocitásokról szól; az újság egyszerűen csak valami szenzációsat akart közölni, és nem volt tekintettel a keresztény érzékenységre. De ez hozzátartozik a véleménynyilvánítás szabadságához, és a keresztény magatartás éppen nem az, hogy felháborodom rajta, és atrocitást emlegetek. Mert így elég nehéz lesz Krisztus nyomában járni.
És mégis van keresztényüldözés ma Magyarországon, amennyiben kereszténység alatt a krisztusi életet értjük. Éspedig azok részéről, akik szívesen járnak hosszú köntösben és szeretik, ha nyilvános tereken köszöntik őket. Szívesen foglalják el az első székeket a zsinagógákban és a főhelyeket a lakomákon .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2013. jan. 13., vasárnap 12:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
És mégis van keresztényüldözés ma Magyarországon, amennyiben kereszténység alatt a krisztusi életet értjük. Éspedig azok részéről, akik szívesen járnak hosszú köntösben és szeretik, ha nyilvános tereken köszöntik őket. Szívesen foglalják el az első székeket a zsinagógákban és a főhelyeket a lakomákon .


Kétségtelenül van egy ilyen farizeusi vonal az egyházunkban, de hiszen bűnös emberek vagyunk mindnyájan. A vezetőink is. Mind emellett az egyházunk szervezetének olyannak kell lenni, hogy abban a kritikus hang érvényesülhessen. Olvasgatva az oldalainkat azt tapasztalom, hogy van itt vita bőven, ahol a hétköznapi tag is vitára kellhet a legelső vezetőinkkel.

Fontos, hogy a megválasztott gondnoki, lelki vezetőinknek, presbitereinknek, tagjainknak állást kell foglalniuk a rázós kérdésekben. Merniük kell akár nemes harcra is menni az igazukért. Tudniuk kell kiállni az első sorba, az első helyre is, de akár az utolsóra is, ha az Igazság, Isten Országának igazsága ezt megköveteli tőlük. Mint ahogy mindenkinek meg kell tudni felelnie annak a feladatnak, amit a sors kimért rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2013. jan. 18., péntek 15:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Újévi gondolatok Böjte Csabától:

http://www.magyarkurir.hu/hirek/bojte-c ... v-hajnalan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2013. jan. 30., szerda 06:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Krzysztof Zanussi-cikk:

http://www.magyarkurir.hu/hirek/zanussi ... ltavolodas


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Parázs a hó alatt
HozzászólásElküldve: 2013. feb. 12., kedd 08:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Chris Fabry, Gary Chapman:

Parázs a hó alatt


"Jacob és Marlee huszadik házassági évfordulójukon – egy viharos szentestén – indulnak útra, hogy a válási papírok aláírásával örökre búcsút mondjanak egymásnak. Egyetlen rossz mozdulat azonban a síkos aszfalton, és egész addigi életük megkérdőjeleződik. Egyetlen rossz mozdulat,."...és hogyan lesz tovább? egymás ellen vagy egymásért küzdenek majd?

"Sokszor álmodtam úgy a szeretetről, mintha az csak egy régi emlék volna. Olykor csak megérintettem a tükröt, és letöröltem a párát, hogy lássam a tüköképem. Homályos volt és elmosódott. Úgy kívántam, hogy gyönyörű panoráma fogadjon! De nekem csak ez jutott: egy száraz, kietlen sivatag itt belül.

Nincs azonban olyan kiszáradt vidék ezen a földön, ahol a szeretet ne tudna virágoskertet fakasztani. Még a te szíved sem."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2013. márc. 29., péntek 03:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Szenvedéstörténet:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Keresztref ... ADt%C3%A9s


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2013. márc. 29., péntek 03:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Szenvedéstörténet II.:

http://www.magyarkurir.hu/hirek/kereszt ... si-szemmel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2013. okt. 04., péntek 06:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Az ARADI VÉRTANÚK utolsó mondatai közül kettő (internetről):

Knézich Károly: Milyen különös, hogy Haynau bíró is keresztény és én is az vagyok. Csak az ördög keverhette így össze a kártyákat.

Láhner György: Krisztus keresztje és a bitófa oly rokon. És az isteni áldozat mellett oly törpe az én áldozatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 05., kedd 06:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az első Gyülekezet várta az Úr Jézust, és jött
az ébredés.

Az utolsó Gyülekezet várja az ébredést, és jön
az Úr Jézus."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 12., kedd 06:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
A legfontosabbról.

http://www.magyarkurir.hu/hirek/jezusro ... uspoki-kar


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 27., szerda 06:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Jól vagyok,
ha jó vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 06., hétfő 14:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
(A szenvedélybetegségekben testet öltő életviteli zsákutcákkal naponta szembesül dr. Zacher Gábor toxikológus. A napi munkája mellett minden idejét a drogban, alkoholban és egyéb függőségekben jelentkező veszélyek elleni felvilágosító munkának szentelő, országszerte ismert szakembert kérdezte Sz. I., a Világgazdaság /2014.I.6./ újságírója, általános lelki, egészségi állapotunkról ) .
Részletek a válaszokból:


Dr. Zacher Gábor főorvos:

„...Amit látunk, hogy – amint mondják – magyar magyarnak az ellensége, nagyon sokszor előjön még napjainkban is. Tulajdonképpen egymás ellen dolgozunk, amit én nem tartok igazán jó dolognak. Miért kell folyamatosan kritizálnunk egymást? Ez elég rossz hangulatot tud ebben a világban, a Kárpát-medencében teremteni. (...)

Van bennünk valami türelmetlenség, hogy holnaptól minden jó legyen. Nos, ilyen nem lesz. (...)

A mai fiatalok pontosan olyanok, mint mi voltunk annak idején, csak a világ változott meg jelentősen körülöttünk. Valljuk be őszintén, erről hajlamosak vagyunk elfelejtkezni. Úgy harmincöt év után szépen bearanyozódik egy kamaszkori berúgás. (...) És ma nagyon jót derülünk rajta. (...)
Igazából a körülményeink, a világ változott meg nagyon. (...)
Amikor itt beszélünk, a mai estén háromszázötvenezren fognak valamiféle tudatmódosító szert használni Magyarországon. (...)

Ha én merek, tudok valamire nemet mondani, az egy értékrendet jelent... (...)
De ha belegondolunk abba, hogy ma az otthoni kommunikáció elég gyatra dolog, és egy átlagfelnőtt egy átlaggyerekkel átlagosan naponta hét, azaz hetes percet kommunikál, akkor azt mondom, ne csodálkozzunk azon, hogy ilyenek a gyerekek. (...)
Egy egyszerű példát hadd mondjak erre. Itt vannak a közlekedési táblák. Hányan tartjuk be az előírásaikat, például a városok határán belül nagyon fontos sebességkorlátozást? Ha mi alapvető dolgokra nem tudunk nemet mondani, miképpen várjuk el a gyerektől? (...) A kereteket ugyanúgy próbálják megsérteni, mint mi. (...)

De jó lenne, ha mi, felnőttek is tudnánk változni, akik sokszor megmaradunk a ’bezzeg az én időmben, fiam!’ című mondatnál. (...) "


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 15., szerda 06:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Mihail Kalasnyikov (1919-2013) orosz fegyvertervező búcsúleveléből:

"Minél tovább élek, annál inkább szöget üt a fejembe ez a kérdés, és annál kíváncsibb vagyok, miért engedi az Úr az embereknek, hogy az irigység, kapzsiság és agresszió ördögi vágya kerítse hatalmába őket."

(forrás: Magyar Kurír)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség