Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 87  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2020. márc. 23., hétfő 15:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"A szeretet olyan, mint a gyógyszer, nem jutalom. Nem annak kell adni, aki megérdemli, hanem annak, akinek szüksége van rá."

(Böjte Csaba - internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. ápr. 04., szombat 07:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Talán éppen a mostani karantén mutat rá, hogy Krisztus elsődleges helye a hétköznapi életünk,
nem (pedig) egy szakrális tér, ahová vasárnapról vasárnapra elmegyünk."

(Szabados Ádám, 2020. - internetről)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2020. aug. 04., kedd 08:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Emlékezzél Uram..
HozzászólásElküldve: 2020. ápr. 07., kedd 17:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Emlékezzél Uram..

Emlékezzél rólam, Uram!
Lukács 23, 42..


Csikordult a börtön ajtó és kiengedték a két rabot. Nem az életre, hanem a halálra. A római katona összekötötte őket, lándzsájával rájuk bökött és parancsolta: Indulás!
A két foglyot elvakította a napfény. Szuszogva botorkáltak a vesztőhely felé. Kíváncsi sokaság verődött össze Jézus kivégzésekor. Szánakozva haladtak a menetben. Jajgattak és kacarásztak Jézus láttán, így haladtak a Golgota hegye felé. Az egyik rab homlokát törölte a sós verejtéktől, amikor egy leány rámutatott. – Nézd anyám, ott viszik apánk gyilkosát. – Az anya megállt. – Fújj! Megérdemelted sorsodat! – és ráköpött.
A gonosztevőn végigfutott eddigi élete. Szegény családba született és szülei gyermekkorában megtanították lopni. Miután felserdült, belejött a rablásba. Elkapták. Hiába bizonygatta, hogy ártatlan, fejére olvasták a gyilkosságot és halálra ítélték.
A kivégzés helyén Jézus keresztjét középre állították, jobb és balkeze felől pedig a két gonosztevőt feszítették meg. A főpapok biztatására őrjöngött a tömeg és ütemesen kiabálta: - Ha te vagy a Krisztus, szabadítsd meg magadat és akkor hiszünk neked! A balkéz felől szenvedő hozzátette: - Szabadítsd meg magadat és minket is.
A jobb felől szenvedő lator az Úr felé fordította orcáját és akkor csoda történt benne. Nem egy gonosztevőt látott, hanem Isten Fiát, a világ Királyát. Rádöbbent, hogy Ő a Megváltó, Aki isteni hatalmával leszállhatna a keresztről, de nem teszi, mert akkor vége szakad a megváltásunknak. Az én bűneimért is, miattam, helyettem, érettem is szenved ártatlanul. Áldozatáért Isten megbocsát azoknak, akik ezt Tőle bűnbánattal és hittel kérik. A halál után pedig, - ami oly közel van hozzá - megváltottait beviszi a mennyei otthonába.
Űgy érezte, hogy Jézus érdeméért rongyai lehullnak, és angyal kezek fehérbe öltöztetik.
Látomásából visszajutott a földi világ nyomorúságába és így szólt társához: - Az Istent se féled-é? Te ugyanazon ítélet alatt vagy. Mi ugyan méltán, mert a mi cselekedeteinknek méltó büntetését vesszük, ez pedig semmi méltatlant nem cselekedett. A bűnösök helyett szenved.
Azután Jézushoz imádkozott és nem azt kérte, hogy szabadítsa meg a kereszttől, hanem, hogy: Uram emlékezzél meg rólam, mikor eljössz a Te országodba. Emlékezzél a gyilkosra, aki egyedül hozzád fordult segítségért.
Az Úr határozottan válaszolt: – Bizony mondom neked: Ma velem leszel a paradicsomban.
A Golgota hegyén történt az egyik latorral, aki élete utolsó pillanatában megtért az Úrhoz és bűneire bocsánatot nyert Jézus Krisztus áldozatáért.

Hajdúszoboszló, 2020. húsvét.

Bojtor István
református lelkipásztor


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. ápr. 30., csütörtök 06:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"A boldogságot egy dolog determinálja:
milyen közel vagyok Istenhez."
(Csókay András)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. jún. 18., csütörtök 07:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Pilinszky János költő állítólag nem szívelte a pszichológusokat, és ezt egyszer így indokolta:
"Nagyon nagy terheket raktok az emberekre, ti pszichológusok. Azt hirdetitek, hogy minden emberi problémának van megoldása. Ezzel sikerül elérnetek, hogy az emberek többsége úgy érzi, csak ő olyan buta, hogy nem tudja megoldani a szexuális problémáit, a szüleivel való viszonyát, a házasságát, az egzisztenciális ügyeit, a politikai orientációját stb. - és összeomlik. A valóságban az élet dolgainak többsége nem megoldható. Legfeljebb jól-rosszul elviselhető. Óriási a különbség közöttünk. Ti pszichológusok úgy gondoljátok, hogy az életben problémák vannak és megoldásokra van szükség, én meg úgy gondolom, hogy az életben tragédiák vannak, és irgalomra van szükség. "


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. aug. 04., kedd 08:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Egy új frázis, ami ma nagyon elterjedt keresztyének körében, hogy ne bűn-központú, hanem kegyelem-központú evangéliumot hirdessünk. Ez fából vaskarika. A bűn és a kegyelem olyan, mint az árnyék és a fény. Aki nem akar szembesülni a bűneivel - a bűnei súlyával -, nem fogja megtapasztalni a kegyelmet sohasem a maga teljességében."

Márkus Tamás András (evangelikalcsoport.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. aug. 24., hétfő 16:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Kányádi Sándor: Lerágott körmökre (részlet)

"láttam a tengert
most már sejtem hogy milyen
lehet az isten"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pál levele a rómaiakhoz 1:20

"...ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökkévaló hatalma és istensége,
a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. aug. 28., péntek 06:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"A megszentelődés az a folyamat, ahol a hitvallásos hit és a gyakorlati hit között egyre inkább szűkül a szakadék."

Márkus Tamás András (evangelikalcsoport.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. aug. 29., szombat 05:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Jerry Bridges szerint Isten azt akarja, hogy engedelmességben járjunk, és nem azt, hogy győztesként."
(Márkus Tamás András - evangelikalcsoport.hu)

Engedelmességünk a győzelmünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. szept. 05., szombat 05:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Isten és az ember kapcsolatát a 'szövetség' szó fejezi ki a legpontosabban. (...)
Ha az egyik fél (az ember) szerződést szeg, akkor az alapvető morális probléma nem az, hogy esetleg kárt okoz a másik félnek, hanem az, hogy nem tartotta be vállalását. (...)
Figyelem! Az ember nem azt vállalja és garantálja, hogy bűntelen és hibátlan életet fog élni - Isten is tudja, hogy ez nem megy -, hanem azt, (és ez teljesíthető) hogy nevelőjének Őt /Istent/ választja, mert világosságban akar járni, nem pedig sötétségben."

(Lázár Attila: Isten pedagógiája..., részlet - hitkérdés. blog)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. szept. 08., kedd 05:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"A hívő ember lefelé nő, mint a tehén farka - mondta egyszer egy idős testvér. Micsoda megkönnyebbülés...! Így nem kell kepesztenem, hogy bárkinél különbnek mutassam magam. Sőt nyugodtan felvállalhatom az életem töréseit, hiszen pont ezeken a repedéseken keresztül szűrődhet át Isten kegyelme. "
(Bolyki László - Family magazin 2020/III)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. szept. 09., szerda 11:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
Részlet egy ifjúsági lelkésszel készült interjúból, az internetről:

"Hogyan tudod megvalósítani, hogy a bűnt ítéld el, de a bűnöst ne?"
"Ez a kereszténység kulcskérdése szerintem.
Vannak kilengések mindkét irányba, amikor mindent bűnnek ítélek meg és bűnösnek kiáltom ki az embert, és a másik, amikor maszatolok, és az egyértelmű bűnre is azt mondom, hogy nem az.
Én mindig úgy csinálom, hogy elmondom a saját tökéletlenségemet, a botlásaimat, a saját példámon keresztül próbálok segíteni. Maga Pál apostol is azt mondja, hogy ő az első a bűnösök között. Azt láthatják rajtam, hogy nem egy két lábon járó szent vagyok, hanem egy csetlő-botló ember, aki kicsit talán előttük jár, és aki vallja, hogy van megbocsátás, de csak akkor, ha a bűnt bűnnek tartjuk."
(Bedekovics Péter)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. szept. 18., péntek 06:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Ebben a világban egyre inkább az erényhez kell bátorság, és nem a bűnhöz."
(Cseri Kálmán - internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. szept. 30., szerda 04:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
POZITÍV VAGY NEGATÍV

" Milyen a negatív ember? A negatív ember a felmerülő kérdésekkel szemben rendesen nemet mond. Ha valamelyik új eszme vagy terv merül föl, akkor nem azon töri a fejét, hogy meg lehet-e azt valósítani, hanem csak a nehézségeket és az akadályokat nézi. És többnyire azt jósolgatja, hogy nem lesz az egészből semmi, amivel még azokat is elcsüggesztheti, akiknek az alkotó munkához hajlamunk és kedvük van. A negatív ember irigy. Mások hibáit nagyítja, kiszínezi. Az iparkodókat leszólja, a bizakodókat kigúnyolja. Rendesen sokat beszél, másokat fölényes hangon bírál, és eközben többnyire ki is adja az erejét, nem marad már benne energia a hasznos cselekvésekre. –
Milyen ezzel szemben a pozitív ember? A pozitív ember bizakodó és jóakaratú. Magával szemben szigorú, mások hibáival szemben elnéző, mert az alkotó munkából jól tudja, hogy milyen nehéz valamit megcsinálni, és milyen könnyű tévedni. A pozitív ember szolgálatkész, és amennyire teheti, segít mindenkin, aki igazságos ügyben fárad, a szót nem igen fecsérli, inkább kevés beszédű, viszont a munkában öröme telik, életének fő célja az alkotás."

(Klebelsberg Kunó - internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2020. okt. 03., szombat 15:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
BESZÉDES HALLGATÁS

"A hallgatás az addigi jelkibocsátás megszűnése. A hallgatás is közöl valamit. A jel meg nem érkezése éppoly tartalmas üzenet lehet, mint a megérkezése. (...) A jelkibocsátás huzamos szünete előrefelé, hátrafelé is nyomatékosítja az elhangzottakat."

(Hernádi Miklós, a Magyar nyelv és kommunikáció c. tankönyvből)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség