Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1310 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2023. dec. 12., kedd 16:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Ha nem fogadom el a valóságot, amely tőlem függetlenül létezik, nem lesz béke.
Nem lehet leszavazni a valóságot, az Isten teremtette rendet, mert ez szükségképpen békétlenséghez vezet..."

Korzenszky Richárd (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. dec. 12., kedd 16:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Dietrich Bonhoeffer egyik fontos mondata szerint az egyházban akkor kezdődik el a romlás, amikor nem azt kérdezik, hogy mit mondjunk, hanem azt, hogy hogyan.
Ez a „mit” Bonhoeffer szerint pedig nem más, mint hogy kicsoda számunkra Jézus Krisztus."

internetről
......................................
vö.:

"... Úgy csökkent az egyházak tagjainak létszáma, hogy közben – ahogy egész Európában, úgy Magyarországon is – nőtt a hit, a vallás, a transzcendens kérdések iránti érdeklődés. (B. Z. püspök szerint) ez arra biztat, hogy ne csak a „mit mondunk”-ra, hanem a „hogyan kell mondanunk”-ra is fordítsunk energiát, hogy azzal a mai kor emberét is megszólítsuk."

internetről (mno)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2023. dec. 25., hétfő 11:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. dec. 19., kedd 07:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Vannak olyan dolgok, amelyekről nem lehet szavazni, például az erkölcsi vagy a természettudományi kérdéseket nem lehet demokratikusan eldönteni..."

Zbigniew Janowski (internetről - mandiner hu)

https://mandiner.hu/kulfold/2023/12/a-s ... -filozofus


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. dec. 20., szerda 19:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Az ember eredendően nem objektív lény, de minél inkább belemerül egy témába, annál jobban látja annak az összetettségét, és annál zavaróbbak számára a leegyszerűsítő magyarázatok."

Sayfo Omar (internetről - reformatus hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. dec. 25., hétfő 11:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Jézus azzal, hogy igent mond az életre és megszületik, kiteljesíti az embert és olyan méltóságot ad neki, amilyet mi nem tudunk magunknak adni – erről beszélt Balog Zoltán, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke az MTI-nek karácsony alkalmából. A református püspök kiemelte: Jézus az egyetlen, akit – hitünk szerint – az Atya megkérdezett, hogy meg akar-e születni, akar-e élni, lemondva isteni méltóságáról és hatalmáról. Ő dönthetett, és igent mondott az emberi életre, nem elméletileg, hanem magára véve az ember összes szenvedését és halálát."

internetről ( mno)
.....................................

Megjegyzésem:
hallottam, olvastam mástól is hasonló gondolatokat.
Bár én hozzátenném:
a bűneimet is magára vette, hogy megmentsen elveszett állapotomból, a kárhozattól.
Az Ő vére tehetett, tehet csak tisztává.
Nem az óemberemet teljesítette ki, nem annak adott méltóságot; azt halálba kellett és kell adnom. Újjászült. Új, más, az Ő tetszését kereső életre. Engedelmességre.

A jó hír az, hogy van bűnbocsánat. Bűnbocsánat nélkül semminek semmi értelme.

És kinek jó hír az, hogy van bűnbocsánat?
Egyáltalán, kiket érdekel a bűnbocsánat?
"Akik éhezik és szomjazzák a megigazulást." (Mt 5:6)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2023. dec. 27., szerda 05:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. dec. 27., szerda 05:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... A szakrális vagy szent, és profán között nem szabadna ilyen különbséget tenni. Nem szabad a világot így kettéosztanunk. Én mindenütt keresztény vagyok..."

Böjte Csaba (internetről - axioma hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. dec. 27., szerda 20:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Thomas Michelet:

"... Igaz, hogy a bűnösöket meg lehet áldani, de a ‘megtérés’ szó nem szerepel sehol, és ez sajnálatos. Persze, az Egyház nem az igazakért van, hanem a bűnösökért, ámde azért van, hogy a bűnösök is igazakká legyenek, különben csak egy csoport bűnös marad és kész. Nem elég csak azt mondogatni, hogy az Egyház a betegeknek van: egy olyan kórház, amelyben a betegeket nem ápolják, az nem kórház, hanem egy elfekvő."
"Amikor Krisztus megáldja az elveszett bárányt, nem azért áldja meg, mert elveszett, hanem mert bárány, hogy csatlakozhasson a többiekhez. Isten nem azt mondja nekünk, hogy ’úgy szeretlek, ahogy vagy, és főleg ne változzál meg’, hanem szüntelenül arra hív, hogy térjünk vissza hozzá..."

internetről - zarandok ma


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. dec. 28., csütörtök 05:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
https://axioma.hu/a-nyugaton-valsagban- ... -gregg-el/

A fenti beszélgetést elolvasva, az alábbi tanulságot vontam le:

Ha az érzelmeim felülírják az értelmemet, akkor előállhat az a tragikus helyzet, hogy nem az igazság dönt, hanem a (pillanatnyi) ellenszenv-rokonszenv.
Ez a helyzet a hit kérdésében is tragikus lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. jan. 03., szerda 06:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Félreértések elkerülése végett...

https://magazin.ezazanap.hu/felreerthet/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. jan. 03., szerda 18:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Dietrich Bonhoeffer német lelkész és teológus A tanítványság ára című klasszikus könyvében kétféle kegyelmet hasonlít össze, amelyek valójában kétféle kegyesség megvalósulását eredményezték a hitleri Németországban.
Az egyik az „olcsó” kegyelem, tanítványság és kereszt nélkül, amely csak az előnyökkel törődik, figyelmen kívül hagyva az igazság melletti elköteleződést és a hitvalló élettel járó áldozathozatalt.
A másik a „drága” kegyelem, amely Jézus Krisztus követésére hív, és a teljes életünkbe kerül. Ez adhatja az embernek az egyetlen igazi értelmes életet. Drága, mert elítéli a bűnt, és kegyelem, mert megigazítja a bűnöst. Mérhetetlenül drága, mert Isten egyszülött Fiának életébe került..."

internetről (reformatus hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. jan. 07., vasárnap 17:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az ifjú názáreti ács nem vett fel újabb rendelést – írja Hajnal Róbert egyik elmélkedésében. A szerszámokat összecsomagolta, a műhelyt bezárta, ajtajára kifüggesztette az »Elutazás miatt zárva« táblát. Magára vette köpenyét, kezébe fogta vándorbotját és elköszönt édesanyjától, aki egy szóval sem tartotta vissza fiát…”

internetről (zarandok ma)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. jan. 07., vasárnap 17:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Gyakori tévhit az, hogy a kétség vírusa mindig ártalmas a lelki egészségünkre. Az igazság azonban az, hogy Isten a kételyeinket pozitív mellékhatásokra is felhasználhatja.

Egy orvosi hasonlatot használva, a kételyek leküzdése olyan, mint egy védőoltás. Az orvosok, hogy segítsenek a szervezetednek a jövőben védekezni egy betegség ellen, beadnak neked egy kis adagot abból a vírusból, amelyik ugyanezt a betegséget okozza, így olyan antitesteket építesz fel, amelyekkel le tudod küzdeni azt a betegséget, ha az valaha is fenyegetne téged. Hosszú távon a szervezeted egészségesebb lesz.

Hasonlóképpen, amikor megfertőződsz a kétség vírusával, és ez arra kényszerít, hogy válaszokat keress a kérdéseidre, végül erősebben kerülsz ki belőle, mint valaha. A hited ismét megerősítést nyert. És végül nagyobb önbizalmat nyersz a kétségek jövőbeli kezeléséhez.

Van egy másik módja is annak, hogy a kétség egészséges lehet számunkra: megóvhat bennünket saját hiszékenységünktől. A legtöbb vallási szekta például azonnal megszűnne, ha a tagjaik egészséges adag kételyt gyakorolnának a bibliai értelmezésekkel, a tágabb értelemben vett tanításokkal és a csoportjuk tényleges gyakorlatával kapcsolatban.

“Vizsgáljatok meg mindent” – figyelmeztetett Pál apostol. “Tartsátok meg a jót” (1Thesszalonika 5:21)..."

Lee Strobel - internetröl, ezazanap magazin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. jan. 07., vasárnap 17:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"A választás korlátozott: árulás vagy szolgálat."

Jókai Anna nyomán (parokia)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. jan. 25., csütörtök 17:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Ne legyen kérdés az isteni tiltások betartása!
Ha Isten valamire azt mondja: "Ne tedd!", azzal a mi biztonságunkra ügyel és sikerünket támogatja."

(Paul E. Tsika: Vess jól, hogy jobb jövőt arathass - részlet)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. jan. 27., szombat 18:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Keresztyén Bibliai Lexikon
a Hegyi Beszéd-ről
(részlet)

"... Ahol a jobb kéz nem tudja, hogy mit cselekszik a bal (Mt 6,3), ott nincs többé mód sem arra a gőgösen öntelt ön-túlértékelésre, amely ugyanakkor állandóan attól tart, hogy a már megszerzett érdemeket újra elveszítheti, sem arra a teljesítőképesség hiányából eredő ön-leértékelésre és kisebbrendűségi érzésre, amely önmagát rekeszti ki az Isten Országa javaiból.
Ahol az ember fel van mentve az alól, hogy másokat ítéljen meg, és bíráló módon értékeljen, ott önmaga is felszabadul az alól a kényszer alól, hogy önmaga cselekedeteinek és mulasztásainak állandó megfigyelése és mérlegelése kösse le energiáit (Mt 7,1kk).
Ez a felszabadult lelkület eredményezhet azután egy olyan életfolytatást, amelyben a böjt nem önmagáért való kényszerű teljesítmény, hanem a szolgálat érdekében, önként és örömmel történik (Mt 6,17), amelyben az imádság központi helyet kap, de nem mint üdvszerző, öncélú cselekmény, hanem - rövidsége révén is hangsúlyozottan - mint erőgyűjtésként arra az életformára, amelyre az Atya igényt tart (Mt 6,7kk)..."

(internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1310 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség