Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1288 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 86  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2021. máj. 21., péntek 08:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
A Z-generáció elérése (részlet)

"A gyülekezetnek elképesztő lehetősége van arra, hogy elérje a Z-generációt, és foglalkozzon azokkal, akik az elkövetkező évek során országunk sorsát fogják befolyásolni és alakítani.
Hogyan érhetjük el őket? Ugyanolyan evangélizációs módszerek segítségével – gyülekezeti rendezvények útján, és úgy, hogy feltűnő környezetet teremtünk az alkalmainkon? Valószínűleg nem.
Úgy érhetjük el őket, ha tapintatosan fordulunk feléjük, törekszünk megérteni a nézőpontjukat, bevonjuk őket abba, amit csinálunk, és megosztjuk velük hitbeli bizonyságainkat."

Will Jones - internetről, tarhazmagazin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. máj. 23., vasárnap 19:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
Paraklétosz

"Eljön majd a Paraklétosz, akit én küldök az Atyától" (Jn 15,26). Ezekkel a szavakkal ígéri meg Jézus a tanítványoknak a Szentlelket, a végső ajándékot, az ajándékok ajándékát. Erről egy különleges, titokzatos kifejezéssel beszél: Paraklétosz. Fogadjuk be ma ezt a szót, melyet nem könnyű lefordítani, mert több jelentést foglal magában. A Paraklétosz lényegében két dolgot jelent: vigasztaló és ügyvéd.

A történeti Jézus korában az ügyvéd nem úgy látta el feladatát, mint manapság: nem a vádlott helyett beszélt, hanem általában mellette állt, és a fülébe súgta, milyen érvekkel védekezzen. Így tesz a Paraklétosz, "az igazság Lelke" (Jn 15,26) is. Ő nem foglalja el a helyünket, hanem gondolatok és érzések inspirálásával megvéd bennünket a gonosz hazugságaitól."

Ferenc pápa - internetről


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. máj. 27., csütörtök 18:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
A keresztény etikáról.

https://egyhazeskozelet.hu/bevezeto-meg ... tanulmany/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. máj. 30., vasárnap 05:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
Kényes kérdések...

https://777blog.hu/2021/05/28/a-papp-va ... sag-elott/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. jún. 10., csütörtök 15:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"I. István királynak fel kellett karolnia az újat, el kellett fogadnia a változást, le kellett mondania a régiről, a múltbéliről, hátat kellett fordítania az ősi tanításoknak a jövő, a megmaradás érdekében – vagyis akkor ez volt a helyes döntés.
Ma pedig pontosan az ellenkezőjére van szükség. Most ugyanúgy itt van a változás szele, de most gazdasági érdekek mögött megbúvó háttérhatalom akar létrehozni egy új egyesítő erőt. Ez az új, egyetemességre való törekvés nem azt kívánja az emberiségtől, hogy egyazon nyelven beszéljen és nagyjából ugyanazokat az értékeket vonultassa fel, hanem hogy tágítsa ki a kereteit, és olvadjon össze olyanokkal, akik egészen más nézeteket vallanak. Ez az újfajta egység, mindenkinek az egy kalap alá helyezése pedig azzal jár, hogy így rögtön fel lehet rúgni mindenféle szabályt. Ez az új erő rohamsebességgel jön és nagyon nagy hatalommal bír. Csak úgy lehet kivédeni, ha az ember megőrzi az azonosságát és nem hagyja magát beolvasztani. Vagyis most éppen a régi dolgokba kell kapaszkodni. Egykor utat kellett engedni az újnak ahhoz, hogy megmaradjunk. Most meg kell őrizni a régit ahhoz, hogy megmaradjunk."

Baricz Gergő énekes (részlet egy riportból, internetről, katolikus ma)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. jún. 11., péntek 19:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
C. S. Lewis:

"Keresztények között néha felmerülnek olyan kérdések, amelyekre úgy vélem, nem kaptunk még feleletet. Van néhány kérdés, amelyre sosem fogom megtudni a választ: s ha feltenném őket, akár egy jobb világban is, azt a választ kaphatnám (amennyire én tudom), amit egy nálam sokkal jelentősebb kérdező kapott: "Miért fontos ez neked? Kövess engem!”*

* (János ev. 21:21-22)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. jún. 18., péntek 15:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"Aki megérti, hogy Isten szereti, annak nem kell rohangálni és elismerést koldulni."

Henri Nouwen - internetről


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. jún. 23., szerda 06:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"Eszembe jut egy igehirdetés, amelyben a lelkész arról beszélt, hogy Istentől uralkodásra kaptuk ezt a világot, de hogyan is tehetne ilyet az, aki magán sem képes uralkodni?"

(internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. jún. 23., szerda 15:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
Egy sport-cikkben olvastam: megkérdeztek valakit, hogy ő melyik magyar focistát emelné ki a sikeres meccs után. Azt válaszolta, hogy nem tud kiemelni játékost, a magyarok együtt, mint csapat voltak jók. Ha mégis kiemelne valakit, az a szövetségi kapitány, az edző.

Így vagyunk mi is, eklézsia, gyülekezet. Együtt lehetünk jók. És egy valakit lehet (kell) kiemelni: Urunkat, pártfogónkat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. jún. 24., csütörtök 09:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
Jonathan Sacks (brit rabbi) :

"Ma Nyugaton a kormányok és különböző csoportok figyelmen kívül hagyják a biológia, a szociológia és az antropológia alapvető adatait. Azért lettünk emberek, mert egy férfi és egy nő egyesült, hogy védelmezzék és felneveljék gyermekeiket. Ez a biológiai tény már azelőtt létezett, hogy bármely vallás szentesítette volna ezt az egységet. Tudjuk, hogy azokban az országokban, amelyekben a házasság erősen tartotta magát, ott a társadalom és az ország is erős volt. Ahol a házasság meggyengül, a következő nemzedékben a nemzet gyengévé válik. Olyan dologról van tehát szó, amelyről nem mint dogmáról prédikálunk, nem korlátozódunk egyszerűen csak a kinyilatkoztatás ismételgetésére, hanem tudományosan alátámasztott tényekről beszélünk. A Nyugat mai kísérlete, amelynek értelmében nagymértékben eltávolodik a hagyományos házasságtól, olyan próbálkozás, amellyel még egyetlen társadalom sem kísérletezett ezelőtt. Nagy zavart és sok szenvedést okoz a gyermekeknek, akik nem két szülővel nőnek fel."

(internetről - Magyar Kurír, 2014.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. júl. 14., szerda 16:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
Háttérhatalmak:

https://kepmas.hu/hu/akik-sakkban-tarto ... -szazadban

Megjegyzésem a fenti cikkhez:
a mi "háttérhatalmunk" legyen Krisztus, a II. Korinthus 5:14 szerint:
"Mert Krisztus (irántunk tanusított) szeretete szorongat minket"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. júl. 24., szombat 20:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az evangéliumhirdetés Útja"
Szóljunk-e? Mit mondjunk? Hogyan mondjuk?

https://egyhazeskozelet.hu/az-evangeliumhirdetes-utja/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. aug. 04., szerda 20:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"Szerintem a legtöbb vallásos embert a szexualitása választja el igazán Istentől. A legtöbben ott akadnak meg a hitben, hogy ezt nem értik meg és tiltólistát látnak az egyház tanításában, éppen ezért nem is szánják rá az energiát, hogy megértsék ennek a teológiai tanítását, ami egyébként nagyon felszabadító." (Forintos Bence)

internetről - 777blog, részlet egy interjúból


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. aug. 16., hétfő 07:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
TANMESE

"Élt egy távoli vidéken egy kis faluban egy özvegyember a felnőtt fiával kettesben. Volt egy kis földecskéjük és egyetlen lovacskájuk, amivel dolgoztak. Egyszer ez a ló elszökött otthonról. Jöttek a szomszédok, ismerősök nagy együttérzéssel sápítozva: Jaj, mekkora nagy baj! Micsoda kár! De erre az öreg csak annyit mondott: Hogy kár vagy sem – Isten tudja. Néztek is nagyot az emberek.
Aztán kis idő múltán hazatért a csavargó lovacska, de nem egyedül ám! Összebarátkozott egy csapat vadlóval, s azok eljöttek vele. Lett az özvegyembernek mindjárt vagy két tucat lova. Jöttek is újra a szomszédok, ismerősök álmélkodva: Ejj, de jó! Micsoda szerencse! Mire az öreg csak annyit mondott: Hogy jó vagy sem – Isten tudja. Az emberek csak a fejüket csóválták, hümmögtek.
No de a vadlovakat be kellett törni, hogy hasznuk is legyen. Neki állt a fiatalember, meg is ülte őket derekasan, mígnem az egyik ló csúnyán levetette. Eltört a lába, sínbe rakták, de nem tudott egyebet, csak feküdni. Jöttek is a szomszédok, ismerősök sajnálkozva: Jaj, mekkora nagy baj! Micsoda kár! De erre az öreg megint csak annyit mondott: Hogy kár vagy sem – Isten tudja.
Kisvártatva érkezett a hír, hogy az országot megtámadta az ellenség, minden hadrafogható fiatalembernek jönnie kell a háborúba! Ebbe a faluba is bevágtatott a toborzó katonaság, elvittek minden ifjút, volt nagy kesergés, kétség, hogy hazatérnek-e valaha. De az özvegyember fiát otthagyták, hiszen járni sem tudott. Sóhajtoztak is a szomszédok, ismerősök: Ej, de jó neked, micsoda szerencse!
Tudjuk már, ugye, mit mondott az öreg: Hogy jó vagy sem – Isten tudja.... "

(internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2021. aug. 17., kedd 10:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"A lelkésznek van a világon a legkönnyebb és egyben legnehezebb dolga, mégpedig az, hogy szeresse az embereket."

(internetről, megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1288 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 86  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség