Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1310 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 88  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2023. júl. 22., szombat 07:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Az igaz, növekvő, evangélium-központú élet gyümölcse legtöbbször a gyengédség."
Timothy Keller
.
https://www.evangelikus.hu/hireink/teol ... n-vilagban

"Boldogok, akik sírnak", mert nem tudják, nem akarják megszokni a rosszat.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2023. júl. 27., csütörtök 07:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. júl. 25., kedd 08:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Aki szeret, az nem vár a saját odaadásáért ellenszolgáltatást."

Umberto Eco


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. júl. 27., csütörtök 07:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Teréz anya szerint éhínség nem azért van a Földön, mert képtelenek lennénk jóllakatni a szegényeket, hanem azért, mert képtelenek vagyunk jóllakatni a gazdagokat."

(H.M., internetről- megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. júl. 28., péntek 06:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Mi lenne, ha néhanapján ez a felirat fogadna minket, amikor kinyitjuk a Bibliánkat vagy amikor imára kulcsoljuk kezünket? „A mennyország a mai napon korlátozottan érhető el.” vagy „Jelenleg minden munkatársunk foglalt, kérjük, próbálja meg később!”
Talán nem ártana ezzel is szembesülni időnként, amikor belekényelmesedünk Isten állandó jelenvalóságába. Amikor azt képzeljük róla, hogy bárhova megyünk, a legkisebb hotelszoba fiókjából is bármikor előhúzható..."

...........................................

"... Mi történik, ha mi magunk nem vagyunk minden pillanatban elérhetők? Mi van, ha nem válaszolunk rögtön egy üzenetre? Ha nem nézzük meg rögtön az értesítéseket? Ha nem posztolunk azonnal képet ebédről, utazásról, szerelemről, vagy gyászról? Mi van, ha valami nem azonnal van?
Olyan, mintha nem is léteznénk?
El tudjuk fogadni, hogy itt ezen a földön nem mindig létezünk? Hiszen ahogy volt idő, amikor nem voltunk, úgy lesz idő, mikor nem leszünk. Tagadhatjuk, függőségekbe, virtuális valóságba menekülhetünk, de el nem kerülhetjük..."

Erlitz Anita (internetről - megvanirva hu)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2023. júl. 30., vasárnap 05:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. júl. 30., vasárnap 05:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Miért harcolnak az emberek az ellen, ami összeköti őket egymással, ami közös bennük – vagyis emberségük ellen?” (Frenk Sylvia-Rajnik Mária Életesemények, Bp. 2000)

(internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. júl. 30., vasárnap 07:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Idézetek egy Erdei Zsolt riportból:

"A tanítás sokkal nehezebb, mint maga a tanulás."

"A tisztelet, az alázat, a szorgalom - akikben ennek a szikrája sincs meg, azok lemorzsolódnak. Akikben viszont megvan, bennük felerősítjük."

" És ha csak egyetlenegy embernek segítünk, akkor már megérte."

"A szerelem az, ami engem motivált, tulajdonképpen a sportágam iránti szeretetem annyira tudott motiválni, hogy kihoztam magamból a maximumot."

"Azt láthatjuk, hogy alázat nélkül nem megy. Akiben nincs alázat, az előbb-utóbb fejre bukik, és minél magasabban van, annál nagyobbat tud esni."

(forrás: Patika Magazin 2023. július)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. júl. 30., vasárnap 18:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Érzelmi hőfok, intellektuális szenvedély, életvitelszerű misztika is jelölhető a szerelem lexémával."

Halmai Tamás (internetről, magyarkurir hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. júl. 31., hétfő 13:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Bella Violetta: Szabadságmorzsák a taposómalomban (részlet)

"... Visky András és Victor E. Frankl jutottak eszembe, akik egymástól függetlenül gulágról és koncentrációs táborból, de nagyon sanyarú körülmények közül jutottak arra a következtetésre, hogy azért marad méltóságuk és marad szabadságuk. Például arra, hogy akár odaadja a napi kis kenyéradagját egy másiknak. Vagy hogy megélje valamilyen formán a hitét. Vagy hogy valami kis előnyt adjon egy másiknak az embertelenségre kárhoztatott körülmények között mégis embernek lenni.

Szóval, ha ők meg tudták találni, hogy miben áll az ő szabadságuk ezek között a körülmények között, akkor nehogy már én, a magam helyzetében ne találjak olyan gesztusokat, helyzeteket, időket, amiben megélhetném!..."

(internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. aug. 02., szerda 05:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
REZILIENCIA
Megküzdési, túlélési képesség.

"... Nagy vita, hogy a reziliencia veleszületett vagy tanult (túlélési) képesség-e. Én szociológusként azt látom, hogy a kettő egyvelege. Mivel fejleszthető, kellenek példaadó reziliens személyek, akikben eredendően több van – több életenergia, mélyebb vallásosság –, akár személyes tulajdonságok öröklésével hozták ezt magukkal, akár minták elsajátításával jutottak hozzá...

Az alapvetően jó hír, hogy van egy képességünk, amellyel tudunk a nagyon nehéz körülményekhez alkalmazkodni. Ennek persze mindig ára van, időbe telik, proaktivitással jár, előre kell gondolkodni, kreatívnak kell lenni. A tudomány nem azt mondja, hogy a reziliencia boldoggá tesz, hanem hogy tud működni. Hívőként pedig meggyőződésem, hogy az egyház mi vagyunk. Nemcsak a vezetők, a klérus, hanem mi, laikusok is – ránk is sok felelősség hárul."

Bögre Zsuzsanna szociológus (internetről - kotoszo blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. aug. 02., szerda 17:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Voltak emberek, akikkel nem volt könnyű a kapcsolatom. De rá kellett jönnöm, hogy Isten a nehéz embereken keresztül is megszólíthat. Érdemes közösségben lenni, közösségbe járni!”

Martos Levente Balázs (internetről - 777blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. aug. 03., csütörtök 12:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
A "KIMARADÁS ÖRÖME"

"... Nemrég jött elém a „kimaradás öröme” megfogalmazás, avagy az az érzés, amikor az embernek sikerül megértenie, hogy véges. Tudja, mi a fontos számára és ezért nem akar minden lehetőséget nyitva hagyni, nem csúszik bele a társadalmi trendekbe, nem akar mindent „kimaxolni”. A döntéseink következménye az lesz, hogy bizonyos dolgokból kimaradunk. Éppen ez ad értelmet a döntéseknek. Állást foglalsz amellett, hogy mi a legfontosabb számodra. Ha nem kellene döntened arról, hogy mit hagysz ki, a választásodnak nem is lenne jelentősége..."

Stumpf Kata (internetről, parokia hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. aug. 04., péntek 06:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
PIHENÉS

"... A pihenésben azt ismerjük el, hogy bár igyekszünk szilárdak és felelősségteljesek lenni, végső soron mi vagyunk az agyag, és Isten a fazekas. Elismerjük, szükségünk van rekreációra, hogy újragyúrjon minket. Az új ciklus azzal veszi kezdetét, hogy ismét „nyersanyag” leszünk Isten teremtő kezébe visszahullva..."

Édes Árpád (internetről, reformatus hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. aug. 04., péntek 18:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Kegyetlen a világ? A gyermeked milyennek lát? Kit másol?"

Etlitz Anita (internetről - megvanirva hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. aug. 05., szombat 18:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
"Eiben Tamás (rk. pap, Nyíracsád)
rámutatott, hogy a kultúra és a hazaszeretet önmagában nem visz Istenhez, ezért hiába követel magának szakralitást.
Újra kell értelmezni a szentség kategóriáját, ami nem morális kategória, hanem arról szól, hogy le vagyok foglalva Istennek, Isten és az embertársak szolgálatára."

internetről, szoljbeapapnak


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2023. aug. 13., vasárnap 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2608
Tartózkodási hely: Magyarország
Habléné Nagy Viktória: Miért hagyta Isten?
.
https://megvanirva.hu/miert-hagyta-isten/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1310 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség